Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 119 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 46.823 | ||
2 | (3) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 47.359 | ||
3 | (4) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 48.061 | ||
4 | (2) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 48.091 | ||
5 | (1) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 50.590 | ||
6 | (6) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 52.260 | ||
RACE: 120 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 46.981 | ||
2 | (3) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 47.130 | ||
3 | (2) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.748 | ||
4 | (1) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.158 | ||
5 | (5) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 52.972 | ||
- | (6) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 121 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 50.273 | ||
2 | (1) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 51.174 | ||
3 | (3) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 52.602 | ||
4 | (2) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 1:10.145 | ||
5 | (5) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
- | (6) | 30. | CECH Danielius | LTU | - | no finish | |
RACE: 122 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 49.018 | ||
2 | (1) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 49.924 | ||
3 | (3) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 50.830 | ||
4 | (5) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 51.060 | ||
5 | (4) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 51.458 | ||
6 | (2) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 56.048 | ||
RACE: 123 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 47.268 | ||
2 | (1) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 47.389 | ||
3 | (4) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.440 | ||
4 | (3) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 49.776 | ||
5 | (5) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 52.916 | ||
RACE: 124 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 46.319 | ||
2 | (4) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 48.736 | ||
3 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 49.101 | ||
4 | (5) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.284 | ||
5 | (2) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 51.138 |