ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:23.768  
Split times:   [1] 15.003 (15.003) |  [2] 26.588 (11.585) |  [3] 38.071 (11.483) |  [4] 49.647 (11.576) |  [5] 1:01.035 (11.388) |  [6] 1:12.374 (11.339) |  [7] 1:23.768 (11.393)  Official Finish Time: 1:23.768  
2 (1) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.054  
Split times:   [1] 14.816 (14.816) |  [2] 26.465 (11.649) |  [3] 37.941 (11.476) |  [4] 49.504 (11.563) |  [5] 1:00.987 (11.483) |  [6] 1:12.346 (11.359) |  [7] 1:24.054 (11.707)  Official Finish Time: 1:24.054  
3 (3) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:24.714  
Split times:   [1] 14.923 (14.923) |  [2] 26.734 (11.811) |  [3] 38.240 (11.506) |  [4] 49.788 (11.548) |  [5] 1:01.220 (11.432) |  [6] 1:12.770 (11.550) |  [7] 1:24.714 (11.943)  Official Finish Time: 1:24.714  
4 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.848  
Split times:   [1] 15.029 (15.029) |  [2] 26.842 (11.813) |  [3] 38.318 (11.476) |  [4] 49.945 (11.627) |  [5] 1:01.485 (11.540) |  [6] 1:12.865 (11.380) |  [7] 1:24.848 (11.982)  Official Finish Time: 1:24.848  
5 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:37.014  
Split times:   [1] 16.198 (16.198) |  [2] 28.668 (12.470) |  [3] 41.438 (12.770) |  [4] 54.754 (13.316) |  [5] 1:08.481 (13.727) |  [6] 1:22.697 (14.216) |  [7] 1:37.014 (14.316)  Official Finish Time: 1:37.014  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.747  
Split times:   [1] 15.722 (15.722) |  [2] 27.342 (11.620) |  [3] 38.678 (11.336) |  [4] 50.331 (11.653) |  [5] 1:01.928 (11.597) |  [6] 1:13.730 (11.802) |  [7] 1:25.747 (12.016)  Official Finish Time: 1:25.747  
2 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:26.540  
Split times:   [1] 15.844 (15.844) |  [2] 27.531 (11.687) |  [3] 38.846 (11.315) |  [4] 50.554 (11.708) |  [5] 1:02.393 (11.839) |  [6] 1:14.487 (12.094) |  [7] 1:26.540 (12.052)  Official Finish Time: 1:26.540  
3 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:34.429  
Split times:   [1] 20.657 (20.657) |  [2] 32.681 (12.024) |  [3] 44.579 (11.898) |  [4] 56.665 (12.086) |  [5] 1:08.862 (12.197) |  [6] 1:21.484 (12.622) |  [7] 1:34.429 (12.945)  Official Finish Time: 1:34.429  
4 (5) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:41.953  
Split times:   [1] 15.858 (15.858) |  [2] 27.688 (11.830) |  [3] 50.460 (22.772) |  [4] 1:04.512 (14.052) |  [5] 1:16.818 (12.306) |  [6] 1:29.204 (12.386) |  [7] 1:41.953 (12.748)  Official Finish Time: 1:41.953  
- (2) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. no start
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:25.209  
Split times:   [1] 14.917 (14.917) |  [2] 26.813 (11.896) |  [3] 38.093 (11.280) |  [4] 49.610 (11.517) |  [5] 1:01.594 (11.984) |  [6] 1:13.566 (11.972) |  [7] 1:25.209 (11.642)  Official Finish Time: 1:25.209  
2 (3) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:25.327  
Split times:   [1] 14.784 (14.784) |  [2] 26.660 (11.876) |  [3] 37.966 (11.306) |  [4] 49.478 (11.512) |  [5] 1:01.744 (12.266) |  [6] 1:13.677 (11.933) |  [7] 1:25.327 (11.649)  Official Finish Time: 1:25.327  
3 (2) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:28.711  
Split times:   [1] 15.316 (15.316) |  [2] 27.271 (11.955) |  [3] 38.772 (11.501) |  [4] 50.641 (11.869) |  [5] 1:03.005 (12.364) |  [6] 1:15.770 (12.765) |  [7] 1:28.711 (12.940)  Official Finish Time: 1:28.711  
4 (4) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:35.492  
