4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:32.095  
Split times:   [1] 30 |  [2] 37 |  [3] 13.15  Official Finish Time: 1:32.095  
2 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:32.172  
Split times:   [1] 30 |  [2] 35 |  [3] 13.16  Official Finish Time: 1:32.172  
3 (6) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:32.184  
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.16  Official Finish Time: 1:32.184  
4 (5) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:32.201  
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.17  Official Finish Time: 1:32.201  
5 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:33.268  
Split times:   [1] 29 |  [2] 99 |  [3] 13.32  Official Finish Time: 1:33.268  
6 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:34.252  
Split times:   [1] 29 |  [2] 68 |  [3] 13.46  Official Finish Time: 1:34.252  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:29.866  
Split times:   [1] 31 |  [2] 12 |  [3] 12.83  Official Finish Time: 1:29.866  
2 (6) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:30.000  
Split times:   [1] 31 |  [2] 08 |  [3] 12.85  Official Finish Time: 1:30.000  
3 (5) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:30.266  
Split times:   [1] 30 |  [2] 99 |  [3] 12.89  Official Finish Time: 1:30.266  
4 (4) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:34.561  
Split times:   [1] 29 |  [2] 58 |  [3] 13.50  Official Finish Time: 1:34.561  
5 (2) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:35.052  
Split times:   [1] 29 |  [2] 43 |  [3] 13.57  Official Finish Time: 1:35.052  
6 (1) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:50.426  
Split times:   [1] 1:34.303 (1:34.303) |  [2] 1:50.426 (16.123) |  [3] 1:08:08:06.439 |  [7] 15.374  Official Finish Time: 1:50.426  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:29.427  
Split times:   [1] 31 |  [2] 28 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 1:29.427  
2 (5) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:29.617  
Split times:   [1] 31 |  [2] 21 |  [3] 12.80  Official Finish Time: 1:29.617  
3 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:29.734  
Split times:   [1] 31 |  [2] 17 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 1:29.734  
4 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 1:44.863  
Split times:   [1] 26 |  [2] 67 |  [3] 14.98  Official Finish Time: 1:44.863  
5 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:51.726  
Split times:   [1] 25 |  [2] 03 |  [3] 15.96  Official Finish Time: 1:51.726  
- (2) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 9    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:32.056  
Split times:   [1] 30 |  [2] 38 |  [3] 13.15  Official Finish Time: 1:32.056  
2 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:32.198  
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.17  Official Finish Time: 1:32.198  
3 (5) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:32.270  
Split times:   [1] 30 |  [2] 31 |  [3] 13.18  Official Finish Time: 1:32.270  
4 (4) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:32.437  
Split times:   [1] 30 |  [2] 26 |  [3] 13.20  Official Finish Time: 1:32.437  
5 (6) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:36.875  
Split times:   [1] 28 |  [2] 87 |  [3] 13.83  Official Finish Time: 1:36.875  
- (2) 153.  ŠEVČOVIČOVÁ Nina SVK-SKMA SVK PEN. no start
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 18    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:30.072  
Split times:   [1] 31 |  [2] 05 |  [3] 12.86  Official Finish Time: 1:30.072  
2 (5) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:30.168  
Split times:   [1] 31 |  [2] 02 |  [3] 12.88  Official Finish Time: 1:30.168  
3 (2) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:30.226  
Split times:   [1] 31 |  [2] 00 |  [3] 12.88  Official Finish Time: 1:30.226  
4 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:30.696  
Split times:   [1] 30 |  [2] 84 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 1:30.696  
5 (6) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:31.666  
Split times:   [1] 30 |  [2] 51 |  [3] 13.09  Official Finish Time: 1:31.666  
6 (3) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:32.186  
