Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 236 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 165. | AKAR Furkan | TUR | 1:37.895 | ||
2 | (3) | 85. | NÓGRÁDI Bence | HUN-TKKSE | 1:41.759 | ||
3 | (1) | 13. | TSVETKOV Georgi | BUL | 1:46.297 | ||
4 | (4) | 63. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 1:51.335 | ||
RACE: 237 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 65. | TALABOS Attila | HUN-MTK | NO TIME | ||
2 | (4) | 11. | ANGELOV Kaloyan | BUL | NO TIME | ||
3 | (2) | 130. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | NO TIME | advanced | |
4 | (3) | 168. | HAN Ömer Faruk | TUR | NO TIME | ||
RACE: 238 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 30. | FAJKUS Radek | CZE | 1:42.166 | ||
2 | (4) | 83. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:42.336 | ||
3 | (2) | 169. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:45.695 | ||
4 | (3) | 40. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:45.992 | ||
RACE: 239 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 166. | ATAN Metehan | TUR | 1:49.137 | ||
2 | (2) | 99. | CIELAVS Kristaps | LAT-SPARS | 1:49.357 | ||
3 | (3) | 105. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:49.822 | ||
4 | (1) | 82. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:54.781 | ||
RACE: 240 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:38.956 | ||
2 | (4) | 106. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:39.126 | ||
3 | (2) | 41. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:41.896 | ||
4 | (3) | 61. | BOHN Zsombor | HUN-MTK | 2:14.660 | ||
RACE: 241 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 1:37.855 | ||
2 | (3) | 80. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 1:38.388 | ||
3 | (2) | 167. | DENIZ Bariscan | TUR | 1:41.486 | ||
4 | (4) | 12. | DAPCHEV Petko | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 242 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | NO TIME | ||
2 | (3) | 64. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | NO TIME | ||
3 | (2) | 31. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | NO TIME | advanced | |
4 | (4) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | NO TIME | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 255 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | AKAR Furkan | TUR | 1:45.052 | ||
2 | (3) | 106. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:45.717 | ||
3 | (4) | 64. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:45.953 | ||
4 | (2) | 80. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 1:46.287 | ||
RACE: 256 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 65. | TALABOS Attila | HUN-MTK | 1:52.949 | ||
2 | (3) | 166. | ATAN Metehan | TUR | 1:53.362 | ||
3 | (2) | 85. | NÓGRÁDI Bence | HUN-TKKSE | 1:55.024 | ||
4 | (4) | 11. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 1:55.547 | ||
RACE: 257 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 1:38.520 | ||
2 | (5) | 30. | FAJKUS Radek | CZE | 1:39.288 | ||
3 | (3) | 167. | DENIZ Bariscan | TUR | 1:40.542 | ||
4 | (2) | 113. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:40.608 | ||
5 | (4) | 130. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 1:46.640 | ||
RACE: 258 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 112. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:39.534 | ||
2 | (4) | 99. | CIELAVS Kristaps | LAT-SPARS | 1:39.642 | ||
3 | (1) | 31. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:47.212 | ||
4 | (2) | 41. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | NO TIME | finished | |
- | (3) | 83. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | - | no start | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 271 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 65. | TALABOS Attila | HUN-MTK | 1:39.510 | ||
2 | (1) | 62. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 1:39.706 | ||
3 | (4) | 166. | ATAN Metehan | TUR | 1:39.769 | ||
4 | (2) | 30. | FAJKUS Radek | CZE | 1:40.411 | ||
RACE: 272 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:48.715 | ||
2 | (3) | 165. | AKAR Furkan | TUR | 1:48.883 | ||
3 | (2) | 99. | CIELAVS Kristaps | LAT-SPARS | 1:49.346 | ||
4 | (4) | 106. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:49.516 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 307 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 168. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:55.837 | ||
