Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  ANTAL Apor ROU-FCS ROU 1:33.312  
2 (2) 43.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:34.191  
3 (3) 41.  HOLÁCS Gergő HUN-MTK HUN 1:41.462  
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 1:28.857  
2 (2) 39.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:29.113  
3 (3) 59.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:29.253  
4 (4) 60.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:40.002  
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:27.242  
2 (3) 81.  DOBOS  Ádám ROU-FCS ROU 1:27.353  
3 (4) 4.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:27.454  
4 (2) 42.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 1:30.178  
RACE: 193    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:25.712  
2 (1) 72.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:25.871  
3 (3) 44.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:26.669  
4 (2) 3.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:29.004  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:45.081  
2 (2) 85.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU-ISK ROU 1:49.057  
3 (3) 33.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:55.630  
4 (4) 30.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:06.296  
5 (5) 53.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:18.818  
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 84.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 1:46.399  
2 (1) 32.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:46.620  
3 (3) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.672  
4 (4) 66.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:46.826  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 196    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:48.957  
2 (2) 113.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:49.085  
3 (1) 22.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:49.351  
4 (5) 58.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:50.442  
- (4) 21.  NAGY Netti HUN-JSE HUN PEN. impeding
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 197    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:52.501  
2 (3) 99.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:52.689  
3 (1) 49.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:57.316  
RACE: 198    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:51.276  
2 (4) 77.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 1:56.290  
3 (1) 28.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:08.577  
- (2) 8.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN PEN. impeding
RACE: 199    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:55.374  
2 (3) 29.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:55.434  
3 (4) 76.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:56.004  
4 (2) 98.  BARABÀS Zsolt ROU-ISK ROU 1:59.006