Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:40.154  
Split times:   [1] 10.395 (10.395) |  [2] 22.419 (12.024) |  [3] 33.325 (10.906) |  [4] 44.713 (11.388) |  [5] 56.595 (11.882) |  [6] 1:08.015 (11.420) |  [7] 1:19.504 (11.489) |  [8] 1:31.291 (11.787) |  [9] 1:43.280 (11.989) |  [10] 1:55.094 (11.814) |  [11] 2:06.417 (11.323) |  [12] 2:17.742 (11.325) |  [13] 2:29.150 (11.408) |  [14] 2:40.154 (11.004)  Official Finish Time: 2:40.154  
2 (3) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:40.562  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:40.562 ()  Official Finish Time: 2:40.562  
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:40.685  
Split times:   [1] 9.996 (9.996) |  [2] 22.054 (12.058) |  [3] 33.116 (11.062) |  [4] 44.532 (11.416) |  [5] 56.362 (11.830) |  [6] 1:07.780 (11.418) |  [7] 1:19.336 (11.556) |  [8] 1:31.158 (11.822) |  [9] 1:43.085 (11.927) |  [10] 1:55.012 (11.927) |  [11] 2:06.637 (11.625) |  [12] 2:17.965 (11.328) |  [13] 2:29.382 (11.417) |  [14] 2:40.685 (11.303)  Official Finish Time: 2:40.685  
4 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 2:45.231  
Split times:   [1] 9.856 (9.856) |  [2] 21.962 (12.106) |  [3] 32.945 (10.983) |  [4] 44.427 (11.482) |  [5] 56.181 (11.754) |  [6] 1:07.670 (11.489) |  [7] 1:19.159 (11.489) |  [8] 1:31.051 (11.892) |  [9] 1:42.928 (11.877) |  [10] 1:54.877 (11.949) |  [11] 2:06.933 (12.056) |  [12] 2:19.240 (12.307) |  [13] 2:32.210 (12.970) |  [14] 2:45.231 (13.021)  Official Finish Time: 2:45.231  
- (5) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. 2 false starts
Split times:   [1] 11.290 (11.290) |  [2] 25.200 (13.910) |  [3] 38.629 (13.429) |  [4] 52.133 (13.504) |  [5] 1:05.990 (13.857) |  [6] 1:20.437 (14.447) |  [7] 1:34.703 (14.266) |  [8] 1:49.495 (14.792) |  [9] 2:04.519 (15.024) |  [10] 2:20.169 (15.650) |  [11] 2:35.462 (15.293) |  [12] 2:51.406 (15.944) |  [13] 2:51.645 (0.240) |  [14] 11:23:15.551  Official Finish Time: PEN.
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 2:46.331  
Split times:   [1] 12.556 (12.556) |  [2] 27.593 (15.037) |  [3] 41.825 (14.232) |  [4] 55.039 (13.214) |  [5] 1:07.721 (12.682) |  [6] 1:19.684 (11.963) |  [7] 1:31.717 (12.033) |  [8] 1:43.727 (12.010) |  [9] 1:55.651 (11.924) |  [10] 2:06.391 (10.740) |  [11] 2:16.810 (10.419) |  [12] 2:26.624 (9.814) |  [13] 2:36.265 (9.641) |  [14] 2:46.331 (10.067)  Official Finish Time: 2:46.331  
2 (3) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:48.596  
Split times:   [1] 12.030 (12.030) |  [2] 27.217 (15.187) |  [3] 41.273 (14.056) |  [4] 54.586 (13.313) |  [5] 1:07.283 (12.697) |  [6] 1:19.324 (12.041) |  [7] 1:31.345 (12.021) |  [8] 1:43.353 (12.008) |  [9] 1:55.251 (11.898) |  [10] 2:06.131 (10.880) |  [11] 2:16.622 (10.491) |  [12] 2:27.149 (10.527) |  [13] 2:37.944 (10.795) |  [14] 2:48.596 (10.652)  Official Finish Time: 2:48.596  
3 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 2:48.944  
Split times:   [1] () |  [2] 27.148 () |  [3] () |  [4] 54.642 () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:48.944 ()  Official Finish Time: 2:48.944  
4 (6) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:49.482  
Split times:   [1] 12.227 (12.227) |  [2] 27.421 (15.194) |  [3] 41.505 (14.084) |  [4] 54.811 (13.306) |  [5] 1:07.481 (12.670) |  [6] 1:19.545 (12.064) |  [7] 1:31.580 (12.035) |  [8] 1:43.589 (12.009) |  [9] 1:55.506 (11.917) |  [10] 2:06.238 (10.732) |  [11] 2:16.788 (10.550) |  [12] 2:27.273 (10.485) |  [13] 2:37.954 (10.681) |  [14] 2:49.482 (11.529)  Official Finish Time: 2:49.482  
5 (2) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:52.789  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:52.789 ()  Official Finish Time: 2:52.789  
6 (5) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO NO TIME finished
Split times:   [1] 12.974 (12.974) |  [2] 28.862 (15.888) |  [3] 43.764 (14.902) |  [4] 58.878 (15.114) |  [5] 1:13.996 (15.118) |  [6] 1:29.504 (15.508) |  [7] 1:46.223 (16.719) |  [8] 2:01.811 (15.588) |  [9] 2:18.638 (16.827) |  [10] 2:34.659 (16.021) |  [11] 2:51.509 (16.850) |  [12] 3:07.755 (16.246) |  [13] 11:27:44.497  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:14.161  
Split times:   [1] 14.433 (14.433) |  [2] 35.208 (20.775) |  [3] 54.249 (19.041) |  [4] 1:11.150 (16.901) |  [5] 1:25.638 (14.488) |  [6] 1:40.037 (14.399) |  [7] 1:54.341 (14.304) |  [8] 2:07.822 (13.481) |  [9] 2:21.176 (13.354) |  [10] 2:32.630 (11.454) |  [11] 2:43.029 (10.399) |  [12] 2:53.738 (10.709) |  [13] 3:03.940 (10.202) |  [14] 3:14.161 (10.221)  Official Finish Time: 3:14.161  
2 (2) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3:14.657  
Split times:   [1] 14.237 (14.237) |  [2] 35.316 (21.079) |  [3] 54.329 (19.013) |  [4] 1:11.240 (16.911) |  [5] 1:25.730 (14.490) |  [6] 1:40.153 (14.423) |  [7] 1:54.461 (14.308) |  [8] 2:07.915 (13.454) |  [9] 2:21.116 (13.201) |  [10] 2:32.521 (11.405) |  [11] 2:42.943 (10.422) |  [12] 2:53.645 (10.702) |  [13] 3:04.141 (10.496) |  [14] 3:14.657 (10.516)  Official Finish Time: 3:14.657  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 3:19.313  
Split times:   [1] 14.022 (14.022) |  [2] 34.889 (20.867) |  [3] 54.045 (19.156) |  [4] 1:11.081 (17.036) |  [5] 1:25.408 (14.327) |  [6] 1:39.778 (14.370) |  [7] 1:54.122 (14.344) |  [8] 2:07.613 (13.491) |  [9] 2:20.971 (13.358) |  [10] 2:32.758 (11.787) |  [11] 2:43.809 (11.051) |  [12] 2:55.106 (11.297) |  [13] 3:06.917 (11.811) |  [14] 3:19.313 (12.396)  Official Finish Time: 3:19.313  
4 (1) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:21.438  
Split times:   [1] 14.429 (14.429) |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] 2:07.921 () |  [9] 2:21.429 (13.508) |  [10] 2:33.244 (11.815) |  [11] 2:44.574 (11.330) |  [12] 2:56.178 (11.604) |  [13] 3:08.379 (12.201) |  [14] 3:21.438 (13.059)  Official Finish Time: 3:21.438  
5 (3) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 3:28.341  
Split times:   [1] 13.903 (13.903) |  [2] 34.746 (20.843) |  [3] 53.915 (19.169) |  [4] 1:10.994 (17.079) |  [5] 1:25.893 (14.899) |  [6] 1:40.392 (14.499) |  [7] 1:54.628 (14.236) |  [8] 2:08.197 (13.569) |  [9] 2:21.566 (13.369) |  [10] 2:34.335 (12.769) |  [11] 2:47.286 (12.951) |  [12] 3:00.626 (13.340) |  [13] 3:14.138 (13.512) |  [14] 3:28.341 (14.203)  Official Finish Time: 3:28.341  
6 (5) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 3:28.624  
Split times:   [1] 14.654 (14.654) |  [2] 35.667 (21.013) |  [3] 54.680 (19.013) |  [4] 1:11.606 (16.926) |  [5] 1:25.995 (14.389) |  [6] 1:40.404 (14.409) |  [7] 1:54.800 (14.396) |  [8] 2:08.446 (13.646) |  [9] 2:21.804 (13.358) |  [10] 2:35.046 (13.242) |  [11] 2:48.007 (12.961) |  [12] 3:01.073 (13.066) |  [13] 3:14.479 (13.406) |  [14] 3:28.624 (14.145)  Official Finish Time: 3:28.624  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:56.299  
Split times:   [1] 13.807 (13.807) |  [2] 40.467 (26.660) |  [3] 55.003 (14.536) |  [4] () |  [5] 1:10.069 () |  [6] 1:25.034 (14.965) |  [7] 1:40.041 (15.007) |  [8] () |  [9] 2:02.942 () |  [10] 2:13.211 (10.269) |  [11] 2:23.985 (10.774) |  [12] 2:35.108 (11.123) |  [13] 2:45.873 (10.765) |  [14] 2:56.299 (10.427)  Official Finish Time: 2:56.299  
2 (6) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:57.531  
Split times:   [1] 14.260 (14.260) |  [2] 26.840 (12.580) |  [3] 40.742 (13.902) |  [4] 55.231 (14.489) |  [5] 1:10.260 (15.029) |  [6] 1:25.320 (15.060) |  [7] 1:40.135 (14.815) |  [8] 1:52.480 (12.345) |  [9] 2:02.813 (10.333) |  [10] 2:13.200 (10.387) |  [11] 2:23.954 (10.754) |  [12] 2:35.095 (11.141) |  [13] 2:46.346 (11.251) |  [14] 2:57.531 (11.186)  Official Finish Time: 2:57.531  
3 (3) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 2:59.610  
Split times:   [1] 13.984 (13.984) |  [2] 26.726 (12.742) |  [3] 40.303 (13.577) |  [4] 54.966 (14.663) |  [5] 1:09.881 (14.915) |  [6] 1:24.832 (14.951) |  [7] 1:39.979 (15.147) |  [8] 1:52.491 (12.512) |  [9] 2:03.138 (10.647) |  [10] 2:13.690 (10.552) |  [11] 2:24.747 (11.057) |  [12] 2:36.155 (11.408) |  [13] 2:47.906 (11.751) |  [14] 2:59.610 (11.704)  Official Finish Time: 2:59.610  
