Alpe Adria Trophy, Serbia Open 2017, 09.12. - 10.12.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 165    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:13.591  
2 (2) 75.  MILANOVIC Sara SRB SRB 3:09.141  
RACE: 166    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 99.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:56.016  
2 (1) 50.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:57.114  
3 (3) 40.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:58.172  
4 (4) 66.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.970  
RACE: 167    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:01.552  
2 (2) 49.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 2:01.682  
3 (4) 59.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:02.150  
4 (3) 25.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:23.618  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:58.053  
2 (1) 17.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 2:00.597  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:48.160  
2 (3) 45.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:52.914  
3 (2) 64.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:52.996  
4 (4) 94.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 2:19.550  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:54.771  
2 (1) 56.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:54.967  
3 (2) 63.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:55.477  
4 (4) 33.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:57.031  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:56.703  
2 (3) 80.  DOSKOVIC Anja SRB SRB 2:04.347  
3 (2) 83.  MITIC Natalija SRB SRB 2:06.895  
4 (4) 16.  PRANTL Emma CRO-METEOR CRO 2:17.077  
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  JASIC Petra SRB SRB 1:46.317  
2 (3) 108.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:47.677  
3 (1) 70.  LES Ina SLO SLO 1:51.283  
4 (4) 81.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:55.387  
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1:45.167  
2 (3) 32.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:46.281  
3 (4) 15.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 1:49.967  
4 (2) 84.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:50.251  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 174    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  KRSTIĆ Mak BIH-BOSNA BIH 1:44.483  
2 (1) 24.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 1:44.975  
3 (3) 88.  BAKA Bora SRB SRB 1:47.419  
4 (4) 72.  JURAK Primož SLO SLO 1:54.955  
RACE: 175    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:42.186  
2 (2) 92.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:43.600  
3 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO-METEOR CRO 1:47.476  
4 (4) 87.  BAKA Bojan SRB SRB 1:51.850  
RACE: 176    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:38.059  
2 (1) 90.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:38.195  
3 (4) 6.  OMERAGIĆ Tarik BIH-BOSNA BIH 1:38.409  
4 (2) 89.  CAKO David SRB SRB 1:40.793