Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:32.865  
2 (6) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:35.272  
3 (1) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:35.487  
4 (2) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:37.757  
5 (4) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:38.298  
6 (5) 84.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:50.398  
2 (3) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 2:50.450  
3 (5) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:51.617  
4 (2) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 3:00.084  
5 (1) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:06.062  
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 2:58.470  
2 (3) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:58.784  
3 (1) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:59.306  
4 (4) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 3:06.710  
5 (2) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL 3:10.152  
6 (5) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 3:26.269  
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:33.978  
2 (2) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:34.165  
3 (3) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:47.012  
4 (1) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 2:51.277  
5 (5) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:53.489  
6 (6) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 2:54.374  
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 3:03.137  
2 (1) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 3:04.990  
3 (6) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 3:17.516  
4 (5) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 3:27.964  
5 (2) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3:39.555  
- (3) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 2:43.791  
2 (1) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:44.082  
3 (3) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:44.161  
4 (4) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:54.284  
5 (5) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR NO TIME finished
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 3:03.674  
2 (3) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 3:03.730  
3 (5) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 3:03.921  
4 (4) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 3:04.031  
5 (2) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 3:07.665  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:48.425  
2 (3) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:48.737  
3 (1) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:48.995   advanced
4 (4) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 3:03.027  
- (5) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 90    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:46.402  
2 (2) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 2:47.557  
3 (6) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:49.196  
4 (4) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL 2:53.064  
5 (3) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:53.272  
6 (7) 84.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:07.891  
7 (5) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 3:31.928  
RACE: 91    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:33.651  
2 (2) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:34.803  
3 (1) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:37.355  
4 (4) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:39.161  
5 (3) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 2:50.343  
6 (5) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:51.534  
RACE: 92    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:44.859  
2 (2) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR NO TIME finished
RACE: 93    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 3:08.223  
2 (1) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 3:08.571  
3 (5) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 3:08.828  
4 (2) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 3:13.238  
5 (3) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 3:15.630  
RACE: 94    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:46.779  
2 (1) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 2:47.569  
3 (7) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 2:48.215  
4 (4) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:48.398  
5 (3) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:48.478  
6 (5) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:48.780  
- (2) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 46.398
2 (1) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 46.498
3 (2) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 49.340
4 (4) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 50.278
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 47.068
2 (5) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 47.135
3 (1) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 47.210
4 (3) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 55.092
- (4) 84.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN PEN. no start
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 46.369
2 (3) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 47.925
3 (2) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 48.105
4 (1) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL 53.853
RACE: 155    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.762
2 (4) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 44.889
3 (1) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 48.610
4 (3) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 50.065
RACE: 156    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.071
2 (2) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 50.465
3 (4) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 51.333
4 (3) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 52.847
RACE: 157    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 46.055
2 (3) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.161
3 (2) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 49.108
4 (1) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 49.880
RACE: 158    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 47.317
2 (4) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 47.523
3 (3) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.777
4 (1) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:05.527  
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 45.991
2 (1) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.096
3 (3) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 47.235
4 (4) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 51.566
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 45.037
2 (2) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.168
3 (4) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 45.773
4 (3) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 47.769
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.266
2 (2) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.471
3 (4) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL NO TIME advanced
- (3) 166.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 44.667
2 (2) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 45.551
3 (3) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 46.879
4 (4) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 45.026
2 (2) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 45.143
3 (4) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 46.071
4 (3) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 46.170
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.316
2 (1) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 44.645
3 (3) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.877
4 (4) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.639
5 (5) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 49.159
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 52.237
2 (1) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 52.491
3 (2) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL 54.099
4 (4) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:15.800  
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 47.218
2 (1) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 50.493
3 (3) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 50.821
- (2) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK PEN. 2 false starts
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 49.623
2 (2) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 49.676
