Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:02.584  
2 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 2:03.177  
3 (2) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:05.520  
4 (1) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:08.558  
5 (5) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 2:12.330  
6 (7) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 2:17.996  
7 (6) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 2:18.257  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:55.392  
2 (7) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:55.452  
3 (4) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:55.674  
4 (3) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:57.408  
5 (1) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:57.642  
6 (2) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:02.873  
7 (5) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:03.100  
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:51.177  
2 (1) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:51.738  
3 (4) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:52.527  
4 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:54.153  
5 (2) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:55.798  
6 (5) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:55.938  
7 (6) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 1:58.797  
RACE: 48    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:47.738  
2 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:47.810  
3 (7) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:47.981  
4 (3) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 1:52.396  
5 (4) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 1:52.849  
6 (5) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 1:55.903  
7 (2) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:56.589  
RACE: 49    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:46.423  
2 (5) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:47.190  
3 (2) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:52.858  
4 (4) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE 1:55.712  
5 (7) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 1:56.194  
6 (3) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 2:01.155  
7 (6) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 2:03.024  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:49.654  
2 (3) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:49.957  
3 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:51.490  
4 (2) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:52.590  
5 (5) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:53.279  
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.621  
2 (1) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:44.720  
3 (5) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:44.892  
4 (4) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:46.533  
5 (3) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:50.730  
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:41.757  
2 (1) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:41.772  
3 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:50.050  
4 (4) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:52.262  
5 (5) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:58.230  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 76    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 1:57.267  
2 (1) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:57.794  
3 (4) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:57.926  
4 (3) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 2:01.062  
5 (7) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 2:11.144  
6 (8) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 2:11.270  
7 (5) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 2:13.738  
8 (6) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:15.669  
RACE: 77    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:55.607  
2 (1) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:56.221  
3 (3) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:56.504  
4 (6) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 2:00.654  
5 (2) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 2:05.589  
6 (4) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 2:16.816  
RACE: 78    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 1:53.836  
2 (2) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 1:54.068  
3 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:54.251  
4 (6) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:59.944  
5 (5) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:10.689  
- (4) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE PEN. impeding
RACE: 79    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:54.130  
2 (2) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:55.659  
3 (3) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:55.851  
RACE: 80    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:45.267  
2 (6) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:46.412  
3 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:47.234  
4 (2) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:47.274  
5 (5) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:52.550  
6 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE NO TIME finished
RACE: 81    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:44.323  
2 (4) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:44.471  
3 (3) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.545  
4 (5) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:44.743  
5 (6) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:49.843  
6 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 98    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 52.323
2 (2) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 52.505
3 (1) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.182
4 (4) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:01.010  
RACE: 99    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 52.047
2 (3) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 52.120
3 (4) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 55.923
4 (1) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 56.249
RACE: 100    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 51.688
2 (5) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 55.525
3 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 55.630
4 (1) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 59.087
5 (2) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:14.573  
RACE: 101    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 51.644
2 (2) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.752
3 (1) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.260
4 (4) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 57.120
RACE: 102    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 51.009
2 (4) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 53.664
3 (3) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.246
4 (1) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 55.199
RACE: 103    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.742
2 (1) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 54.724
3 (4) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 57.730
4 (5) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 57.837
5 (2) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 58.429
RACE: 104    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 48.620
2 (2) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.030
3 (3) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE 54.962
4 (4) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 55.190
RACE: 105    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 50.440
2 (1) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 54.756
3 (4) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 55.816
4 (5) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 56.226
5 (2) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 57.582
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 50.255
2 (3) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.558
3 (2) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 58.399 advanced
- (4) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK PEN. impeding
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 48.992
2 (2) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.427
3 (3) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 51.648
4 (4) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 53.791
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 50.903
2 (2) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.994
3 (3) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.641
4 (4) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 55.393
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 49.673
2 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.740
3 (3) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 49.875
4 (4) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 53.833
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 175    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT NO TIME
2 (4) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS NO TIME
3 (3) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK NO TIME
4 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE NO TIME
RACE: 176    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 48.536
2 (2) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 48.614
3 (3) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 48.724
4 (5) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 50.904
5 (4) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 52.735
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 186    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN NO TIME
2 (2) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN NO TIME
3 (3) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR NO TIME
RACE: 187    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 56.613
2 (1) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 56.819
3 (3) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 57.712
4 (4) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:07.166  
RACE: 188    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 55.182
2 (2) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 55.409
3 (3) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 55.533
