ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 60 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:33.135 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:33.206 | ||
3 | (5) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:33.365 | ||
4 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:33.752 | ||
5 | (2) | 115. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:54.445 | ||
6 | (3) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:56.212 | ||
RACE: 61 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 2:50.734 | ||
2 | (5) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:50.843 | ||
3 | (4) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:50.983 | ||
4 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:53.824 | ||
5 | (1) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:54.809 | ||
6 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 3:09.792 | ||
RACE: 62 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 3:13.689 | ||
2 | (3) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3:13.751 | ||
3 | (1) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 3:17.104 | ||
4 | (2) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 3:18.664 | ||
- | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | - | no start | |
RACE: 63 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:43.668 | ||
2 | (2) | 211. | SEREDA Anastasia | RUS-PET | 2:43.787 | ||
3 | (1) | 210. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:43.877 | ||
4 | (5) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 2:44.098 | ||
5 | (4) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:47.175 | ||
6 | (6) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 3:03.233 | ||
RACE: 64 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 212. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:41.656 | ||
2 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:41.748 | ||
3 | (3) | 209. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:41.814 | ||
4 | (1) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 2:43.781 | ||
5 | (5) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:46.569 | ||
6 | (6) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 2:52.906 | ||
RACE: 65 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:51.521 | ||
2 | (3) | 213. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:52.049 | ||
3 | (4) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 2:53.890 | ||
4 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 2:55.459 | ||
5 | (2) | 208. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:59.983 | ||
6 | (6) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 3:09.245 |