15th TISZA CUP 2018, Szeged-HUN, 09.03. - 11.03.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 226    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:53.352  
2 (3) 123.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:57.954  
3 (2) 117.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:00.918  
4 (4) 30.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:08.055  
5 (5) 52.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:18.030  
RACE: 227    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:52.233  
2 (3) 101.  ALBERT Katalin ROU-SCMC ROU 1:52.328  
3 (2) 102.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-SCMC ROU 1:52.912  
4 (4) 69.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:53.196  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 1:52.127  
2 (3) 77.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:52.298  
3 (5) 78.  PÉTER Tamás HUN-TKKSE HUN 2:03.076  
4 (4) 133.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK NO TIME finished
- (2) 36.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN PEN. 2 false starts
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:43.246  
2 (3) 37.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:44.990  
3 (2) 2.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:45.146  
4 (1) 61.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:49.878  
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:53.742  
2 (3) 60.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:53.863  
3 (4) 23.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:54.741  
4 (2) 74.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:55.085  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 231    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 34.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:44.754  
2 (2) 108.  BODÓ Emoke ROU-ISK ROU 1:45.086  
3 (3) 20.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:45.145  
4 (4) 131.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:46.038  
5 (1) 132.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:48.695  
RACE: 232    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:55.148  
2 (3) 111.  TIAN Rixin HUN-JSE HUN 1:55.224  
3 (2) 35.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:55.381  
4 (4) 104.  ALBERT Júlia ROU-SCMC ROU 2:02.012  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  BARABÀS Zsolt ROU-SCMC ROU 1:47.457  
2 (5) 11.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 2:08.204  
3 (4) 107.  CSILLAG  Csongor ROU-SCMC ROU NO TIME finished
- (1) 68.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN PEN. impeding
- (3) 121.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK PEN. impeding
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:44.827  
2 (4) 49.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:45.196  
3 (1) 47.  FARKAS Tamás HUN-MTK HUN 1:48.808  
4 (2) 112.  VAJDA Balázs HUN-MTK HUN 2:09.015  
RACE: 235    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:49.503  
2 (4) 48.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 1:49.858  
3 (2) 113.  TIBORCZ Dániel HUN-MTK HUN 1:49.922  
4 (3) 50.  TALABOS Attila HUN-MTK HUN 2:22.087