Split times:   [1] 15.762 (15.762) |  [2] 27.802 (12.040) |  [3] 40.270 (12.468) |  [4] 53.169 (12.899) |  [5] 1:06.644 (13.475) |  [6] 1:20.647 (14.003) |  [7] 1:35.492 (14.844)  Official Finish Time: 1:35.492  
5 (1) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:51.019  
Split times:   [1] 15.099 (15.099) |  [2] 26.993 (11.894) |  [3] 38.512 (11.519) |  [4] 50.175 (11.663) |  [5] 1:19.934 (29.759) |  [6] 1:35.529 (15.595) |  [7] 1:51.019 (15.489)  Official Finish Time: 1:51.019  
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:22.021  
Split times:   [1] 14.835 (14.835) |  [2] 26.209 (11.374) |  [3] 37.467 (11.258) |  [4] 48.588 (11.121) |  [5] 59.424 (10.836) |  [6] 1:10.552 (11.128) |  [7] 1:22.021 (11.468)  Official Finish Time: 1:22.021  
2 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:22.418  
Split times:   [1] 14.731 (14.731) |  [2] 26.099 (11.368) |  [3] 37.348 (11.249) |  [4] 48.530 (11.182) |  [5] 59.677 (11.147) |  [6] 1:10.939 (11.262) |  [7] 1:22.418 (11.479)  Official Finish Time: 1:22.418  
3 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:25.256  
Split times:   [1] 15.242 (15.242) |  [2] 26.586 (11.344) |  [3] 37.887 (11.301) |  [4] 49.307 (11.420) |  [5] 1:00.976 (11.669) |  [6] 1:13.253 (12.277) |  [7] 1:25.256 (12.002)  Official Finish Time: 1:25.256  
4 (2) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:25.682  
Split times:   [1] 15.034 (15.034) |  [2] 26.383 (11.349) |  [3] 37.747 (11.364) |  [4] 49.179 (11.432) |  [5] 1:00.867 (11.688) |  [6] 1:13.109 (12.242) |  [7] 1:25.682 (12.573)  Official Finish Time: 1:25.682  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:38.331  
Split times:   [1] 16.311 (16.311) |  [2] 29.096 (12.785) |  [3] 42.228 (13.132) |  [4] 55.693 (13.465) |  [5] 1:09.342 (13.649) |  [6] 1:24.242 (14.900) |  [7] 1:38.331 (14.088)  Official Finish Time: 1:38.331  
RACE: 166    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:23.806  
Split times:   [1] 14.446 (14.446) |  [2] 25.928 (11.482) |  [3] 37.264 (11.336) |  [4] 48.575 (11.311) |  [5] 1:00.000 (11.425) |  [6] 1:11.900 (11.900) |  [7] 1:23.806 (11.906)  Official Finish Time: 1:23.806  
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:25.330  
Split times:   [1] 14.554 (14.554) |  [2] 26.033 (11.479) |  [3] 37.428 (11.395) |  [4] 48.830 (11.402) |  [5] 1:00.671 (11.841) |  [6] 1:12.854 (12.183) |  [7] 1:25.330 (12.476)  Official Finish Time: 1:25.330  
3 (4) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:27.118  
Split times:   [1] 15.167 (15.167) |  [2] 26.745 (11.578) |  [3] 38.338 (11.593) |  [4] 50.350 (12.012) |  [5] 1:02.276 (11.926) |  [6] 1:14.579 (12.303) |  [7] 1:27.118 (12.539)  Official Finish Time: 1:27.118  
4 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.709  
Split times:   [1] 15.045 (15.045) |  [2] 26.584 (11.539) |  [3] 38.257 (11.673) |  [4] 50.744 (12.487) |  [5] 1:03.557 (12.813) |  [6] 1:17.531 (13.974) |  [7] 1:31.709 (14.178)  Official Finish Time: 1:31.709  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:25.477  
Split times:   [1] 14.085 (14.085) |  [2] 25.407 (11.322) |  [3] 36.936 (11.529) |  [4] 48.867 (11.931) |  [5] 1:00.903 (12.036) |  [6] 1:13.158 (12.255) |  [7] 1:25.477 (12.319)  Official Finish Time: 1:25.477  
2 (4) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:25.589  
Split times:   [1] 15.226 (15.226) |  [2] 26.502 (11.276) |  [3] 37.787 (11.285) |  [4] 49.342 (11.555) |  [5] 1:01.567 (12.225) |  [6] 1:13.450 (11.883) |  [7] 1:25.589 (12.138)  Official Finish Time: 1:25.589  
3 (2) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.705  
