Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:54.707  
2 (5) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:55.703  
3 (2) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:55.907  
4 (1) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:56.395  
5 (3) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 1:58.055  
6 (4) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:18.104  
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:43.572  
2 (6) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:46.721  
3 (1) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:47.734  
4 (3) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:47.849  
5 (2) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:52.346  
6 (4) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:52.939  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:55.475  
2 (5) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 2:00.023  
3 (2) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 2:02.423  
4 (4) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:03.458  
5 (6) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:08.978  
6 (3) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 2:10.319  
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:49.260  
2 (6) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:50.329  
3 (4) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:50.564  
4 (3) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:55.747  
5 (1) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:59.767  
6 (5) 87.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 66    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:59.893  
2 (1) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 2:00.105  
3 (5) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 2:03.217  
4 (3) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 2:03.250  
5 (2) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 2:03.351  
6 (6) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 2:06.396  
RACE: 67    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:47.035  
2 (1) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:47.490  
3 (2) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:48.731  
4 (5) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:54.003  
5 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 2:11.660  
6 (6) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 2:06.481  
2 (3) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:06.638  
3 (2) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 2:09.368  
4 (5) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:18.378  
5 (1) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 2:21.220  
6 (6) 87.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 2:30.166  
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:56.467  
2 (3) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:56.562  
3 (5) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 1:57.071  
4 (1) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:00.076  
5 (6) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:04.712  
6 (2) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 2:09.673  
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:49.513  
2 (2) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:49.635  
3 (1) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:51.254  
4 (4) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:53.672  
5 (6) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 2:00.463  
6 (5) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:49.447  
2 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:49.555  
3 (4) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:50.332  
4 (6) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:52.509  
5 (3) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:54.153  
6 (5) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 55.535
2 (1) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 57.125
3 (2) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:01.990  
4 (3) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:02.659  
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 53.176
2 (4) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 53.310
3 (3) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:00.580  
4 (2) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:01.608  
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 50.774
2 (3) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 50.953
3 (4) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 56.545
4 (2) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 1:03.393  
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 47.967
2 (4) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 55.800
3 (3) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 56.771
4 (1) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:00.541  
RACE: 110    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 49.783
2 (2) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 53.999
3 (1) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 54.105
4 (3) 87.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 1:12.468  
RACE: 111    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 51.818
2 (2) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 56.317
3 (4) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 58.624
4 (1) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:06.394  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 52.138
2 (1) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 52.223
3 (4) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 54.966
4 (3) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 55.399
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 50.614
2 (1) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 51.526
3 (3) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 54.289
4 (4) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 56.073
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 47.386
2 (2) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 52.262
3 (4) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 55.602
- (3) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL PEN. no start
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.582
2 (2) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 49.787
3 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 54.180
4 (4) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 55.232
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 177    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 46.555
2 (3) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 48.770
3 (2) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 48.953
4 (4) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 52.890
RACE: 178    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.442
2 (2) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 49.667
3 (3) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 51.753
4 (4) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 51.792
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 55.748
2 (2) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 1:01.497  
3 (3) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:07.411  
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 59.152
2 (2) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 59.526
3 (1) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:00.847  
4 (4) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:11.613  
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 55.206
2 (1) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 55.328
3 (2) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 55.753
RACE: 197    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 53.937
2 (2) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 54.011
3 (3) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 55.521
4 (4) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 56.916
RACE: 198    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 50.898
2 (2) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 51.521
3 (3) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 51.678
4 (4) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 52.568
RACE: 199    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.065
2 (3) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 49.739
3 (4) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 51.898
4 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:28.310  
2 (2) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:29.510  
3 (3) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:31.198  
4 (4) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:40.439  
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:22.869  
2 (2) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 1:29.387  
3 (3) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 1:31.206  
4 (1) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:19.085  
2 (1) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:28.002  
3 (2) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:31.426  
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:24.865  
2 (2) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:25.387  
3 (4) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:35.627  
4 (3) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:39.279  
RACE: 228    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:25.052  
2 (2) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:25.129  
3 (4) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:37.361  
4 (1) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 1:38.754  
RACE: 229    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:24.850  
2 (4) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:26.155  
3 (1) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:26.619  
4 (2) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:38.593  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 247    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:22.368  
2 (1) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:23.029  
3 (2) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:23.882  
4 (4) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 1:29.302  
RACE: 248    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:23.103  
2 (2) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:23.687  
3 (3) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:28.198  
4 (4) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 1:28.971  
RACE: 249    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:18.900  
2 (2) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:23.032  
3 (3) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:23.383  
4 (4) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR NO TIME finished
RACE: 250    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:23.185  
2 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:25.210  
3 (2) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:25.291  
4 (4) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:33.307  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 267    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:18.031  
2 (4) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:21.394  
3 (2) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:21.460  
4 (3) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:26.850  
RACE: 268    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:18.985  
2 (1) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:19.160  
3 (2) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:20.581  
4 (4) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:25.196  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 295    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:37.702  
2 (2) 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:38.125  
3 (3) 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:44.004  
RACE: 296    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:31.194  
2 (3) 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 1:34.831  
3 (2) 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:37.342  
4 (4) 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 297    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:27.067  
2 (2) 14.  GYUROV Asen BUL BUL 1:28.948  
3 (3) 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:29.734  
4 (1) 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 1:29.934  
RACE: 298    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:27.868  
2 (4) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:28.337  
3 (1) 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:40.730  
4 (3) 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 299    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:20.698  
2 (1) 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:20.935  
3 (2) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:23.325  
4 (3) 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:27.062  
RACE: 300    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:15.234  
2 (2) 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:15.900  
3 (3) 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:18.607  
4 (4) 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:25.472  



Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 129.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1. 1. 2. 89 4
2. 15.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 2. 4. 1. 63 7
3. 114.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 3. 5. 3. 26 11
4. 176.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 6. 2. 5. 24 13
5. 123.  VOLMER Sebastian ROU ROU 4. 6. 4. 16 14
6. 128.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 7. 3. 6. 13 16
7. 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 5. 7. 7. 5 19
8. 69.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 8. 8. 12. 28
9. 100.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 12. 9. 8. 29
10. 5.  WOLF Tobias AUT AUT 10. 11. 10. 31
11. 178.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 13. 10. 11. 34
12. 16.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 14. 16. 9. 39
13. 14.  GYUROV Asen BUL BUL 15. 12. 14. 41
14. 170.  ÇAKIROĞLU MUHAMMET ÇAĞRI TUR TUR 11. 15. 16. 42
15. 177.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 9. 21. 13. 43
16. 68.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 16. 13. 15. 44
17. 66.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 17. 14. 17. 48
18. 179.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 18. 17. 19. 54
19. 22.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 20. 18. 21. 59
20. 86.  NÓGRÁDI Marcell HUN-TKKSE HUN 23. 19. 18. 60
21. 42.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 19. 22. 20. 61
22. 67.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 21. 20. 22. 63
23. 70.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 22. 23. 23. 68
24. 87.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 24. 24. 24. 72