ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 332    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 170.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:36.810  
2 (1) 91.  TÚRI Anna HUN HUN 1:37.158  
3 (2) 165.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:42.689  
RACE: 333    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:53.572  
2 (5) 11.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:53.730  
3 (4) 78.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:53.795  
4 (2) 117.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:54.658  
5 (3) 183.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:55.047  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 334    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:38.897  
2 (1) 2.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:39.490  
3 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:41.392  
4 (4) 186.  BAKA Bora SRB SRB 1:52.918  
RACE: 335    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  YAO Hongyu CHN CHN 1:33.051  
2 (6) 58.  ZHAO Jiacheng CHN CHN 1:33.151  
3 (2) 81.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:33.354  
4 (4) 182.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:33.926  
5 (3) 200.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:34.541  
6 (5) 156.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:38.195  
RACE: 336    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 194.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:31.033  
2 (4) 55.  JIANG Youzhi CHN CHN 1:31.269  
3 (5) 99.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:31.466  
4 (3) 101.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:03.159  
- (1) 56.  YANG Hao CHN CHN PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 337    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 73.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:48.249  
2 (1) 21.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:51.044  
3 (3) 185.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:55.449  
- (2) 20.  MANOILOVA Katrin BUL BUL PEN. no start
RACE: 338    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 14.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 1:55.182  
2 (1) 22.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:55.256  
3 (4) 36.  YAKIMOVA Anna BUL-SCDS BUL 1:55.682  
4 (3) 74.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:55.698  
5 (5) 19.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:01.340  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 339    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:39.671  
2 (2) 75.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:39.778  
3 (1) 7.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:40.444  
4 (3) 198.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:14.619  
5 (5) 18.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:16.376  
RACE: 340    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:38.544  
2 (4) 15.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:39.852  
3 (5) 157.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT 1:40.247  
4 (2) 17.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:40.740  
5 (3) 16.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:41.677