2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Heat Results

 
1. Distance 
DIVISION 1  HEATS  1000 m
RACE: 10    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:40.794  
2 (1) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 1:40.924  
3 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:41.695  
4 (6) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:42.873  
5 (2) 13.  FEDOR András HUN HUN 1:45.844  
6 (3) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:59.236  
RACE: 11    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:43.064  
Split times:   [1] 34 |  [2] 93  Official Finish Time: 1:43.064  
2 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:43.076  
Split times:   [1] 34 |  [2] 93  Official Finish Time: 1:43.076  
3 (4) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:43.180  
Split times:   [1] 34 |  [2] 89  Official Finish Time: 1:43.180  
4 (5) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:44.272  
Split times:   [1] 34 |  [2] 53  Official Finish Time: 1:44.272  
5 (2) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:46.500  
Split times:   [1] 33 |  [2] 80  Official Finish Time: 1:46.500  
RACE: 12    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 1:43.979  
Split times:   [1] 34 |  [2] 62  Official Finish Time: 1:43.979  
2 (6) 8.  BLUHM Daniel GER GER 1:47.494  
Split times:   [1] 33 |  [2] 49  Official Finish Time: 1:47.494  
3 (3) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:48.565  
Split times:   [1] 33 |  [2] 16  Official Finish Time: 1:48.565  
4 (5) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.727  
Split times:   [1] 33 |  [2] 11  Official Finish Time: 1:48.727  
5 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:51.391  
Split times:   [1] 32 |  [2] 32  Official Finish Time: 1:51.391  
6 (4) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:07.505  
Split times:   [1] 28 |  [2] 23  Official Finish Time: 2:07.505  
RACE: 13    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 1:44.515  
Split times:   [1] 34 |  [2] 45  Official Finish Time: 1:44.515  
2 (2) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:44.606  
Split times:   [1] 34 |  [2] 42  Official Finish Time: 1:44.606  
3 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1:44.685  
Split times:   [1] 34 |  [2] 39  Official Finish Time: 1:44.685  
4 (4) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:44.951  
Split times:   [1] 34 |  [2] 30  Official Finish Time: 1:44.951  
5 (1) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 1:47.394  
Split times:   [1] 33 |  [2] 52  Official Finish Time: 1:47.394  
6 (5) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 2:00.963  
Split times:   [1] 29 |  [2] 76  Official Finish Time: 2:00.963  
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:45.653  
Split times:   [1] 34 |  [2] 07  Official Finish Time: 1:45.653  
2 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 1:47.894  
Split times:   [1] 33 |  [2] 37  Official Finish Time: 1:47.894  
3 (5) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 1:52.757  
Split times:   [1] 31 |  [2] 93  Official Finish Time: 1:52.757  
4 (6) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:07.840  
Split times:   [1] 28 |  [2] 16  Official Finish Time: 2:07.840  
5 (1) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 2:20.817  
Split times:   [1] 25 |  [2] 57  Official Finish Time: 2:20.817  
- (3) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:42.541  
Split times:   [1] 35 |  [2] 11  Official Finish Time: 1:42.541  
2 (2) 13.  FEDOR András HUN HUN 1:46.714  
Split times:   [1] 33 |  [2] 74  Official Finish Time: 1:46.714  
3 (1) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:46.717  
Split times:   [1] 33 |  [2] 73  Official Finish Time: 1:46.717  
4 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.500  
Split times:   [1] 33 |  [2] 18  Official Finish Time: 1:48.500  
5 (4) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:48.736  
Split times:   [1] 33 |  [2] 11  Official Finish Time: 1:48.736  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:39.497  
Split times:   [1] 36 |  [2] 18  Official Finish Time: 1:39.497  
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:39.677  
Split times:   [1] 36 |  [2] 12  Official Finish Time: 1:39.677  
3 (1) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:40.593  
Split times:   [1] 35 |  [2] 79  Official Finish Time: 1:40.593  
4 (4) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 1:40.678  
Split times:   [1] 35 |  [2] 76  Official Finish Time: 1:40.678  
5 (5) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:40.719  
Split times:   [1] 35 |  [2] 74  Official Finish Time: 1:40.719  
6 (6) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 1:40.882  
Split times:   [1] 35 |  [2] 69  Official Finish Time: 1:40.882  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:42.704  
Split times:   [1] 35 |  [2] 05  Official Finish Time: 1:42.704  
2 (3) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:43.556  
Split times:   [1] 34 |  [2] 76  Official Finish Time: 1:43.556  
3 (2) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 1:43.649  
Split times:   [1] 34 |  [2] 73  Official Finish Time: 1:43.649  
4 (4) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 1:43.679  
Split times:   [1] 34 |  [2] 72  Official Finish Time: 1:43.679  
5 (6) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:48.786  
Split times:   [1] 33 |  [2] 09  Official Finish Time: 1:48.786  
6 (5) 8.  BLUHM Daniel GER GER 1:50.085  
Split times:   [1] 32 |  [2] 70  Official Finish Time: 1:50.085  
 