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.16  Official Finish Time: 1:32.186  
RACE: 19    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:27.943  
Split times:   [1] 31 |  [2] 81 |  [3] 12.56  Official Finish Time: 1:27.943  
2 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:28.386  
Split times:   [1] 31 |  [2] 65 |  [3] 12.62  Official Finish Time: 1:28.386  
3 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:28.750  
Split times:   [1] 31 |  [2] 52 |  [3] 12.67  Official Finish Time: 1:28.750  
4 (6) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:31.777  
Split times:   [1] 30 |  [2] 48 |  [3] 13.11  Official Finish Time: 1:31.777  
5 (5) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:35.701  
Split times:   [1] 29 |  [2] 23 |  [3] 13.67  Official Finish Time: 1:35.701  
6 (4) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:48.148  
Split times:   [1] 25 |  [2] 86 |  [3] 15.44  Official Finish Time: 1:48.148  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:34.456  
Split times:   [1] 29 |  [2] 61 |  [3] 13.49  Official Finish Time: 1:34.456  
2 (5) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 1:34.854  
Split times:   [1] 29 |  [2] 49 |  [3] 13.55  Official Finish Time: 1:34.854  
3 (2) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:35.403  
Split times:   [1] 29 |  [2] 32 |  [3] 13.62  Official Finish Time: 1:35.403  
4 (4) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:45.489  
Split times:   [1] 26 |  [2] 51 |  [3] 15.06  Official Finish Time: 1:45.489  
5 (3) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:46.016  
Split times:   [1] 26 |  [2] 38 |  [3] 15.14  Official Finish Time: 1:46.016  
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:30.726  
Split times:   [1] 30 |  [2] 83 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 1:30.726  
2 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:30.749  
Split times:   [1] 30 |  [2] 82 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 1:30.749  
3 (6) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 1:30.781  
Split times:   [1] 30 |  [2] 81 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 1:30.781  
4 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:31.280  
Split times:   [1] 30 |  [2] 64 |  [3] 13.03  Official Finish Time: 1:31.280  
5 (5) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:35.085  
Split times:   [1] 29 |  [2] 42 |  [3] 13.58  Official Finish Time: 1:35.085  
6 (4) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:35.474  
Split times:   [1] 29 |  [2] 30 |  [3] 13.63  Official Finish Time: 1:35.474  
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:30.867  
Split times:   [1] 30 |  [2] 78 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 1:30.867  
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 1:32.095  
Split times:   [1] 30 |  [2] 37 |  [3] 13.15  Official Finish Time: 1:32.095  
3 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 1:32.184  
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.16  Official Finish Time: 1:32.184  
4 (5) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 1:32.260  
Split times:   [1] 30 |  [2] 32 |  [3] 13.17  Official Finish Time: 1:32.260  
5 (6) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 1:32.372  
Split times:   [1] 30 |  [2] 28 |  [3] 13.19  Official Finish Time: 1:32.372  
6 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:33.962  
Split times:   [1] 29 |  [2] 77 |  [3] 13.42  Official Finish Time: 1:33.962  
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:27.146  
Split times:   [1] 32 |  [2] 10 |  [3] 12.44  Official Finish Time: 1:27.146  
2 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 1:27.192  
Split times:   [1] 32 |  [2] 08 |  [3] 12.45  Official Finish Time: 1:27.192  
3 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1:28.160  
Split times:   [1] 31 |  [2] 73 |  [3] 12.59  Official Finish Time: 1:28.160  
4 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1:30.674  
Split times:   [1] 30 |  [2] 85 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 1:30.674  
5 (5) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 1:47.998  
Split times:   [1] 25 |  [2] 90 |  [3] 15.42  Official Finish Time: 1:47.998  
6 (6) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:48.250  
