Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:50.195  
2 (2) 106.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:53.923  
3 (3) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:05.404  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:52.506  
2 (3) 71.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:54.226  
3 (2) 73.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:54.489  
4 (4) 72.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:02.992  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:47.751  
2 (1) 31.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:47.831  
3 (4) 68.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:47.937  
4 (3) 67.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:53.270  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  TIAN Rixin HUN HUN 1:38.930  
2 (3) 39.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:40.083  
3 (5) 32.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:40.115  
4 (4) 64.  ZYCH Magdalena POL POL 1:40.182  
5 (2) 59.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:41.434  
6 (6) 102.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:48.050  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:42.211  
2 (4) 52.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:42.591  
3 (3) 83.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 1:42.853  
4 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:43.357  
5 (5) 26.  HORVAT Matija CRO CRO 1:52.000  
6 (6) 50.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:49.700  
2 (3) 51.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:49.932  
3 (4) 112.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:50.425  
- (1) 111.  HAN Ömer Faruk TUR TUR PEN. impeding
RACE: 174    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:47.018  
2 (1) 47.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:48.108  
3 (2) 80.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:48.682  
RACE: 175    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:34.262  
2 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 1:34.662  
3 (1) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:34.844  
4 (4) 65.  BIELECKI Jakub POL POL 1:35.348  
5 (6) 45.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:35.778  
6 (5) 56.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:36.522  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 176    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JASIC Petra SRB SRB 1:43.708  
2 (1) 23.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:44.177  
3 (5) 6.  MILKOVA Jana BUL-ICP BUL 1:45.038  
4 (2) 96.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 1:45.727  
5 (4) 89.  LES Ina SLO SLO 1:48.650  
RACE: 177    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:40.440  
2 (4) 12.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:40.554  
3 (2) 100.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:41.916  
4 (3) 98.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:42.182  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 178    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:32.340  
2 (4) 24.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:39.917  
3 (5) 25.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:40.042  
4 (1) 29.  KOLENC Martin CRO CRO 1:41.848  
5 (3) 30.  MARTINIC Ivan CRO CRO NO TIME finished