ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 361    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 362    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 15.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:54.552  
2 (3) 162.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:56.027  
3 (2) 100.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:56.256  
4 (1) 142.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:56.487  
5 (4) 98.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:57.720  
6 (5) 147.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 2:00.722  
7 (6) 143.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:00.942  
RACE: 363    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:45.076  
2 (2) 141.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:46.533  
3 (4) 45.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:49.019  
4 (6) 134.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:49.583  
5 (3) 97.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:50.802  
6 (5) 29.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:50.973  
- (7) 28.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE PEN. impeding
RACE: 364    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:43.948  
2 (2) 44.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:46.183  
3 (1) 128.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:46.266  
4 (6) 72.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:46.453  
5 (7) 161.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:46.552  
6 (4) 179.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:47.965  
7 (5) 96.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:48.587  
8 (8) 48.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:00.683  
RACE: 365    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:44.200  
2 (2) 123.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:44.286  
3 (3) 165.  GRUDYSZ Malwina POL POL 1:44.400  
4 (7) 139.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:45.339  
5 (1) 99.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:47.146  
6 (5) 163.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:47.630  
7 (6) 146.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:48.250  
RACE: 366    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:42.472  
2 (2) 202.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:42.533  
3 (4) 121.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.694  
4 (3) 46.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:44.215  
5 (6) 22.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:46.519  
6 (5) 47.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:46.550  
7 (7) 144.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:47.560  
RACE: 367    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:40.676  
2 (1) 167.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:40.731  
3 (5) 194.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:40.846  
4 (2) 124.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.474  
5 (3) 62.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:41.708  
6 (8) 122.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:43.374  
7 (6) 63.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:45.264  
8 (7) 140.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:47.108  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 368    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:47.457  
2 (2) 151.  POPŁAWSKI Oskar POL-JUV POL 1:48.263  
3 (3) 118.  MAGAZEINS Patriks LAT-KSS LAT 1:58.774  
4 (1) 149.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 2:04.857  
- (4) 137.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL PEN. no start
RACE: 369    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 216.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 1:54.710  
2 (2) 217.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 1:56.144  
3 (3) 169.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL POL 1:56.267  
4 (4) 218.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 1:56.887  
5 (5) 150.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:58.168  
6 (1) 58.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 370    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:40.869  
2 (2) 56.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 1:41.229  
3 (6) 104.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 1:41.407  
4 (3) 148.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:56.569  
5 (4) 57.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 2:14.188  
- (5) 9.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL PEN. impeding
RACE: 371    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 82.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:42.098  
2 (1) 64.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:42.792  
3 (2) 105.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:44.148  
4 (4) 74.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:45.991  
5 (3) 103.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT NO TIME finished
- (5) 189.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO PEN. impeding
RACE: 372    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 181.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:39.291  
2 (3) 26.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:39.348  
3 (4) 70.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:39.444  
4 (1) 171.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:40.547  
5 (5) 170.  MUCHLADO Adam POL POL 1:41.634  
6 (6) 199.  BARTKO Patrik SVK-SKMA SVK 1:41.888  
RACE: 373    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 1:34.935  
2 (5) 182.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:35.605  
3 (6) 8.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:35.745  
4 (2) 59.  ZÓLYOMI László HUN-FTC HUN 1:37.901  
5 (3) 81.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:41.372  
6 (1) 55.  CSIZMADIA Márk HUN-FTC HUN NO TIME finished
 
1. Distance 
RELAY C-D GIRLS  FINAL  2000 m
RACE: 374    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
6 (1) 2.  STCZ ZDAR RELAY CZE-STCZ CZE 3:17.692  
8 (3) 11.  KHARKIV RELAY UKR-KHV UKR 3:20.164  
9 (2) 9.  ORZEL-ELBLAG RELAY POL-ORZEL POL 3:20.812  
RACE: 375    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (1) 10.  SKMA PRESOV RELAY SVK-SKMA SVK 3:13.478  
4 (3) 3.  MTK BUDAPEST RELAY HUN-MTK HUN 3:14.287  
5 (2) 8.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:17.372  
RACE: 376    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 6.  SPARS-VENTSPILS RELAY LAT-SPARS LAT 3:10.272  
7 (3) 5.  LATVIA RELAY LAT LAT 3:18.946  
10 (1) 4.  TKKSE RELAY HUN-TKKSE HUN 3:21.683  
RACE: 377    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
3 (4) 13.  POLAND RELAY POL POL 3:13.610  
11 (3) 7.  LITHUANIA RELAY LTU LTU 3:28.714  
12 (1) 1.  CZECH REPUBLIC RELAY CZE CZE 3:29.633  
13 (2) 12.  BULGARIA RELAY BUL BUL 3:36.227  
 
RELAY C-D BOYS  FINAL  2000 m
RACE: 378    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
3 (1) 5.  TKKSE RELAY HUN-TKKSE HUN 3:06.250  
5 (2) 3.  JÁSZBERÉNYI RELAY HUN-JSE HUN 3:08.599  
8 (4) 12.  JLSS - JELGAVA RELAY LAT-JLSS LAT 3:16.218  
11 (3) 1.  METEOR RELAY CRO-METEOR CRO 3:25.896  
RACE: 379    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  KALININGRAD RELAY RUS-KAL RUS 3:05.288  
2 (1) 2.  FTC RELAY Relay HUN-FTC HUN 3:05.444  
6 (2) 6.  LATVIA RELAY LAT LAT 3:10.511  
10 (3) 4.  SZKE RELAY HUN-SZKE HUN 3:21.716  
RACE: 380    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
4 (2) 11.  ICE PEAK RELAY BUL-ICP BUL 3:06.623  
7 (1) 10.  KHARKIV RELAY UKR-KHV UKR 3:12.474  
9 (3) 7.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:16.606  
12 (4) 8.  POLAND RELAY POL POL 3:28.092