Split times:   [1] 25 |  [2] 84 |  [3] 15.46  Official Finish Time: 1:48.250  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 37.285
Split times:   [1] 32 |  [2] 13 |  [3] 12.42  Official Finish Time: 37.285
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 38.327
Split times:   [1] 31 |  [2] 26 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 38.327
3 (3) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.400
Split times:   [1] 31 |  [2] 20 |  [3] 12.79  Official Finish Time: 38.400
4 (4) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 45.744
Split times:   [1] 26 |  [2] 19 |  [3] 15.24  Official Finish Time: 45.744
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.421
Split times:   [1] 32 |  [2] 89 |  [3] 12.14  Official Finish Time: 36.421
2 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 38.982
Split times:   [1] 30 |  [2] 73 |  [3] 12.99  Official Finish Time: 38.982
3 (3) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 39.126
Split times:   [1] 30 |  [2] 62 |  [3] 13.04  Official Finish Time: 39.126
4 (1) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.776
Split times:   [1] 30 |  [2] 12 |  [3] 13.25  Official Finish Time: 39.776
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.872
Split times:   [1] 31 |  [2] 63 |  [3] 12.62  Official Finish Time: 37.872
2 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.993
Split times:   [1] 31 |  [2] 53 |  [3] 12.66  Official Finish Time: 37.993
3 (2) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 38.452
Split times:   [1] 31 |  [2] 16 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 38.452
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 37.852
Split times:   [1] 31 |  [2] 65 |  [3] 12.61  Official Finish Time: 37.852
2 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 38.439
Split times:   [1] 31 |  [2] 17 |  [3] 12.81  Official Finish Time: 38.439
3 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.547
Split times:   [1] 31 |  [2] 08 |  [3] 12.84  Official Finish Time: 38.547
4 (2) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 42.029
Split times:   [1] 28 |  [2] 50 |  [3] 14.00  Official Finish Time: 42.029
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 37.211
Split times:   [1] 32 |  [2] 20 |  [3] 12.40  Official Finish Time: 37.211
2 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 38.732
Split times:   [1] 30 |  [2] 93 |  [3] 12.91  Official Finish Time: 38.732
3 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.384
Split times:   [1] 30 |  [2] 42 |  [3] 13.12  Official Finish Time: 39.384
4 (1) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 52.923
Split times:   [1] 22 |  [2] 64 |  [3] 17.64  Official Finish Time: 52.923
RACE: 63    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 36.145
Split times:   [1] 33 |  [2] 15 |  [3] 12.04  Official Finish Time: 36.145
2 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.577
Split times:   [1] 31 |  [2] 88 |  [3] 12.52  Official Finish Time: 37.577
3 (3) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 39.285
Split times:   [1] 30 |  [2] 50 |  [3] 13.09  Official Finish Time: 39.285
4 (2) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 44.356
Split times:   [1] 27 |  [2] 01 |  [3] 14.78  Official Finish Time: 44.356
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 37.494
Split times:   [1] 31 |  [2] 95 |  [3] 12.49  Official Finish Time: 37.494
2 (3) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.622
Split times:   [1] 31 |  [2] 02 |  [3] 12.87  Official Finish Time: 38.622
3 (2) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 38.880
Split times:   [1] 30 |  [2] 81 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 38.880
4 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 39.438
Split times:   [1] 30 |  [2] 38 |  [3] 13.14  Official Finish Time: 39.438
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 37.626
Split times:   [1] 31 |  [2] 84 |  [3] 12.54  Official Finish Time: 37.626
2 (2) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 38.169
Split times:   [1] 31 |  [2] 39 |  [3] 12.72  Official Finish Time: 38.169
3 (4) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 38.367
Split times:   [1] 31 |  [2] 23 |  [3] 12.78  Official Finish Time: 38.367
4 (3) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 39.485
