ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:50.702  
Split times:   [1] 16.828 (16.828) |  [2] 29.358 (12.530) |  [3] 41.817 (12.459) |  [4] 54.006 (12.189) |  [5] 1:05.550 (11.544) |  [6] 1:16.617 (11.067) |  [7] 1:27.737 (11.120) |  [8] 1:39.411 (11.674) |  [9] 1:50.702 (11.291)  Official Finish Time: 1:50.702  
2 (1) 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:50.816  
Split times:   [1] 16.667 (16.667) |  [2] 29.252 (12.585) |  [3] 41.730 (12.478) |  [4] 53.873 (12.143) |  [5] 1:04.930 (11.057) |  [6] 1:16.034 (11.104) |  [7] 1:27.314 (11.280) |  [8] 1:39.258 (11.944) |  [9] 1:50.816 (11.558)  Official Finish Time: 1:50.816  
3 (6) 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:50.852  
Split times:   [1] 16.129 (16.129) |  [2] 29.106 (12.977) |  [3] 41.608 (12.502) |  [4] 53.763 (12.155) |  [5] 1:05.260 (11.497) |  [6] 1:16.247 (10.987) |  [7] 1:27.481 (11.234) |  [8] 1:39.353 (11.872) |  [9] 1:50.852 (11.499)  Official Finish Time: 1:50.852  
4 (5) 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:50.889  
Split times:   [1] 16.954 (16.954) |  [2] 29.599 (12.645) |  [3] 42.073 (12.474) |  [4] 54.360 (12.287) |  [5] 1:06.144 (11.784) |  [6] 1:17.460 (11.316) |  [7] 1:28.373 (10.913) |  [8] 1:39.486 (11.113) |  [9] 1:50.889 (11.403)  Official Finish Time: 1:50.889  
5 (4) 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:54.189  
Split times:   [1] 16.573 (16.573) |  [2] 29.345 (12.772) |  [3] 41.835 (12.490) |  [4] 54.072 (12.237) |  [5] 1:05.664 (11.592) |  [6] 1:17.188 (11.524) |  [7] 1:28.879 (11.691) |  [8] 1:41.478 (12.599) |  [9] 1:54.189 (12.711)  Official Finish Time: 1:54.189  
6 (2) 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 1:57.373  
Split times:   [1] 16.436 (16.436) |  [2] 29.406 (12.970) |  [3] 41.814 (12.408) |  [4] 53.859 (12.045) |  [5] 1:06.209 (12.350) |  [6] 1:18.453 (12.244) |  [7] 1:31.028 (12.575) |  [8] 1:44.321 (13.293) |  [9] 1:57.373 (13.052)  Official Finish Time: 1:57.373  
7 (3) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:06.423  
Split times:   [1] 17.198 (17.198) |  [2] 30.014 (12.816) |  [3] 42.891 (12.877) |  [4] 55.867 (12.976) |  [5] 1:09.267 (13.400) |  [6] 1:23.294 (14.027) |  [7] 1:37.820 (14.526) |  [8] 1:52.480 (14.660) |  [9] 2:06.423 (13.943)  Official Finish Time: 2:06.423  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:45.528  
Split times:   [1] 15.042 (15.042) |  [2] 27.765 (12.723) |  [3] 39.808 (12.043) |  [4] 51.461 (11.653) |  [5] 1:02.574 (11.113) |  [6] 1:13.130 (10.556) |  [7] 1:23.551 (10.421) |  [8] 1:34.473 (10.922) |  [9] 1:45.528 (11.054)  Official Finish Time: 1:45.528  
2 (1) 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:48.023  
Split times:   [1] 15.362 (15.362) |  [2] 27.974 (12.612) |  [3] 40.182 (12.208) |  [4] 51.787 (11.605) |  [5] 1:03.240 (11.453) |  [6] 1:14.206 (10.966) |  [7] 1:25.230 (11.024) |  [8] 1:36.498 (11.268) |  [9] 1:48.023 (11.524)  Official Finish Time: 1:48.023  
3 (3) 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:48.174  
Split times:   [1] 15.155 (15.155) |  [2] 27.853 (12.698) |  [3] 39.914 (12.061) |  [4] 51.616 (11.702) |  [5] 1:02.790 (11.174) |  [6] 1:13.722 (10.932) |  [7] 1:25.125 (11.403) |  [8] 1:36.667 (11.542) |  [9] 1:48.174 (11.507)  Official Finish Time: 1:48.174  
4 (4) 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS 1:56.163  
5 (6) 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 2:02.563   advanced->to A
Split times:   [1] 15.561 (15.561) |  [2] 27.970 (12.409) |  [3] 40.175 (12.205) |  [4] 51.787 (11.612) |  [5] 1:03.087 (11.300) |  [6] 1:13.992 (10.905) |  [7] 1:36.314 (22.322) |  [8] 1:50.534 (14.220) |  [9] 2:02.563 (12.028)  Official Finish Time: 2:02.563  
- (5) 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT PEN. impeding->to B
Split times:   [1] 15.488 (15.488) |  [2] 28.000 (12.512) |  [3] 40.020 (12.020) |  [4] 51.620 (11.600) |  [5] 1:02.926 (11.306) |  [6] 1:13.969 (11.043) |  [7] 1:36.008 (22.039) |  [8] 1:50.017 (14.009) |  [9] 2:02.489 (12.472)  Official Finish Time: PEN.