4 (1) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:59.656  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:59.656 ()  Official Finish Time: 2:59.656  
5 (2) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 3:02.530  
Split times:   [1] 13.670 (13.670) |  [2] 26.789 (13.119) |  [3] 40.431 (13.642) |  [4] 54.870 (14.439) |  [5] 1:09.787 (14.917) |  [6] 1:24.711 (14.924) |  [7] 1:39.903 (15.192) |  [8] 1:52.351 (12.448) |  [9] 2:03.382 (11.031) |  [10] 2:14.074 (10.692) |  [11] 2:25.190 (11.116) |  [12] 2:36.902 (11.712) |  [13] 2:49.454 (12.552) |  [14] 3:02.530 (13.076)  Official Finish Time: 3:02.530  
6 (4) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 3:09.575  
Split times:   [1] 14.005 (14.005) |  [2] 26.939 (12.934) |  [3] 40.866 (13.927) |  [4] 55.361 (14.495) |  [5] 1:10.457 (15.096) |  [6] 1:25.472 (15.015) |  [7] 1:40.396 (14.924) |  [8] 1:53.538 (13.142) |  [9] 2:04.714 (11.176) |  [10] 2:16.213 (11.499) |  [11] 2:28.297 (12.084) |  [12] 2:41.009 (12.712) |  [13] 2:54.875 (13.866) |  [14] 3:09.575 (14.700)  Official Finish Time: 3:09.575  
RACE: 18    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:53.525  
Split times:   [1] 11.590 (11.590) |  [2] 28.402 (16.812) |  [3] 42.144 (13.742) |  [4] 55.318 (13.174) |  [5] 1:08.221 (12.903) |  [6] 1:21.261 (13.040) |  [7] 1:34.329 (13.068) |  [8] 1:46.587 (12.258) |  [9] 1:58.015 (11.428) |  [10] 2:09.426 (11.411) |  [11] 2:20.610 (11.184) |  [12] 2:31.517 (10.907) |  [13] 2:42.471 (10.954) |  [14] 2:53.525 (11.055)  Official Finish Time: 2:53.525  
2 (3) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:53.573  
Split times:   [1] 11.931 (11.931) |  [2] 28.952 (17.021) |  [3] 42.679 (13.727) |  [4] 55.862 (13.183) |  [5] 1:08.645 (12.783) |  [6] 1:21.730 (13.085) |  [7] 1:34.758 (13.028) |  [8] 1:46.941 (12.183) |  [9] 1:58.339 (11.398) |  [10] 2:09.696 (11.357) |  [11] 2:20.845 (11.149) |  [12] 2:31.809 (10.964) |  [13] 2:42.757 (10.948) |  [14] 2:53.573 (10.816)  Official Finish Time: 2:53.573  
3 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 2:53.718  
Split times:   [1] 11.833 (11.833) |  [2] 28.883 (17.050) |  [3] 42.578 (13.695) |  [4] 55.740 (13.162) |  [5] 1:08.551 (12.811) |  [6] 1:21.612 (13.061) |  [7] 1:34.618 (13.006) |  [8] 1:46.812 (12.194) |  [9] 1:58.195 (11.383) |  [10] 2:09.590 (11.395) |  [11] 2:20.684 (11.094) |  [12] 2:31.756 (11.072) |  [13] 2:42.652 (10.896) |  [14] 2:53.718 (11.067)  Official Finish Time: 2:53.718  
4 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2:54.665  
Split times:   [1] 11.741 (11.741) |  [2] 28.547 (16.806) |  [3] 42.256 (13.709) |  [4] 55.433 (13.177) |  [5] 1:08.315 (12.882) |  [6] 1:21.367 (13.052) |  [7] 1:34.442 (13.075) |  [8] 1:46.724 (12.282) |  [9] 1:58.092 (11.368) |  [10] 2:09.509 (11.417) |  [11] 2:20.687 (11.178) |  [12] 2:31.636 (10.949) |  [13] 2:42.622 (10.986) |  [14] 2:54.665 (12.044)  Official Finish Time: 2:54.665  
5 (5) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 2:59.665  
Split times:   [1] 11.545 (11.545) |  [2] 28.713 (17.168) |  [3] 42.390 (13.677) |  [4] 55.564 (13.174) |  [5] 1:08.424 (12.860) |  [6] 1:21.500 (13.076) |  [7] 1:34.566 (13.066) |  [8] 1:47.284 (12.718) |  [9] 1:58.673 (11.389) |  [10] 2:10.177 (11.504) |  [11] 2:22.022 (11.845) |  [12] 2:34.297 (12.275) |  [13] 2:47.024 (12.727) |  [14] 2:59.537 (12.513)  Official Finish Time: 2:59.665  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 2:52.794  
Split times:   [1] 12.534 (12.534) |  [2] 27.524 (14.990) |  [3] 41.992 (14.468) |  [4] 56.585 (14.593) |  [5] 1:11.259 (14.674) |  [6] 1:25.121 (13.862) |  [7] 1:39.251 (14.130) |  [8] 1:50.487 (11.236) |  [9] 2:00.376 (9.889) |  [10] 2:10.491 (10.115) |  [11] 2:20.624 (10.133) |  [12] 2:31.126 (10.502) |  [13] 2:41.877 (10.751) |  [14] 2:52.794 (10.918)  Official Finish Time: 2:52.794  
2 (4) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:54.494  
Split times:   [1] 12.422 (12.422) |  [2] 27.762 (15.340) |  [3] 42.261 (14.499) |  [4] 56.835 (14.574) |  [5] 1:11.329 (14.494) |  [6] 1:25.222 (13.893) |  [7] 1:39.281 (14.059) |  [8] 1:50.029 (10.748) |  [9] 2:00.328 (10.299) |  [10] 2:10.779 (10.451) |  [11] 2:21.355 (10.576) |  [12] 2:32.222 (10.867) |  [13] 2:43.289 (11.067) |  [14] 2:54.494 (11.206)  Official Finish Time: 2:54.494  
3 (6) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:55.038  
Split times:   [1] 12.686 (12.686) |  [2] 27.644 (14.958) |  [3] 42.128 (14.484) |  [4] 56.729 (14.601) |  [5] 1:11.139 (14.410) |  [6] 1:24.977 (13.838) |  [7] 1:39.183 (14.206) |  [8] 1:50.399 (11.216) |  [9] 2:00.722 (10.323) |  [10] 2:11.183 (10.461) |  [11] 2:21.954 (10.771) |  [12] 2:33.011 (11.057) |  [13] 2:43.892 (10.881) |  [14] 2:55.038 (11.146)  Official Finish Time: 2:55.038  
4 (1) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:56.549  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:56.549 ()  Official Finish Time: 2:56.549  
5 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 3:00.019  
Split times:   [1] 12.716 (12.716) |  [2] 27.939 (15.223) |  [3] 42.438 (14.499) |  [4] 57.120 (14.682) |  [5] 1:11.544 (14.424) |  [6] 1:25.461 (13.917) |  [7] 1:39.726 (14.265) |  [8] 1:51.008 (11.282) |  [9] 2:01.626 (10.618) |  [10] 2:12.446 (10.820) |  [11] 2:23.679 (11.233) |  [12] 2:35.413 (11.734) |  [13] 2:47.498 (12.085) |  [14] 3:00.019 (12.522)  Official Finish Time: 3:00.019  
6 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:01.471  
Split times:   [1] 12.995 (12.995) |  [2] 28.045 (15.050) |  [3] 42.579 (14.534) |  [4] 57.300 (14.721) |  [5] 1:11.546 (14.246) |  [6] 1:25.599 (14.053) |  [7] 1:39.819 (14.220) |  [8] 1:51.374 (11.555) |  [9] 2:02.108 (10.734) |  [10] 2:13.162 (11.054) |  [11] 2:24.652 (11.490) |  [12] 2:36.485 (11.833) |  [13] 2:48.904 (12.419) |  [14] 3:01.471 (12.568)  Official Finish Time: 3:01.471  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:24.787  
Split times:   [1] 15.469 (15.469) |  [2] 40.895 (25.426) |  [3] 1:05.202 (24.307) |  [4] 1:27.727 (22.525) |  [5] 1:43.960 (16.233) |  [6] 1:57.473 (13.513) |  [7] 2:09.222 (11.749) |  [8] 2:21.111 (11.889) |  [9] 2:32.358 (11.247) |  [10] 2:42.712 (10.354) |  [11] 2:53.182 (10.470) |  [12] 3:03.686 (10.504) |  [13] 3:14.125 (10.439) |  [14] 3:24.787 (10.663)  Official Finish Time: 3:24.787  
2 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3:24.911  
Split times:   [1] 15.777 (15.777) |  [2] 41.204 (25.427) |  [3] 1:05.431 (24.227) |  [4] 1:27.378 (21.947) |  [5] 1:43.667 (16.289) |  [6] 1:57.635 (13.968) |  [7] 2:09.373 (11.738) |  [8] 2:21.239 (11.866) |  [9] 2:32.461 (11.222) |  [10] 2:42.964 (10.503) |  [11] 2:53.247 (10.283) |  [12] 3:03.859 (10.612) |  [13] 3:14.082 (10.223) |  [14] 3:24.911 (10.830)  Official Finish Time: 3:24.911  
3 (2) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 3:25.014  
Split times:   [1] 15.482 (15.482) |  [2] 1:04.909 (49.427) |  [3] () |  [4] 1:27.448 () |  [5] 1:43.554 (16.106) |  [6] 1:57.168 (13.614) |  [7] 2:08.895 (11.727) |  [8] 2:20.792 (11.897) |  [9] 2:32.204 (11.412) |  [10] 2:42.775 (10.571) |  [11] 2:53.155 (10.380) |  [12] 3:03.929 (10.774) |  [13] () |  [14] 3:25.014 ()  Official Finish Time: 3:25.014  
4 (1) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 3:26.104  
Split times:   [1] 16.257 (16.257) |  [2] 41.787 (25.530) |  [3] 1:05.941 (24.154) |  [4] 1:28.009 (22.068) |  [5] 1:44.314 (16.305) |  [6] 1:57.862 (13.548) |  [7] 2:09.651 (11.789) |  [8] 2:21.532 (11.881) |  [9] 2:32.651 (11.119) |  [10] 2:43.235 (10.584) |  [11] 2:53.703 (10.468) |  [12] 3:04.452 (10.749) |  [13] 3:15.239 (10.787) |  [14] 3:26.104 (10.865)  Official Finish Time: 3:26.104  
5 (5) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3:26.591  
Split times:   [1] 15.885 (15.885) |  [2] 41.576 (25.691) |  [3] 1:05.681 (24.105) |  [4] 1:27.930 (22.249) |  [5] 1:44.005 (16.075) |  [6] 1:57.701 (13.696) |  [7] 2:09.333 (11.632) |  [8] 2:21.226 (11.893) |  [9] 2:32.321 (11.095) |  [10] 2:42.603 (10.282) |  [11] 2:53.059 (10.456) |  [12] 3:03.953 (10.894) |  [13] 3:15.183 (11.230) |  [14] 3:26.591 (11.409)  Official Finish Time: 3:26.591  
