Alpe Adria Trophy, Serbia Open 2017, 09.12. - 10.12.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR F BOYS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 42.275 | ||
2 | (2) | 21. | OPUHAČ Marko | CRO-MET | 50.875 | ||
3 | (3) | 98. | HASARA Alex | SVK-PRK | 59.375 | ||
RACE: 112 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 109. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 45.471 | ||
2 | (1) | 20. | KOPRIVNJAK Rene | CRO-MET | 48.597 | ||
3 | (3) | 86. | RADOVANOVIC Nikola | SRB | 57.259 | ||
4 | (4) | 111. | KARADAĞ İlyas | TUR | 1:07.539 | ||
JUNIOR F BOYS FINAL B 333 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 98. | HASARA Alex | SVK-PRK | 50.794 | ||
2 | (1) | 86. | RADOVANOVIC Nikola | SRB | 51.374 | ||
3 | (3) | 111. | KARADAĞ İlyas | TUR | 1:04.510 | ||
JUNIOR F BOYS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 109. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 43.978 | ||
2 | (1) | 48. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 47.412 | ||
3 | (3) | 20. | KOPRIVNJAK Rene | CRO-MET | 47.474 | ||
4 | (4) | 21. | OPUHAČ Marko | CRO-MET | 52.762 |
Alpe Adria Trophy, Serbia Open 2017, 09.12. - 10.12.2017
Distance Classification
JUNIOR F BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 109. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 34 | 1 | 0:43.978 | |||
2. | 2. | 48. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 21 | 2 | 0:42.275 | |||
3. | 3. | 20. | KOPRIVNJAK Rene | CRO-MET | 13 | 3 | 0:47.474 | |||
4. | 4. | 21. | OPUHAČ Marko | CRO-MET | 8 | 4 | 0:50.875 | |||
FINAL B | ||||||||||
5. | 1. | 98. | HASARA Alex | SVK-PRK | 5 | 0:50.794 | ||||
6. | 2. | 86. | RADOVANOVIC Nikola | SRB | 6 | 0:51.374 | ||||
7. | 3. | 111. | KARADAĞ İlyas | TUR | 7 | 1:04.510 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR G BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | 3. | 20. | KOPRIVNJAK Rene | CRO-MET | 13 | 3 | 0:47.474 | |||
2. (4.) | 4. | 21. | OPUHAČ Marko | CRO-MET | 8 | 4 | 0:50.875 | |||
FINAL B | ||||||||||
3. (7.) | 3. | 111. | KARADAĞ İlyas | TUR | 7 | 1:04.510 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 109. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 34 | 1 | 0:43.978 | |||
2. (2.) | 2. | 48. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 21 | 2 | 0:42.275 | |||
FINAL B | ||||||||||
3. (5.) | 1. | 98. | HASARA Alex | SVK-PRK | 5 | 0:50.794 | ||||
4. (6.) | 2. | 86. | RADOVANOVIC Nikola | SRB | 6 | 0:51.374 |