4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:50.225  
Split times:   [1] 31 |  [2] 72 |  [3] 12.15  Official Finish Time: 2:50.225  
2 (6) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:51.857  
Split times:   [1] 31 |  [2] 42 |  [3] 12.27  Official Finish Time: 2:51.857  
3 (4) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:54.420  
Split times:   [1] 30 |  [2] 96 |  [3] 12.45  Official Finish Time: 2:54.420  
4 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 2:59.410  
Split times:   [1] 30 |  [2] 10 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 2:59.410  
5 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 3:02.043  
Split times:   [1] 29 |  [2] 66 |  [3] 13.00  Official Finish Time: 3:02.043  
6 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 3:06.859  
Split times:   [1] 28 |  [2] 90 |  [3] 13.34  Official Finish Time: 3:06.859  
7 (1) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 3:19.432  
Split times:   [1] 27 |  [2] 08 |  [3] 14.24  Official Finish Time: 3:19.432  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:59.389  
Split times:   [1] 30 |  [2] 10 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 2:59.389  
2 (4) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:59.504  
Split times:   [1] 30 |  [2] 08 |  [3] 12.82  Official Finish Time: 2:59.504  
3 (6) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 3:00.052  
Split times:   [1] 29 |  [2] 99 |  [3] 12.86  Official Finish Time: 3:00.052  
4 (5) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 3:08.527  
Split times:   [1] 28 |  [2] 64 |  [3] 13.46  Official Finish Time: 3:08.527  
5 (7) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:24.212  
Split times:   [1] 26 |  [2] 44 |  [3] 14.58  Official Finish Time: 3:24.212  
6 (3) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 3:39.140  
Split times:   [1] 24 |  [2] 64 |  [3] 15.65  Official Finish Time: 3:39.140  
7 (2) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 3:48.143  
Split times:   [1] 23 |  [2] 67 |  [3] 16.29  Official Finish Time: 3:48.143  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 3:01.858  
Split times:   [1] 29 |  [2] 69 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 3:01.858  
2 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 3:02.012  
Split times:   [1] 29 |  [2] 67 |  [3] 13.00  Official Finish Time: 3:02.012  
3 (3) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 3:07.181  
Split times:   [1] 28 |  [2] 85 |  [3] 13.37  Official Finish Time: 3:07.181  
4 (5) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:17.030  
Split times:   [1] 27 |  [2] 41 |  [3] 14.07  Official Finish Time: 3:17.030  
5 (6) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 3:34.983  
Split times:   [1] 25 |  [2] 12 |  [3] 15.35  Official Finish Time: 3:34.983  
6 (7) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 3:53.427  
Split times:   [1] 23 |  [2] 13 |  [3] 16.67  Official Finish Time: 3:53.427  
7 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 4:00.187  
Split times:   [1] 22 |  [2] 48 |  [3] 17.15  Official Finish Time: 4:00.187  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:56.795  
Split times:   [1] 30 |  [2] 54 |  [3] 12.62  Official Finish Time: 2:56.795  
2 (2) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:57.478  
Split times:   [1] 30 |  [2] 43 |  [3] 12.67  Official Finish Time: 2:57.478  
3 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:57.791  
Split times:   [1] 30 |  [2] 37 |  [3] 12.69  Official Finish Time: 2:57.791  
4 (7) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 3:00.329  
Split times:   [1] 29 |  [2] 95 |  [3] 12.88  Official Finish Time: 3:00.329  
5 (3) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3:01.775  
Split times:   [1] 29 |  [2] 71 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 3:01.775  
6 (6) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3:12.572  
Split times:   [1] 28 |  [2] 04 |  [3] 13.75  Official Finish Time: 3:12.572  
7 (5) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 3:12.613  
Split times:   [1] 28 |  [2] 04 |  [3] 13.75  Official Finish Time: 3:12.613  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.154
Split times:   [1] 35 |  [2] 89 |  [3] 10.03  Official Finish Time: 50.154
2 (2) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.237
Split times:   [1] 35 |  [2] 83 |  [3] 10.04  Official Finish Time: 50.237
3 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.001
Split times:   [1] 33 |  [2] 96 |  [3] 10.60  Official Finish Time: 53.001
4 (4) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 57.657
Split times:   [1] 31 |  [2] 22 |  [3] 11.53  Official Finish Time: 57.657
5 (3) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 1:09.636  
Split times:   [1] 25 |  [2] 85 |  [3] 13.92  Official Finish Time: 1:09.636  
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.558