Split times:   [1] 30 |  [2] 34 |  [3] 13.16  Official Finish Time: 39.485
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.493
Split times:   [1] 32 |  [2] 83 |  [3] 12.16  Official Finish Time: 36.493
2 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.301
Split times:   [1] 32 |  [2] 12 |  [3] 12.43  Official Finish Time: 37.301
3 (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 37.954
Split times:   [1] 31 |  [2] 57 |  [3] 12.65  Official Finish Time: 37.954
4 (4) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.019
Split times:   [1] 31 |  [2] 51 |  [3] 12.67  Official Finish Time: 38.019
RACE: 87    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.886
Split times:   [1] 33 |  [2] 38 |  [3] 11.96  Official Finish Time: 35.886
2 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.164
Split times:   [1] 32 |  [2] 24 |  [3] 12.38  Official Finish Time: 37.164
3 (3) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 37.963
Split times:   [1] 31 |  [2] 56 |  [3] 12.65  Official Finish Time: 37.963
4 (4) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 38.091
Split times:   [1] 31 |  [2] 45 |  [3] 12.69  Official Finish Time: 38.091
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 102    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.632
Split times:   [1] 32 |  [2] 70 |  [3] 12.21  Official Finish Time: 36.632
2 (4) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 36.731
Split times:   [1] 32 |  [2] 62 |  [3] 12.24  Official Finish Time: 36.731
3 (3) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 37.572
Split times:   [1] 31 |  [2] 89 |  [3] 12.52  Official Finish Time: 37.572
4 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 37.790
Split times:   [1] 31 |  [2] 70 |  [3] 12.59  Official Finish Time: 37.790
RACE: 103    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.936
Split times:   [1] 33 |  [2] 34 |  [3] 11.97  Official Finish Time: 35.936
2 (2) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 36.200
Split times:   [1] 33 |  [2] 09 |  [3] 12.06  Official Finish Time: 36.200
3 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.208
Split times:   [1] 32 |  [2] 20 |  [3] 12.40  Official Finish Time: 37.208
4 (4) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.280
Split times:   [1] 31 |  [2] 30 |  [3] 12.75  Official Finish Time: 38.280
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 40.555
Split times:   [1] 29 |  [2] 54 |  [3] 13.51  Official Finish Time: 40.555
2 (2) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 44.861
Split times:   [1] 26 |  [2] 71 |  [3] 14.95  Official Finish Time: 44.861
3 (1) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 44.961
Split times:   [1] 26 |  [2] 65 |  [3] 14.98  Official Finish Time: 44.961
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 39.670
Split times:   [1] 30 |  [2] 20 |  [3] 13.22  Official Finish Time: 39.670
2 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 39.767
Split times:   [1] 30 |  [2] 13 |  [3] 13.25  Official Finish Time: 39.767
3 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 40.262
Split times:   [1] 29 |  [2] 76 |  [3] 13.42  Official Finish Time: 40.262
4 (4) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 42.018
Split times:   [1] 28 |  [2] 51 |  [3] 14.00  Official Finish Time: 42.018
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 38.360
Split times:   [1] 31 |  [2] 23 |  [3] 12.78  Official Finish Time: 38.360
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 38.479
Split times:   [1] 31 |  [2] 13 |  [3] 12.82  Official Finish Time: 38.479
3 (2) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 38.707
Split times:   [1] 30 |  [2] 95 |  [3] 12.90  Official Finish Time: 38.707
4 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 38.890
Split times:   [1] 30 |  [2] 81 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 38.890
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 39.260
Split times:   [1] 30 |  [2] 52 |  [3] 13.08  Official Finish Time: 39.260
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 39.403
Split times:   [1] 30 |  [2] 40 |  [3] 13.13  Official Finish Time: 39.403
3 (4) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 39.427
Split times:   [1] 30 |  [2] 39 |  [3] 13.14  Official Finish Time: 39.427
