ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 127 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.022 | ||
2 | (2) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 49.515 | ||
3 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 56.082 | ||
4 | (4) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 1:09.385 | ||
RACE: 128 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 48.255 | ||
2 | (3) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.950 | ||
3 | (2) | 141. | SELEN Melike | TUR | 1:11.774 | ||
RACE: 129 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.740 | ||
2 | (2) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 50.742 | ||
3 | (3) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.288 | ||
RACE: 130 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 47.811 | ||
2 | (4) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.678 | ||
3 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.883 | ||
4 | (1) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 59.179 | ||
RACE: 131 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 47.483 | ||
2 | (3) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 48.059 | ||
3 | (4) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 48.140 | ||
4 | (2) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 48.286 | ||
RACE: 132 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.721 | ||
2 | (4) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 46.869 | ||
3 | (3) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 47.376 | ||
4 | (2) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.443 | ||
5 | (5) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | NO TIME | finished |