Split times:   [1] 37 |  [2] 07 |  [3] 9.71  Official Finish Time: 48.558
2 (1) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.155
Split times:   [1] 35 |  [2] 89 |  [3] 10.03  Official Finish Time: 50.155
3 (2) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 54.726
Split times:   [1] 32 |  [2] 89 |  [3] 10.94  Official Finish Time: 54.726
4 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.690
Split times:   [1] 31 |  [2] 75 |  [3] 11.33  Official Finish Time: 56.690
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.796
Split times:   [1] 36 |  [2] 15 |  [3] 9.95  Official Finish Time: 49.796
2 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.145
Split times:   [1] 34 |  [2] 52 |  [3] 10.42  Official Finish Time: 52.145
3 (4) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 52.978
Split times:   [1] 33 |  [2] 98 |  [3] 10.59  Official Finish Time: 52.978
4 (5) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.212
Split times:   [1] 31 |  [2] 46 |  [3] 11.44  Official Finish Time: 57.212
5 (2) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:05.532  
Split times:   [1] 27 |  [2] 47 |  [3] 13.10  Official Finish Time: 1:05.532  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.949
Split times:   [1] 36 |  [2] 04 |  [3] 9.98  Official Finish Time: 49.949
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.115
Split times:   [1] 35 |  [2] 92 |  [3] 10.02  Official Finish Time: 50.115
3 (3) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 50.543
Split times:   [1] 35 |  [2] 61 |  [3] 10.10  Official Finish Time: 50.543
4 (4) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 50.705
Split times:   [1] 35 |  [2] 50 |  [3] 10.14  Official Finish Time: 50.705
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.372
Split times:   [1] 37 |  [2] 21 |  [3] 9.67  Official Finish Time: 48.372
2 (2) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.424
Split times:   [1] 35 |  [2] 70 |  [3] 10.08  Official Finish Time: 50.424
3 (4) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 51.955
Split times:   [1] 34 |  [2] 65 |  [3] 10.39  Official Finish Time: 51.955
4 (3) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 55.876
Split times:   [1] 32 |  [2] 21 |  [3] 11.17  Official Finish Time: 55.876
2 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.076
Split times:   [1] 32 |  [2] 10 |  [3] 11.21  Official Finish Time: 56.076
3 (3) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.062
Split times:   [1] 31 |  [2] 55 |  [3] 11.41  Official Finish Time: 57.062
4 (4) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 57.826
Split times:   [1] 31 |  [2] 13 |  [3] 11.56  Official Finish Time: 57.826
5 (5) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:04.943  
Split times:   [1] 27 |  [2] 72 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 1:04.943  
6 (6) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 1:06.736  
Split times:   [1] 26 |  [2] 97 |  [3] 13.34  Official Finish Time: 1:06.736  
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.429
Split times:   [1] 35 |  [2] 00 |  [3] 10.28  Official Finish Time: 51.429
2 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 51.506
Split times:   [1] 34 |  [2] 95 |  [3] 10.30  Official Finish Time: 51.506
3 (3) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.321
Split times:   [1] 34 |  [2] 40 |  [3] 10.46  Official Finish Time: 52.321
4 (4) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.036
Split times:   [1] 37 |  [2] 47 |  [3] 9.60  Official Finish Time: 48.036
2 (2) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 48.469
Split times:   [1] 37 |  [2] 14 |  [3] 9.69  Official Finish Time: 48.469
3 (3) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 48.767
Split times:   [1] 36 |  [2] 91 |  [3] 9.75  Official Finish Time: 48.767
4 (4) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.637
Split times:   [1] 35 |  [2] 55 |  [3] 10.12  Official Finish Time: 50.637
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:58.951  
Split times:   [1] 30 |  [2] 26 |  [3] 13.21  Official Finish Time: 1:58.951  
2 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:00.597  
Split times:   [1] 29 |  [2] 85 |  [3] 13.39  Official Finish Time: 2:00.597  
3 (3) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 2:00.861  
Split times:   [1] 29 |  [2] 79 |  [3] 13.42  Official Finish Time: 2:00.861  
4 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:09.746  
Split times:   [1] 27 |  [2] 75 |  [3] 14.41  Official Finish Time: 2:09.746  
5 (2) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:53.909  
Split times:   [1] 31 |  [2] 60 |  [3] 12.65  Official Finish Time: 1:53.909  
2 (4) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:54.972  
Split times:   [1] 31 |  [2] 31 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 1:54.972  
3 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:57.504  
Split times:   [1] 30 |  [2] 64 |  [3] 13.05  Official Finish Time: 1:57.504  