DIVISION 1  FINAL  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:45.931  
Split times:   [1] 33 |  [2] 98  Official Finish Time: 1:45.931  
2 (1) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 1:48.002  
Split times:   [1] 33 |  [2] 33  Official Finish Time: 1:48.002  
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:48.082  
Split times:   [1] 33 |  [2] 31  Official Finish Time: 1:48.082  
4 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:48.931  
Split times:   [1] 33 |  [2] 05  Official Finish Time: 1:48.931  
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO NO TIME
Split times:   [1] 33 |  [2] 19  Official Finish Time: NO TIME
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME
Split times:   [1] 30 |  [2] 90  Official Finish Time: NO TIME
3 (3) 13.  FEDOR András HUN HUN NO TIME
Split times:   [1] 30 |  [2] 32  Official Finish Time: NO TIME
4 (4) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK NO TIME
Split times:   [1] 29 |  [2] 99  Official Finish Time: NO TIME
5 (5) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER NO TIME
Split times:   [1] 29 |  [2] 85  Official Finish Time: NO TIME
6 (6) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL NO TIME finished
RACE: 20    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK NO TIME
Split times:   [1] 39 |  [2] 00  Official Finish Time: NO TIME
2 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN NO TIME
Split times:   [1] 38 |  [2] 96  Official Finish Time: NO TIME
3 (2) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO NO TIME
Split times:   [1] 38 |  [2] 71  Official Finish Time: NO TIME
4 (4) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER NO TIME
Split times:   [1] 36 |  [2] 92  Official Finish Time: NO TIME
5 (6) 8.  BLUHM Daniel GER GER NO TIME
Split times:   [1] 35 |  [2] 61  Official Finish Time: NO TIME
6 (5) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN NO TIME
Split times:   [1] 34 |  [2] 35  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 21    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 1:43.222  
Split times:   [1] 34 |  [2] 88  Official Finish Time: 1:43.222  
2 (2) 20.  MAZUR Hanna POL POL 1:43.711  
Split times:   [1] 34 |  [2] 71  Official Finish Time: 1:43.711  
3 (4) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:46.139  
Split times:   [1] 33 |  [2] 92  Official Finish Time: 1:46.139  
4 (5) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 1:47.009  
Split times:   [1] 33 |  [2] 64  Official Finish Time: 1:47.009  
5 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 1:48.203  
Split times:   [1] 33 |  [2] 27  Official Finish Time: 1:48.203  
- (6) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL PEN. no finish
 