4 (3) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 39.571
Split times:   [1] 30 |  [2] 28 |  [3] 13.19  Official Finish Time: 39.571
RACE: 130    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 37.975
Split times:   [1] 31 |  [2] 55 |  [3] 12.65  Official Finish Time: 37.975
2 (4) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 38.122
Split times:   [1] 31 |  [2] 43 |  [3] 12.70  Official Finish Time: 38.122
3 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 38.238
Split times:   [1] 31 |  [2] 33 |  [3] 12.74  Official Finish Time: 38.238
4 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 38.471
Split times:   [1] 31 |  [2] 14 |  [3] 12.82  Official Finish Time: 38.471
RACE: 131    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 35.907
Split times:   [1] 33 |  [2] 36 |  [3] 11.96  Official Finish Time: 35.907
2 (2) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 35.953
Split times:   [1] 33 |  [2] 32 |  [3] 11.98  Official Finish Time: 35.953
3 (3) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 36.733
Split times:   [1] 32 |  [2] 61 |  [3] 12.24  Official Finish Time: 36.733
4 (4) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 47.104
Split times:   [1] 25 |  [2] 43 |  [3] 15.70  Official Finish Time: 47.104
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 161    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.782
Split times:   [1] 32 |  [2] 27 |  [3] 11.15  Official Finish Time: 55.782
2 (4) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 55.932
Split times:   [1] 32 |  [2] 18 |  [3] 11.18  Official Finish Time: 55.932
3 (1) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 58.955
Split times:   [1] 30 |  [2] 53 |  [3] 11.79  Official Finish Time: 58.955
4 (3) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:11.614  
Split times:   [1] 25 |  [2] 14 |  [3] 14.32  Official Finish Time: 1:11.614  
RACE: 162    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 55.022
Split times:   [1] 32 |  [2] 71 |  [3] 11.00  Official Finish Time: 55.022
2 (1) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 56.833
Split times:   [1] 31 |  [2] 67 |  [3] 11.36  Official Finish Time: 56.833
3 (2) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 56.878
Split times:   [1] 31 |  [2] 65 |  [3] 11.37  Official Finish Time: 56.878
4 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:09.759  
Split times:   [1] 25 |  [2] 80 |  [3] 13.95  Official Finish Time: 1:09.759  
RACE: 163    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 54.173
Split times:   [1] 33 |  [2] 23 |  [3] 10.83  Official Finish Time: 54.173
2 (1) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 57.535
Split times:   [1] 31 |  [2] 29 |  [3] 11.50  Official Finish Time: 57.535
3 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 57.651
Split times:   [1] 31 |  [2] 22 |  [3] 11.53  Official Finish Time: 57.651
RACE: 164    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 56.710
Split times:   [1] 31 |  [2] 74 |  [3] 11.34  Official Finish Time: 56.710
2 (1) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 56.824
Split times:   [1] 31 |  [2] 68 |  [3] 11.36  Official Finish Time: 56.824
3 (4) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 59.644
Split times:   [1] 30 |  [2] 18 |  [3] 11.92  Official Finish Time: 59.644
4 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 1:00.279  
Split times:   [1] 29 |  [2] 86 |  [3] 12.05  Official Finish Time: 1:00.279  
RACE: 165    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 56.018
Split times:   [1] 32 |  [2] 13 |  [3] 11.20  Official Finish Time: 56.018
2 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 59.840
Split times:   [1] 30 |  [2] 08 |  [3] 11.96  Official Finish Time: 59.840
3 (2) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:00.138  
Split times:   [1] 29 |  [2] 93 |  [3] 12.02  Official Finish Time: 1:00.138  
4 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 1:06.051  
Split times:   [1] 27 |  [2] 25 |  [3] 13.21  Official Finish Time: 1:06.051  
RACE: 166    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 56.330
Split times:   [1] 31 |  [2] 96 |  [3] 11.26  Official Finish Time: 56.330
2 (4) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 56.470
Split times:   [1] 31 |  [2] 88 |  [3] 11.29  Official Finish Time: 56.470
