Alpe Adria Trophy, Zagreb Open 2017, 04.11. - 05.11.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:52.614  
2 (6) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:55.711  
3 (1) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:58.195  
4 (5) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:59.090  
5 (2) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:59.502  
6 (4) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:11.985  
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:50.264  
2 (1) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:51.636  
3 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:51.703  
4 (5) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:51.882  
5 (3) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:52.216  
6 (6) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:54.633  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 198    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:51.911  
2 (5) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:57.020  
3 (1) 126.  LIPKA Daniel SVK-SKMA SVK 2:04.586  
4 (3) 110.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 2:16.759  
- (4) 23.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO PEN. penalty
RACE: 199    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:40.580  
2 (4) 61.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:42.220  
3 (2) 60.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:42.540  
4 (3) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:45.615  
5 (6) 49.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:45.761  
6 (5) 111.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:47.561  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 104.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:49.225  
2 (2) 94.  LES Ina SLO SLO 1:52.177  
3 (1) 22.  PRANTL Emma CRO-METEOR CRO 2:15.574  
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 1:53.889  
2 (3) 102.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:58.701  
3 (1) 101.  DOSKOVIC Anja SRB SRB 2:09.876  
RACE: 202    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 18.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1:51.131  
2 (2) 57.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:54.583  
3 (3) 124.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:58.205  
- (1) 20.  IVANDIĆ Danijela CRO-METEOR CRO PEN. penalty
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 204    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:49.755  
2 (2) 31.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 1:56.448  
- (1) 98.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO PEN. no start
RACE: 205    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  POSAVEC Jan CRO-METEOR CRO 1:45.216  
RACE: 206    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:51.172  
2 (2) 8.  KRSTIĆ Mak BIH-BOSNA BIH 1:53.280  
RACE: 207    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH-BOSNA BIH 1:37.529  
2 (4) 106.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:53.894  
3 (3) 97.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:55.672  
- (1) 107.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB PEN. yellow card
RACE: 208    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:32.026  
2 (2) 28.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 1:32.555  
3 (4) 88.  RÉVÉSZ Gergő HUN-SZKE HUN 1:33.356  
4 (1) 29.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:37.166