ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 250    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:47.219  
2 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:47.302  
3 (2) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:49.402  
4 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:52.248  
RACE: 251    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:41.292  
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:41.479  
3 (1) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:44.965  
4 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:47.099  
RACE: 252    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:40.009  
2 (1) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:40.022  
3 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:41.546  
4 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:43.557  
5 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:46.560  
RACE: 253    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:39.544   addTo.->to D
2 (4) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 1:39.662  
3 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:40.155  
4 (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:43.422  
5 (5) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:43.795  
RACE: 254    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:30.453  
2 (2) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:30.549  
3 (6) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:34.443  
4 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:34.606  
5 (5) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:40.982  
6 (4) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR NO TIME finished
RACE: 255    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 1:51.206  
2 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:51.236  
3 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:51.315  
4 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:51.357  
5 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:53.452  
RACE: 256    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:33.511  
2 (5) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:33.622  
3 (2) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:33.903  
4 (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:37.179  
5 (3) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:38.391  
RACE: 257    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:30.055  
2 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:31.079  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:32.293  
4 (2) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:36.952  
- (3) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL PEN. no finish->to E