ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 282 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 140. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:47.713 | ||
2 | (5) | 57. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:47.883 | ||
3 | (3) | 54. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:48.105 | ||
4 | (2) | 5. | WOLF Tobias | AUT | 1:50.946 | ||
5 | (1) | 129. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:59.307 | ||
RACE: 283 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 53. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:36.014 | ||
2 | (4) | 128. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:36.972 | ||
3 | (5) | 3. | POON Vicko | AUS-SYD | 1:37.082 | ||
4 | (3) | 20. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:37.630 | ||
5 | (1) | 207. | SUKHORUKOV DANIL | RUS-KAL | 1:37.996 | ||
RACE: 284 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:37.092 | ||
2 | (4) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:38.319 | ||
3 | (2) | 103. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:40.344 | ||
4 | (3) | 4. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:40.671 | advanced->to A | |
5 | (5) | 205. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:43.007 | ||
RACE: 285 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 206. | KHODUS ALEKSEY | RUS-KAL | 1:40.967 | ||
2 | (3) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:41.056 | ||
3 | (1) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:42.912 | ||
4 | (4) | 146. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:44.646 | ||
RACE: 286 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 17. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:40.806 | ||
2 | (1) | 26. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:40.847 | ||
3 | (3) | 56. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:42.030 | ||
4 | (2) | 82. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:43.871 | ||
5 | (4) | 52. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:46.781 |