ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:50.558  
2 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:50.748  
3 (4) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:52.153  
4 (1) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:54.241  
5 (5) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 2:10.253  
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:46.928  
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:49.247  
3 (5) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:49.442  
4 (1) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:55.806  
5 (4) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:55.928  
6 (6) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:58.702  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:52.857  
2 (2) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:53.490  
3 (3) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:54.073  
4 (4) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:54.649  
5 (5) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 1:59.686  
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:43.244  
2 (5) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:43.330  
3 (4) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:45.982  
4 (6) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:48.577  
5 (3) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:48.668  
6 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:52.577  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 51.877
2 (1) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.903
3 (4) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.174
4 (2) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 57.285
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 52.437
2 (3) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 57.464
3 (4) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 58.584
4 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:00.297  
RACE: 187    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 51.148
2 (1) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 53.881
3 (3) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 55.751
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 51.217
2 (2) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 52.714
3 (3) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.132
4 (4) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 56.063
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 50.603
2 (2) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 53.032
3 (3) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.720
4 (4) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 58.824
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 54.055
2 (1) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 57.341
3 (2) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 58.497
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.581
2 (3) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 55.186
3 (2) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.238
4 (4) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 57.595
RACE: 231    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 49.829
2 (1) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 49.913
3 (3) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 50.788
4 (4) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 52.445
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 254    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:24.565  
2 (1) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.718  
3 (2) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:27.937  
RACE: 255    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN NO TIME
2 (1) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE NO TIME
3 (3) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN NO TIME advanced
4 (2) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN NO TIME
RACE: 256    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:26.189  
2 (3) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:27.564  
3 (2) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:28.660  
4 (1) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:34.370  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:22.630  
2 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:22.724  
3 (4) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:22.907  
4 (3) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:27.434  
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:24.100  
2 (2) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.630  
3 (4) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:24.908  
4 (3) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:25.311  
5 (5) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:28.536  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 326    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN NO TIME
- (2) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 327    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:26.472  
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:27.543  
3 (4) 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:28.113  
4 (3) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:28.248  
5 (5) 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:30.289  
RACE: 328    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:19.446  
2 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:19.635  
3 (2) 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:22.708  
4 (4) 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:22.953  



ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 128.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1. 2. 1. 89 4
2. 60.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2. 1. 2. 76 5
3. 92.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3. 3. 5. 31 11
4. 93.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 5. 4. 4. 21 13
5. 192.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 4. 9. 3. 21 16
6. 14.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 6. 5. 6. 11 17
7. 13.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 7. 6. 7. 7 20
8. 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 8. 7. 8. 4 23
9. 61.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 9. 8. 9. 1 26
10. 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 10. 10. 11. 31
11. 90.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 11. 11. 10. 32