Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 281    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:47.307  
2 (1) 42.  NAGY Netti HUN HUN 1:47.415  
3 (5) 153.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:47.560  
4 (4) 83.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:52.252  
5 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:55.441  
RACE: 282    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 1:44.085  
2 (3) 152.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:44.223  
3 (4) 125.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:45.645  
4 (2) 164.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR NO TIME finished
RACE: 283    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 116.  JASIC Petra SRB SRB 1:48.075  
- (1) 105.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL PEN. no start
RACE: 284    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 132.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:49.202  
2 (1) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:49.324  
3 (2) 8.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:49.704  
4 (4) 20.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.274  
RACE: 285    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  CIRTI Sema TUR TUR 1:45.851  
2 (2) 44.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:45.960  
3 (5) 94.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:46.043  
4 (3) 154.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:50.697  
- (1) 10.  TESELKIA Maria BLR BLR PEN. impeding
RACE: 286    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:41.707  
2 (2) 43.  TÚRI Anna HUN HUN 1:42.153  
3 (3) 30.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:42.224  
4 (4) 95.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:42.270  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 287    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:49.520  
2 (2) 123.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:49.703  
3 (1) 81.  MAZUR Michał POL-MOSIR POL 1:54.271  
RACE: 288    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:42.673  
2 (2) 87.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:42.721  
3 (4) 111.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:45.123  
4 (3) 24.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
RACE: 289    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:44.518  
2 (2) 168.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:44.825  
3 (4) 82.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:49.872  
- (3) 71.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 290    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:34.086  
2 (2) 9.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:34.731  
3 (5) 73.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:35.852  
4 (4) 167.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:36.527  
5 (3) 110.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:36.688  
RACE: 291    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:31.358  
2 (1) 100.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:31.648  
3 (2) 50.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:35.905  
4 (4) 148.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:38.127  
RACE: 292    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:40.124  
2 (4) 147.  ATAN Metehan TUR TUR 1:40.230  
3 (3) 32.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:40.517  
4 (2) 13.  HAPON Vladislav BLR BLR 1:40.711  
RACE: 293    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:35.829  
2 (3) 146.  AKAR Furkan TUR TUR 1:35.888  
3 (4) 63.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:36.035  
4 (2) 51.  TALABOS Attila HUN HUN 1:36.138  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 1:49.745  
2 (1) 6.  ATROSHCHANKA Valeryia BLR BLR 1:49.988  
3 (3) 115.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:52.144  
4 (5) 80.  STABRYŁA Beata POL-MOSIR POL 2:14.422  
- (4) 93.  STORMOWSKA Kamila POL POL PEN. no start
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:39.380  
2 (3) 28.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:40.030  
3 (2) 27.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:44.365  
- (4) 106.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
RACE: 296    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  MARKIEWICZ Patrycja POL POL 1:40.561  
2 (1) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:40.638  
3 (2) 29.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:40.787  
4 (4) 163.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.315  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 297    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:42.430  
2 (2) 142.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 1:44.009  
3 (3) 2.  LIU Heinrich AUT AUT 1:47.526  
4 (1) 157.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR 1:51.636  
RACE: 298    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:44.358  
2 (4) 140.  AYDEM Fatih TUR TUR 1:44.561  
3 (3) 11.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:44.584  
4 (2) 47.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:45.867  
RACE: 299    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 98.  ANIKIEJ Rafał POL POL 1:29.858  
2 (1) 145.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:31.912  
3 (2) 141.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 1:32.786  
4 (3) 114.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:35.030  
RACE: 300    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 144.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:39.711  
2 (2) 46.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:39.844  
3 (4) 1.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:39.985  
4 (1) 97.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:40.078