2. Distance 
DIVISION 1  HEATS  333 m
RACE: 22    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 20.  MAZUR Hanna POL POL 33.538
Split times:   [1] 35 |  [2] 72  Official Finish Time: 33.538
2 (4) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 33.931
Split times:   [1] 35 |  [2] 31  Official Finish Time: 33.931
3 (2) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 34.702
Split times:   [1] 34 |  [2] 52  Official Finish Time: 34.702
4 (1) 8.  BLUHM Daniel GER GER 34.769
Split times:   [1] 34 |  [2] 46  Official Finish Time: 34.769
5 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 35.207
Split times:   [1] 34 |  [2] 03  Official Finish Time: 35.207
RACE: 23    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 32.872
Split times:   [1] 36 |  [2] 45  Official Finish Time: 32.872
2 (2) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 33.615
Split times:   [1] 35 |  [2] 64  Official Finish Time: 33.615
3 (1) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 34.220
Split times:   [1] 35 |  [2] 01  Official Finish Time: 34.220
4 (4) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 34.904
Split times:   [1] 34 |  [2] 32  Official Finish Time: 34.904
RACE: 24    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 15.  GERA Márton HUN HUN 32.649
Split times:   [1] 36 |  [2] 69  Official Finish Time: 32.649
2 (3) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 32.896
Split times:   [1] 36 |  [2] 42  Official Finish Time: 32.896
3 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 34.491
Split times:   [1] 34 |  [2] 73  Official Finish Time: 34.491
4 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 34.656
Split times:   [1] 34 |  [2] 57  Official Finish Time: 34.656
RACE: 25    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 33.547
Split times:   [1] 35 |  [2] 71  Official Finish Time: 33.547
2 (2) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 34.959
Split times:   [1] 34 |  [2] 27  Official Finish Time: 34.959
3 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 35.111
Split times:   [1] 34 |  [2] 12  Official Finish Time: 35.111
- (3) 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL PEN. no start
RACE: 26    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 32.963
Split times:   [1] 36 |  [2] 34  Official Finish Time: 32.963
2 (4) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 33.127
Split times:   [1] 36 |  [2] 16  Official Finish Time: 33.127
3 (1) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 33.189
Split times:   [1] 36 |  [2] 10  Official Finish Time: 33.189
4 (3) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 34.840
Split times:   [1] 34 |  [2] 39  Official Finish Time: 34.840
5 (5) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO NO TIME finished
 
DIVISION 1  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 34.952
Split times:   [1] 34 |  [2] 28  Official Finish Time: 34.952
2 (3) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 35.051
Split times:   [1] 34 |  [2] 18  Official Finish Time: 35.051
3 (4) 13.  FEDOR András HUN HUN 35.260
Split times:   [1] 33 |  [2] 98  Official Finish Time: 35.260
4 (2) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 44.471
Split times:   [1] 26 |  [2] 94  Official Finish Time: 44.471
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  BLUHM Daniel GER GER 34.522
Split times:   [1] 34 |  [2] 70  Official Finish Time: 34.522
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 34.896
Split times:   [1] 34 |  [2] 33  Official Finish Time: 34.896
3 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 34.946
Split times:   [1] 34 |  [2] 28  Official Finish Time: 34.946
4 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 35.286
Split times:   [1] 33 |  [2] 95  Official Finish Time: 35.286
- (5) 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO PEN. no start
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  MAZUR Hanna POL POL 32.621
Split times:   [1] 36 |  [2] 73  Official Finish Time: 32.621
2 (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 32.707
Split times:   [1] 36 |  [2] 63  Official Finish Time: 32.707
3 (3) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 33.014
Split times:   [1] 36 |  [2] 29  Official Finish Time: 33.014
4 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 35.033
Split times:   [1] 34 |  [2] 20  Official Finish Time: 35.033
RACE: 34    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 32.322
Split times:   [1] 37 |  [2] 07  Official Finish Time: 32.322
2 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 32.756
Split times:   [1] 36 |  [2] 57  Official Finish Time: 32.756
3 (2) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 32.981
Split times:   [1] 36 |  [2] 33  Official Finish Time: 32.981
4 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 33.723
Split times:   [1] 35 |  [2] 53  Official Finish Time: 33.723
RACE: 35    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 31.878
Split times:   [1] 37 |  [2] 58  Official Finish Time: 31.878
2 (3) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 33.025
Split times:   [1] 36 |  [2] 28  Official Finish Time: 33.025
3 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 33.293
Split times:   [1] 35 |  [2] 98  Official Finish Time: 33.293
4 (4) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 35.262
Split times:   [1] 33 |  [2] 98  Official Finish Time: 35.262
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 32.359
Split times:   [1] 37 |  [2] 02  Official Finish Time: 32.359
2 (2) 20.  MAZUR Hanna POL POL 32.480
Split times:   [1] 36 |  [2] 89  Official Finish Time: 32.480
3 (3) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 33.107
Split times:   [1] 36 |  [2] 19  Official Finish Time: 33.107
4 (4) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 33.526
Split times:   [1] 35 |  [2] 73  Official Finish Time: 33.526
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 32.124
Split times:   [1] 37 |  [2] 29  Official Finish Time: 32.124
2 (2) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 32.937
Split times:   [1] 36 |  [2] 37  Official Finish Time: 32.937
3 (4) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 33.085
Split times:   [1] 36 |  [2] 21  Official Finish Time: 33.085
4 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK NO TIME finished
 
