ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 347 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:45.022 | addTo.->to C | |
2 | (5) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:45.257 | ||
3 | (3) | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 1:49.421 | ||
4 | (2) | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:51.123 | ||
5 | (1) | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:51.199 | ||
6 | (4) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | NO TIME | finished | |
RACE: 348 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:47.638 | ||
2 | (1) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:48.560 | ||
3 | (4) | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 1:51.033 | ||
4 | (6) | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | NO TIME | finished | |
- | (2) | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | - | no start->to F | |
- | (5) | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | - | false start->to F | |
RACE: 349 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:45.932 | ||
2 | (4) | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:46.025 | ||
3 | (5) | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:48.446 | ||
4 | (2) | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | 1:48.520 | ||
5 | (3) | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:49.838 | ||
RACE: 350 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:40.208 | ||
2 | (5) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:40.612 | ||
3 | (2) | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:42.425 | ||
4 | (6) | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:45.154 | ||
5 | (4) | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:45.254 | ||
6 | (3) | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | NO TIME | finished | |
RACE: 351 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | 1:36.947 | ||
2 | (2) | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:37.446 | ||
3 | (3) | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:37.722 | ||
4 | (4) | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:37.950 | ||
5 | (6) | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:41.186 | ||
- | (5) | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | - | off track->to D | |
RACE: 352 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:38.346 | ||
2 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:38.518 | ||
3 | (5) | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:39.525 | ||
4 | (3) | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 1:43.308 | ||
5 | (2) | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:44.536 | ||
6 | (6) | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 1:46.928 |