2 | (2) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:55.935 | ||
3 | (1) | 61. | BOHN Zsombor | HUN-MTK | 2:14.401 | ||
4 | (4) | 12. | DAPCHEV Petko | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 308 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 63. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 2:11.850 | ||
2 | (1) | 40. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:11.892 | ||
3 | (3) | 82. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 2:12.065 | ||
RACE: 309 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | TSVETKOV Georgi | BUL | 1:45.881 | ||
2 | (3) | 105. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:50.844 | ||
3 | (1) | 169. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:52.361 | ||
RACE: 310 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:42.716 | ||
2 | (2) | 80. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 1:43.796 | ||
3 | (4) | 11. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 1:44.591 | ||
4 | (5) | 41. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:45.830 | ||
5 | (3) | 130. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 1:47.861 | ||
RACE: 311 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:42.541 | ||
2 | (4) | 85. | NÓGRÁDI Bence | HUN-TKKSE | 1:42.729 | ||
3 | (1) | 167. | DENIZ Bariscan | TUR | 1:43.036 | ||
4 | (3) | 31. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:48.092 | ||
RACE: 312 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 30. | FAJKUS Radek | CZE | 1:46.148 | ||
2 | (3) | 99. | CIELAVS Kristaps | LAT-SPARS | 1:46.457 | ||
3 | (4) | 106. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:46.785 | ||
4 | (1) | 166. | ATAN Metehan | TUR | 2:02.494 | ||
RACE: 313 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 112. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:57.393 | ||
2 | (1) | 65. | TALABOS Attila | HUN-MTK | 1:58.679 | ||
3 | (2) | 62. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 2:16.590 | ||
- | (4) | 165. | AKAR Furkan | TUR | - | impeding |
Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 112. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 1:39.534 | ||
2. | A | 2. | 65. | TALABOS Attila | HUN-MTK | 21 | 2 | 1:39.510 | ||
3. | A | 3. | 62. | BONTOVICS Balázs | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:37.855 | ||
4. | A | - | 165. | AKAR Furkan | TUR | 4 | 1:37.895 | |||
5. | B | 1. | 30. | FAJKUS Radek | CZE | 5 | 1:39.288 | |||
6. | B | 2. | 99. | CIELAVS Kristaps | LAT-SPARS | 6 | 1:39.642 | |||
7. | B | 3. | 106. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 7 | 1:39.126 | |||
8. | B | 4. | 166. | ATAN Metehan | TUR | 8 | 1:39.769 | |||
9. | C | 1. | 64. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 9 | 1:42.541 | |||
10. | C | 2. | 85. | NÓGRÁDI Bence | HUN-TKKSE | 10 | 1:41.759 | |||
11. | C | 3. | 167. | DENIZ Bariscan | TUR | 11 | 1:40.542 | |||
12. | C | 4. | 31. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 12 | 1:47.212 | |||
13. | D | 1. | 113. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 13 | 1:38.956 | |||
14. | D | 2. | 80. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 14 | 1:38.388 | |||
15. | D | 3. | 11. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 15 | 1:44.591 | |||
16. | D | 4. | 41. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 16 | 1:41.896 | |||
17. | D | 5. | 130. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 17 | 1:46.640 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 83. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 18 | 1:42.336 | |||
FINAL | ||||||||||
19. | E | 1. | 13. | TSVETKOV Georgi | BUL | 19 | 1:45.881 | |||
20. | E | 2. | 105. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 20 | 1:49.822 | |||
21. | E | 3. | 169. | TAHTACİ Murat | TUR | 21 | 1:45.695 | |||
22. | F | 1. | 63. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 22 | 1:51.335 | |||
23. | F | 2. | 40. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 23 | 1:45.992 | |||
24. | F | 3. | 82. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 24 | 1:54.781 | |||
25. | G | 1. | 168. | HAN Ömer Faruk | TUR | 25 | 1:55.837 | |||
26. | G | 2. | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 26 | 1:55.935 | |||
27. | G | 3. | 61. | BOHN Zsombor | HUN-MTK | 27 | 2:14.401 | |||
28. | G | 4. | 12. | DAPCHEV Petko | BUL | 28 | NO TIME |