14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


LADIES 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 16.  CONFORTOLA Elisa ITA ITA 1 2:26.388
  2. 2. 29.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2 2:28.701
  3. 3. 20.  VELZEBOER Michelle Catharina NED NED 3 2:27.450
  4. 4. 26.  MAZALOVA Anna RUS RUS 4 2:29.973
  5. 5. 25.  KONSTANTINOVA Anastasia RUS RUS 5 2:37.282
  6. 6. 13.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 6 2:33.773
  7. 7. 22.  ZYCH Magdalena POL POL 7 2:33.860
FINAL B
  8. 1. 21.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 8 2:33.388
  9. 2. 10.  WEEDON Olivia Annabelle GBR GBR 9 2:33.404
  10. 3. 7.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 10 2:34.796
  11. 4. 23.  ALBERT Katalin ROU ROU 11 2:32.212
  12. 5. 8.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 12 2:43.788
  13. 6. 2.  SCHEPERS Nienke BEL BEL 13 2:31.866
  14. 7. 19.  PRENGER Yael Luna NED NED 14 2:31.005
SEMI-FINAL
  15. 5. 14.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 15 2:41.867
  16. 5. 4.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 16 2:47.739
  17. 6. 18.  RUYSSCHAERT Anna LUX LUX 17 2:36.681
  18. 6. 33.  ZARVANSKA Tetiana UKR UKR 18 2:41.168
  19. 7. 11.  BABER Anna Marie GER GER 19 2:46.299
  20. 15.  BETTI Chiara ITA ITA 20 2:37.243
  21. 28.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 21 2:38.368
HEATS
  22. 4. 6.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 22 2:46.409
  23. 4. 17.  JANSONE Anna LAT LAT 23 2:48.014
  24. 4. 12.  ROTHE Svea GER GER 24 2:50.046
  25. 5. 1.  NOIRON Lieselot BEL BEL 25 2:42.854
  26. 5. 30.  SELEN  Melike TUR TUR 26 2:44.340
  27. 5. 5.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 27 2:46.581
  28. 5. 24.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 28 2:52.305
  29. 5. 32.  CHERVENKO Viktoriia UKR UKR 29 2:56.429
  30. 5. 3.  ZAJIMOVIĆ Summeja BIH BIH 30 3:31.522
  31. 6. 9.  ROBERTSON Sophie Elizabeth GBR GBR 31 3:01.778
  32. 6. 27.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 32 3:12.890
  31.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 33 -----



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 29.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1 0:44.804
  2. 2. 28.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2 0:45.045
  3. 3. 22.  ZYCH Magdalena POL POL 3 0:45.157
  4. 4. 20.  VELZEBOER Michelle Catharina NED NED 4 0:45.678
FINAL B
  5. 1. 25.  KONSTANTINOVA Anastasia RUS RUS 5 0:45.808
  6. 2. 15.  BETTI Chiara ITA ITA 6 0:45.948
  7. 3. 16.  CONFORTOLA Elisa ITA ITA 7 0:45.687
  8. 4. 21.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 8 0:45.790
SEMI-FINAL
  9. 5. 26.  MAZALOVA Anna RUS RUS 9 0:45.820
  10. 5. 18.  RUYSSCHAERT Anna LUX LUX 10 0:46.707
QUARTER-FINAL
  11. 3. 14.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 11 0:47.647
  12. 3. 17.  JANSONE Anna LAT LAT 12 0:46.869
  13. 4. 4.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 13 0:47.708
  14. 4. 7.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 14 0:47.349
  15. 4. 10.  WEEDON Olivia Annabelle GBR GBR 15 0:47.827
  16. 4. 12.  ROTHE Svea GER GER 16 0:48.290
  17. 5. 13.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 17 0:47.257
  18. 5. 19.  PRENGER Yael Luna NED NED 18 0:48.385
  19. 5. 2.  SCHEPERS Nienke BEL BEL 19 0:48.078
  20. 5. 23.  ALBERT Katalin ROU ROU 20 0:48.966
HEATS
  21. 3. 24.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 21 0:51.340
  22. 4. 11.  BABER Anna Marie GER GER 22 0:48.460
  23. 4. 5.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 23 0:48.977
  24. 4. 6.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 24 0:49.057
  25. 4. 1.  NOIRON Lieselot BEL BEL 25 0:49.549
  26. 4. 33.  ZARVANSKA Tetiana UKR UKR 26 0:49.598
  27. 4. 32.  CHERVENKO Viktoriia UKR UKR 27 0:49.670
  28. 4. 31.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 28 0:51.957
  29. 5. 30.  SELEN  Melike TUR TUR 29 0:51.692
  30. 5. 9.  ROBERTSON Sophie Elizabeth GBR GBR 30 0:52.114
  31. 5. 3.  ZAJIMOVIĆ Summeja BIH BIH 31 0:57.181
  32. 5. 27.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 32 NO TIME
  32. 5. 8.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 32 NO TIME