6 (3) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 3:27.127  
Split times:   [1] 15.620 (15.620) |  [2] 41.013 (25.393) |  [3] 1:05.357 (24.344) |  [4] 1:27.818 (22.461) |  [5] 1:44.062 (16.244) |  [6] 1:57.367 (13.305) |  [7] 2:09.107 (11.740) |  [8] 2:20.987 (11.880) |  [9] 2:32.228 (11.241) |  [10] 2:43.094 (10.866) |  [11] 2:53.635 (10.541) |  [12] 3:04.332 (10.697) |  [13] 3:15.511 (11.179) |  [14] 3:27.127 (11.617)  Official Finish Time: 3:27.127  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 53    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 3:16.048  
Split times:   [1] 13.136 (13.136) |  [2] 31.771 (18.635) |  [3] 48.923 (17.152) |  [4] 1:05.351 (16.428) |  [5] 1:19.254 (13.903) |  [6] 1:31.843 (12.589) |  [7] 1:44.567 (12.724) |  [8] 1:57.436 (12.869) |  [9] 2:10.282 (12.846) |  [10] 2:22.812 (12.530) |  [11] 2:35.827 (13.015) |  [12] 2:48.708 (12.881) |  [13] 3:02.267 (13.559) |  [14] 3:16.048 (13.781)  Official Finish Time: 3:16.048  
2 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 3:24.963  
Split times:   [1] 12.990 (12.990) |  [2] 31.596 (18.606) |  [3] 48.753 (17.157) |  [4] 1:05.358 (16.605) |  [5] 1:19.466 (14.108) |  [6] 1:32.135 (12.669) |  [7] 1:44.965 (12.830) |  [8] 1:58.202 (13.237) |  [9] 2:12.156 (13.954) |  [10] 2:26.460 (14.304) |  [11] 2:40.969 (14.509) |  [12] 2:55.529 (14.560) |  [13] 3:10.516 (14.987) |  [14] 3:24.963 (14.447)  Official Finish Time: 3:24.963  
3 (3) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 3:43.451  
Split times:   [1] 13.461 (13.461) |  [2] 32.039 (18.578) |  [3] 49.103 (17.064) |  [4] 1:05.741 (16.638) |  [5] 1:21.090 (15.349) |  [6] 1:35.846 (14.756) |  [7] 1:50.946 (15.100) |  [8] 2:06.370 (15.424) |  [9] 2:22.302 (15.932) |  [10] 2:38.895 (16.593) |  [11] 2:54.628 (15.733) |  [12] 3:10.975 (16.347) |  [13] 3:27.051 (16.076) |  [14] 3:43.451 (16.401)  Official Finish Time: 3:43.451  
RACE: 54    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:55.732  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:55.732 ()  Official Finish Time: 2:55.732  
2 (1) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:56.466  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:56.466 ()  Official Finish Time: 2:56.466  
3 (4) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:59.076  
Split times:   [1] 13.220 (13.220) |  [2] 30.993 (17.773) |  [3] 46.773 (15.780) |  [4] 1:00.259 (13.486) |  [5] 1:12.257 (11.998) |  [6] 1:23.036 (10.779) |  [7] 1:33.944 (10.908) |  [8] 1:45.230 (11.286) |  [9] 1:56.918 (11.688) |  [10] 2:08.981 (12.063) |  [11] 2:21.204 (12.223) |  [12] 2:33.414 (12.210) |  [13] 2:45.772 (12.358) |  [14] 2:59.076 (13.304)  Official Finish Time: 2:59.076  
4 (3) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 3:01.243  
Split times:   [1] 12.988 (12.988) |  [2] 30.893 (17.905) |  [3] 46.682 (15.789) |  [4] 1:00.149 (13.467) |  [5] 1:13.038 (12.889) |  [6] 1:24.276 (11.238) |  [7] 1:35.461 (11.185) |  [8] 1:46.864 (11.403) |  [9] 1:58.404 (11.540) |  [10] 2:10.235 (11.831) |  [11] 2:22.692 (12.457) |  [12] 2:35.822 (13.130) |  [13] 2:48.896 (13.074) |  [14] 3:01.243 (12.347)  Official Finish Time: 3:01.243  
5 (6) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 3:04.572  
Split times:   [1] 13.266 (13.266) |  [2] 31.254 (17.988) |  [3] 46.592 (15.338) |  [4] 59.903 (13.311) |  [5] 1:13.101 (13.198) |  [6] 1:25.920 (12.819) |  [7] 1:38.710 (12.790) |  [8] 1:51.759 (13.049) |  [9] 2:05.578 (13.819) |  [10] 2:20.582 (15.004) |  [11] 2:35.983 (15.401) |  [12] 2:50.281 (14.298) |  [13] 3:04.370 (14.089) |  [14] 3:04.572 (0.202)  Official Finish Time: 3:04.572  
6 (5) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:12.818  
Split times:   [1] 13.107 (13.107) |  [2] 31.078 (17.971) |  [3] 47.006 (15.928) |  [4] 1:00.348 (13.342) |  [5] 1:12.769 (12.421) |  [6] 1:24.127 (11.358) |  [7] 1:35.447 (11.320) |  [8] 1:47.389 (11.942) |  [9] 2:00.001 (12.612) |  [10] 2:13.159 (13.158) |  [11] 2:27.252 (14.093) |  [12] 2:41.300 (14.048) |  [13] 2:56.043 (14.743) |  [14] 3:12.818 (16.776)  Official Finish Time: 3:12.818  
RACE: 55    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 2:47.138  
Split times:   [1] 9.935 (9.935) |  [2] 24.289 (14.354) |  [3] 39.141 (14.852) |  [4] 51.892 (12.751) |  [5] 1:04.097 (12.205) |  [6] 1:16.579 (12.482) |  [7] 1:29.444 (12.865) |  [8] 1:41.257 (11.813) |  [9] 1:51.940 (10.683) |  [10] 2:02.634 (10.694) |  [11] 2:13.544 (10.910) |  [12] 2:24.577 (11.033) |  [13] 2:35.824 (11.247) |  [14] 2:47.138 (11.314)  Official Finish Time: 2:47.138  
2 (2) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:47.339  
Split times:   [1] 9.366 (9.366) |  [2] 24.196 (14.830) |  [3] 38.894 (14.698) |  [4] 51.393 (12.499) |  [5] 1:03.613 (12.220) |  [6] 1:16.072 (12.459) |  [7] 1:29.104 (13.032) |  [8] 1:41.029 (11.925) |  [9] 1:51.783 (10.754) |  [10] 2:02.593 (10.810) |  [11] 2:13.521 (10.928) |  [12] 2:24.785 (11.264) |  [13] 2:35.949 (11.164) |  [14] 2:47.339 (11.390)  Official Finish Time: 2:47.339  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 2:55.262  
Split times:   [1] 9.427 (9.427) |  [2] 24.176 (14.749) |  [3] 38.912 (14.736) |  [4] 51.453 (12.541) |  [5] 1:03.681 (12.228) |  [6] 1:16.095 (12.414) |  [7] 1:29.073 (12.978) |  [8] 1:41.571 (12.498) |  [9] 1:53.086 (11.515) |  [10] 2:04.402 (11.316) |  [11] 2:16.504 (12.102) |  [12] 2:29.270 (12.766) |  [13] 2:42.033 (12.763) |  [14] 2:55.262 (13.229)  Official Finish Time: 2:55.262  
4 (3) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 3:03.203  
Split times:   [1] 9.237 (9.237) |  [2] 24.084 (14.847) |  [3] 38.730 (14.646) |  [4] 51.509 (12.779) |  [5] 1:03.687 (12.178) |  [6] 1:15.993 (12.306) |  [7] 1:29.039 (13.046) |  [8] 1:41.203 (12.164) |  [9] 1:51.873 (10.670) |  [10] 2:02.655 (10.782) |  [11] 2:13.796 (11.141) |  [12] 2:32.693 (18.897) |  [13] 2:49.084 (16.391) |  [14] 3:03.210 (14.126)  Official Finish Time: 3:03.203  
5 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 3:06.961  
Split times:   [1] 9.629 (9.629) |  [2] 24.395 (14.766) |  [3] 39.237 (14.842) |  [4] 51.810 (12.573) |  [5] 1:03.914 (12.104) |  [6] 1:16.456 (12.542) |  [7] 1:29.300 (12.844) |  [8] 1:41.520 (12.220) |  [9] 1:52.137 (10.617) |  [10] 2:02.894 (10.757) |  [11] 2:13.919 (11.025) |  [12] 2:34.934 (21.015) |  [13] 2:52.038 (17.104) |  [14] 3:06.961 (14.923)  Official Finish Time: 3:06.961  
- (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE PEN. impeding
Split times:   [1] 9.837 (9.837) |  [2] 24.427 (14.590) |  [3] 39.156 (14.729) |  [4] 51.689 (12.533) |  [5] 1:03.840 (12.151) |  [6] 1:16.315 (12.475) |  [7] 1:29.244 (12.929) |  [8] 1:41.744 (12.500) |  [9] 1:52.218 (10.474) |  [10] 2:03.049 (10.831) |  [11] 2:14.048 (10.999) |  [12] 2:43.117 (29.069) |  [13] 3:11.854 (28.737) |  [14] 3:28.341 (16.487)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 56    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:53.478  
Split times:   [1] 11.210 (11.210) |  [2] 26.637 (15.427) |  [3] 40.802 (14.165) |  [4] 54.655 (13.853) |  [5] 1:08.380 (13.725) |  [6] 1:21.601 (13.221) |  [7] 1:34.679 (13.078) |  [8] 1:47.300 (12.621) |  [9] 1:58.622 (11.322) |  [10] 2:09.495 (10.873) |  [11] 2:20.220 (10.725) |  [12] 2:31.280 (11.060) |  [13] 2:42.480 (11.200) |  [14] 2:53.478 (10.999)  Official Finish Time: 2:53.478  
2 (2) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:53.576  
Split times:   [1] 11.085 (11.085) |  [2] 26.525 (15.440) |  [3] 40.689 (14.164) |  [4] 54.543 (13.854) |  [5] 1:08.298 (13.755) |  [6] 1:21.411 (13.113) |  [7] 1:34.478 (13.067) |  [8] 1:47.214 (12.736) |  [9] 1:58.777 (11.563) |  [10] 2:09.628 (10.851) |  [11] 2:20.333 (10.705) |  [12] 2:31.410 (11.077) |  [13] 2:42.579 (11.169) |  [14] 2:53.576 (10.998)  Official Finish Time: 2:53.576  
3 (1) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:53.641  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] () |  [10] () |  [11] () |  [12] () |  [13] () |  [14] 2:53.641 ()  Official Finish Time: 2:53.641  
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:53.655  