3 (2) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 58.432
Split times:   [1] 30 |  [2] 81 |  [3] 11.68  Official Finish Time: 58.432
4 (3) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:07.985  
Split times:   [1] 26 |  [2] 48 |  [3] 13.59  Official Finish Time: 1:07.985  
 
JUNIOR E GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 56.946
Split times:   [1] 31 |  [2] 61 |  [3] 11.38  Official Finish Time: 56.946
2 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 57.094
Split times:   [1] 31 |  [2] 53 |  [3] 11.41  Official Finish Time: 57.094
3 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:00.441  
Split times:   [1] 29 |  [2] 78 |  [3] 12.08  Official Finish Time: 1:00.441  
4 (1) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 1:04.775  
Split times:   [1] 27 |  [2] 79 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 1:04.775  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 55.143
Split times:   [1] 32 |  [2] 64 |  [3] 11.02  Official Finish Time: 55.143
2 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 55.307
Split times:   [1] 32 |  [2] 55 |  [3] 11.06  Official Finish Time: 55.307
3 (4) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 56.370
Split times:   [1] 31 |  [2] 93 |  [3] 11.27  Official Finish Time: 56.370
- (3) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN PEN. false start->to E
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 54.563
Split times:   [1] 32 |  [2] 99 |  [3] 10.91  Official Finish Time: 54.563
2 (2) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 55.480
Split times:   [1] 32 |  [2] 44 |  [3] 11.09  Official Finish Time: 55.480
3 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 57.330
Split times:   [1] 31 |  [2] 40 |  [3] 11.46  Official Finish Time: 57.330
4 (4) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 57.644
Split times:   [1] 31 |  [2] 23 |  [3] 11.52  Official Finish Time: 57.644
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 53.811
Split times:   [1] 33 |  [2] 45 |  [3] 10.76  Official Finish Time: 53.811
2 (3) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 55.578
Split times:   [1] 32 |  [2] 39 |  [3] 11.11  Official Finish Time: 55.578
3 (2) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 55.760
Split times:   [1] 32 |  [2] 28 |  [3] 11.15  Official Finish Time: 55.760
4 (4) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 59.478
Split times:   [1] 30 |  [2] 26 |  [3] 11.89  Official Finish Time: 59.478
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 207    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 53.531
Split times:   [1] 33 |  [2] 63 |  [3] 10.70  Official Finish Time: 53.531
2 (2) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 54.341
Split times:   [1] 33 |  [2] 12 |  [3] 10.86  Official Finish Time: 54.341
3 (3) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 54.975
Split times:   [1] 32 |  [2] 74 |  [3] 10.99  Official Finish Time: 54.975
4 (4) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 55.159
Split times:   [1] 32 |  [2] 63 |  [3] 11.03  Official Finish Time: 55.159
RACE: 208    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 54.321
Split times:   [1] 33 |  [2] 14 |  [3] 10.86  Official Finish Time: 54.321
2 (3) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 57.002
Split times:   [1] 31 |  [2] 58 |  [3] 11.40  Official Finish Time: 57.002
3 (4) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 57.136
Split times:   [1] 31 |  [2] 50 |  [3] 11.42  Official Finish Time: 57.136
4 (2) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 57.509
Split times:   [1] 31 |  [2] 30 |  [3] 11.50  Official Finish Time: 57.509
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 58.036
Split times:   [1] 31 |  [2] 02 |  [3] 11.60  Official Finish Time: 58.036
2 (4) 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:02.006  
Split times:   [1] 29 |  [2] 03 |  [3] 12.40  Official Finish Time: 1:02.006  
3 (3) 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 1:05.740  
Split times:   [1] 27 |  [2] 38 |  [3] 13.14  Official Finish Time: 1:05.740  
4 (2) 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 1:05.945  
Split times:   [1] 27 |  [2] 30 |  [3] 13.18  Official Finish Time: 1:05.945  
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 58.279