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 29.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1 1:36.076
  2. 2. 15.  BETTI Chiara ITA ITA 2 1:37.860
  3. 3. 4.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 3 1:37.075
  4. 4. 25.  KONSTANTINOVA Anastasia RUS RUS 4 1:43.273
  5. 5. 16.  CONFORTOLA Elisa ITA ITA 5 1:43.739
  6. 21.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 6 1:35.380
FINAL B
  7. 1. 22.  ZYCH Magdalena POL POL 7 1:36.706
  8. 2. 14.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 8 1:37.486
SEMI-FINAL
  9. 28.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 9 1:48.640
  10. 13.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 10 1:37.952
QUARTER-FINAL
  11. 3. 17.  JANSONE Anna LAT LAT 11 1:44.851
  12. 3. 23.  ALBERT Katalin ROU ROU 12 1:37.670
  13. 3. 5.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 13 1:38.100
  14. 4. 26.  MAZALOVA Anna RUS RUS 14 1:48.232
  15. 4. 11.  BABER Anna Marie GER GER 15 1:40.687
  16. 4. 18.  RUYSSCHAERT Anna LUX LUX 16 1:43.338
  17. 5. 33.  ZARVANSKA Tetiana UKR UKR 17 1:41.279
  18. 5. 6.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 18 1:45.610
  19. 19.  PRENGER Yael Luna NED NED 19 1:44.802
  20. 20.  VELZEBOER Michelle Catharina NED NED 20 1:48.138
HEATS
  21. 3. 8.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 21 2:00.464
  22. 4. 12.  ROTHE Svea GER GER 22 1:43.370
  23. 4. 2.  SCHEPERS Nienke BEL BEL 23 1:44.211
  24. 4. 1.  NOIRON Lieselot BEL BEL 24 1:46.246
  25. 4. 32.  CHERVENKO Viktoriia UKR UKR 25 1:46.767
  26. 4. 10.  WEEDON Olivia Annabelle GBR GBR 26 1:46.845
  27. 4. 7.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 27 1:48.380
  28. 4. 24.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 28 2:02.186
  29. 5. 30.  SELEN  Melike TUR TUR 29 1:45.009
  30. 5. 31.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 30 1:46.868
  31. 5. 9.  ROBERTSON Sophie Elizabeth GBR GBR 31 1:52.180
  32. 5. 3.  ZAJIMOVIĆ Summeja BIH BIH 32 2:09.602
  33. 5. 27.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 33 2:15.906



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 115.  TALABOS Attila HUN HUN 1 2:21.378
  2. 2. 124.  BALBEKOV Vladimir RUS RUS 2 2:24.371
  3. 3. 127.  AKAR Furkan TUR TUR 3 2:21.994
  4. 4. 114.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 4 2:25.389
  5. 5. 118.  DE BOER Peter Zeno NED NED 5 2:22.790
  6. 6. 116.  NADALINI Thomas ITA ITA 6 2:25.682
  7. 7. 125.  NIKOLAEV Daniil RUS RUS 7 2:24.790
FINAL B
  8. 1. 120.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 8 2:21.436
  9. 2. 119.  SPEIJERS Jesse NED NED 9 2:22.638
  10. 3. 109.  VOLET Gabriel Jean FRA FRA 10 2:23.788
  11. 4. 108.  VANBESIEN Arthur Cyril Mourad FRA FRA 11 2:23.898
  12. 5. 126.  METRAUX Thibault SUI SUI 12 2:27.132
  13. 6. 101.  SCHEPERS Leander BEL BEL 13 2:24.602
  14. 128.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 14 2:25.888
SEMI-FINAL
  15. 5. 102.  VAN DAMME Warre Filip G BEL BEL 15 2:26.573
  16. 6. 117.  OSS CHEMPER Davide ITA ITA 16 2:26.679
  17. 6. 129.  FEDORENKO Danylo UKR UKR 17 2:24.889
  18. 7. 104.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 18 2:28.641
  19. 7. 103.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 19 2:26.771
  20. 121.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 20 2:24.548
  21. 106.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 21 2:26.683
HEATS
  22. 4. 107.  SUMAN Stribor CRO CRO 22 2:27.391
  23. 4. 112.  HAMMERMÜLLER Jonas GER GER 23 2:32.285
  24. 4. 113.  SCHÄFER Till Rintje GER GER 24 2:33.704
  25. 5. 110.  COLLINS Theo GBR GBR 25 2:29.279
  26. 5. 130.  GLOTOV Mykyta UKR UKR 26 2:33.466
  27. 5. 111.  ROWE Ollie Marshall GBR GBR 27 2:35.432
  28. 5. 105.  DAPCHEV Petko BUL BUL 28 2:36.355
  29. 5. 122.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU ROU 29 2:46.056
  30. 5. 123.  TEPES George-Lucian ROU ROU 30 2:47.266