4 (1) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 55.713
RACE: 189    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 55.059
2 (1) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 55.173
3 (4) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 55.368
4 (3) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR NO TIME finished
RACE: 190    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.952
2 (3) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.030
3 (4) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.391
- (2) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE PEN. off track
RACE: 191    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 50.531
2 (3) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 51.682
3 (2) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 52.931
4 (5) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 53.475
5 (6) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 56.035
6 (4) 110.  TYLMAN Kamila POL POL NO TIME finished
RACE: 192    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 49.472
2 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.791
3 (4) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 49.932
4 (5) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.662
5 (3) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK NO TIME finished
RACE: 193    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 48.519
2 (2) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 48.758
3 (4) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 49.599
4 (3) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.710
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 216    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:23.310  
2 (3) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.409  
3 (2) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:27.498  
4 (1) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:32.798  
5 (5) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR NO TIME finished
RACE: 217    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:23.040  
2 (2) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:23.212  
3 (1) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE 1:28.662  
4 (4) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:29.453  
RACE: 218    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:26.094  
2 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:26.225  
3 (2) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:26.652  
4 (3) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 1:31.925  
RACE: 219    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:24.758  
2 (3) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:24.924  
3 (4) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.101  
4 (1) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 1:29.140  
RACE: 220    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:23.823  
2 (4) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 1:26.649  
3 (3) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 1:27.082  
4 (1) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:28.446  
5 (5) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 1:31.929  
RACE: 221    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:25.310  
2 (4) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.870  
3 (3) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:28.432  
4 (2) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 1:28.489  
RACE: 222    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:25.367  
2 (2) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.221  
3 (4) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:26.779  
4 (1) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:31.423  
5 (3) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:33.877  
RACE: 223    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:22.605  
2 (2) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:22.818  
3 (4) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.535  
4 (1) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 1:28.965  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 243    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:23.333  
2 (1) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:23.470  
3 (3) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:23.533  
4 (4) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.880  
RACE: 244    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:23.220  
2 (3) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:23.313  
3 (1) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:23.365  
4 (4) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.302  
RACE: 245    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:16.731  
2 (3) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:20.701  
3 (2) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:22.691  
4 (4) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 1:27.141  
RACE: 246    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:21.097  
2 (1) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:27.905  
3 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:31.081  
4 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 265    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:18.371  
2 (3) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:18.691  
3 (2) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:18.882  
4 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:21.015  
RACE: 266    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:19.362  
2 (1) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:19.366  
3 (4) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:19.614  
4 (2) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:20.041  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 286    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:28.913  
2 (1) 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 1:33.288  
3 (3) 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:40.804  
RACE: 287    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:31.946  
2 (4) 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:32.136  
3 (1) 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:46.096  
4 (3) 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 1:51.700  
RACE: 288    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:31.513  
2 (3) 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 1:31.961  
3 (2) 145.  BATEZ Joline SWE SWE 1:45.099  
4 (4) 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN NO TIME finished
RACE: 289    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:27.669  
2 (1) 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:27.805  
3 (4) 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE 1:28.301  
4 (2) 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.442  
RACE: 290    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:27.251  
2 (3) 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:27.379  
3 (2) 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:27.510  
4 (4) 153.  HAN Aybüke TUR TUR 1:39.515  
RACE: 291    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:24.006  
2 (1) 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:24.216  
3 (2) 110.  TYLMAN Kamila POL POL 1:25.354  
4 (3) 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.256  
RACE: 292    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:23.781  
2 (3) 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 1:23.826  
3 (1) 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 1:24.939  
4 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:31.018  
RACE: 293    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:19.152  
2 (2) 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:19.525  
3 (3) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:19.715  
4 (4) 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:19.780  
RACE: 294    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  ZYCH Magdalena POL POL 1:17.395  
2 (4) 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:17.848  
3 (3) 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:19.238  
4 (2) 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:20.896  



Danubia 5 - PANONNIA OPEN - Budapest, HUN, 06.01. - 08.01.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 126.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1. 2. 2. 76 5
2. 111.  ZYCH Magdalena POL POL 6. 1. 1. 71 8
3. 125.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2. 3. 4. 42 9
4. 118.  ALBERT Katalin ROU ROU 4. 5. 3. 21 12
5. 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3. 4. 7. 21 14
6. 140.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 5. 16. 9. 5 30
7. 51.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 7. 10. 5. 22
8. 77.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 8. 12. 6. 26
9. 141.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 9. 9. 8. 26
10. 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 12. 6. 13. 31
11. 173.  ADAMENKO Kseniya UKR-KIEV UKR 13. 7. 11. 31
12. 107.  CIEŚLIŃSKA Julia POL POL 10. 11. 10. 31
13. 97.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 11. 8. 14. 33
14. 93.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 14. 14. 16. 44
15. 110.  TYLMAN Kamila POL POL 16. 15. 15. 46
16. 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 18. 22. 12. 52
17. 95.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 22. 17. 17. 56
18. 153.  HAN Aybüke TUR TUR 17. 21. 20. 58
19. 39.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 20. 18. 22. 60
20. 96.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 15. 13. 33. 61
21. 132.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 24. 19. 19. 62
22. 28.  POLIDOROVÁ Linda CZE CZE 21. 20. 23. 64
23. 131.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 19. 23. 24. 66
24. 27.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 23. 25. 21. 69
25. 81.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 33. 27. 18. 78
26. 175.  MANOKHINA Iryna UKR-KIEV UKR 27. 28. 26. 81
27. 145.  BATEZ Joline SWE SWE 28. 26. 27. 81
28. 174.  ARTEMENKO Daria UKR-KIEV UKR 26. 24. 32. 82
29. 74.  KATONA Kinga HUN-PSN HUN 25. 30. 28. 83
30. 50.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 29. 33. 25. 87
31. 156.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 30. 29. 31. 90
32. 154.  SELEN  MELİKE TUR TUR 31. 35. 29. 95
33. 52.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 35. 34. 30. 99
34. 146.  JOHANSSON Thea SWE SWE 34. 31. 34. 99
35. 155.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 32. 32. 35. 99