ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  111,12 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 24.540
2 (1) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 34.190
3 (2) 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 36.380
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 21.090
2 (2) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 32.480
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 22.070
2 (2) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 23.730
3 (3) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 30.810
RACE: 9    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 21.410
2 (1) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 25.680
3 (2) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 28.910
RACE: 10    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 22.460
2 (2) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 25.480
3 (1) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 25.980
 
JUNIOR F BOYS  HEATS  111,12 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 30.910
2 (1) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 35.600
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 25.130
2 (3) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 29.810
3 (2) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 30.950
RACE: 35    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 25.140
2 (1) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 28.370
3 (2) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 33.580
RACE: 36    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 23.340
2 (2) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 24.430
3 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 24.560
RACE: 37    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 21.960
2 (1) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 25.910
3 (2) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 25.260
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 29.341
2 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 31.839
3 (1) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 35.087
4 (4) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.339
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 29.483
2 (3) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 30.397
3 (2) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 30.845
4 (4) 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 32.117
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 28.825
2 (2) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 30.193
3 (3) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 31.509
RACE: 118    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 29.251
2 (1) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 42.604
3 (2) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 42.673 advanced
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 28.622
2 (2) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 28.907
3 (3) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 30.998
4 (4) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 31.425
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 34.377
2 (2) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 34.998
3 (1) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 35.256
4 (4) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 36.476
5 (5) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 48.431
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL NO TIME
2 (3) 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL NO TIME
3 (4) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK NO TIME
4 (5) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN NO TIME
5 (1) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK NO TIME
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK NO TIME
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 29.507
2 (1) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 30.837
3 (4) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 36.033
4 (2) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 39.292
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 29.488
2 (3) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 30.132
3 (4) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 30.332
4 (2) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 38.297
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 44.275
2 (3) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 44.701
3 (4) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 49.659
- (1) 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL PEN. off track
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 44.282
2 (3) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 52.583
- (2) 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK PEN. 2 false starts
RACE: 175    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 52.650
2 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
- (1) 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK PEN. off track
RACE: 176    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 42.645
2 (2) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 47.150
3 (3) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 54.904
4 (4) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 54.915
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 288    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 42.274
2 (2) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 42.445
3 (4) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 44.365
4 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 49.788
RACE: 289    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 42.319
2 (1) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 43.306
3 (3) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 46.708
4 (4) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 52.018
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 310    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 47.904
2 (3) 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 54.030
3 (2) 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.184
RACE: 311    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 45.639
2 (2) 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 46.212
3 (3) 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 48.272
- (4) 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK PEN. off track
RACE: 312    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 41.606
2 (2) 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 42.245
3 (3) 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 42.419
4 (4) 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 42.426



ST CLAUS CUP - MIKULÁS KUPA 2016, 02.12. - 04.12.2016


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 120.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1. 2. 68 3
2. 125.  KARDA  KRISTOF ROU-FCS ROU 4. 1. 63 5
3. 124.  DOBOS PETER ROU-FCS ROU 5. 4. 47 9
4. 27.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 3. 3. 31 6
5. 185.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 2. 15. 22 17
6. 30.  SZABÓ Barnabás HUN-HSE HUN 6. 6. 14 12
7. 11.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 10. 5. 6 15
8. 119.  HEGEDŰS Zsombor HUN-TKKSE HUN 8. 7. 6 15
9. 181.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 7. 15. 4 22
10. 167.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 9. 8. 1 17
11. 168.  HASARA Max SVK-PRK SVK 12. 10. 1 22
12. 186.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 14. 9. 1 23
13. 86.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 13. 11. 1 24
14. 10.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 11. 15. 1 26