Split times:   [1] 11.554 (11.554) |  [2] 26.967 (15.413) |  [3] 41.123 (14.156) |  [4] 54.905 (13.782) |  [5] 1:08.603 (13.698) |  [6] 1:21.765 (13.162) |  [7] 1:34.783 (13.018) |  [8] 1:47.715 (12.932) |  [9] 1:59.102 (11.387) |  [10] 2:09.902 (10.800) |  [11] 2:20.600 (10.698) |  [12] 2:31.655 (11.055) |  [13] 2:42.784 (11.129) |  [14] 2:53.655 (10.872)  Official Finish Time: 2:53.655  
5 (3) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:55.907  
Split times:   [1] 11.733 (11.733) |  [2] 27.263 (15.530) |  [3] 41.381 (14.118) |  [4] 55.002 (13.621) |  [5] 1:08.887 (13.885) |  [6] 1:21.890 (13.003) |  [7] 1:34.801 (12.911) |  [8] 1:47.546 (12.745) |  [9] 1:59.092 (11.546) |  [10] 2:10.096 (11.004) |  [11] 2:21.082 (10.986) |  [12] 2:32.320 (11.238) |  [13] 2:44.072 (11.752) |  [14] 2:55.907 (11.836)  Official Finish Time: 2:55.907  
6 (5) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3:38.592  
Split times:   [1] 11.644 (11.644) |  [2] 27.111 (15.467) |  [3] 41.264 (14.153) |  [4] 55.009 (13.745) |  [5] 1:08.768 (13.759) |  [6] 1:21.947 (13.179) |  [7] 1:34.947 (13.000) |  [8] 1:47.842 (12.895) |  [9] 1:59.049 (11.207) |  [10] 2:09.634 (10.585) |  [11] 2:20.266 (10.632) |  [12] 2:58.407 (38.141) |  [13] 3:22.056 (23.649) |  [14] 3:38.592 (16.537)  Official Finish Time: 3:38.592  
RACE: 57    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 2:45.645  
Split times:   [1] 12.268 (12.268) |  [2] 28.312 (16.044) |  [3] 42.939 (14.627) |  [4] 57.347 (14.408) |  [5] 1:11.467 (14.120) |  [6] 1:24.365 (12.898) |  [7] 1:35.296 (10.931) |  [8] 1:45.758 (10.462) |  [9] 1:56.042 (10.284) |  [10] 2:06.187 (10.145) |  [11] 2:16.076 (9.889) |  [12] 2:25.812 (9.736) |  [13] 2:35.753 (9.941) |  [14] 2:45.645 (9.893)  Official Finish Time: 2:45.645  
2 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 2:47.703  
Split times:   [1] 12.418 (12.418) |  [2] 28.433 (16.015) |  [3] 43.053 (14.620) |  [4] 57.468 (14.415) |  [5] 1:11.549 (14.081) |  [6] 1:24.467 (12.918) |  [7] 1:35.411 (10.944) |  [8] 1:45.848 (10.437) |  [9] 1:56.187 (10.339) |  [10] 2:06.310 (10.123) |  [11] 2:16.217 (9.907) |  [12] 2:26.280 (10.063) |  [13] 2:36.895 (10.615) |  [14] 2:47.703 (10.809)  Official Finish Time: 2:47.703  
3 (5) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:48.659  
Split times:   [1] 12.651 (12.651) |  [2] 28.636 (15.985) |  [3] 43.191 (14.555) |  [4] 57.666 (14.475) |  [5] 1:11.448 (13.782) |  [6] 1:24.368 (12.920) |  [7] 1:35.424 (11.056) |  [8] 1:45.823 (10.399) |  [9] 1:56.188 (10.365) |  [10] 2:06.694 (10.506) |  [11] 2:17.043 (10.349) |  [12] 2:27.270 (10.227) |  [13] 2:37.967 (10.697) |  [14] 2:48.659 (10.693)  Official Finish Time: 2:48.659  
4 (6) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 2:49.350  
Split times:   [1] 12.747 (12.747) |  [2] 28.713 (15.966) |  [3] 43.329 (14.616) |  [4] 57.814 (14.485) |  [5] 1:11.651 (13.837) |  [6] 1:24.566 (12.915) |  [7] 1:35.686 (11.120) |  [8] 1:45.847 (10.161) |  [9] 1:56.282 (10.435) |  [10] 2:16.643 (20.361) |  [11] 2:27.123 (10.480) |  [12] 2:38.047 (10.924) |  [13] 2:49.350 (11.304) |  [14] 2:49.736 (0.386)  Official Finish Time: 2:49.350  
5 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 2:49.662  
Split times:   [1] 11.984 (11.984) |  [2] 28.105 (16.121) |  [3] 42.741 (14.636) |  [4] 57.088 (14.347) |  [5] 1:11.288 (14.200) |  [6] 1:24.210 (12.922) |  [7] 1:35.171 (10.961) |  [8] 1:45.653 (10.482) |  [9] 1:56.242 (10.589) |  [10] 2:06.715 (10.473) |  [11] 2:17.081 (10.366) |  [12] 2:27.751 (10.670) |  [13] 2:38.793 (11.042) |  [14] 2:49.662 (10.869)  Official Finish Time: 2:49.662  
6 (3) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:49.871  
Split times:   [1] 12.660 (12.660) |  [2] 28.583 (15.923) |  [3] 43.175 (14.592) |  [4] 57.646 (14.471) |  [5] 1:11.638 (13.992) |  [6] 1:24.597 (12.959) |  [7] 1:35.724 (11.127) |  [8] 1:46.047 (10.323) |  [9] 1:56.427 (10.380) |  [10] 2:06.959 (10.532) |  [11] 2:17.399 (10.440) |  [12] 2:27.995 (10.596) |  [13] 2:38.868 (10.873) |  [14] 2:49.871 (11.004)  Official Finish Time: 2:49.871  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 49.287
Split times:   [1] 8.065 (8.065) |  [2] 18.702 (10.637) |  [3] 28.682 (9.980) |  [4] 38.752 (10.070) |  [5] 49.287 (10.536)  Official Finish Time: 49.287
2 (2) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 49.941
Split times:   [1] 8.301 (8.301) |  [2] 18.799 (10.498) |  [3] 28.858 (10.059) |  [4] 39.202 (10.344) |  [5] 49.941 (10.739)  Official Finish Time: 49.941
3 (3) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 49.954
Split times:   [1] 8.396 (8.396) |  [2] 18.940 (10.544) |  [3] 28.967 (10.027) |  [4] 39.412 (10.445) |  [5] 49.954 (10.542)  Official Finish Time: 49.954
4 (1) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 58.938
Split times:   [1] 8.988 (8.988) |  [2] 21.229 (12.241) |  [3] 33.195 (11.966) |  [4] 45.747 (12.552) |  [5] 58.938 (13.192)  Official Finish Time: 58.938
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 49.140
Split times:   [1] 8.115 (8.115) |  [2] 18.555 (10.440) |  [3] 28.546 (9.991) |  [4] 38.726 (10.180) |  [5] 49.140 (10.414)  Official Finish Time: 49.140
2 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 49.998
Split times:   [1] 8.181 (8.181) |  [2] 18.714 (10.533) |  [3] 28.894 (10.180) |  [4] 39.279 (10.385) |  [5] 49.998 (10.719)  Official Finish Time: 49.998
3 (1) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 51.167
Split times:   [1] 8.486 (8.486) |  [2] 19.221 (10.735) |  [3] 29.496 (10.275) |  [4] 40.163 (10.667) |  [5] 51.167 (11.004)  Official Finish Time: 51.167
4 (4) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 53.957
Split times:   [1] 9.130 (9.130) |  [2] 20.493 (11.363) |  [3] 31.311 (10.818) |  [4] 42.392 (11.081) |  [5] 53.957 (11.565)  Official Finish Time: 53.957
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 49.020
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 49.020 ()  Official Finish Time: 49.020
2 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.422
Split times:   [1] 8.632 (8.632) |  [2] 19.773 (11.141) |  [3] 30.821 (11.048) |  [4] 42.212 (11.391) |  [5] 54.422 (12.210)  Official Finish Time: 54.422
3 (3) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:06.369   advanced
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 1:06.369 ()  Official Finish Time: 1:06.369  
- (1) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 8.196 (8.196) |  [2] 18.531 (10.335) |  [3] 28.525 (9.994) |  [4] 38.823 (10.298) |  [5] 49.865 (11.043)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 49.081
Split times:   [1] 7.831 (7.831) |  [2] 18.069 (10.238) |  [3] 28.147 (10.078) |  [4] 38.480 (10.333) |  [5] 49.081 (10.601)  Official Finish Time: 49.081
2 (1) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.085
Split times:   [1] 7.906 (7.906) |  [2] 18.751 (10.845) |  [3] 29.105 (10.354) |  [4] 39.449 (10.344) |  [5] 50.085 (10.636)  Official Finish Time: 50.085
3 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.687
Split times:   [1] 8.254 (8.254) |  [2] 18.921 (10.667) |  [3] 29.312 (10.391) |  [4] 39.822 (10.510) |  [5] 50.687 (10.865)  Official Finish Time: 50.687
4 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 58.337
Split times:   [1] 9.078 (9.078) |  [2] 21.265 (12.187) |  [3] 33.202 (11.937) |  [4] 45.585 (12.383) |  [5] 58.337 (12.752)  Official Finish Time: 58.337
RACE: 86    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 47.634
Split times:   [1] 8.194 (8.194) |  [2] 18.361 (10.167) |  [3] 27.875 (9.514) |  [4] 37.512 (9.637) |  [5] 47.634 (10.122)  Official Finish Time: 47.634
2 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.986
Split times:   [1] 8.434 (8.434) |  [2] 18.981 (10.547) |  [3] 29.129 (10.148) |  [4] 39.490 (10.361) |  [5] 49.986 (10.496)  Official Finish Time: 49.986
3 (4) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 51.892
Split times:   [1] 8.568 (8.568) |  [2] 19.491 (10.923) |  [3] 29.952 (10.461) |  [4] 40.649 (10.697) |  [5] 51.892 (11.243)  Official Finish Time: 51.892
4 (2) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:02.636  
Split times:   [1] 10.290 (10.290) |  [2] 23.690 (13.400) |  [3] 36.428 (12.738) |  [4] 49.645 (13.217) |  [5] 1:02.636 (12.991)  Official Finish Time: 1:02.636  
