ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:41.656  
2 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:41.937  
3 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:42.614  
4 (7) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:44.185  
5 (6) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:48.400  
6 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:52.041  
7 (3) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 2:52.234  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:29.905  
2 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:30.190  
3 (5) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:33.898  
4 (6) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:36.248  
5 (2) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:46.008  
6 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 3:00.448  
- (7) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. off track->to B
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:32.886  
2 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:35.908  
3 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:45.169  
4 (2) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:59.231  
5 (6) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 3:05.793  
- (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK PEN. impeding->to B
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:29.741  
2 (1) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:29.850  
3 (5) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 2:30.420  
4 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:33.112  
5 (4) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:38.755  
6 (6) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:44.252  
RACE: 36    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:35.838  
2 (7) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:35.923  
3 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:36.074  
4 (2) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:38.936  
5 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:46.399  
6 (3) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 3:23.903   advanced->to A
- (5) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN PEN. impeding->to B
RACE: 37    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:33.160  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:33.264  
3 (6) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:34.029  
4 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:39.156  
5 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:45.159  
6 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 2:52.060