ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 48.289
2 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.636
3 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 49.648
2 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.071
3 (3) 175.  CSILLAG  Jozsef-Csongor ROU ROU 50.534
4 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 51.326
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 52.534
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.837
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.415
3 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 47.560
4 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.292
5 (5) 108.  CECH Danielius LTU LTU 51.939
RACE: 197    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.826
2 (3) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 47.929
3 (4) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 55.868
4 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 56.020
RACE: 198    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 44.845
2 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.589
3 (5) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.976
4 (6) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 48.191
5 (4) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
- (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR PEN. no finish
RACE: 199    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.285
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 46.152
3 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 58.220
4 (3) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 58.853
RACE: 200    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.301
2 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 45.042
3 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 47.556
- (4) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. false start
RACE: 201    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.520
2 (1) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 45.285
3 (3) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.757
- (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 202    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.729
2 (3) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.829
3 (4) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 43.923
4 (2) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.106