RACE: 87    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.074
Split times:   [1] 8.205 (8.205) |  [2] 18.827 (10.622) |  [3] 29.131 (10.304) |  [4] 39.570 (10.439) |  [5] 50.074 (10.504)  Official Finish Time: 50.074
2 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 50.229
Split times:   [1] 8.181 (8.181) |  [2] 18.666 (10.485) |  [3] 29.025 (10.359) |  [4] 39.473 (10.448) |  [5] 50.229 (10.756)  Official Finish Time: 50.229
3 (1) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 50.329
Split times:   [1] 8.228 (8.228) |  [2] 19.019 (10.791) |  [3] 29.262 (10.243) |  [4] 39.708 (10.446) |  [5] 50.329 (10.621)  Official Finish Time: 50.329
4 (3) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 53.041
Split times:   [1] 8.776 (8.776) |  [2] 19.834 (11.058) |  [3] 30.703 (10.869) |  [4] 41.732 (11.029) |  [5] 53.041 (11.309)  Official Finish Time: 53.041
RACE: 88    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 49.646
Split times:   [1] 8.002 (8.002) |  [2] 18.317 (10.315) |  [3] 28.449 (10.132) |  [4] 38.907 (10.458) |  [5] 49.646 (10.740)  Official Finish Time: 49.646
2 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.746
Split times:   [1] 8.178 (8.178) |  [2] 28.430 (20.252) |  [3] 38.927 (10.497) |  [4] 49.685 (10.758) |  [5] 49.746 (0.062)  Official Finish Time: 49.746
3 (3) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 49.904
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 49.904 ()  Official Finish Time: 49.904
4 (1) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:05.336  
Split times:   [1] 9.985 (9.985) |  [2] 23.397 (13.412) |  [3] 36.636 (13.239) |  [4] 51.314 (14.678) |  [5] 1:05.336 (14.023)  Official Finish Time: 1:05.336  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 158    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 47.998
Split times:   [1] 7.583 (7.583) |  [2] 17.819 (10.236) |  [3] 27.700 (9.881) |  [4] 37.682 (9.982) |  [5] 47.998 (10.317)  Official Finish Time: 47.998
2 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.216
Split times:   [1] 8.030 (8.030) |  [2] 18.142 (10.112) |  [3] 28.042 (9.900) |  [4] 37.980 (9.938) |  [5] 48.216 (10.237)  Official Finish Time: 48.216
3 (4) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 49.628
Split times:   [1] 8.280 (8.280) |  [2] 18.674 (10.394) |  [3] 28.672 (9.998) |  [4] 38.960 (10.288) |  [5] 49.628 (10.669)  Official Finish Time: 49.628
4 (3) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 49.921
Split times:   [1] 8.608 (8.608) |  [2] 19.205 (10.597) |  [3] 29.385 (10.180) |  [4] 39.540 (10.155) |  [5] 49.921 (10.381)  Official Finish Time: 49.921
RACE: 159    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 49.483
Split times:   [1] 8.017 (8.017) |  [2] 18.295 (10.278) |  [3] 28.392 (10.097) |  [4] 38.700 (10.308) |  [5] 49.483 (10.783)  Official Finish Time: 49.483
2 (3) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.531
Split times:   [1] 8.573 (8.573) |  [2] 19.253 (10.680) |  [3] 29.534 (10.281) |  [4] 39.826 (10.292) |  [5] 50.531 (10.705)  Official Finish Time: 50.531
3 (2) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.698
Split times:   [1] 8.587 (8.587) |  [2] 19.396 (10.809) |  [3] 29.618 (10.222) |  [4] 39.873 (10.255) |  [5] 50.698 (10.825)  Official Finish Time: 50.698
4 (1) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN NO TIME finished
Split times:   [1] 8.315 (8.315) |  [2] 32.403 (24.088) |  [3] 52.160 (19.757) |  [4] 12:51:38.280  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 160    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.297
Split times:   [1] 8.090 (8.090) |  [2] 18.115 (10.025) |  [3] 27.936 (9.821) |  [4] 37.937 (10.001) |  [5] 48.297 (10.361)  Official Finish Time: 48.297
2 (1) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.556
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.556 ()  Official Finish Time: 48.556
3 (3) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.053
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.053 ()  Official Finish Time: 50.053
4 (4) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.619
Split times:   [1] 8.470 (8.470) |  [2] 19.032 (10.562) |  [3] 29.298 (10.266) |  [4] 39.814 (10.516) |  [5] 50.619 (10.805)  Official Finish Time: 50.619
RACE: 161    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 49.541
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 49.541 ()  Official Finish Time: 49.541
2 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 50.489
Split times:   [1] 7.803 (7.803) |  [2] 18.097 (10.294) |  [3] 28.350 (10.253) |  [4] 39.164 (10.814) |  [5] 50.489 (11.326)  Official Finish Time: 50.489
3 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.288
Split times:   [1] 8.644 (8.644) |  [2] 19.876 (11.232) |  [3] 30.992 (11.116) |  [4] 42.316 (11.324) |  [5] 54.288 (11.973)  Official Finish Time: 54.288
- (1) 75.  TIAN Rixin HUN HUN PEN. 2 false starts
- (2) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE PEN. 2 false starts
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 177    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 47.910
Split times:   [1] 7.591 (7.591) |  [2] 17.740 (10.149) |  [3] 27.666 (9.926) |  [4] 37.685 (10.019) |  [5] 47.910 (10.225)  Official Finish Time: 47.910
2 (3) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.118
Split times:   [1] 7.850 (7.850) |  [2] 17.967 (10.117) |  [3] 27.966 (9.999) |  [4] 37.953 (9.987) |  [5] 48.118 (10.165)  Official Finish Time: 48.118
3 (2) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.153
Split times:   [1] 8.042 (8.042) |  [2] 18.196 (10.154) |  [3] 28.032 (9.836) |  [4] 38.010 (9.978) |  [5] 48.153 (10.143)  Official Finish Time: 48.153
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 48.346
Split times:   [1] 8.273 (8.273) |  [2] 18.296 (10.023) |  [3] 28.249 (9.953) |  [4] 38.179 (9.930) |  [5] 48.346 (10.167)  Official Finish Time: 48.346
RACE: 178    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.198
Split times:   [1] 7.938 (7.938) |  [2] 18.203 (10.265) |  [3] 27.946 (9.743) |  [4] 37.910 (9.964) |  [5] 48.198 (10.288)  Official Finish Time: 48.198
2 (2) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.276
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.276 ()  Official Finish Time: 48.276
3 (3) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.294
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.294 ()  Official Finish Time: 48.294
4 (4) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 49.674
Split times:   [1] 8.384 (8.384) |  [2] 18.708 (10.324) |  [3] 28.649 (9.941) |  [4] 38.954 (10.305) |  [5] 49.674 (10.721)  Official Finish Time: 49.674
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 202    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:00.831  
Split times:   [1] 9.723 (9.723) |  [2] 22.604 (12.881) |  [3] 35.044 (12.440) |  [4] 47.789 (12.745) |  [5] 1:00.831 (13.043)  Official Finish Time: 1:00.831  
2 (2) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 1:02.517  
Split times:   [1] 9.434 (9.434) |  [2] 22.524 (13.090) |  [3] 35.745 (13.221) |  [4] 48.864 (13.119) |  [5] 1:02.517 (13.653)  Official Finish Time: 1:02.517  
RACE: 203    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 53.203
Split times:   [1] 8.383 (8.383) |  [2] 19.712 (11.329) |  [3] 30.669 (10.957) |  [4] 41.689 (11.020) |  [5] 53.203 (11.514)  Official Finish Time: 53.203
2 (3) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 57.097
Split times:   [1] 9.158 (9.158) |  [2] 21.142 (11.984) |  [3] 32.912 (11.770) |  [4] 44.812 (11.900) |  [5] 57.097 (12.285)  Official Finish Time: 57.097
3 (4) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 57.536
Split times:   [1] 9.248 (9.248) |  [2] 21.485 (12.237) |  [3] 33.221 (11.736) |  [4] 45.172 (11.951) |  [5] 57.536 (12.364)  Official Finish Time: 57.536
- (2) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR PEN. impeding
Split times:   [1] 8.769 (8.769) |  [2] 29.630 (20.861) |  [3] 55.104 (25.474) |  [4] 15:39:12.029  Official Finish Time: PEN.
