Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Krynica-Zdrój, POL, 09.02. - 10.02.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
4. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAŁ  1500 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  ŁAZAR Nina POL-AZSO POL 3:17.975  
2 (2) 9.  KLIMKIEWICZ Dominika POL-BLYSKD POL 3:38.753  
3 (3) 8.  GAJDA Maja POL-BLYSKD POL 3:51.179  
4 (4) 6.  FELCZYŃSKA Julia POL-BLYSKD POL 3:53.709  
5 (5) 7.  GAJDA Agata POL-BLYSKD POL 4:25.810  
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  RADZIEJOWSKA Wiktoria POL-JUV POL 3:11.296  
2 (2) 27.  BOROWSKA Patrycja POL-JUV POL 3:18.424  
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 2:56.780  
2 (1) 28.  MARKIEWICZ Patrycja POL-JUV POL 2:56.922  
3 (5) 60.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:00.365  
4 (3) 54.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:00.682  
5 (4) 2.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL NO TIME finished
- (6) 31.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL PEN. impeding
 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  1500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  PAWEŁKOWICZ Kacper POL-BLYSKD POL 3:07.315  
2 (1) 14.  BAGNOWSKI Piotr POL-BLYSKD POL 3:09.973  
3 (4) 17.  KMIEĆ Sebastian POL-BLYSKD POL 3:18.810  
4 (3) 18.  PAJĄK Jakub POL-BLYSKD POL 3:26.115  
- (5) 52.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL PEN. equipment
- (6) 15.  BRYSZEWSKI Michał POL-BLYSKD POL PEN. equipment
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 2:52.833  
2 (3) 16.  GRABOWICZ Kacper POL-BLYSKD POL 2:58.318  
3 (2) 26.  KOTAS Kacper POL-BLYSKT POL 3:03.402  
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 2:18.329  
2 (2) 5.  GISZKA Krystian POL-AZSO POL 2:19.379  
3 (4) 40.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:27.332  
4 (3) 4.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 2:28.263  
5 (5) 39.  BORYS Tomasz POL-JUV POL 2:47.931  
6 (6) 41.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 2:55.491  
 
1. Distance 
RELAY MIXED  FINAŁ  2000 m
RACE: 109    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:04.516  
2 (3) 1.  AZSO-OPOLE RELAY POL-AZSO POL 3:10.898  
3 (1) 3.  BLYSKD II RELAY POL-BLYSKD POL 4:04.898  
RACE: 110    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  JUVENIA BIAŁYSTOK II RELAY POL-JUV POL 3:18.641  
2 (2) 2.  BLYSKD RELAY POL-BLYSKD POL 4:10.670  
 
RELAY JUNIOR MIXED  FINAŁ  2000 m
RACE: 111    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  JUVENIA BIAŁYSTOK II RELAY POL-JUV POL 3:12.259  
2 (1) 4.  JUVENIA BIAŁYSTOK III RELAY POL-JUV POL 3:13.076  
RACE: 112    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:01.651  
2 (2) 5.  WARMIŃSKO-MAZURSKIE RELAY POL POL 3:07.266  
3 (1) 1.  BLYSKD RELAY POL-BLYSKD POL 4:25.796