4 (2) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:59.634  
Split times:   [1] 30 |  [2] 09 |  [3] 13.29  Official Finish Time: 1:59.634  
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:54.146  
Split times:   [1] 31 |  [2] 54 |  [3] 12.68  Official Finish Time: 1:54.146  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.337  
Split times:   [1] 31 |  [2] 49 |  [3] 12.70  Official Finish Time: 1:54.337  
3 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:57.905  
Split times:   [1] 30 |  [2] 53 |  [3] 13.10  Official Finish Time: 1:57.905  
4 (1) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:05.938  
Split times:   [1] 28 |  [2] 59 |  [3] 13.99  Official Finish Time: 2:05.938  
5 (3) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 2:23.319  
Split times:   [1] 25 |  [2] 12 |  [3] 15.92  Official Finish Time: 2:23.319  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:55.358  
Split times:   [1] 31 |  [2] 21 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 1:55.358  
2 (3) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:55.492  
Split times:   [1] 31 |  [2] 17 |  [3] 12.83  Official Finish Time: 1:55.492  
3 (4) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:56.076  
Split times:   [1] 31 |  [2] 01 |  [3] 12.89  Official Finish Time: 1:56.076  
4 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:03.473  
Split times:   [1] 29 |  [2] 16 |  [3] 13.71  Official Finish Time: 2:03.473  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:53.991  
Split times:   [1] 31 |  [2] 58 |  [3] 12.66  Official Finish Time: 1:53.991  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.312  
Split times:   [1] 31 |  [2] 49 |  [3] 12.70  Official Finish Time: 1:54.312  
3 (3) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:55.072  
Split times:   [1] 31 |  [2] 29 |  [3] 12.78  Official Finish Time: 1:55.072  
4 (4) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:00.257  
Split times:   [1] 29 |  [2] 94 |  [3] 13.36  Official Finish Time: 2:00.257  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 248    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 1:56.535  
Split times:   [1] 30 |  [2] 89 |  [3] 12.94  Official Finish Time: 1:56.535  
2 (1) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:59.556  
Split times:   [1] 30 |  [2] 11 |  [3] 13.28  Official Finish Time: 1:59.556  
3 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:02.711  
Split times:   [1] 29 |  [2] 34 |  [3] 13.63  Official Finish Time: 2:02.711  
4 (3) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:04.325  
Split times:   [1] 28 |  [2] 96 |  [3] 13.81  Official Finish Time: 2:04.325  
5 (6) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:18.810  
Split times:   [1] 25 |  [2] 93 |  [3] 15.42  Official Finish Time: 2:18.810  
6 (5) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 2:20.217  
Split times:   [1] 25 |  [2] 67 |  [3] 15.57  Official Finish Time: 2:20.217  
RACE: 249    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:46.369  
Split times:   [1] 33 |  [2] 84 |  [3] 11.81  Official Finish Time: 1:46.369  
2 (2) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:48.050  
Split times:   [1] 33 |  [2] 32 |  [3] 12.00  Official Finish Time: 1:48.050  
3 (3) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:52.270  
Split times:   [1] 32 |  [2] 07 |  [3] 12.47  Official Finish Time: 1:52.270  
4 (4) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:00.758  
Split times:   [1] 29 |  [2] 81 |  [3] 13.41  Official Finish Time: 2:00.758  
RACE: 250    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:47.776  
Split times:   [1] 33 |  [2] 40 |  [3] 11.97  Official Finish Time: 1:47.776  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.882  
Split times:   [1] 33 |  [2] 37 |  [3] 11.98  Official Finish Time: 1:47.882  
3 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:11.660  
Split times:   [1] 27 |  [2] 34 |  [3] 14.62  Official Finish Time: 2:11.660  
- (3) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 3. 1. 4. 52 8
3. 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 6. 3. 2. 37 11
4. 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2. 8. 3. 35 13
5. 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 4. 4. 5. 21 13
6. 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 5. 5. 6. 13 16
7. 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 7. 6. 9. 5 22
8. 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 8. 7. 7. 5 22
9. 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 9. 10. 8. 1 27
10. 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 10. 9. 10. 29
11. 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 11. 12. 12. 35
12. 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 14. 11. 11. 36
13. 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 12. 13. 13. 38
14. 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 13. 14. 14. 41