RACE: 204    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.645
Split times:   [1] 8.146 (8.146) |  [2] 18.877 (10.731) |  [3] 29.220 (10.343) |  [4] 39.871 (10.651) |  [5] 50.645 (10.774)  Official Finish Time: 50.645
2 (3) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 50.747
Split times:   [1] 8.464 (8.464) |  [2] 18.995 (10.531) |  [3] 29.494 (10.499) |  [4] 39.988 (10.494) |  [5] 50.747 (10.760)  Official Finish Time: 50.747
3 (4) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 50.982
Split times:   [1] 8.559 (8.559) |  [2] 19.054 (10.495) |  [3] 29.627 (10.573) |  [4] 40.127 (10.500) |  [5] 50.982 (10.856)  Official Finish Time: 50.982
4 (1) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.821
Split times:   [1] 8.244 (8.244) |  [2] 18.972 (10.728) |  [3] 29.955 (10.983) |  [4] 40.955 (11.000) |  [5] 51.821 (10.867)  Official Finish Time: 51.821
RACE: 205    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.115
Split times:   [1] 7.767 (7.767) |  [2] 18.193 (10.426) |  [3] 28.239 (10.046) |  [4] 38.493 (10.254) |  [5] 49.115 (10.623)  Official Finish Time: 49.115
2 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 50.335
Split times:   [1] 8.411 (8.411) |  [2] 19.095 (10.684) |  [3] 29.367 (10.272) |  [4] 39.514 (10.147) |  [5] 50.335 (10.821)  Official Finish Time: 50.335
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:03.039  
Split times:   [1] 8.169 (8.169) |  [2] 19.015 (10.846) |  [3] 38.950 (19.935) |  [4] 51.571 (12.621) |  [5] 1:03.039 (11.469)  Official Finish Time: 1:03.039  
RACE: 206    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 50.471
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.471 ()  Official Finish Time: 50.471
2 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.963
Split times:   [1] 8.818 (8.818) |  [2] 19.902 (11.084) |  [3] 30.845 (10.943) |  [4] 42.137 (11.292) |  [5] 53.963 (11.827)  Official Finish Time: 53.963
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:03.261  
Split times:   [1] 8.475 (8.475) |  [2] 18.705 (10.230) |  [3] 37.309 (18.604) |  [4] 51.328 (14.019) |  [5] 1:03.261 (11.934)  Official Finish Time: 1:03.261  
- (1) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
Split times:   [1] 8.117 (8.117) |  [2] 18.540 (10.423) |  [3] 28.925 (10.385) |  [4] 39.529 (10.604) |  [5] 50.257 (10.729)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 207    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 48.660
Split times:   [1] 7.980 (7.980) |  [2] 18.312 (10.332) |  [3] 28.283 (9.971) |  [4] 38.338 (10.055) |  [5] 48.660 (10.322)  Official Finish Time: 48.660
2 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.941
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.941 ()  Official Finish Time: 48.941
3 (3) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 49.188
Split times:   [1] 8.196 (8.196) |  [2] 18.565 (10.369) |  [3] 28.638 (10.073) |  [4] 38.617 (9.979) |  [5] 49.188 (10.571)  Official Finish Time: 49.188
4 (4) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 50.054
Split times:   [1] 8.315 (8.315) |  [2] 18.876 (10.561) |  [3] 28.943 (10.067) |  [4] 39.320 (10.377) |  [5] 50.054 (10.734)  Official Finish Time: 50.054
RACE: 208    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 48.128
Split times:   [1] 7.582 (7.582) |  [2] 17.894 (10.312) |  [3] 27.822 (9.928) |  [4] 37.934 (10.112) |  [5] 48.128 (10.194)  Official Finish Time: 48.128
2 (3) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 48.270
Split times:   [1] 7.894 (7.894) |  [2] 18.121 (10.227) |  [3] 27.973 (9.852) |  [4] 38.083 (10.110) |  [5] 48.270 (10.187)  Official Finish Time: 48.270
3 (2) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 48.535
Split times:   [1] 7.856 (7.856) |  [2] 18.234 (10.378) |  [3] 28.096 (9.862) |  [4] 38.210 (10.114) |  [5] 48.535 (10.325)  Official Finish Time: 48.535
4 (4) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 48.689
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.689 ()  Official Finish Time: 48.689
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:57.346  
Split times:   [1] 20.525 (20.525) |  [2] 36.627 (16.102) |  [3] 51.308 (14.681) |  [4] 1:03.620 (12.312) |  [5] 1:14.539 (10.919) |  [6] 1:25.421 (10.882) |  [7] 1:36.359 (10.938) |  [8] 1:46.850 (10.491) |  [9] 1:57.346 (10.496)  Official Finish Time: 1:57.346  
2 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:57.932  
Split times:   [1] 20.224 (20.224) |  [2] 36.336 (16.112) |  [3] 51.053 (14.717) |  [4] 1:03.439 (12.386) |  [5] 1:14.416 (10.977) |  [6] 1:25.350 (10.934) |  [7] 1:36.229 (10.879) |  [8] 1:47.141 (10.912) |  [9] 1:57.932 (10.791)  Official Finish Time: 1:57.932  
3 (1) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:57.947  
Split times:   [1] 20.705 (20.705) |  [2] 36.819 (16.114) |  [3] 51.465 (14.646) |  [4] 1:03.774 (12.309) |  [5] 1:14.659 (10.885) |  [6] 1:25.705 (11.046) |  [7] 1:36.568 (10.863) |  [8] 1:47.252 (10.684) |  [9] 1:57.947 (10.695)  Official Finish Time: 1:57.947  
4 (2) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 1:58.218  
Split times:   [1] 20.366 (20.366) |  [2] 36.478 (16.112) |  [3] 51.188 (14.710) |  [4] 1:03.546 (12.358) |  [5] 1:14.625 (11.079) |  [6] 1:25.540 (10.915) |  [7] 1:36.474 (10.934) |  [8] 1:47.261 (10.787) |  [9] 1:58.218 (10.957)  Official Finish Time: 1:58.218  
5 (4) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:05.731  
Split times:   [1] 20.934 (20.934) |  [2] 37.073 (16.139) |  [3] 51.697 (14.624) |  [4] 1:04.022 (12.325) |  [5] 1:15.319 (11.297) |  [6] 1:26.779 (11.460) |  [7] 1:38.901 (12.122) |  [8] 1:51.788 (12.887) |  [9] 2:05.731 (13.943)  Official Finish Time: 2:05.731  
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:50.667  
Split times:   [1] 19.702 (19.702) |  [2] 33.306 (13.604) |  [3] 46.237 (12.931) |  [4] 58.576 (12.339) |  [5] 1:08.917 (10.341) |  [6] 1:19.026 (10.109) |  [7] 1:29.326 (10.300) |  [8] 1:39.767 (10.441) |  [9] 1:50.667 (10.900)  Official Finish Time: 1:50.667  
2 (6) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:06.761  
Split times:   [1] 20.176 (20.176) |  [2] 33.704 (13.528) |  [3] 46.633 (12.929) |  [4] 59.183 (12.550) |  [5] 1:11.575 (12.392) |  [6] 1:24.541 (12.966) |  [7] 1:37.951 (13.410) |  [8] 1:52.572 (14.621) |  [9] 2:06.761 (14.189)  Official Finish Time: 2:06.761  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 2:20.571   advanced
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 2:20.571 ()  Official Finish Time: 2:20.571  
4 (2) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:22.682  
Split times:   [1] 20.643 (20.643) |  [2] 35.080 (14.437) |  [3] 49.397 (14.317) |  [4] 1:03.889 (14.492) |  [5] 1:18.979 (15.090) |  [6] 1:34.541 (15.562) |  [7] 1:49.987 (15.446) |  [8] 2:05.976 (15.989) |  [9] 2:22.682 (16.706)  Official Finish Time: 2:22.682  
- (3) 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE PEN. impeding
Split times:   [1] 20.146 (20.146) |  [2] 33.671 (13.525) |  [3] 46.574 (12.903) |  [4] 58.810 (12.236) |  [5] 1:09.224 (10.414) |  [6] 1:19.497 (10.273) |  [7] 1:29.843 (10.346) |  [8] 1:40.493 (10.650) |  [9] 1:51.437 (10.944)  Official Finish Time: PEN.
