4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.852
Split times:   [1] 30 |  [2] 84 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 38.852
2 (4) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 39.038
Split times:   [1] 30 |  [2] 69 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.038
3 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.356
Split times:   [1] 29 |  [2] 69 |  [3] 13.45  Official Finish Time: 40.356
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 40.825
Split times:   [1] 29 |  [2] 35 |  [3] 13.60  Official Finish Time: 40.825
5 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 44.691
Split times:   [1] 26 |  [2] 81 |  [3] 14.89  Official Finish Time: 44.691
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.374
Split times:   [1] 32 |  [2] 06 |  [3] 12.45  Official Finish Time: 37.374
2 (4) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 37.457
Split times:   [1] 31 |  [2] 98 |  [3] 12.48  Official Finish Time: 37.457
3 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 40.174
Split times:   [1] 29 |  [2] 82 |  [3] 13.39  Official Finish Time: 40.174
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 40.682
Split times:   [1] 29 |  [2] 45 |  [3] 13.56  Official Finish Time: 40.682
5 (5) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 48.518
Split times:   [1] 24 |  [2] 69 |  [3] 16.17  Official Finish Time: 48.518
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.964
Split times:   [1] 30 |  [2] 75 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 38.964
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.255
Split times:   [1] 30 |  [2] 52 |  [3] 13.08  Official Finish Time: 39.255
3 (2) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.644
Split times:   [1] 28 |  [2] 09 |  [3] 14.21  Official Finish Time: 42.644
4 (5) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 46.524
Split times:   [1] 34.841 (34.841) |  [2] 46.524 (11.683) |  [3] 1:13:06:58.553  Official Finish Time: 46.524
5 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 46.907
Split times:   [1] 25 |  [2] 54 |  [3] 15.63  Official Finish Time: 46.907
RACE: 67    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.311
Split times:   [1] 31 |  [2] 27 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 38.311
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 39.046
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.046
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.476
Split times:   [1] 29 |  [2] 60 |  [3] 13.49  Official Finish Time: 40.476
- (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN PEN. false start->to D
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.464
Split times:   [1] 31 |  [2] 15 |  [3] 12.82  Official Finish Time: 38.464
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.575
Split times:   [1] 31 |  [2] 06 |  [3] 12.85  Official Finish Time: 38.575
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.828
Split times:   [1] 30 |  [2] 85 |  [3] 12.94  Official Finish Time: 38.828
4 (3) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.900
Split times:   [1] 30 |  [2] 80 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 38.900
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.198
Split times:   [1] 33 |  [2] 10 |  [3] 12.06  Official Finish Time: 36.198
2 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 37.888
Split times:   [1] 31 |  [2] 62 |  [3] 12.62  Official Finish Time: 37.888
3 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 45.062
Split times:   [1] 26 |  [2] 59 |  [3] 15.02  Official Finish Time: 45.062
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 47.497
Split times:   [1] 25 |  [2] 22 |  [3] 15.83  Official Finish Time: 47.497
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.668
Split times:   [1] 32 |  [2] 67 |  [3] 12.22  Official Finish Time: 36.668
2 (5) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 38.576
Split times:   [1] 31 |  [2] 06 |  [3] 12.85  Official Finish Time: 38.576
3 (1) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 39.653
Split times:   [1] 30 |  [2] 21 |  [3] 13.21  Official Finish Time: 39.653
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 39.989
Split times:   [1] 29 |  [2] 96 |  [3] 13.32  Official Finish Time: 39.989
5 (7) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 44.022
Split times:   [1] 27 |  [2] 21 |  [3] 14.67  Official Finish Time: 44.022
6 (3) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 55.488
Split times:   [1] 21 |  [2] 59 |  [3] 18.49  Official Finish Time: 55.488
- (6) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN PEN. no start
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 39.932
Split times:   [1] 30 |  [2] 00 |  [3] 13.31  Official Finish Time: 39.932
2 (3) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.116
Split times:   [1] 29 |  [2] 86 |  [3] 13.37  Official Finish Time: 40.116
3 (2) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.249
Split times:   [1] 29 |  [2] 77 |  [3] 13.41  Official Finish Time: 40.249
4 (4) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.878
Split times:   [1] 27 |  [2] 94 |  [3] 14.29  Official Finish Time: 42.878
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.805
Split times:   [1] 30 |  [2] 87 |  [3] 12.93  Official Finish Time: 38.805
2 (3) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 38.964
Split times:   [1] 30 |  [2] 75 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 38.964
3 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.045
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.045
4 (1) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 39.970
Split times:   [1] 29 |  [2] 97 |  [3] 13.32  Official Finish Time: 39.970
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.656
Split times:   [1] 31 |  [2] 82 |  [3] 12.55  Official Finish Time: 37.656
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.515
Split times:   [1] 31 |  [2] 11 |  [3] 12.83  Official Finish Time: 38.515
3 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.640
Split times:   [1] 31 |  [2] 00 |  [3] 12.87  Official Finish Time: 38.640
4 (2) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.813
Split times:   [1] 30 |  [2] 87 |  [3] 12.93  Official Finish Time: 38.813



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 34 1 0:36.198
  2. A 2. 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 21 2 0:38.464
  3. A 3. 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 13 3 0:38.311
  4. A 4. 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 8 4 0:37.888
  5. B 1. 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 5 5 0:38.805
  6. B 2. 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 3 6 0:37.457
  7. B 3. 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 2 7 0:39.045
  8. B 4. 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1 8 0:38.828
  9. C 1. 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 9 0:39.932
  10. C 2. 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 10 0:40.116
  11. C 3. 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 11 0:40.249
  12. C 4. 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 12 0:42.644
  13. D 1. 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 13 0:36.668
  14. D 2. 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 14 0:38.576
  15. D 3. 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 15 0:39.653
  16. D 4. 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 16 0:39.989
  17. D 5. 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 17 0:44.022
  18. D 6. 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 18 0:44.691
  19. D 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 19 0:48.518