Split times:   [1] 14.280 (14.280) |  [2] 25.662 (11.382) |  [3] 37.251 (11.589) |  [4] 49.168 (11.917) |  [5] 1:01.496 (12.328) |  [6] 1:14.468 (12.972) |  [7] 1:27.705 (13.236)  Official Finish Time: 1:27.705  
4 (3) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT NO TIME finished
Split times:   [1] 15.216 (15.216) |  [2] 27.299 (12.083) |  [3] 52.159 (24.860) |  [4] 1:09.373 (17.214) |  [5] 1:26.539 (17.166) |  [6] 10:49:39.526  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:25.730  
Split times:   [1] 15.001 (15.001) |  [2] 26.611 (11.610) |  [3] 38.340 (11.729) |  [4] 49.927 (11.587) |  [5] 1:01.636 (11.709) |  [6] 1:13.836 (12.200) |  [7] 1:25.730 (11.893)  Official Finish Time: 1:25.730  
2 (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:25.917  
Split times:   [1] 14.909 (14.909) |  [2] 26.540 (11.631) |  [3] 38.304 (11.764) |  [4] 50.185 (11.881) |  [5] 1:02.095 (11.910) |  [6] 1:14.108 (12.013) |  [7] 1:25.917 (11.809)  Official Finish Time: 1:25.917  
3 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:28.363  
Split times:   [1] 15.181 (15.181) |  [2] 26.815 (11.634) |  [3] 38.518 (11.703) |  [4] 50.515 (11.997) |  [5] 1:02.709 (12.194) |  [6] 1:15.205 (12.496) |  [7] 1:28.363 (13.158)  Official Finish Time: 1:28.363  
4 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:37.992  
Split times:   [1] 16.258 (16.258) |  [2] 29.033 (12.775) |  [3] 42.074 (13.041) |  [4] 55.372 (13.298) |  [5] 1:09.202 (13.830) |  [6] 1:23.604 (14.402) |  [7] 1:37.992 (14.388)  Official Finish Time: 1:37.992  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:25.636  
Split times:   [1] 14.611 (14.611) |  [2] 25.833 (11.222) |  [3] 37.060 (11.227) |  [4] 48.520 (11.460) |  [5] 1:00.470 (11.950) |  [6] 1:12.976 (12.506) |  [7] 1:25.636 (12.660)  Official Finish Time: 1:25.636  
2 (5) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:27.966  
Split times:   [1] 14.950 (14.950) |  [2] 26.202 (11.252) |  [3] 37.576 (11.374) |  [4] 49.520 (11.944) |  [5] 1:01.998 (12.478) |  [6] 1:14.811 (12.813) |  [7] 1:27.966 (13.155)  Official Finish Time: 1:27.966  
3 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:33.779  
Split times:   [1] 14.421 (14.421) |  [2] 25.717 (11.296) |  [3] 36.852 (11.135) |  [4] 48.417 (11.565) |  [5] 1:00.217 (11.800) |  [6] 1:18.803 (18.586) |  [7] 1:33.779 (14.975)  Official Finish Time: 1:33.779  
4 (4) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:36.302  
Split times:   [1] 15.703 (15.703) |  [2] 27.880 (12.177) |  [3] 40.408 (12.528) |  [4] 53.928 (13.520) |  [5] 1:07.688 (13.760) |  [6] 1:21.837 (14.149) |  [7] 1:36.302 (14.465)  Official Finish Time: 1:36.302  
5 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:45.438   advanced->to C
Split times:   [1] 14.160 (14.160) |  [2] 25.264 (11.104) |  [3] 36.473 (11.209) |  [4] 47.955 (11.482) |  [5] 59.870 (11.915) |  [6] 1:23.126 (23.256) |  [7] 1:45.438 (22.311)  Official Finish Time: 1:45.438  
RACE: 194    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.583  
Split times:   [1] 15.412 (15.412) |  [2] 26.960 (11.548) |  [3] 37.438 (10.478) |  [4] 48.079 (10.641) |  [5] 59.055 (10.976) |  [6] 1:10.234 (11.179) |  [7] 1:21.583 (11.348)  Official Finish Time: 1:21.583  
2 (3) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.700  
Split times:   [1] 15.517 (15.517) |  [2] 27.038 (11.521) |  [3] 37.813 (10.775) |  [4] 48.602 (10.789) |  [5] 59.520 (10.918) |  [6] 1:10.496 (10.976) |  [7] 1:21.700 (11.204)  Official Finish Time: 1:21.700  