- (4) 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
Split times:   [1] 20.008 (20.008) |  [2] 33.517 (13.509) |  [3] 46.440 (12.923) |  [4] 58.777 (12.337) |  [5] 1:09.158 (10.381) |  [6] 1:19.688 (10.530) |  [7] 1:30.130 (10.442) |  [8] 1:40.657 (10.527) |  [9] 2:04.331 (23.674)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 235    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.813  
Split times:   [1] 22.816 (22.816) |  [2] 37.935 (15.119) |  [3] 49.456 (11.521) |  [4] 1:00.307 (10.851) |  [5] 1:10.948 (10.641) |  [6] 1:21.468 (10.520) |  [7] 1:31.804 (10.336) |  [8] 1:42.613 (10.809) |  [9] 1:53.813 (11.200)  Official Finish Time: 1:53.813  
2 (5) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:53.827  
Split times:   [1] 22.802 (22.802) |  [2] 37.854 (15.052) |  [3] 49.347 (11.493) |  [4] 1:00.253 (10.906) |  [5] 1:10.680 (10.427) |  [6] 1:21.024 (10.344) |  [7] 1:31.650 (10.626) |  [8] 1:42.541 (10.891) |  [9] 1:53.827 (11.286)  Official Finish Time: 1:53.827  
3 (4) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:56.702  
Split times:   [1] 22.510 (22.510) |  [2] 37.686 (15.176) |  [3] 49.426 (11.740) |  [4] 1:00.322 (10.896) |  [5] 1:10.821 (10.499) |  [6] 1:21.524 (10.703) |  [7] 1:32.716 (11.192) |  [8] 1:44.484 (11.768) |  [9] 1:56.702 (12.218)  Official Finish Time: 1:56.702  
4 (3) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:59.019  
Split times:   [1] 22.487 (22.487) |  [2] 37.684 (15.197) |  [3] 49.436 (11.752) |  [4] 1:00.370 (10.934) |  [5] 1:10.963 (10.593) |  [6] 1:22.191 (11.228) |  [7] 1:33.931 (11.740) |  [8] 1:46.181 (12.250) |  [9] 1:59.019 (12.838)  Official Finish Time: 1:59.019  
5 (2) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR NO TIME finished
Split times:   [1] 22.729 (22.729) |  [2] 37.911 (15.182) |  [3] 49.691 (11.780) |  [4] 1:00.603 (10.912) |  [5] 1:23.316 (22.713) |  [6] 1:36.366 (13.050) |  [7] 1:49.942 (13.576) |  [8] 2:03.896 (13.954) |  [9] 17:45:55.468  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 236    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.711  
Split times:   [1] 15.127 (15.127) |  [2] 26.405 (11.278) |  [3] 37.839 (11.434) |  [4] 49.596 (11.757) |  [5] 1:01.076 (11.480) |  [6] 1:11.910 (10.834) |  [7] 1:22.143 (10.233) |  [8] 1:32.733 (10.590) |  [9] 1:43.711 (10.979)  Official Finish Time: 1:43.711  
2 (6) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.283  
Split times:   [1] 14.976 (14.976) |  [2] 26.270 (11.294) |  [3] 37.778 (11.508) |  [4] 49.478 (11.700) |  [5] 1:01.014 (11.536) |  [6] 1:11.992 (10.978) |  [7] 1:22.802 (10.810) |  [8] 1:33.373 (10.571) |  [9] 1:44.283 (10.911)  Official Finish Time: 1:44.283  
3 (2) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:44.764  
Split times:   [1] 15.300 (15.300) |  [2] 26.535 (11.235) |  [3] 37.918 (11.383) |  [4] 49.806 (11.888) |  [5] 1:01.207 (11.401) |  [6] 1:12.106 (10.899) |  [7] 1:22.962 (10.856) |  [8] 1:33.833 (10.871) |  [9] 1:44.764 (10.932)  Official Finish Time: 1:44.764  
4 (4) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:46.300  
Split times:   [1] 14.889 (14.889) |  [2] 26.252 (11.363) |  [3] 37.678 (11.426) |  [4] 49.441 (11.763) |  [5] 1:00.925 (11.484) |  [6] 1:11.881 (10.956) |  [7] 1:22.747 (10.866) |  [8] 1:34.123 (11.376) |  [9] 1:46.300 (12.178)  Official Finish Time: 1:46.300  
5 (5) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:50.971  
Split times:   [1] 15.561 (15.561) |  [2] 26.873 (11.312) |  [3] 38.173 (11.300) |  [4] 49.907 (11.734) |  [5] 1:01.524 (11.617) |  [6] 1:13.096 (11.572) |  [7] 1:25.198 (12.102) |  [8] 1:37.829 (12.631) |  [9] 1:50.971 (13.143)  Official Finish Time: 1:50.971  
6 (3) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:05.556  
Split times:   [1] 16.116 (16.116) |  [2] 28.216 (12.100) |  [3] 40.620 (12.404) |  [4] 53.213 (12.593) |  [5] 1:06.438 (13.225) |  [6] 1:21.269 (14.831) |  [7] 1:36.839 (15.570) |  [8] 1:50.971 (14.132) |  [9] 2:05.556 (14.585)  Official Finish Time: 2:05.556  
RACE: 237    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 75.  TIAN Rixin HUN HUN 1:43.990  
Split times:   [1] 15.948 (15.948) |  [2] 26.987 (11.039) |  [3] 38.910 (11.923) |  [4] 50.286 (11.376) |  [5] 1:01.220 (10.934) |  [6] 1:12.032 (10.812) |  [7] 1:22.509 (10.477) |  [8] 1:33.122 (10.613) |  [9] 1:43.990 (10.869)  Official Finish Time: 1:43.990  
2 (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:45.855  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:45.855 ()  Official Finish Time: 1:45.855  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.279  
Split times:   [1] 15.749 (15.749) |  [2] 26.800 (11.051) |  [3] 38.639 (11.839) |  [4] 50.006 (11.367) |  [5] 1:00.966 (10.960) |  [6] 1:11.961 (10.995) |  [7] 1:23.285 (11.324) |  [8] 1:34.665 (11.380) |  [9] 1:46.279 (11.615)  Official Finish Time: 1:46.279  
4 (1) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:52.839  
Split times:   [1] 15.586 (15.586) |  [2] 27.269 (11.683) |  [3] 39.179 (11.910) |  [4] 50.879 (11.700) |  [5] 1:02.495 (11.616) |  [6] 1:14.510 (12.015) |  [7] 1:27.727 (13.217) |  [8] 1:40.138 (12.411) |  [9] 1:52.839 (12.702)  Official Finish Time: 1:52.839  
5 (5) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:08.019  
Split times:   [1] 16.889 (16.889) |  [2] 29.581 (12.692) |  [3] 42.450 (12.869) |  [4] 55.573 (13.123) |  [5] 1:09.213 (13.640) |  [6] 1:23.578 (14.365) |  [7] 1:38.340 (14.762) |  [8] 1:53.115 (14.775) |  [9] 2:08.019 (14.905)  Official Finish Time: 2:08.019  
6 (4) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 2:14.077  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 2:14.077 ()  Official Finish Time: 2:14.077  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 285    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 1:43.293  
Split times:   [1] 16.797 (16.797) |  [2] 29.186 (12.389) |  [3] 40.933 (11.747) |  [4] 51.446 (10.513) |  [5] 1:01.503 (10.057) |  [6] 1:11.622 (10.119) |  [7] 1:21.902 (10.280) |  [8] 1:32.454 (10.552) |  [9] 1:43.293 (10.839)  Official Finish Time: 1:43.293  
2 (4) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:43.658  
Split times:   [1] 17.259 (17.259) |  [2] 29.523 (12.264) |  [3] 41.164 (11.641) |  [4] 51.735 (10.571) |  [5] 1:01.580 (9.845) |  [6] 1:11.753 (10.173) |  [7] 1:22.018 (10.265) |  [8] 1:32.605 (10.587) |  [9] 1:43.658 (11.053)  Official Finish Time: 1:43.658  
3 (6) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:46.499  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:46.499 ()  Official Finish Time: 1:46.499  
4 (5) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:46.634  
Split times:   [1] 17.045 (17.045) |  [2] 29.383 (12.338) |  [3] 41.041 (11.658) |  [4] 51.642 (10.601) |  [5] 1:01.964 (10.322) |  [6] 1:12.505 (10.541) |  [7] 1:23.477 (10.972) |  [8] 1:34.967 (11.490) |  [9] 1:46.634 (11.668)  Official Finish Time: 1:46.634  
5 (3) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.663   advanced
Split times:   [1] 17.193 (17.193) |  [2] 29.452 (12.259) |  [3] 41.368 (11.916) |  [4] 52.099 (10.731) |  [5] 1:02.536 (10.437) |  [6] 1:12.966 (10.430) |  [7] 1:23.934 (10.968) |  [8] 1:35.264 (11.330) |  [9] 1:46.663 (11.400)  Official Finish Time: 1:46.663  
