Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F  HEATS  500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 63.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 57.544
2 (3) 73.  JAKUBOWSKA Nadia POL-AZSO POL 1:09.947  
3 (1) 80.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 1:13.876  
4 (2) 99.  GŁOWACKA Magdalena POL-MOSOPO POL 1:14.932  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 154.  KAŽIMÍROVÁ Alžbeta SVK-SKMA SVK 1:00.948  
2 (3) 74.  RUCIŃSKA Anna POL-AZSO POL 1:06.930  
3 (2) 14.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 1:06.976  
4 (5) 65.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:09.632  
5 (1) 96.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 1:11.030  
 
JUNIOR F  FINAL  500 m
RACE: 30    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:11.745  
2 (2) 96.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 1:20.622  
- (3) 99.  GŁOWACKA Magdalena POL-MOSOPO POL PEN. off track
RACE: 31    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 58.656
2 (2) 154.  KAŽIMÍROVÁ Alžbeta SVK-SKMA SVK 1:00.457  
3 (3) 74.  RUCIŃSKA Anna POL-AZSO POL 1:06.764  
4 (4) 14.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 1:07.572  
5 (5) 73.  JAKUBOWSKA Nadia POL-AZSO POL 1:09.401  
6 (6) 80.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 1:18.816  



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Distance Classification


JUNIOR F 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 63.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34 1 0:57.544
  2. A 2. 154.  KAŽIMÍROVÁ Alžbeta SVK-SKMA SVK 21 2 1:00.457
  3. A 3. 74.  RUCIŃSKA Anna POL-AZSO POL 13 3 1:06.764
  4. A 4. 14.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 8 4 1:06.976
  5. A 5. 73.  JAKUBOWSKA Nadia POL-AZSO POL 5 5 1:09.401
  6. A 6. 80.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 3 6 1:13.876
  7. B 1. 65.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 7 1:09.632
  8. B 2. 96.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 8 1:11.030
  9. B 99.  GŁOWACKA Magdalena POL-MOSOPO POL 9 1:14.932

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (2.) A 2. 154.  KAŽIMÍROVÁ Alžbeta SVK-SKMA SVK 21 2 1:00.457
  2. (3.) A 3. 74.  RUCIŃSKA Anna POL-AZSO POL 13 3 1:06.764
  3. (5.) A 5. 73.  JAKUBOWSKA Nadia POL-AZSO POL 5 5 1:09.401
  4. (7.) B 1. 65.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 7 1:09.632
  5. (8.) B 2. 96.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 8 1:11.030
  6. (9.) B 99.  GŁOWACKA Magdalena POL-MOSOPO POL 9 1:14.932

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR F BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 63.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34 1 0:57.544
  2. (4.) A 4. 14.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 8 4 1:06.976
  3. (6.) A 6. 80.  HYJEK Filip POL-AZSO POL 3 6 1:13.876