3 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:21.821  
Split times:   [1] 15.289 (15.289) |  [2] 26.933 (11.644) |  [3] 38.085 (11.152) |  [4] 48.797 (10.712) |  [5] 59.659 (10.862) |  [6] 1:10.731 (11.072) |  [7] 1:21.821 (11.090)  Official Finish Time: 1:21.821  
4 (4) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.826  
Split times:   [1] 15.573 (15.573) |  [2] 27.186 (11.613) |  [3] 38.258 (11.072) |  [4] 49.191 (10.933) |  [5] 1:00.363 (11.172) |  [6] 1:11.991 (11.628) |  [7] 1:23.826 (11.835)  Official Finish Time: 1:23.826  
5 (5) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:28.069  
Split times:   [1] 15.743 (15.743) |  [2] 27.472 (11.729) |  [3] 38.576 (11.104) |  [4] 49.945 (11.369) |  [5] 1:02.074 (12.129) |  [6] 1:14.794 (12.720) |  [7] 1:28.069 (13.274)  Official Finish Time: 1:28.069  
RACE: 195    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.855  
Split times:   [1] 14.374 (14.374) |  [2] 25.483 (11.109) |  [3] 36.504 (11.021) |  [4] 47.685 (11.181) |  [5] 58.916 (11.231) |  [6] 1:09.799 (10.883) |  [7] 1:20.855 (11.056)  Official Finish Time: 1:20.855  
2 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.932  
Split times:   [1] 14.572 (14.572) |  [2] 25.689 (11.117) |  [3] 36.637 (10.948) |  [4] 47.812 (11.175) |  [5] 59.049 (11.237) |  [6] 1:10.007 (10.958) |  [7] 1:20.932 (10.924)  Official Finish Time: 1:20.932  
3 (3) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.711  
Split times:   [1] 14.838 (14.838) |  [2] 25.850 (11.012) |  [3] 36.685 (10.835) |  [4] 47.802 (11.117) |  [5] 59.111 (11.309) |  [6] 1:10.359 (11.248) |  [7] 1:21.711 (11.351)  Official Finish Time: 1:21.711  
4 (1) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:22.295  
Split times:   [1] 14.691 (14.691) |  [2] 25.786 (11.095) |  [3] 36.813 (11.027) |  [4] 47.984 (11.171) |  [5] 59.338 (11.354) |  [6] 1:10.630 (11.292) |  [7] 1:22.295 (11.665)  Official Finish Time: 1:22.295  
5 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:23.525  
Split times:   [1] 14.995 (14.995) |  [2] 25.958 (10.963) |  [3] 36.978 (11.020) |  [4] 48.105 (11.127) |  [5] 59.501 (11.396) |  [6] 1:11.325 (11.824) |  [7] 1:23.525 (12.200)  Official Finish Time: 1:23.525  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 213    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:34.390  
Split times:   [1] 15.401 (15.401) |  [2] 27.939 (12.538) |  [3] 40.472 (12.533) |  [4] 53.531 (13.059) |  [5] 1:06.827 (13.296) |  [6] 1:20.470 (13.643) |  [7] 1:34.390 (13.920)  Official Finish Time: 1:34.390  
2 (1) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:35.796  
Split times:   [1] 15.709 (15.709) |  [2] 28.314 (12.605) |  [3] 41.073 (12.759) |  [4] 54.061 (12.988) |  [5] 1:07.542 (13.481) |  [6] 1:21.530 (13.988) |  [7] 1:35.796 (14.266)  Official Finish Time: 1:35.796  
RACE: 214    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:28.483  
Split times:   [1] 15.888 (15.888) |  [2] 29.027 (13.139) |  [3] 40.955 (11.928) |  [4] 52.717 (11.762) |  [5] 1:04.624 (11.907) |  [6] 1:16.645 (12.021) |  [7] 1:28.483 (11.838)  Official Finish Time: 1:28.483  
2 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:28.657  
Split times:   [1] 15.639 (15.639) |  [2] 28.799 (13.160) |  [3] 41.214 (12.415) |  [4] 53.005 (11.791) |  [5] 1:04.948 (11.943) |  [6] 1:16.770 (11.822) |  [7] 1:28.657 (11.886)  Official Finish Time: 1:28.657  
3 (2) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:30.178  