Split times:   [1] 30 |  [2] 89 |  [3] 11.65  Official Finish Time: 58.279
2 (1) 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 58.613
Split times:   [1] 30 |  [2] 71 |  [3] 11.72  Official Finish Time: 58.613
3 (2) 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 59.761
Split times:   [1] 30 |  [2] 12 |  [3] 11.95  Official Finish Time: 59.761
4 (3) 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 59.978
Split times:   [1] 30 |  [2] 01 |  [3] 11.99  Official Finish Time: 59.978
RACE: 231    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 138.  RODIC Sofija SRB SRB 56.423
Split times:   [1] 31 |  [2] 90 |  [3] 11.28  Official Finish Time: 56.423
2 (2) 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 58.317
Split times:   [1] 30 |  [2] 87 |  [3] 11.66  Official Finish Time: 58.317
3 (1) 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 58.425
Split times:   [1] 30 |  [2] 81 |  [3] 11.68  Official Finish Time: 58.425
RACE: 232    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 55.607
Split times:   [1] 32 |  [2] 37 |  [3] 11.12  Official Finish Time: 55.607
2 (2) 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 56.139
Split times:   [1] 32 |  [2] 06 |  [3] 11.22  Official Finish Time: 56.139
3 (4) 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 59.280
Split times:   [1] 30 |  [2] 36 |  [3] 11.85  Official Finish Time: 59.280
4 (3) 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:01.052  
Split times:   [1] 29 |  [2] 48 |  [3] 12.21  Official Finish Time: 1:01.052  
RACE: 233    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 56.271
Split times:   [1] 31 |  [2] 99 |  [3] 11.25  Official Finish Time: 56.271
2 (1) 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 56.427
Split times:   [1] 31 |  [2] 90 |  [3] 11.28  Official Finish Time: 56.427
3 (4) 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 56.531
Split times:   [1] 31 |  [2] 84 |  [3] 11.30  Official Finish Time: 56.531
4 (3) 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 56.707
Split times:   [1] 31 |  [2] 74 |  [3] 11.34  Official Finish Time: 56.707
RACE: 234    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 53.390
Split times:   [1] 33 |  [2] 71 |  [3] 10.67  Official Finish Time: 53.390
2 (2) 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 53.672
Split times:   [1] 33 |  [2] 54 |  [3] 10.73  Official Finish Time: 53.672
3 (3) 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 54.463
Split times:   [1] 33 |  [2] 05 |  [3] 10.89  Official Finish Time: 54.463
4 (4) 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 55.156
Split times:   [1] 32 |  [2] 64 |  [3] 11.03  Official Finish Time: 55.156



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 1.  RUSSELL Billie AUS AUS 2. 2. 1. 76 5
2. 162.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 3. 1. 2. 68 6
3. 105.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1. 5. 4. 47 10
4. 51.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 5. 3. 3. 31 11
5. 16.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 4. 13. 5. 13 22
6. 138.  RODIC Sofija SRB SRB 6. 4. 13. 11 23
7. 82.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 13. 7. 6. 5 26
8. 132.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 7. 12. 7. 4 26
9. 15.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 14. 6. 20. 3 40
10. 107.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 8. 14. 8. 2 30
11. 4.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 15. 8. 9. 1 32
12. 81.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 11. 10. 10. 31
13. 21.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 9. 9. 16. 34
14. 50.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 12. 16. 11. 39
15. 152.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 16. 11. 12. 39
16. 133.  PETRES Hanna Palma ROU-ISK ROU 10. 18. 15. 43
17. 161.  KRYVOSHEIA Anastasiia UKR-KYIV UKR 19. 17. 14. 50
18. 80.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 20. 15. 17. 52
19. 160.  ARTEMENKO Anastasiia UKR-KYIV UKR 17. 19. 19. 55
20. 30.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 18. 21. 18. 57
21. 31.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 21. 20. 21. 62
22. 131.  GERE CYNTHIA ROU-ISK ROU 22. 22. 22. 66
23. 95.  VARGA Tirza HUN-SZKE HUN 23. 23. 23. 69