DIVISION 1  FINAL  333 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 34.455
Split times:   [1] 34 |  [2] 77  Official Finish Time: 34.455
2 (2) 13.  FEDOR András HUN HUN 34.567
Split times:   [1] 34 |  [2] 66  Official Finish Time: 34.567
3 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 40.918
Split times:   [1] 29 |  [2] 28  Official Finish Time: 40.918
- (4) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER PEN. impeding
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  BLUHM Daniel GER GER 34.939
Split times:   [1] 34 |  [2] 29  Official Finish Time: 34.939
2 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 35.126
Split times:   [1] 34 |  [2] 11  Official Finish Time: 35.126
3 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 35.196
Split times:   [1] 34 |  [2] 04  Official Finish Time: 35.196
4 (4) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 35.322
Split times:   [1] 33 |  [2] 92  Official Finish Time: 35.322
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 33.345
Split times:   [1] 35 |  [2] 93  Official Finish Time: 33.345
2 (2) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 33.934
Split times:   [1] 35 |  [2] 30  Official Finish Time: 33.934
3 (3) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 34.713
Split times:   [1] 34 |  [2] 51  Official Finish Time: 34.713
4 (4) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 38.783
Split times:   [1] 30 |  [2] 89  Official Finish Time: 38.783
RACE: 48    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 32.699
Split times:   [1] 36 |  [2] 64  Official Finish Time: 32.699
2 (3) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 32.844
Split times:   [1] 36 |  [2] 48  Official Finish Time: 32.844
3 (1) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 32.904
Split times:   [1] 36 |  [2] 41  Official Finish Time: 32.904
4 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 33.011
Split times:   [1] 36 |  [2] 29  Official Finish Time: 33.011
RACE: 49    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 32.527
Split times:   [1] 36 |  [2] 83  Official Finish Time: 32.527
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 32.763
Split times:   [1] 36 |  [2] 57  Official Finish Time: 32.763
3 (2) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 34.096
Split times:   [1] 35 |  [2] 14  Official Finish Time: 34.096
- (1) 15.  GERA Márton HUN HUN PEN. impeding
 
