ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 316 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:38.305 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:38.833 | ||
3 | (3) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:43.638 | ||
4 | (4) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:57.039 | ||
RACE: 317 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:43.105 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:43.801 | ||
3 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.112 | ||
4 | (4) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:48.698 | ||
RACE: 318 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 1:48.543 | ||
2 | (2) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:48.631 | ||
3 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:49.862 | ||
4 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.184 | ||
RACE: 319 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:51.990 | ||
2 | (1) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:52.087 | ||
3 | (2) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:52.206 | ||
4 | (3) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:53.700 | ||
5 | (4) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 2:03.723 | ||
RACE: 320 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:38.917 | ||
2 | (3) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.008 | ||
3 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:44.209 | advanced->to A | |
4 | (6) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:49.646 | ||
- | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | - | off track->to C | |
- | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 321 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:40.700 | ||
2 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.798 | ||
3 | (3) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:40.892 | ||
4 | (5) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:41.052 | ||
5 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:41.709 |