Split times:   [1] 15.739 (15.739) |  [2] 28.837 (13.098) |  [3] 41.376 (12.539) |  [4] 53.187 (11.811) |  [5] 1:05.265 (12.078) |  [6] 1:17.483 (12.218) |  [7] 1:30.178 (12.695)  Official Finish Time: 1:30.178  
4 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.225  
Split times:   [1] 15.811 (15.811) |  [2] 28.948 (13.137) |  [3] 41.681 (12.733) |  [4] 53.533 (11.852) |  [5] 1:05.585 (12.052) |  [6] 1:18.021 (12.436) |  [7] 1:31.225 (13.203)  Official Finish Time: 1:31.225  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 1:35.777  
Split times:   [1] 16.192 (16.192) |  [2] 29.277 (13.085) |  [3] 42.177 (12.900) |  [4] 54.825 (12.648) |  [5] 1:07.885 (13.060) |  [6] 1:21.636 (13.751) |  [7] 1:35.777 (14.140)  Official Finish Time: 1:35.777  
RACE: 215    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:24.820  
Split times:   [1] 15.562 (15.562) |  [2] 26.656 (11.094) |  [3] 37.758 (11.102) |  [4] 49.168 (11.410) |  [5] 1:00.972 (11.804) |  [6] 1:13.073 (12.101) |  [7] 1:24.820 (11.746)  Official Finish Time: 1:24.820  
2 (5) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:24.982  
Split times:   [1] 15.002 (15.002) |  [2] 26.201 (11.199) |  [3] 37.435 (11.234) |  [4] 49.028 (11.593) |  [5] 1:00.862 (11.834) |  [6] 1:13.153 (12.291) |  [7] 1:24.982 (11.829)  Official Finish Time: 1:24.982  
3 (6) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:27.176  
Split times:   [1] 14.265 (14.265) |  [2] 25.523 (11.258) |  [3] 36.827 (11.304) |  [4] 48.322 (11.495) |  [5] 1:00.626 (12.304) |  [6] 1:13.746 (13.120) |  [7] 1:27.176 (13.430)  Official Finish Time: 1:27.176  
4 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:27.457  
Split times:   [1] 14.083 (14.083) |  [2] 25.416 (11.333) |  [3] 37.124 (11.708) |  [4] 48.767 (11.643) |  [5] 1:00.794 (12.027) |  [6] 1:13.887 (13.093) |  [7] 1:27.457 (13.570)  Official Finish Time: 1:27.457  
5 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:28.535  
Split times:   [1] 15.803 (15.803) |  [2] 27.501 (11.698) |  [3] 39.203 (11.702) |  [4] 51.187 (11.984) |  [5] 1:03.679 (12.492) |  [6] 1:16.265 (12.586) |  [7] 1:28.535 (12.269)  Official Finish Time: 1:28.535  
6 (3) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO NO TIME finished
Split times:   [1] 14.639 (14.639) |  [2] 25.895 (11.256) |  [3] 37.334 (11.439) |  [4] 1:06.737 (29.403) |  [5] 1:20.990 (14.253) |  [6] 1:36.471 (15.481) |  [7] 12:14:34.033  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 216    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:23.323  
Split times:   [1] 14.536 (14.536) |  [2] 25.684 (11.148) |  [3] 36.727 (11.043) |  [4] 47.813 (11.086) |  [5] 59.099 (11.286) |  [6] 1:11.170 (12.071) |  [7] 1:23.323 (12.153)  Official Finish Time: 1:23.323  
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:27.168  
Split times:   [1] 15.141 (15.141) |  [2] 26.336 (11.195) |  [3] 38.045 (11.709) |  [4] 49.944 (11.899) |  [5] 1:02.276 (12.332) |  [6] 1:14.884 (12.608) |  [7] 1:27.168 (12.284)  Official Finish Time: 1:27.168  
3 (5) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:27.403  
Split times:   [1] 14.832 (14.832) |  [2] 26.433 (11.601) |  [3] 38.341 (11.908) |  [4] 50.392 (12.051) |  [5] 1:02.648 (12.256) |  [6] 1:15.093 (12.445) |  [7] 1:27.403 (12.310)  Official Finish Time: 1:27.403  
4 (2) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:36.667  
Split times:   [1] 14.811 (14.811) |  [2] 25.801 (10.990) |  [3] 44.940 (19.139) |  [4] 58.296 (13.356) |  [5] 1:11.012 (12.716) |  [6] 1:23.721 (12.709) |  [7] 1:36.667 (12.946)  Official Finish Time: 1:36.667  
