|
2. Distance |
JUNIOR E BOYS FINAL 222 m |
|
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits |
Place |
Lane |
No. |
Name |
Member |
|
Time |
|
1 |
(1) |
113. |
LIEPINS Ricards |
LAT-JLSS |
|
30.061 |
|
Split times: [1] 16.760 (16.760) | [2] 30.061 (13.301) Official Finish Time: 30.061 |
|
2 |
(2) |
160. |
BEDNARZ Jakub |
POL-ORL |
|
30.365 |
|
Split times: [1] 16.459 (16.459) | [2] 30.365 (13.906) Official Finish Time: 30.365 |
|
3 |
(3) |
53. |
KOTRCH Michal |
CZE-STCZ |
|
30.432 |
|
Split times: [1] 16.652 (16.652) | [2] 30.432 (13.780) Official Finish Time: 30.432 |
|
4 |
(4) |
38. |
MUCHKA Frantisek |
CZE-KSB |
|
34.382 |
|
Split times: [1] 19.085 (19.085) | [2] 34.382 (15.297) Official Finish Time: 34.382 |
|
|
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits |
Place |
Lane |
No. |
Name |
Member |
|
Time |
|
1 |
(1) |
201. |
KARADAĞ İlyas |
TUR |
|
28.327 |
|
Split times: [1] 15.610 (15.610) | [2] 28.327 (12.717) Official Finish Time: 28.327 |
|
2 |
(5) |
112. |
GASPAROVICS Alisters |
LAT-JLSS |
|
28.399 |
|
Split times: [1] 16.093 (16.093) | [2] 28.399 (12.306) Official Finish Time: 28.399 |
|
3 |
(4) |
39. |
MUCHKA Jan |
CZE-KSB |
|
28.655 |
|
Split times: [1] 16.053 (16.053) | [2] 28.655 (12.602) Official Finish Time: 28.655 |
|
4 |
(2) |
37. |
KAMENSKY Vaclav |
CZE-KSB |
|
29.440 |
|
Split times: [1] 16.162 (16.162) | [2] 29.440 (13.278) Official Finish Time: 29.440 |
|
5 |
(3) |
114. |
VACIETIS Edvards |
LAT-JLSS |
|
36.747 |
|
Split times: [1] 16.026 (16.026) | [2] 36.747 (20.721) Official Finish Time: 36.747 |
|
|
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits |
Place |
Lane |
No. |
Name |
Member |
|
Time |
|
1 |
(2) |
220. |
PIDNEBENNYI Ihor |
UKR-KHV |
|
27.294 |
|
Split times: [1] 15.598 (15.598) | [2] 27.294 (11.695) Official Finish Time: 27.294 |
|
2 |
(1) |
11. |
KASHAPOV Eldar |
BUL-ICP |
|
27.338 |
|
Split times: [1] 15.310 (15.310) | [2] 27.338 (12.027) Official Finish Time: 27.338 |
|
3 |
(3) |
40. |
POLIDOR Aleš |
CZE-KSB |
|
27.369 |
|
Split times: [1] 15.028 (15.028) | [2] 27.369 (12.340) Official Finish Time: 27.369 |
|
|
RACE: 150 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits |
Place |
Lane |
No. |
Name |
Member |
|
Time |
|
1 |
(4) |
133. |
OGULEVICIUS Adomas |
LTU |
|
25.584 |
|
Split times: [1] 14.283 (14.283) | [2] 25.584 (11.300) Official Finish Time: 25.584 |
|
2 |
(1) |
12. |
MAXIMOV Presiyan |
BUL-ICP |
|
25.672 |
|
Split times: [1] 14.481 (14.481) | [2] 25.672 (11.190) Official Finish Time: 25.672 |
|
3 |
(3) |
10. |
CHANCHEV Adrian |
BUL-ICP |
|
25.712 |
|
Split times: [1] 14.897 (14.897) | [2] 25.712 (10.815) Official Finish Time: 25.712 |
|
4 |
(5) |
115. |
VIKSNA Raiens |
LAT-JLSS |
|
32.211 |
|
Split times: [1] 19.949 (19.949) | [2] 32.211 (12.262) Official Finish Time: 32.211 |
|
5 |
(6) |
41. |
SULC Samuel Oliver |
CZE-KSB |
|
34.356 |
|
Split times: [1] 15.543 (15.543) | [2] 34.356 (18.813) Official Finish Time: 34.356 |
|
- |
(2) |
77. |
ÁRENDÁS Mihály |
HUN-SZKE |
|
- |
impeding |
Split times: [1] 15.590 (15.590) | [2] 28.330 (12.739) Official Finish Time: - |
|