ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:54.265  
2 (3) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:54.357  
3 (2) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:58.399  
4 (4) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:04.183  
5 (1) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:26.031  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:41.605  
2 (3) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:43.115  
3 (6) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:44.740  
4 (4) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:47.326  
5 (1) 148.  LES Ina SLO SLO 2:55.621  
6 (2) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE NO TIME
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:43.445  
2 (1) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 2:45.224  
3 (4) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:45.305  
4 (2) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:56.083  
5 (3) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK NO TIME
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:41.821  
2 (4) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:41.952  
3 (2) 156.  JASIC Petra SRB SRB 2:46.828  
4 (3) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 2:53.615  
5 (5) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:52.833  
2 (4) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 2:53.707  
3 (6) 156.  JASIC Petra SRB SRB 2:53.853  
4 (3) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:25.093  
5 (5) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN NO TIME advanced
- (2) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:54.025  
2 (5) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:54.136  
3 (4) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:54.341  
4 (2) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:54.377  
5 (3) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:00.662  
6 (6) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:02.441  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:03.272  
2 (1) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 3:03.691  
3 (3) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:15.734  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:49.921  
2 (2) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 2:50.999  
3 (4) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:52.094  
4 (3) 148.  LES Ina SLO SLO 2:57.396  
5 (5) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:58.503  
6 (6) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:55.098  
2 (1) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:57.258  
3 (2) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:58.203  
4 (3) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:59.887  
RACE: 87    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:41.855  
2 (7) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:41.992  
3 (6) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:42.801  
4 (2) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:43.515  
5 (3) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 2:48.037  
6 (4) 156.  JASIC Petra SRB SRB 2:48.804  
7 (1) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 3:15.238  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.375
2 (4) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.482
3 (1) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.019
4 (3) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:13.692  
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 51.129
2 (4) 156.  JASIC Petra SRB SRB 51.769
3 (1) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 51.903
4 (3) 148.  LES Ina SLO SLO 56.139
RACE: 195    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.720
2 (5) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 54.466
3 (4) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 55.109
4 (3) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 58.759
5 (1) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 58.886
RACE: 196    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 50.685
2 (4) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 51.240
3 (1) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 55.444
4 (3) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 197    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 49.261
2 (3) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 49.414
3 (4) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 50.097
4 (1) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:06.465  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.929
2 (3) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.225
3 (2) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.251
4 (4) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.848
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.915
2 (2) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.006
3 (4) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 50.891
4 (3) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.342
2 (2) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.252
3 (3) 156.  JASIC Petra SRB SRB 51.748
4 (4) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 52.042
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.371
2 (2) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.467
3 (3) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.034
4 (4) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.441
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.806
2 (2) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.097
3 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.101
4 (4) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 50.064
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 237    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 56.268
2 (4) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 57.542
3 (1) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 59.605
4 (3) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:04.721  
- (2) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE PEN. 2 false starts
RACE: 238    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.735
2 (3) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 52.824
3 (2) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 53.618
4 (4) 148.  LES Ina SLO SLO 56.803
RACE: 239    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 51.010
2 (1) 156.  JASIC Petra SRB SRB 51.167
3 (3) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 53.632
4 (2) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 240    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 49.270
2 (2) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 50.161
3 (3) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 50.934
4 (4) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 51.294
RACE: 241    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.037
2 (2) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.444
3 (3) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.466
4 (4) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.192
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 262    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:51.319  
2 (2) 156.  JASIC Petra SRB SRB 1:53.461  
3 (1) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:54.078  
4 (3) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:04.042  
RACE: 263    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:52.388  
2 (4) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:53.058  
3 (3) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:55.597  
4 (1) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 264    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 2:02.664  
2 (3) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:02.738  
3 (4) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:03.740  
4 (2) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:10.651  
RACE: 265    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:53.449  
2 (5) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:54.511  
3 (1) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:55.467  
4 (4) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 2:03.829  
5 (2) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:11.378  
RACE: 266    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:49.344  
2 (3) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:49.435  
3 (2) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 1:53.376  
4 (1) 148.  LES Ina SLO SLO 1:56.915  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 275    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:47.193  
2 (4) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:48.788  
3 (3) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:50.255  
4 (2) 156.  JASIC Petra SRB SRB 1:52.108  
RACE: 276    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.278  
2 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:42.401  
3 (3) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:44.565  
4 (4) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 277    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:44.161  
2 (1) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:44.419  
3 (4) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:47.025  
4 (2) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 1:53.444  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 298    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:53.763  
2 (1) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:54.465  
3 (2) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:55.590  
4 (3) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:58.099  
RACE: 299    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:46.579  
2 (4) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:46.774  
3 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:46.847  
4 (3) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:52.536  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 334    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:57.731  
2 (1) 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 1:58.628  
3 (4) 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:07.466  
4 (5) 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:11.910  
5 (2) 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:13.893  
RACE: 335    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:52.253  
2 (3) 148.  LES Ina SLO SLO 1:56.746  
3 (1) 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:02.642  
- (2) 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 336    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:44.763  
2 (2) 156.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.614  
3 (3) 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 1:51.405  
4 (4) 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:03.880  
RACE: 337    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:55.558  
2 (3) 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:56.133  
3 (4) 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:56.789  
4 (2) 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:58.650  
RACE: 338    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:58.383  
2 (2) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:58.452  
3 (4) 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:58.565  
4 (3) 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:58.603  



ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 191.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1. 3. 1. 81 5
2. 189.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2. 2. 3. 55 7
3. 190.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 8. 1. 4. 43 13
4. 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 3. 5. 2. 39 10
5. 55.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 4. 6. 5. 16 15
6. 37.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 9. 4. 6. 11 19
7. 34.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 5. 7. 7. 9 19
8. 88.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 7. 8. 8. 4 23
9. 156.  JASIC Petra SRB SRB 6. 10. 10. 3 26
10. 35.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 12. 9. 9. 30
11. 36.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 11. 11. 12. 34
12. 127.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 14. 14. 11. 39
13. 193.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 13. 13. 13. 39
14. 54.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 10. 15. 15. 40
15. 57.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 15. 12. 16. 43
16. 148.  LES Ina SLO SLO 16. 16. 14. 46
17. 91.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 17. 17. 17. 51
18. 56.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 19. 18. 21. 58
19. 147.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 18. 20. 20. 58
20. 12.  GRYGAROVÁ Lenka CZE-STCZ CZE 20. 21. 18. 59
21. 169.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 21. 19. 19. 59