Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 3:02.978  
2 (2) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 3:04.154  
3 (1) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 3:05.307  
4 (4) 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 3:08.891  
5 (5) 149.  SELEN Necla Ece TUR TUR 3:11.266  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:51.818  
2 (1) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:52.179  
3 (5) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:58.713  
4 (3) 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:01.012  
5 (2) 91.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:02.771  
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:03.723  
2 (4) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 3:03.793  
3 (3) 148.  CIRTI Sema TUR TUR 3:03.877  
4 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 3:05.538  
5 (1) 32.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 3:06.618  
6 (5) 71.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 3:13.659  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL B  1500 m
RACE: 24    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:49.339  
2 (5) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 2:51.123  
3 (1) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:54.312  
4 (2) 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 2:57.637  
5 (6) 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 3:13.804  
- (3) 148.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. impeding
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 25    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:53.069  
2 (3) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:53.076  
3 (5) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:53.726  
4 (6) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:54.077  
5 (2) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:54.897  
6 (4) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:56.376  
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  500 m
RACE: 31    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.171
2 (3) 148.  CIRTI Sema TUR TUR 49.262
3 (1) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 49.487
4 (4) 91.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 54.041
RACE: 32    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 48.321
2 (3) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.462
3 (1) 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 53.878
4 (2) 149.  SELEN Necla Ece TUR TUR NO TIME finished
RACE: 33    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.505
2 (1) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.757
3 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 50.878
4 (3) 71.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 52.511
RACE: 34    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 50.100
2 (2) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 50.400
3 (3) 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 51.832
4 (1) 32.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 52.244
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 118    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.765
2 (1) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 49.097
3 (2) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 49.226
4 (4) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.677
RACE: 119    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.186
2 (2) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.016
3 (4) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.805
4 (3) 148.  CIRTI Sema TUR TUR NO TIME finished
 
JUNIOR A LADIES  FINAL B  500 m
RACE: 128    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.733
2 (1) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 51.708
3 (2) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:16.285  
- (4) 148.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. yellow card
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  500 m
RACE: 129    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.890
2 (2) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.436
3 (3) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.425
4 (4) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 55.277
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 132    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:59.843  
2 (1) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:59.976  
3 (2) 32.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 2:01.569  
4 (4) 91.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 2:05.640  
RACE: 133    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:46.280  
2 (3) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:46.449  
3 (4) 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:50.438  
4 (1) 71.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 1:50.948  
RACE: 134    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:00.394  
2 (4) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:01.896  
3 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 2:01.975  
4 (3) 149.  SELEN Necla Ece TUR TUR 2:06.843  
RACE: 135    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:08.458  
2 (4) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:09.792  
3 (2) 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT NO TIME finished
- (3) 148.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. impeding
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:43.680  
2 (1) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:43.903  
3 (3) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:44.917  
4 (2) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:01.085  
RACE: 274    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:56.460  
2 (1) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:57.762  
3 (2) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:58.021  
4 (4) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:00.808  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL B  1000 m
RACE: 314    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:51.560  
2 (2) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:51.858  
3 (1) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:52.497  
4 (3) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:58.622  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 315    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:02.494  
2 (2) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:10.540  
3 (4) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:44.880  
- (1) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN PEN. impeding



Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1. 1. 1. 102 3
2. 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 3. 2. 2. 55 7
3. 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 4. 3. 3. 34 10
4. 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2. 4. 4. 29 10
5. 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 5. 8. 6. 5 19
6. 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 6. 7. 7. 3 20
7. 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 7. 6. 5. 18
8. 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 5. 8. 22
9. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 8. 9. 11. 28
10. 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 10. 11. 9. 30
11. 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 11. 10. 12. 33
12. 32.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 14. 12. 10. 36
13. 91.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 13. 14. 14. 41
14. 71.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 16. 13. 13. 42
15. 149.  SELEN Necla Ece TUR TUR 15. 15. 15. 45
16. 148.  CIRTI Sema TUR TUR 12. 17. 17. 46

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 135.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 3. 2. 2. 55 7
2. (3.) 117.  ALBERT Júlia ROU ROU 4. 3. 3. 34 10
3. (4.) 34.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2. 4. 4. 29 10
4. (5.) 44.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 5. 8. 6. 5 19
5. (7.) 24.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 7. 6. 5. 18
6. (8.) 134.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 5. 8. 22
7. (10.) 9.  GYUROVA Kalina BUL BUL 10. 11. 9. 30
8. (11.) 90.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 11. 10. 12. 33
9. (12.) 32.  KOVÁCS  Vivien HUN-JSE HUN 14. 12. 10. 36
10. (13.) 91.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 13. 14. 14. 41
11. (15.) 149.  SELEN Necla Ece TUR TUR 15. 15. 15. 45
12. (16.) 148.  CIRTI Sema TUR TUR 12. 17. 17. 46

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1. 1. 1. 102 3
2. (6.) 18.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 6. 7. 7. 3 20
3. (9.) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 8. 9. 11. 28
4. (14.) 71.  LAJOS Mimi HUN-PSN HUN 16. 13. 13. 42