3 (1) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (4) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR PEN. no finish
RACE: 209    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 50.042
2 (1) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 51.167
RACE: 210    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 46.987
2 (2) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 47.444
3 (4) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 47.595
4 (3) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 48.214
RACE: 211    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.722
2 (2) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 45.795
3 (3) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 45.873
4 (4) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.493
5 (5) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 47.912
RACE: 212    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.271
2 (2) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 44.503
3 (3) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.797
4 (4) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 45.504
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 236    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 1:37.895  
2 (3) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:41.759  
3 (1) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 1:46.297  
4 (4) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:51.335  
RACE: 237    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN NO TIME
2 (4) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL NO TIME
3 (2) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK NO TIME advanced
4 (3) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR NO TIME
RACE: 238    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:42.166  
2 (4) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:42.336  
3 (2) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:45.695  
4 (3) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:45.992  
RACE: 239    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 1:49.137  
2 (2) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:49.357  
3 (3) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:49.822  
4 (1) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:54.781  
RACE: 240    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:38.956  
2 (4) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:39.126  
3 (2) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:41.896  
4 (3) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:14.660  
RACE: 241    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:37.855  
2 (3) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:38.388  
3 (2) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:41.486  
4 (4) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL NO TIME finished
RACE: 242    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL NO TIME
2 (3) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN NO TIME
3 (2) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN NO TIME advanced
4 (4) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 255    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 1:45.052  
2 (3) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:45.717  
3 (4) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:45.953  
4 (2) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:46.287  
RACE: 256    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:52.949  
2 (3) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 1:53.362  
3 (2) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:55.024  
4 (4) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:55.547  
RACE: 257    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:38.520  
2 (5) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:39.288  
3 (3) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:40.542  
4 (2) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:40.608  
5 (4) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:46.640  
RACE: 258    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:39.534  
2 (4) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:39.642  
3 (1) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:47.212  
4 (2) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (3) 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 271    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:39.510  
2 (1) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:39.706  
3 (4) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 1:39.769  
4 (2) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:40.411  
RACE: 272    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:48.715  
2 (3) 165.  AKAR Furkan TUR TUR 1:48.883  
3 (2) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:49.346  
4 (4) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:49.516  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 307    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:55.837  
2 (2) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:55.935  
3 (1) 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:14.401  
4 (4) 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL NO TIME finished
RACE: 308    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:11.850  
2 (1) 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:11.892  
3 (3) 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:12.065  
RACE: 309    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 1:45.881  
2 (3) 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:50.844  
3 (1) 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:52.361  
RACE: 310    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:42.716  
2 (2) 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:43.796  
3 (4) 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:44.591  
4 (5) 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:45.830  
5 (3) 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:47.861  
RACE: 311    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:42.541  
2 (4) 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:42.729  
3 (1) 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:43.036  
4 (3) 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:48.092  
RACE: 312    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:46.148  
2 (3) 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:46.457  
3 (4) 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:46.785  
4 (1) 166.  ATAN Metehan TUR TUR 2:02.494  
RACE: 313    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:57.393  
2 (1) 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 1:58.679  
3 (2) 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:16.590  
- (4) 165.  AKAR Furkan TUR TUR PEN. impeding



Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 112.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 7. 1. 1. 68 9
2. 62.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1. 14. 3. 47 18
3. 65.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 8. 2. 2. 42 12
4. 165.  AKAR Furkan TUR TUR 2. 21. 4. 21 27
5. 106.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 10. 3. 7. 13 20
6. 166.  ATAN Metehan TUR TUR 3. 16. 8. 13 27
7. 30.  FAJKUS Radek CZE CZE 4. 5. 5. 8 14
8. 83.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 9. 4. 18. 8 31
9. 99.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 5. 6. 6. 5 17
10. 113.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 6. 7. 13. 3 26
11. 85.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 11. 10. 10. 31
12. 64.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 15. 8. 9. 32
13. 167.  DENIZ Bariscan TUR TUR 13. 13. 11. 37
14. 31.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 12. 15. 12. 39
15. 11.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 17. 9. 15. 41
16. 80.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 16. 12. 14. 42
17. 41.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 22. 18. 16. 56
18. 63.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 18. 19. 22. 59
19. 105.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 30. 11. 20. 61
20. 130.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 21. 24. 17. 62
21. 13.  TSVETKOV Georgi BUL BUL 20. 23. 19. 62
22. 168.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 14. 25. 25. 64
23. 40.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 24. 17. 23. 64
24. 169.  TAHTACI Murat TUR TUR 23. 20. 21. 64
25. 82.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 19. 22. 24. 65
26. 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 26. 26. 26. 78
27. 12.  DAPCHEV Petko BUL BUL 25. 27. 28. 80
28. 61.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 28. 28. 27. 83
29. 84.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 27. 30. 29. 86