3. Distance 
DIVISION 1  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 15.  GERA Márton HUN HUN 47.266
Split times:   [1] 38 |  [2] 08  Official Finish Time: 47.266
2 (1) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.420
Split times:   [1] 37 |  [2] 18  Official Finish Time: 48.420
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 51.992
Split times:   [1] 34 |  [2] 62  Official Finish Time: 51.992
4 (3) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 55.811
Split times:   [1] 32 |  [2] 25  Official Finish Time: 55.811
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 48.729
Split times:   [1] 36 |  [2] 94  Official Finish Time: 48.729
2 (4) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 49.713
Split times:   [1] 36 |  [2] 21  Official Finish Time: 49.713
3 (2) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 1:05.202   advanced->to A
Split times:   [1] 27 |  [2] 61  Official Finish Time: 1:05.202  
4 (1) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:07.305  
Split times:   [1] 26 |  [2] 74  Official Finish Time: 1:07.305  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 50.406
Split times:   [1] 35 |  [2] 71  Official Finish Time: 50.406
2 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 50.615
Split times:   [1] 35 |  [2] 56  Official Finish Time: 50.615
3 (1) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 51.338
Split times:   [1] 35 |  [2] 06  Official Finish Time: 51.338
4 (2) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.530
Split times:   [1] 34 |  [2] 93  Official Finish Time: 51.530
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.150
Split times:   [1] 36 |  [2] 62  Official Finish Time: 49.150
2 (2) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.302
Split times:   [1] 36 |  [2] 51  Official Finish Time: 49.302
3 (3) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.412
Split times:   [1] 35 |  [2] 71  Official Finish Time: 50.412
4 (4) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.447
Split times:   [1] 35 |  [2] 68  Official Finish Time: 50.447
5 (5) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 52.443
Split times:   [1] 34 |  [2] 32  Official Finish Time: 52.443
RACE: 54    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 48.708
Split times:   [1] 36 |  [2] 96  Official Finish Time: 48.708
2 (1) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 48.979
Split times:   [1] 36 |  [2] 75  Official Finish Time: 48.979
3 (2) 8.  BLUHM Daniel GER GER 49.992
Split times:   [1] 36 |  [2] 01  Official Finish Time: 49.992
4 (4) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.073
Split times:   [1] 35 |  [2] 95  Official Finish Time: 50.073
 
DIVISION 1  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.939
Split times:   [1] 35 |  [2] 34  Official Finish Time: 50.939
2 (3) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 51.356
Split times:   [1] 35 |  [2] 05  Official Finish Time: 51.356
3 (2) 18.  BOOS Amelia POL POL 52.020
Split times:   [1] 34 |  [2] 60  Official Finish Time: 52.020
4 (4) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 52.097
Split times:   [1] 34 |  [2] 55  Official Finish Time: 52.097
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.824
Split times:   [1] 34 |  [2] 73  Official Finish Time: 51.824
2 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 51.931
Split times:   [1] 34 |  [2] 66  Official Finish Time: 51.931
3 (1) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.138
Split times:   [1] 34 |  [2] 52  Official Finish Time: 52.138
4 (2) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 53.203
Split times:   [1] 33 |  [2] 83  Official Finish Time: 53.203
RACE: 61    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  MAZUR Hanna POL POL 47.947
Split times:   [1] 37 |  [2] 54  Official Finish Time: 47.947
2 (2) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 48.085
Split times:   [1] 37 |  [2] 43  Official Finish Time: 48.085
3 (3) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 48.163
Split times:   [1] 37 |  [2] 37  Official Finish Time: 48.163
4 (4) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 49.750
Split times:   [1] 36 |  [2] 18  Official Finish Time: 49.750
RACE: 62    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 48.235
Split times:   [1] 37 |  [2] 32  Official Finish Time: 48.235
2 (2) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 48.519
Split times:   [1] 37 |  [2] 10  Official Finish Time: 48.519
3 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 48.631
Split times:   [1] 37 |  [2] 01  Official Finish Time: 48.631
4 (3) 8.  BLUHM Daniel GER GER 51.376
Split times:   [1] 35 |  [2] 04  Official Finish Time: 51.376
RACE: 63    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.618
Split times:   [1] 38 |  [2] 61  Official Finish Time: 46.618
2 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.051
Split times:   [1] 37 |  [2] 46  Official Finish Time: 48.051
3 (3) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 48.767
Split times:   [1] 36 |  [2] 91  Official Finish Time: 48.767
4 (5) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 50.044
Split times:   [1] 35 |  [2] 97  Official Finish Time: 50.044
5 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.861
Split times:   [1] 35 |  [2] 39  Official Finish Time: 50.861
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  MAZUR Hanna POL POL 48.523
Split times:   [1] 37 |  [2] 10  Official Finish Time: 48.523
2 (3) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.383
Split times:   [1] 36 |  [2] 45  Official Finish Time: 49.383
3 (4) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 49.420
Split times:   [1] 36 |  [2] 42  Official Finish Time: 49.420
4 (2) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 51.036
Split times:   [1] 35 |  [2] 27  Official Finish Time: 51.036
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.758
Split times:   [1] 38 |  [2] 50  Official Finish Time: 46.758
2 (4) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 47.551
Split times:   [1] 37 |  [2] 85  Official Finish Time: 47.551
3 (3) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 48.509
Split times:   [1] 37 |  [2] 11  Official Finish Time: 48.509
4 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 48.849
Split times:   [1] 36 |  [2] 85  Official Finish Time: 48.849
 