5 (4) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:44.270  
Split times:   [1] 14.680 (14.680) |  [2] 25.693 (11.013) |  [3] 53.219 (27.526) |  [4] 1:05.807 (12.588) |  [5] 1:18.334 (12.527) |  [6] 1:31.321 (12.987) |  [7] 1:44.270 (12.949)  Official Finish Time: 1:44.270  
RACE: 217    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.977  
Split times:   [1] 14.466 (14.466) |  [2] 25.890 (11.424) |  [3] 36.887 (10.997) |  [4] 47.687 (10.800) |  [5] 58.829 (11.142) |  [6] 1:10.179 (11.350) |  [7] 1:20.977 (10.797)  Official Finish Time: 1:20.977  
2 (3) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.140  
Split times:   [1] 14.677 (14.677) |  [2] 26.113 (11.436) |  [3] 37.101 (10.988) |  [4] 47.859 (10.758) |  [5] 59.129 (11.270) |  [6] 1:10.340 (11.211) |  [7] 1:21.140 (10.800)  Official Finish Time: 1:21.140  
3 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.325  
Split times:   [1] 14.566 (14.566) |  [2] 25.997 (11.431) |  [3] 37.030 (11.033) |  [4] 47.795 (10.765) |  [5] 58.944 (11.149) |  [6] 1:10.389 (11.445) |  [7] 1:21.325 (10.936)  Official Finish Time: 1:21.325  
4 (5) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:21.528  
Split times:   [1] 14.831 (14.831) |  [2] 26.168 (11.337) |  [3] 37.221 (11.053) |  [4] 48.072 (10.851) |  [5] 59.211 (11.139) |  [6] 1:10.468 (11.257) |  [7] 1:21.528 (11.059)  Official Finish Time: 1:21.528  
5 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.707  
Split times:   [1] 14.872 (14.872) |  [2] 26.255 (11.383) |  [3] 37.403 (11.148) |  [4] 48.088 (10.685) |  [5] 59.336 (11.248) |  [6] 1:10.738 (11.402) |  [7] 1:21.707 (10.968)  Official Finish Time: 1:21.707  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 34 1 1:20.855
  2. A 2. 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 21 2 1:21.140
  3. A 3. 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 13 3 1:20.932
  4. A 4. 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 8 4 1:21.528
  5. A 5. 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 5 5 1:21.700
  6. B 1. 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 3 6 1:21.821
  7. B 2. 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 2 7 1:23.525
  8. B 3. 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1 8 1:26.540
  9. B 4. 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 9 1:22.021
  10. B 5. 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 10 1:23.826
  11. C 1. 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 11 1:24.820
  12. C 2. 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 12 1:24.982
  13. C 3. 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 13 1:24.714
  14. C 4. 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 14 1:25.477
  15. C 5. 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 15 1:25.730
  16. C 6. 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 16 1:25.636
  17. D 1. 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 17 1:24.848
  18. D 2. 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 18 1:27.705
  19. D 3. 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 19 1:27.966
  20. D 4. 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 20 1:28.363
  21. D 5. 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 21 1:35.777
  22. E 1. 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 22 1:34.390
  23. E 2. 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 23 1:35.796
HEATS
  A 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 24 NO TIME