ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  111,12 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 21.330
2 (2) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 23.310
3 (1) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 25.790
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 18.080
2 (1) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 20.040
3 (3) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 21.590
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 17.960
2 (2) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 19.120
3 (1) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 19.370
RACE: 22    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 21.260
2 (3) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 24.460
3 (2) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 28.240
RACE: 23    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 19.630
2 (1) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 20.280
3 (3) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 23.120
RACE: 24    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 19.020
2 (3) 159.  JASIC Luka SRB SRB 19.130
3 (2) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 21.140
RACE: 25    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 18.730
2 (3) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 22.610
3 (2) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 24.000
RACE: 26    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 20.840
2 (2) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 25.660
3 (1) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 26.530
RACE: 27    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 20.550
2 (1) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 20.850
3 (3) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 21.760
 
JUNIOR E BOYS  HEATS  111,12 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 25.490
2 (1) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 28.410
3 (2) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 30.030
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 19.370
2 (3) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 22.050
3 (2) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 26.550
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 20.250
2 (3) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 21.350
3 (2) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 27.220
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 20.000
2 (2) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 20.990
3 (3) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 23.250
RACE: 50    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 19.170
2 (1) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 22.050
3 (3) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 22.980
RACE: 51    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 20.930
2 (3) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 21.170
3 (1) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 21.340
RACE: 52    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 19.260
2 (3) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 19.490
3 (1) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 19.880
RACE: 53    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 159.  JASIC Luka SRB SRB 18.600
2 (2) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 18.790
3 (1) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 19.080
RACE: 54    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 17.560
2 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 17.770
3 (3) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 20.630
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.525
2 (3) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 40.178
3 (2) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 45.004
4 (4) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 45.736
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 39.275
2 (1) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 39.534
3 (3) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 40.967
4 (4) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 57.212
RACE: 106    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  JASIC Luka SRB SRB 39.796
2 (4) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 40.507
3 (3) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 55.073
4 (1) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:07.922  
RACE: 107    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 38.430
2 (1) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 39.729
3 (4) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 40.706
4 (2) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 50.288
RACE: 108    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 36.981
2 (4) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 40.202
3 (3) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 41.536
4 (2) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 54.254
RACE: 109    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 39.613
2 (3) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 39.732
3 (1) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 42.948
4 (4) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 43.823
RACE: 110    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 37.757
2 (3) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 40.021
3 (2) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 40.622
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.569
2 (3) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 39.685
3 (4) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 39.895
4 (1) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 40.132
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 38.441
2 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 39.546
3 (3) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 39.581
4 (4) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 39.987
RACE: 125    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 37.464
2 (2) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 37.765
3 (3) 159.  JASIC Luka SRB SRB 37.855
4 (4) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 54.668
RACE: 126    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 36.788
2 (3) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 39.648
3 (2) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 39.869
4 (4) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 41.782
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 37.348
2 (2) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 45.595
3 (4) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 49.746
- (3) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN PEN. 2 false starts
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 35.984
2 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 38.580
3 (3) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.118
4 (4) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 40.652
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 149    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 44.084
2 (1) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 44.146
3 (2) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 150    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 44.663
2 (4) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 46.236
3 (2) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 46.760
4 (3) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 49.115
RACE: 151    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 41.167
2 (2) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 41.553
3 (3) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 43.183
4 (4) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 44.758
RACE: 152    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 39.995
2 (1) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 40.478
