Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:00.835 | ||
2 | (4) | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:01.012 | ||
3 | (1) | 126. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 3:01.702 | ||
4 | (3) | 89. | POLAK Izabela | POL-JUV | 3:02.298 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:59.943 | ||
2 | (2) | 25. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:00.346 | ||
3 | (4) | 81. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 3:00.907 | ||
4 | (5) | 27. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 3:02.432 | ||
5 | (6) | 91. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 3:08.310 | ||
6 | (7) | 82. | GOSK Olga | POL-JUV | 3:23.306 | ||
- | (3) | 83. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | - | kicking out | |
RACE: 96 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 214. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 2:52.856 | ||
2 | (1) | 78. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:53.044 | ||
3 | (3) | 90. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 2:54.398 | ||
4 | (6) | 24. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:54.979 | ||
5 | (2) | 186. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:55.437 | ||
6 | (5) | 69. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 3:04.823 | ||
7 | (7) | 93. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 3:18.803 | ||
RACE: 97 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 2:57.270 | ||
2 | (3) | 80. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:57.401 | ||
3 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 2:57.475 | ||
4 | (4) | 79. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:58.359 | ||
5 | (5) | 66. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:58.668 | ||
6 | (6) | 67. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:59.225 | ||
7 | (7) | 84. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 3:07.076 | ||
RACE: 98 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:41.434 | ||
2 | (6) | 215. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:43.999 | ||
3 | (5) | 68. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:45.117 | ||
4 | (7) | 53. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:48.686 | ||
5 | (4) | 199. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:53.699 | ||
6 | (2) | 51. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:59.610 | ||
7 | (3) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 3:27.456 |