DIVISION 1  FINAL  500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.550
Split times:   [1] 34 |  [2] 92  Official Finish Time: 51.550
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 51.739
Split times:   [1] 34 |  [2] 79  Official Finish Time: 51.739
3 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:10.474  
Split times:   [1] 25 |  [2] 54  Official Finish Time: 1:10.474  
4 (4) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:14.780  
Split times:   [1] 24 |  [2] 07  Official Finish Time: 1:14.780  
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.496
Split times:   [1] 35 |  [2] 65  Official Finish Time: 50.496
2 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.614
Split times:   [1] 35 |  [2] 56  Official Finish Time: 50.614
3 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 51.948
Split times:   [1] 34 |  [2] 65  Official Finish Time: 51.948
4 (2) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 52.148
Split times:   [1] 34 |  [2] 52  Official Finish Time: 52.148
RACE: 75    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 49.167
Split times:   [1] 36 |  [2] 61  Official Finish Time: 49.167
2 (2) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 49.219
Split times:   [1] 36 |  [2] 57  Official Finish Time: 49.219
3 (3) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 49.308
Split times:   [1] 36 |  [2] 51  Official Finish Time: 49.308
4 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.836
Split times:   [1] 35 |  [2] 41  Official Finish Time: 50.836
5 (5) 8.  BLUHM Daniel GER GER 50.962
Split times:   [1] 35 |  [2] 32  Official Finish Time: 50.962
RACE: 76    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 49.312
Split times:   [1] 36 |  [2] 50  Official Finish Time: 49.312
2 (4) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 49.406
Split times:   [1] 36 |  [2] 43  Official Finish Time: 49.406
3 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK NO TIME finished
Split times:   [1] 29 |  [2] 06  Official Finish Time: NO TIME
- (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK PEN. impeding
Split times:   [1] 36 |  [2] 60  Official Finish Time: PEN.
RACE: 77    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.614
Split times:   [1] 38 |  [2] 62  Official Finish Time: 46.614
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 47.460
Split times:   [1] 37 |  [2] 93  Official Finish Time: 47.460
3 (2) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 47.614
Split times:   [1] 37 |  [2] 80  Official Finish Time: 47.614
4 (4) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.636
Split times:   [1] 36 |  [2] 26  Official Finish Time: 49.636



2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


Overall Classification


DIVISION 1
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 15.  GERA Márton HUN HUN 1. 4. 1. 73 6
2. 20.  MAZUR Hanna POL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3. 1. 8. 47 12
4. 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 7. 3. 6. 18 16
5. 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 8. 7. 3. 16 18
6. 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 18. 6. 4. 11 28
7. 40.  SAFKO Jakub SVK SVK 5. 8. 7. 8 20
8. 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 4. 10. 10. 8 24
9. 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 9. 5. 9. 5 23
10. 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 10. 9. 5. 5 24
11. 19.  GRUDYSZ Malwina POL POL 6. 22. 22. 2 50
12. 8.  BLUHM Daniel GER GER 11. 13. 13. 37
13. 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 17. 11. 16. 44
14. 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 12. 12. 21. 45
15. 13.  FEDOR András HUN HUN 15. 18. 14. 47
16. 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 14. 15. 19. 48
17. 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 16. 16. 17. 49
18. 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 19. 20. 11. 50
19. 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 20. 19. 12. 51
20. 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 22. 14. 15. 51
21. 31.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 13. 21. 23. 57
22. 18.  BOOS Amelia POL POL 21. 17. 20. 58
23. 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 23. 23. 18. 64