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


MEN 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 120.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1 0:42.446
  2. 2. 127.  AKAR Furkan TUR TUR 2 0:42.577
  3. 3. 114.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 3 0:43.313
  4. 124.  BALBEKOV Vladimir RUS RUS 4 0:43.254
FINAL B
  5. 1. 128.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 5 0:43.828
  6. 2. 121.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 6 0:43.623
  7. 3. 117.  OSS CHEMPER Davide ITA ITA 7 0:43.843
  8. 4. 109.  VOLET Gabriel Jean FRA FRA 8 0:43.934
SEMI-FINAL
  9. 5. 125.  NIKOLAEV Daniil RUS RUS 9 0:43.563
  10. 5. 118.  DE BOER Peter Zeno NED NED 10 0:43.897
QUARTER-FINAL
  11. 3. 116.  NADALINI Thomas ITA ITA 11 0:44.519
  12. 3. 129.  FEDORENKO Danylo UKR UKR 12 0:44.625
  13. 4. 101.  SCHEPERS Leander BEL BEL 13 0:46.314
  14. 4. 102.  VAN DAMME Warre Filip G BEL BEL 14 0:44.587
  15. 4. 110.  COLLINS Theo GBR GBR 15 0:45.367
  16. 4. 126.  METRAUX Thibault SUI SUI 16 0:45.634
  17. 5. 111.  ROWE Ollie Marshall GBR GBR 17 0:46.254
  18. 5. 130.  GLOTOV Mykyta UKR UKR 18 0:46.418
  19. 104.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 19 0:44.856
  20. 113.  SCHÄFER Till Rintje GER GER 20 0:45.816
HEATS
  21. 3. 106.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 21 1:06.290
  22. 4. 107.  SUMAN Stribor CRO CRO 22 0:45.377
  23. 4. 108.  VANBESIEN Arthur Cyril Mourad FRA FRA 23 0:46.358
  24. 4. 103.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 24 0:46.538
  25. 4. 112.  HAMMERMÜLLER Jonas GER GER 25 0:46.835
  26. 4. 122.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU ROU 26 0:49.447
  27. 4. 105.  DAPCHEV Petko BUL BUL 27 0:50.039
  28. 4. 115.  TALABOS Attila HUN HUN 28 1:14.418
  29. 5. 123.  TEPES George-Lucian ROU ROU 29 0:52.677
  30. 5. 119.  SPEIJERS Jesse NED NED 30 0:54.085



