ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 253    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 146.  ATAN Metehan TUR TUR 1:49.194  
2 (1) 94.  DEMİR Murat TUR-EGSK TUR 1:49.938  
3 (3) 96.  KOLCU Furkan Umut TUR-EGSK TUR 1:54.019  
4 (2) 97.  ÖZDEN Emirhan TUR-EGSK TUR 2:12.874  
RACE: 254    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  TALABOS Attila HUN HUN 1:43.825  
2 (4) 40.  FILIPPOV Danil KAZ KAZ 1:44.195  
3 (2) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:44.260  
- (3) 95.  EREN Muhammed TUR-EGSK TUR PEN. no finish
RACE: 255    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 145.  AKAR Furkan TUR TUR 1:38.289  
2 (2) 22.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:38.327  
3 (1) 28.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:38.331  
4 (4) 30.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:38.485  
5 (5) 23.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:38.980  
6 (6) 29.  SZÁSZ Attila HUN HUN 2:20.912  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 256    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:45.218  
2 (1) 21.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:50.912  
3 (5) 73.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:56.616  
- (2) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR PEN. impeding
- (3) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO PEN. no finish
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 257    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
- (1) 12.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR seeded
- (2) 32.  TIBORCZ Dániel HUN HUN seeded
RACE: 258    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 3.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:38.899  
2 (1) 17.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:38.919  
3 (4) 16.  KOLENC Martin CRO CRO 1:40.112  
4 (6) 139.  ÖZDEN Fatih TUR-PAL TUR 1:43.766  
5 (3) 137.  AYDEM Fatih TUR-PAL TUR 2:05.252  
- (2) 138.  KARADENIZ Muhammet TUR-PAL TUR PEN. impeding
RACE: 259    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  YARDIMCI Fırat TUR-PAL TUR 1:41.726  
2 (1) 155.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:41.844  
3 (4) 154.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:41.893  
4 (5) 44.  KRYMGIREYEV Adil KAZ KAZ 2:14.529  
- (2) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT PEN. yellow card
 
1. Distance 
MIXED GENDER RELAY  FINAL  2000 m
RACE: 260    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (1) 3.  HUNGARY RELAY HUN HUN 2:55.368  
3 (3) 9.  CROATIA RELAY CRO CRO 2:55.747  
8 (2) 4.  KAZAKHSTAN RELAY KAZ KAZ 3:10.043  
RACE: 261    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
4 (3) 8.  MINSK RELAY BLR-MINSK BLR 2:58.835  
5 (1) 5.  RUSSIA RELAY RUS RUS 3:02.307  
- (2) 2.  SAINT-PETERBURG RELAY RUS-PET RUS PEN. penalty
RACE: 262    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  CZECH REPUBLIC RELAY CZE CZE 2:54.817  
6 (3) 6.  UFA RELAY RUS-UFA RUS 3:03.705  
7 (1) 7.  BELARUS RELAY BLR BLR 3:04.423