ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 322 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 5. | WOLF Tobias | AUT | 1:39.559 | ||
2 | (2) | 56. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:39.733 | ||
3 | (3) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:39.848 | ||
4 | (1) | 207. | SUKHORUKOV DANIL | RUS-KAL | 1:40.038 | ||
RACE: 323 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 54. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:36.452 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 103. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:36.549 | ||
3 | (3) | 146. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:38.193 | ||
4 | (2) | 205. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:38.351 | ||
RACE: 324 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:40.166 | ||
2 | (1) | 3. | POON Vicko | AUS-SYD | 1:40.290 | ||
3 | (3) | 82. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:43.070 | ||
4 | (4) | 52. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:45.592 | ||
5 | (5) | 129. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:50.790 | ||
RACE: 325 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:34.877 | ||
2 | (6) | 57. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:35.751 | ||
3 | (5) | 17. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:36.507 | ||
4 | (4) | 4. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:39.964 | ||
5 | (1) | 128. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:12.235 | ||
- | (3) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | - | impeding->to C | |
RACE: 326 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 140. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:30.137 | ||
2 | (1) | 53. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:30.329 | ||
3 | (2) | 26. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:30.556 | ||
4 | (3) | 206. | KHODUS ALEKSEY | RUS-KAL | 1:31.853 | ||
5 | (4) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:48.121 |