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 115.  TALABOS Attila HUN HUN 1 1:32.610
  2. 2. 124.  BALBEKOV Vladimir RUS RUS 2 1:29.915
  3. 3. 114.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 3 1:30.157
  4. 4. 102.  VAN DAMME Warre Filip G BEL BEL 4 1:31.086
  5. 5. 106.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 5 1:30.591
FINAL B
  6. 1. 127.  AKAR Furkan TUR TUR 6 1:32.243
  7. 120.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 7 1:30.243
SEMI-FINAL
  8. 125.  NIKOLAEV Daniil RUS RUS 8 1:31.820
  9. 128.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 9 1:30.340
  10. 116.  NADALINI Thomas ITA ITA 10 1:32.971
QUARTER-FINAL
  11. 3. 121.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 11 1:33.046
  12. 3. 109.  VOLET Gabriel Jean FRA FRA 12 1:32.961
  13. 4. 119.  SPEIJERS Jesse NED NED 13 1:31.686
  14. 4. 118.  DE BOER Peter Zeno NED NED 14 1:33.004
  15. 4. 104.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 15 1:33.401
  16. 4. 117.  OSS CHEMPER Davide ITA ITA 16 1:31.178
  17. 5. 110.  COLLINS Theo GBR GBR 17 1:31.338
  18. 5. 126.  METRAUX Thibault SUI SUI 18 1:33.734
  19. 5. 103.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 19 1:34.334
  20. 5. 101.  SCHEPERS Leander BEL BEL 20 1:34.760
HEATS
  21. 3. 108.  VANBESIEN Arthur Cyril Mourad FRA FRA 21 1:37.473
  22. 4. 129.  FEDORENKO Danylo UKR UKR 22 1:33.149
  23. 4. 112.  HAMMERMÜLLER Jonas GER GER 23 1:36.005
  24. 4. 113.  SCHÄFER Till Rintje GER GER 24 1:36.445
  25. 4. 107.  SUMAN Stribor CRO CRO 25 1:36.879
  26. 4. 111.  ROWE Ollie Marshall GBR GBR 26 1:39.307
  27. 4. 130.  GLOTOV Mykyta UKR UKR 27 1:39.842
  28. 4. 123.  TEPES George-Lucian ROU ROU 28 1:46.697
  29. 5. 105.  DAPCHEV Petko BUL BUL 29 NO TIME
  29. 5. 122.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU ROU 29 NO TIME



14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019


Distance Classification


MIXED GENDER RELAY 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL A
  1. 1. 5.  HUNGARY RELAY HUN HUN 1 4:15.546
  SOMOGYI Barbara HUN HUN
  DOBRÁN Fanni HUN HUN
  BONTOVICS Balázs HUN HUN
  TALABOS Attila HUN HUN
  2. 2. 8.  POLAND RELAY POL POL 2 4:17.049
  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL
  ZYCH Magdalena POL POL
  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL
  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL
  3. 3. 7.  NETHERLAND RELAY NED NED 3 4:22.552
  PRENGER Yael Luna NED NED
  VELZEBOER Michelle Catharina NED NED
  DE BOER Peter Zeno NED NED
  SPEIJERS Jesse NED NED
  4. 4. 10.  RUSSIA RELAY RUS RUS 4 4:21.414
  KONSTANTINOVA Anastasia RUS RUS
  MAZALOVA Anna RUS RUS
  BALBEKOV Vladimir RUS RUS
  NIKOLAEV Daniil RUS RUS
FINAL B
  5. 1. 6.  ITALY RELAY ITA ITA 5 4:17.174
  BETTI Chiara ITA ITA
  CONFORTOLA Elisa ITA ITA
  NADALINI Thomas ITA ITA
  OSS CHEMPER Davide ITA ITA
  6. 2. 11.  TURKEY RELAY TUR TUR 6 4:27.557
  SELEN  Melike TUR TUR
  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR
  AKAR Furkan TUR TUR
  HAN Muhammed Emir TUR TUR
  7. 3. 1.  BELGIUM RELAY BEL BEL 7 4:27.192
  NOIRON Lieselot BEL BEL
  SCHEPERS Nienke BEL BEL
  SCHEPERS Leander BEL BEL
  VAN DAMME Warre Filip G BEL BEL
  8. 4. 12.  UKRAINE RELAY UKR UKR 8 4:29.022
  CHERVENKO Viktoriia UKR UKR
  ZARVANSKA Tetiana UKR UKR
  FEDORENKO Danylo UKR UKR
  GLOTOV Mykyta UKR UKR
HEATS
  9. 4. 3.  GREAT BRITAIN RELAY GBR GBR 9 4:37.393
  ROBERTSON Sophie Elizabeth GBR GBR
  WEEDON Olivia Annabelle GBR GBR
  COLLINS Theo GBR GBR
  ROWE Ollie Marshall GBR GBR
  2.  BELARUS RELAY BLR BLR 10 -----
  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR
  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR
  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR
  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR
  4.  GERMANY RELAY GER GER 10 -----
  BABER Anna Marie GER GER
  ROTHE Svea GER GER
  HAMMERMÜLLER Jonas GER GER
  SCHÄFER Till Rintje GER GER
  9.  ROMANIA RELAY ROU ROU 12 -----
  ALBERT Katalin ROU ROU
  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU
  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU ROU
  TEPES George-Lucian ROU ROU