4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.846
Split times:   [1] 31 |  [2] 12 |  [3] 11.56  Official Finish Time: 57.846
2 (1) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.098
Split times:   [1] 30 |  [2] 98 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.098
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 58.672
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.672
4 (5) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:05.751  
Split times:   [1] 27 |  [2] 38 |  [3] 13.15  Official Finish Time: 1:05.751  
5 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:09.398  
Split times:   [1] 25 |  [2] 94 |  [3] 13.87  Official Finish Time: 1:09.398  
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 56.703
Split times:   [1] 31 |  [2] 74 |  [3] 11.34  Official Finish Time: 56.703
2 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.932
Split times:   [1] 31 |  [2] 62 |  [3] 11.38  Official Finish Time: 56.932
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 58.762
Split times:   [1] 30 |  [2] 63 |  [3] 11.75  Official Finish Time: 58.762
4 (3) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 59.590
Split times:   [1] 30 |  [2] 21 |  [3] 11.91  Official Finish Time: 59.590
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.768
Split times:   [1] 31 |  [2] 16 |  [3] 11.55  Official Finish Time: 57.768
2 (4) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 58.053
Split times:   [1] 31 |  [2] 01 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.053
3 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.689
Split times:   [1] 30 |  [2] 67 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.689
4 (3) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.211  
Split times:   [1] 29 |  [2] 41 |  [3] 12.24  Official Finish Time: 1:01.211  
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.255
Split times:   [1] 32 |  [2] 58 |  [3] 11.05  Official Finish Time: 55.255
2 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.406
Split times:   [1] 30 |  [2] 82 |  [3] 11.68  Official Finish Time: 58.406
3 (5) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 58.657
Split times:   [1] 30 |  [2] 69 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.657
4 (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:07.510  
Split times:   [1] 26 |  [2] 66 |  [3] 13.50  Official Finish Time: 1:07.510  
5 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE NO TIME finished
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 209    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.204
Split times:   [1] 31 |  [2] 47 |  [3] 11.44  Official Finish Time: 57.204
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.479
Split times:   [1] 31 |  [2] 32 |  [3] 11.49  Official Finish Time: 57.479
3 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:00.369  
Split times:   [1] 29 |  [2] 82 |  [3] 12.07  Official Finish Time: 1:00.369  
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 210    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.073
Split times:   [1] 32 |  [2] 68 |  [3] 11.01  Official Finish Time: 55.073
2 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 56.515
Split times:   [1] 31 |  [2] 85 |  [3] 11.30  Official Finish Time: 56.515
3 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.898
Split times:   [1] 31 |  [2] 64 |  [3] 11.37  Official Finish Time: 56.898
4 (4) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:09.409  
Split times:   [1] 25 |  [2] 93 |  [3] 13.88  Official Finish Time: 1:09.409  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 59.458
Split times:   [1] 30 |  [2] 27 |  [3] 11.89  Official Finish Time: 59.458
2 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:00.634  
Split times:   [1] 29 |  [2] 69 |  [3] 12.12  Official Finish Time: 1:00.634  
3 (2) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.000  
Split times:   [1] 29 |  [2] 51 |  [3] 12.19  Official Finish Time: 1:01.000  
4 (3) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:03.338  
Split times:   [1] 28 |  [2] 42 |  [3] 12.66  Official Finish Time: 1:03.338  
5 (4) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:04.490  
Split times:   [1] 27 |  [2] 91 |  [3] 12.89  Official Finish Time: 1:04.490  
6 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.925
Split times:   [1] 30 |  [2] 55 |  [3] 11.78  Official Finish Time: 58.925
2 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 59.107
Split times:   [1] 30 |  [2] 45 |  [3] 11.82  Official Finish Time: 59.107
3 (1) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 59.397
Split times:   [1] 30 |  [2] 31 |  [3] 11.87  Official Finish Time: 59.397
4 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:02.013  
Split times:   [1] 29 |  [2] 03 |  [3] 12.40  Official Finish Time: 1:02.013  
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 57.751
Split times:   [1] 31 |  [2] 17 |  [3] 11.55  Official Finish Time: 57.751
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.086
Split times:   [1] 30 |  [2] 99 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.086
3 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.859
Split times:   [1] 30 |  [2] 58 |  [3] 11.77  Official Finish Time: 58.859
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 59.167
Split times:   [1] 30 |  [2] 42 |  [3] 11.83  Official Finish Time: 59.167
RACE: 238    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 54.928
Split times:   [1] 32 |  [2] 77 |  [3] 10.98  Official Finish Time: 54.928
2 (2) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.116
Split times:   [1] 31 |  [2] 52 |  [3] 11.42  Official Finish Time: 57.116
3 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.292
Split times:   [1] 31 |  [2] 42 |  [3] 11.45  Official Finish Time: 57.292
4 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.623
Split times:   [1] 31 |  [2] 24 |  [3] 11.52  Official Finish Time: 57.623



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 34 1 0:54.928
  2. A 2. 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 21 2 0:56.515
  3. A 3. 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 13 3 0:57.204
  4. A 4. 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 8 4 0:56.703
  5. B 1. 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 5 5 0:56.898
  6. B 2. 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 3 6 0:58.086
  7. B 3. 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 2 7 0:58.406
  8. B 4. 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1 8 0:58.053
  9. C 1. 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 9 0:58.689
  10. C 2. 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 10 0:58.762
  11. C 3. 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 11 0:58.657
  12. C 4. 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 12 0:58.672
  13. D 1. 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 13 0:59.458
  14. D 2. 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 14 0:59.590
  15. D 3. 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 15 1:01.000
  16. D 4. 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 16 1:03.338
  17. D 5. 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 17 1:04.490
  18. D 6. 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 18 1:09.398