Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 34 | 1 | 1:30.129 | |||
2. | 2. | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 21 | 2 | 1:26.900 | |||
3. | 3. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 13 | 3 | 1:30.024 | |||
4. | 4. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 8 | 4 | 1:27.102 | |||
5. | 5. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 5 | 5 | 1:28.027 | |||
B-FINAL | ||||||||||
6. | 1. | 24. | STRELKOV Eduard | BLR | 3 | 6 | 1:27.350 | |||
7. | 2. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 2 | 7 | 1:29.285 | |||
8. | 3. | 261. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1 | 8 | 1:28.191 | |||
9. | 4. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 9 | 1:30.038 | ||||
10. | - | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 10 | 1:27.784 | ||||
QUATER-FINAL | ||||||||||
11. | 3. | 17. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 11 | 1:30.667 | ||||
12. | 3. | 16. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 12 | 1:34.761 | ||||
13. | 4. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 13 | 1:28.458 | ||||
14. | 4. | 259. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 14 | 1:33.869 | ||||
15. | 4. | 149. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 15 | 1:37.751 | ||||
16. | 4. | 32. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR-ORS | 16 | 1:32.107 | ||||
17. | 5. | 18. | ARLOU HEORHI | BLR | 17 | 1:38.013 | ||||
18. | 5. | 168. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 18 | 1:39.150 | ||||
19. | - | 145. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 19 | 1:32.855 | ||||
20. | - | 264. | USTIUZHANIN Anatolii | RUS-PET | 20 | 1:40.290 | ||||
HEATS | ||||||||||
21. | 4. | 146. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 21 | 1:36.777 | ||||
22. | 4. | 152. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 22 | 1:40.449 | ||||
23. | 4. | 20. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 23 | 1:40.636 | ||||
24. | 4. | 159. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 24 | 1:41.333 | ||||
25. | 4. | 87. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 25 | 1:41.689 | ||||
26. | 4. | 173. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 26 | 1:47.365 | ||||
27. | 4. | 169. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 27 | 1:48.099 | ||||
28. | 5. | 19. | BRANKOVSKIY Anton | BLR | 28 | 1:40.977 | ||||
29. | 5. | 238. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 29 | 1:44.797 | ||||
30. | 5. | 155. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 30 | 1:47.182 | ||||
- | 263. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 31 | ----- | |||||
- | 154. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 31 | ----- | |||||
- | 153. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 31 | ----- | |||||
- | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 34 | ----- | |||||
- | 151. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 34 | ----- |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | 3. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 13 | 3 | 1:30.024 | |||
B-FINAL | ||||||||||
2. (8.) | 3. | 261. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1 | 8 | 1:28.191 | |||
3. (9.) | 4. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 9 | 1:30.038 | ||||
4. (10.) | - | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 10 | 1:27.784 | ||||
QUATER-FINAL | ||||||||||
5. (12.) | 3. | 16. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 12 | 1:34.761 | ||||
6. (14.) | 4. | 259. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 14 | 1:33.869 | ||||
7. (15.) | 4. | 149. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 15 | 1:37.751 | ||||
8. (16.) | 4. | 32. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR-ORS | 16 | 1:32.107 | ||||
9. (18.) | 5. | 168. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 18 | 1:39.150 | ||||
10. (19.) | - | 145. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 19 | 1:32.855 | ||||
11. (20.) | - | 264. | USTIUZHANIN Anatolii | RUS-PET | 20 | 1:40.290 | ||||
HEATS | ||||||||||
12. (22.) | 4. | 152. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 22 | 1:40.449 | ||||
13. (23.) | 4. | 20. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 23 | 1:40.636 | ||||
14. (24.) | 4. | 159. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 24 | 1:41.333 | ||||
15. (26.) | 4. | 173. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 26 | 1:47.365 | ||||
16. (27.) | 4. | 169. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 27 | 1:48.099 | ||||
17. (28.) | 5. | 19. | BRANKOVSKIY Anton | BLR | 28 | 1:40.977 | ||||
18. (29.) | 5. | 238. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 29 | 1:44.797 | ||||
19. (30.) | 5. | 155. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 30 | 1:47.182 | ||||
- | - | 263. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 31 | ----- | ||||
- | - | 153. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 31 | ----- |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | 2. | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 21 | 2 | 1:26.900 | |||
QUATER-FINAL | ||||||||||
2. (11.) | 3. | 17. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 11 | 1:30.667 | ||||
3. (17.) | 5. | 18. | ARLOU HEORHI | BLR | 17 | 1:38.013 | ||||
HEATS | ||||||||||
4. (21.) | 4. | 146. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 21 | 1:36.777 | ||||
5. (25.) | 4. | 87. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 25 | 1:41.689 | ||||
- | - | 154. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 31 | ----- |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 34 | 1 | 1:30.129 | |||
2. (4.) | 4. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 8 | 4 | 1:27.102 | |||
3. (5.) | 5. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 5 | 5 | 1:28.027 | |||
B-FINAL | ||||||||||
4. (6.) | 1. | 24. | STRELKOV Eduard | BLR | 3 | 6 | 1:27.350 | |||
5. (7.) | 2. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 2 | 7 | 1:29.285 | |||
QUATER-FINAL | ||||||||||
6. (13.) | 4. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 13 | 1:28.458 | ||||
HEATS | ||||||||||
- | - | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 34 | ----- | ||||
- | - | 151. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 34 | ----- |