Alpe Adria Trophy, SERBIA OPEN 2016, 10.12. - 11.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:53.040  
2 (6) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:54.400  
3 (3) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:54.690  
4 (4) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:05.380  
5 (2) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 3:06.790  
6 (1) 61.  LES Ina SLO SLO 3:07.270  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 68.  JASIC Petra SRB SRB 3:02.390  
2 (2) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:02.480  
3 (5) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 3:02.510  
4 (3) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:17.890  
5 (1) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:28.710  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:51.790  
2 (3) 61.  LES Ina SLO SLO 3:12.040  
3 (4) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:36.170  
4 (1) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:36.440  
5 (5) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:44.340  
2 (6) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:45.460  
3 (3) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:48.140  
4 (4) 68.  JASIC Petra SRB SRB 2:56.200  
5 (5) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:12.120  
- (2) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  JASIC Petra SRB SRB 53.340
2 (2) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 53.540
3 (1) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 59.060
4 (4) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 59.510
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.880
2 (3) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.990
3 (1) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 51.180
4 (2) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:04.970  
RACE: 42    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 51.290
2 (1) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.400
3 (3) 61.  LES Ina SLO SLO 56.070
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 50.620
2 (1) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.840
3 (2) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 51.890
4 (4) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.500
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.560
2 (2) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.700
3 (3) 68.  JASIC Petra SRB SRB 51.050
4 (4) 61.  LES Ina SLO SLO 56.280
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 57.970
2 (2) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 58.390
3 (3) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:06.090  
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 52.670
2 (3) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 53.230
3 (1) 68.  JASIC Petra SRB SRB 53.500
4 (4) 61.  LES Ina SLO SLO 55.960
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.730
2 (2) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 50.800
3 (3) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 50.990
4 (4) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.130
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:55.630  
2 (2) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:55.800  
3 (3) 61.  LES Ina SLO SLO 2:01.440  
4 (4) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:05.730  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:50.280  
2 (3) 68.  JASIC Petra SRB SRB 1:52.210  
3 (1) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:52.260  
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:01.050  
2 (2) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:01.350  
3 (4) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:08.080  
4 (1) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:14.590  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 96    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:45.920  
2 (3) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:46.050  
3 (1) 68.  JASIC Petra SRB SRB 1:50.570  
- (2) 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK PEN. no finish
RACE: 97    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:04.420  
2 (4) 61.  LES Ina SLO SLO 2:04.830  
3 (1) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:12.080  
4 (3) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:32.860  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:58.630  
2 (1) 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:00.910  
3 (3) 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:14.940  
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:59.190  
2 (3) 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:00.430  
3 (1) 68.  JASIC Petra SRB SRB 2:00.550  
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:48.600  
2 (2) 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:48.680  
3 (3) 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:50.230  
4 (4) 61.  LES Ina SLO SLO 1:59.620  



Alpe Adria Trophy, SERBIA OPEN 2016, 10.12. - 11.12.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 23.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1. 1. 5. 68 7
3. 35.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 5. 4. 2. 34 11
4. 43.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 6. 3. 3. 26 12
5. 24.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3. 6. 6. 13 15
6. 68.  JASIC Petra SRB SRB 4. 7. 7. 8 18
7. 61.  LES Ina SLO SLO 8. 8. 4. 8 20
8. 87.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 7. 5. 8. 20
9. 36.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 10. 9. 9. 28
10. 44.  KISS Emília HUN-PSN HUN 9. 10. 10. 29
11. 60.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 11. 11. 11. 33