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:49.567  
Split times:   [1] 15.307 (15.307) |  [2] 27.093 (11.786) |  [3] 38.646 (11.553) |  [4] 50.285 (11.639) |  [5] 1:02.138 (11.853) |  [6] 1:13.944 (11.806) |  [7] 1:25.792 (11.848) |  [8] 1:37.558 (11.766) |  [9] 1:49.567 (12.009)  Official Finish Time: 1:49.567  
2 (2) 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:50.613  
Split times:   [1] 16.035 (16.035) |  [2] 27.574 (11.539) |  [3] 39.044 (11.470) |  [4] 50.752 (11.708) |  [5] 1:02.588 (11.836) |  [6] 1:14.423 (11.835) |  [7] 1:26.441 (12.018) |  [8] 1:38.328 (11.887) |  [9] 1:50.613 (12.285)  Official Finish Time: 1:50.613  
3 (4) 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 1:52.810  
Split times:   [1] 15.695 (15.695) |  [2] 27.243 (11.548) |  [3] 38.804 (11.561) |  [4] 50.414 (11.610) |  [5] 1:02.476 (12.062) |  [6] 1:14.364 (11.888) |  [7] 1:26.735 (12.371) |  [8] 1:39.177 (12.442) |  [9] 1:52.810 (13.633)  Official Finish Time: 1:52.810  
4 (5) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:05.534  
Split times:   [1] 15.941 (15.941) |  [2] 28.210 (12.269) |  [3] 40.476 (12.266) |  [4] 53.065 (12.589) |  [5] 1:06.310 (13.245) |  [6] 1:20.604 (14.294) |  [7] 1:35.332 (14.728) |  [8] 1:50.955 (15.623) |  [9] 2:05.534 (14.579)  Official Finish Time: 2:05.534  
- (1) 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT PEN. impeding
Split times:   [1] 15.464 (15.464) |  [2] 27.242 (11.778) |  [3] 38.875 (11.633) |  [4] 50.549 (11.674) |  [5] 1:02.296 (11.747) |  [6] 1:14.044 (11.748) |  [7] 1:25.826 (11.782) |  [8] 1:37.027 (11.201) |  [9] 1:48.386 (11.359)  Official Finish Time: PEN.
- (3) 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS PEN. impeding
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:42.727  
Split times:   [1] 14.791 (14.791) |  [2] 26.819 (12.028) |  [3] 38.528 (11.709) |  [4] 49.920 (11.392) |  [5] 1:00.458 (10.538) |  [6] 1:10.682 (10.224) |  [7] 1:21.164 (10.482) |  [8] 1:32.053 (10.889) |  [9] 1:42.727 (10.673)  Official Finish Time: 1:42.727  
2 (7) 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:45.932  
Split times:   [1] 15.230 (15.230) |  [2] 27.202 (11.972) |  [3] 38.923 (11.721) |  [4] 50.688 (11.765) |  [5] 1:01.478 (10.790) |  [6] 1:12.317 (10.839) |  [7] 1:23.317 (11.000) |  [8] 1:34.683 (11.366) |  [9] 1:45.932 (11.248)  Official Finish Time: 1:45.932  
3 (2) 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 1:46.354  
Split times:   [1] 14.936 (14.936) |  [2] 26.951 (12.015) |  [3] 38.673 (11.722) |  [4] 50.176 (11.503) |  [5] 1:01.211 (11.035) |  [6] 1:12.328 (11.117) |  [7] 1:23.809 (11.481) |  [8] 1:35.311 (11.502) |  [9] 1:46.354 (11.042)  Official Finish Time: 1:46.354  
4 (4) 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:46.975  
Split times:   [1] 15.089 (15.089) |  [2] 27.084 (11.995) |  [3] 38.826 (11.742) |  [4] 50.328 (11.502) |  [5] 1:01.786 (11.458) |  [6] 1:12.674 (10.888) |  [7] 1:24.141 (11.467) |  [8] 1:35.416 (11.275) |  [9] 1:46.975 (11.558)  Official Finish Time: 1:46.975  
5 (6) 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:49.621  
Split times:   [1] 15.327 (15.327) |  [2] 27.389 (12.062) |  [3] 38.941 (11.552) |  [4] 50.276 (11.335) |  [5] 1:01.945 (11.669) |  [6] 1:13.470 (11.525) |  [7] 1:25.455 (11.985) |  [8] 1:37.552 (12.097) |  [9] 1:49.621 (12.068)  Official Finish Time: 1:49.621  
6 (5) 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 2:03.573  
Split times:   [1] 15.139 (15.139) |  [2] 27.233 (12.094) |  [3] 38.952 (11.719) |  [4] 50.535 (11.583) |  [5] 1:01.625 (11.090) |  [6] 1:12.554 (10.929) |  [7] 1:23.646 (11.092) |  [8] 1:36.353 (12.707) |  [9] 2:03.573 (27.219)  Official Finish Time: 2:03.573  
- (3) 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL PEN. impeding



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 114.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 34 1 1:42.727
  2. A 2. 27.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 21 2 1:45.932
  3. A 3. 68.  NOVIKS Rojs LAT-SPARS LAT 13 3 1:46.354
  4. A 4. 119.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 8 4 1:46.975
  5. A 5. 26.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 5 5 1:49.621
  6. A 6. 104.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 3 6 1:50.816
  7. A 89.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1 7 1:48.174
  8. B 1. 66.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1 8 1:49.567
  9. B 2. 88.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 9 1:50.613
  10. B 3. 5.  YOO Ihan AUS-SYD AUS 10 1:52.810
  11. B 4. 19.  PRANTL Martin CRO CRO 11 2:05.534
  12. B 67.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 12 1:50.889
  13. B 4.  MOOTOOSAMY Arjun AUS-SYD AUS 13 1:56.163