2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
2. Distance 
DIVISION 2  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 33.308
2 (3) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 35.699
3 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 35.844
4 (4) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 44.214
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 30.515
2 (3) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 37.597
3 (1) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 39.171
4 (4) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 39.733
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 28.585
2 (2) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 34.833
3 (3) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 35.155
4 (4) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 45.092
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 26.725
2 (3) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 27.755
3 (2) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 28.010
4 (4) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 28.357
5 (5) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 32.159
RACE: 45    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 26.449
2 (5) 25.  WALTER Lisa GER GER 27.682
3 (2) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 27.817
4 (3) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 29.357
5 (4) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 29.506
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:57.514  
2 (3) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:01.730  
3 (4) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:03.457  
4 (2) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 2:03.717  
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:43.411  
2 (2) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:43.569  
3 (3) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:47.346  
4 (5) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:47.529  
5 (4) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 1:57.174  
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 1:57.671  
2 (3) 26.  GROß Xaver GER GER 1:57.776  
3 (5) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:03.237  
4 (1) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 2:04.110  
5 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 2:06.494  
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:45.585  
2 (4) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:48.111  
3 (3) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:50.413  
4 (1) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:55.919  
5 (5) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:58.311  
RACE: 50    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:46.131  
2 (4) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:50.921  
3 (5) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:52.895  
4 (3) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:54.453  
5 (2) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 2:01.435  
 
DIVISION 2  FINAL  222 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 42.409
2 (2) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 47.699
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 31.747
2 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 37.588
3 (1) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 38.186
4 (5) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 42.154
- (3) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT PEN. no finish
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 31.430
2 (3) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 33.372
3 (4) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 35.204
4 (5) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 36.654
5 (2) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 43.214
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 27.643
2 (2) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.120
3 (3) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 30.263
4 (5) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 31.071
5 (4) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 53.746
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 26.742
2 (3) 25.  WALTER Lisa GER GER 26.888
3 (4) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 27.434
4 (2) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 27.532
5 (5) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 28.223
 
DIVISION 1  FINAL  1000 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 2:08.429  
2 (2) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 2:16.874  
3 (3) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 2:17.932  
4 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 2:23.847  
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:56.039  
2 (5) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:56.381  
3 (1) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:00.538  
4 (4) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:02.997  
5 (2) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:07.139  
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:53.857  
2 (2) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:54.631  
3 (1) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:57.129  
4 (5) 26.  GROß Xaver GER GER 2:02.689  
5 (4) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:02.695  
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:44.890  
2 (5) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 1:49.902  
3 (2) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:51.170  
4 (1) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:52.318  
5 (4) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:55.245  
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:33.751  
2 (2) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:35.887  
3 (3) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:41.254  
4 (4) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:41.762  
5 (5) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:41.875