ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 31 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 3:23.239 | ||
2 | (4) | 85. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 3:24.744 | ||
3 | (1) | 68. | ALBAŃSKA Liliana | POL-AZSO | 3:25.535 | ||
4 | (2) | 57. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 3:25.954 | ||
5 | (3) | 20. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:26.030 | ||
6 | (5) | 98. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 3:28.501 | ||
RACE: 32 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | MICHALSKA Laura | POL-AZSO | 2:47.910 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 21. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:47.981 | ||
3 | (4) | 22. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:49.521 | ||
4 | (3) | 76. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:50.299 | ||
5 | (5) | 155. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 2:58.213 | ||
6 | (6) | 157. | ERJAVEC Urša | SLO | 3:05.015 | ||
RACE: 33 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 75. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 2:48.464 | ||
2 | (3) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:48.674 | ||
3 | (1) | 47. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:51.366 | ||
4 | (5) | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:52.337 | ||
5 | (4) | 64. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:52.970 | ||
6 | (2) | 156. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | NO TIME | finished | |
RACE: 34 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:47.981 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 74. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:48.936 | ||
3 | (5) | 49. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 2:51.129 | ||
4 | (2) | 16. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:53.551 | ||
5 | (3) | 154. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 2:54.456 | ||
RACE: 35 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:55.916 | ||
2 | (2) | 72. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:57.544 | ||
3 | (3) | 48. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:57.764 | ||
4 | (4) | 66. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:57.890 | ||
5 | (5) | 65. | MILAKNYTE Indre | LTU | 3:04.316 | ||
RACE: 36 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | ALBERT Viktória | HUN | 2:33.273 | ||
2 | (6) | 168. | TOKAROVA Tamara | SVK | 2:33.388 | ||
3 | (7) | 169. | AKAN Damla | TUR | 2:36.521 | ||
4 | (2) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN | 2:36.522 | ||
5 | (8) | 14. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:38.229 | ||
6 | (4) | 60. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:42.559 | ||
7 | (3) | 86. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 2:53.664 | advanced->to B | |
- | (5) | 73. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding->to D | |
RACE: 37 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:28.507 | ||
2 | (2) | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:28.639 | ||
3 | (4) | 87. | MAJEWSKA Ada | POL | 2:30.209 | ||
4 | (5) | 31. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:30.928 | ||
5 | (3) | 58. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:33.161 | ||
6 | (8) | 77. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 2:35.157 | ||
7 | (7) | 27. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:37.000 | ||
8 | (6) | 183. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 2:38.686 | ||
RACE: 38 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 166. | FILIPOVA Lucia | SVK | 2:32.840 | ||
2 | (6) | 174. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 2:34.429 | ||
3 | (5) | 28. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 2:34.569 | ||
4 | (7) | 30. | SZIGETI Dóra | HUN | 2:37.296 | ||
5 | (2) | 170. | HAN Aybuke | TUR | 2:38.801 | ||
6 | (4) | 158. | ŠPAN Dina | SLO | 2:39.035 | ||
- | (3) | 32. | TÓTH Eszter | HUN | - | impeding->to D |