3 (3) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 42.210
- (4) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU PEN. no finish
RACE: 153    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  JASIC Luka SRB SRB 40.012
2 (3) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 40.136
3 (4) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 41.375
4 (2) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 51.375
RACE: 154    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 39.394
2 (3) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 39.468
3 (2) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 40.325
RACE: 155    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 36.118
2 (2) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 37.217
3 (4) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 38.994
4 (3) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 39.200
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 57.955
2 (3) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 1:01.792  
3 (2) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 1:07.014  
4 (1) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 57.271
2 (3) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 59.879
3 (4) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:01.521  
4 (2) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 1:06.247  
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 159.  JASIC Luka SRB SRB 59.070
2 (2) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:06.321  
3 (4) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 1:08.484  
4 (1) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:15.252  
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 59.792
2 (1) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:01.089  
3 (2) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:01.965  
4 (4) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:04.236  
RACE: 166    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:00.265  
2 (2) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:00.697  
3 (4) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 1:07.380  
4 (1) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 1:18.623  
RACE: 167    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 55.324
2 (3) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:00.574  
3 (2) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 1:02.721  
RACE: 168    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 58.331
2 (4) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:02.419  
3 (3) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:09.736  
4 (1) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 1:12.628  
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 59.311
2 (4) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 59.829
3 (2) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 59.876
4 (3) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:12.631  
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 58.973
2 (3) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:01.250  
3 (2) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:01.372  
4 (4) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 1:01.573  
RACE: 183    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 55.777
2 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 55.931
3 (3) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 59.932
4 (4) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:06.363  
RACE: 184    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 54.289
2 (2) 159.  JASIC Luka SRB SRB 57.770
3 (3) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:00.129  
4 (4) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:01.351  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 292    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 53.907
2 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.748
3 (3) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 58.879
4 (4) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:04.501  
RACE: 293    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 56.141
2 (3) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 57.603
3 (2) 159.  JASIC Luka SRB SRB 57.624
4 (4) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:16.802  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 319    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 1:00.395  
2 (3) 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:14.757  
3 (2) 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 1:17.826  
RACE: 320    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 1:03.110  
2 (1) 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 1:04.485  
3 (2) 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 1:04.562  
4 (3) 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 1:08.255  
RACE: 321    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 1:02.042  
2 (3) 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 1:07.879  
3 (2) 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 1:08.148  
4 (4) 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 1:08.380  
RACE: 322    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 59.166
2 (1) 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 59.737
3 (4) 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:00.761  
4 (3) 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:03.956  
RACE: 323    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 57.897
2 (1) 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 58.089
3 (4) 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:00.894  
4 (3) 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:09.397  
RACE: 324    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  JASIC Luka SRB SRB 58.691
2 (2) 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:00.834  
3 (3) 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:02.582  
4 (4) 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU NO TIME finished
RACE: 325    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 53.652
2 (2) 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.211
3 (3) 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 55.388
4 (4) 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 56.394



ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1. 1. 69 2
2. 25.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 2. 3. 68 5
3. 51.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 8. 2. 42 10
4. 114.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 3. 4. 23 7
5. 159.  JASIC Luka SRB SRB 9. 5. 18 14
6. 154.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5. 10. 13 15
7. 52.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 4. 6. 12 10
8. 84.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 10. 12. 5 22
9. 24.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 6. 25. 4 31
10. 184.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 12. 7. 3 19
11. 83.  MÁRFFY Mór Dominik HUN-MTK HUN 7. 13. 3 20
12. 26.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 18. 14. 3 32
13. 123.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 16. 8. 2 24
14. 101.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 13. 9. 1 22
15. 100.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 11. 11. 1 22
16. 102.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 14. 15. 1 29
17. 117.  HEGEDŰS László HUN-TKKSE HUN 15. 17. 1 32
18. 82.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 19. 16. 1 35
19. 142.  SALCEANU PAUL CODRIN ROU-ISK ROU 17. 21. 1 38
20. 29.  FEDOR András HUN-HSE HUN 20. 18. 1 38
21. 23.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 21. 19. 1 40
22. 115.  ENGEDI Dániel HUN-TKKSE HUN 23. 20. 1 43
23. 165.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 22. 26. 1 48
24. 116.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 27. 22. 1 49
25. 118.  SÁNTA Dezső HUN-TKKSE HUN 26. 23. 1 49
26. 85.  TÓTH János HUN-MTK HUN 25. 24. 1 49
27. 183.  NOVAK Oliver SVK-STEZ SVK 24. 27. 1 51