- (2) 75.  TIAN Rixin HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 16.925 (16.925) |  [2] 29.306 (12.381) |  [3] 40.834 (11.528) |  [4] 51.287 (10.453) |  [5] 1:01.205 (9.918) |  [6] 1:11.030 (9.825) |  [7] 1:21.109 (10.079) |  [8] 1:31.299 (10.190) |  [9] 1:42.147 (10.848)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 286    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:44.841  
Split times:   [1] 16.227 (16.227) |  [2] 28.854 (12.627) |  [3] 40.877 (12.023) |  [4] 51.926 (11.049) |  [5] 1:02.343 (10.417) |  [6] 1:12.878 (10.535) |  [7] 1:23.090 (10.212) |  [8] 1:33.725 (10.635) |  [9] 1:44.841 (11.117)  Official Finish Time: 1:44.841  
2 (6) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:45.079  
Split times:   [1] 16.567 (16.567) |  [2] 29.166 (12.599) |  [3] 41.184 (12.018) |  [4] 52.453 (11.269) |  [5] 1:02.720 (10.267) |  [6] 1:13.244 (10.524) |  [7] 1:24.115 (10.871) |  [8] 1:34.358 (10.243) |  [9] 1:45.079 (10.722)  Official Finish Time: 1:45.079  
3 (3) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:47.303  
Split times:   [1] 16.238 (16.238) |  [2] 28.570 (12.332) |  [3] 40.656 (12.086) |  [4] 52.011 (11.355) |  [5] 1:02.287 (10.276) |  [6] 1:12.933 (10.646) |  [7] 1:24.101 (11.168) |  [8] 1:35.748 (11.647) |  [9] 1:47.303 (11.556)  Official Finish Time: 1:47.303  
4 (1) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:47.478   advanced
Split times:   [1] 16.117 (16.117) |  [2] 28.696 (12.579) |  [3] 40.777 (12.081) |  [4] 52.070 (11.293) |  [5] 1:02.626 (10.556) |  [6] 1:13.552 (10.926) |  [7] 1:24.699 (11.147) |  [8] 1:35.767 (11.068) |  [9] 1:47.478 (11.711)  Official Finish Time: 1:47.478  
5 (7) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:00.094  
Split times:   [1] 16.612 (16.612) |  [2] 29.230 (12.618) |  [3] 41.279 (12.049) |  [4] 53.150 (11.871) |  [5] 1:05.147 (11.997) |  [6] 1:17.544 (12.397) |  [7] 1:30.921 (13.377) |  [8] 1:45.844 (14.923) |  [9] 2:00.094 (14.250)  Official Finish Time: 2:00.094  
6 (5) 140.  ZYCH Magdalena POL POL NO TIME finished
Split times:   [1] 16.101 (16.101) |  [2] 28.675 (12.574) |  [3] 40.767 (12.092) |  [4] 52.115 (11.348) |  [5] 1:15.039 (22.924) |  [6] 1:38.382 (23.343) |  [7] 1:54.516 (16.134) |  [8] 2:11.537 (17.021) |  [9] 11:12:08.055  Official Finish Time: NO TIME
- (2) 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL PEN. impeding
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:44.950 ()  Official Finish Time: PEN.
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 310    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:52.762  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:52.762 ()  Official Finish Time: 1:52.762  
2 (7) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:53.060  
Split times:   [1] 18.496 (18.496) |  [2] 32.427 (13.931) |  [3] 45.335 (12.908) |  [4] 57.665 (12.330) |  [5] 1:08.989 (11.324) |  [6] 1:19.677 (10.688) |  [7] 1:30.366 (10.689) |  [8] 1:41.717 (11.351) |  [9] 1:53.060 (11.343)  Official Finish Time: 1:53.060  
3 (1) 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 1:56.208  
Split times:   [1] 18.912 (18.912) |  [2] 32.883 (13.971) |  [3] 45.682 (12.799) |  [4] 58.171 (12.489) |  [5] 1:09.764 (11.593) |  [6] 1:20.843 (11.079) |  [7] 1:32.119 (11.276) |  [8] 1:43.908 (11.789) |  [9] 1:56.208 (12.300)  Official Finish Time: 1:56.208  
4 (3) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:57.581  
Split times:   [1] 18.710 (18.710) |  [2] 32.620 (13.910) |  [3] 45.434 (12.814) |  [4] 57.822 (12.388) |  [5] 1:09.180 (11.358) |  [6] 1:20.420 (11.240) |  [7] 1:32.125 (11.705) |  [8] 1:44.414 (12.289) |  [9] 1:57.581 (13.167)  Official Finish Time: 1:57.581  
5 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:03.938  
Split times:   [1] 18.816 (18.816) |  [2] 32.747 (13.931) |  [3] 45.560 (12.813) |  [4] 58.106 (12.546) |  [5] 1:10.400 (12.294) |  [6] 1:22.966 (12.566) |  [7] 1:36.153 (13.187) |  [8] 1:49.899 (13.746) |  [9] 2:03.938 (14.039)  Official Finish Time: 2:03.938  
6 (4) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.805  
Split times:   [1] 19.039 (19.039) |  [2] 33.173 (14.134) |  [3] 46.044 (12.871) |  [4] 58.783 (12.739) |  [5] 1:11.970 (13.187) |  [6] 1:25.665 (13.695) |  [7] 1:40.064 (14.399) |  [8] 1:55.187 (15.123) |  [9] 2:09.805 (14.618)  Official Finish Time: 2:09.805  
7 (6) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:15.031  
Split times:   [1] 19.509 (19.509) |  [2] 33.444 (13.935) |  [3] 46.803 (13.359) |  [4] 1:00.472 (13.669) |  [5] 1:14.316 (13.844) |  [6] 1:28.671 (14.355) |  [7] 1:44.828 (16.157) |  [8] 2:00.057 (15.229) |  [9] 2:15.031 (14.974)  Official Finish Time: 2:15.031  
RACE: 311    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:50.798  
Split times:   [1] 16.163 (16.163) |  [2] 28.921 (12.758) |  [3] 40.224 (11.303) |  [4] 50.981 (10.757) |  [5] 1:02.183 (11.202) |  [6] 1:14.015 (11.832) |  [7] 1:25.525 (11.510) |  [8] 1:37.295 (11.770) |  [9] 1:50.798 (13.503)  Official Finish Time: 1:50.798  
2 (2) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:50.831  
Split times:   [1] 15.940 (15.940) |  [2] 28.559 (12.619) |  [3] 40.382 (11.823) |  [4] 52.107 (11.725) |  [5] 1:03.454 (11.347) |  [6] 1:15.090 (11.636) |  [7] 1:26.930 (11.840) |  [8] 1:38.780 (11.850) |  [9] 1:50.831 (12.051)  Official Finish Time: 1:50.831  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:53.780  
Split times:   [1] 16.182 (16.182) |  [2] 28.686 (12.504) |  [3] 40.284 (11.598) |  [4] 51.345 (11.061) |  [5] 1:02.358 (11.013) |  [6] 1:13.948 (11.590) |  [7] 1:26.474 (12.526) |  [8] 1:40.297 (13.823) |  [9] 1:53.780 (13.483)  Official Finish Time: 1:53.780  
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:07.641  
Split times:   [1] 16.414 (16.414) |  [2] 29.036 (12.622) |  [3] 40.402 (11.366) |  [4] 1:02.082 (21.680) |  [5] 1:16.570 (14.488) |  [6] 1:29.037 (12.467) |  [7] 1:41.393 (12.356) |  [8] 1:54.144 (12.751) |  [9] 2:07.641 (13.497)  Official Finish Time: 2:07.641  
5 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:11.777  
Split times:   [1] 16.023 (16.023) |  [2] 28.651 (12.628) |  [3] 40.259 (11.608) |  [4] 1:04.649 (24.390) |  [5] 1:18.208 (13.559) |  [6] 1:31.199 (12.991) |  [7] 1:44.683 (13.484) |  [8] 1:58.106 (13.423) |  [9] 2:11.777 (13.671)  Official Finish Time: 2:11.777  
- (5) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 16.202 (16.202) |  [2] 28.996 (12.794) |  [3] 40.574 (11.578) |  [4] 51.653 (11.079) |  [5] 1:02.598 (10.945) |  [6] 1:14.120 (11.522) |  [7] 1:25.851 (11.731) |  [8] 1:37.322 (11.471) |  [9] 2:06.100 (28.778)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 312    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.678  
Split times:   [1] 15.981 (15.981) |  [2] 30.449 (14.468) |  [3] 44.002 (13.553) |  [4] 56.807 (12.805) |  [5] 1:09.035 (12.228) |  [6] 1:20.728 (11.693) |  [7] 1:32.147 (11.419) |  [8] 1:43.027 (10.880) |  [9] 1:53.678 (10.652)  Official Finish Time: 1:53.678  
2 (1) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.836  
Split times:   [1] 16.238 (16.238) |  [2] 30.762 (14.524) |  [3] 44.232 (13.470) |  [4] 57.070 (12.838) |  [5] 1:09.191 (12.121) |  [6] 1:20.901 (11.710) |  [7] 1:32.334 (11.433) |  [8] 1:43.264 (10.930) |  [9] 1:53.836 (10.572)  Official Finish Time: 1:53.836  
3 (2) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:01.460  
Split times:   [1] 16.263 (16.263) |  [2] 30.809 (14.546) |  [3] 44.302 (13.493) |  [4] 57.250 (12.948) |  [5] 1:09.399 (12.149) |  [6] 1:21.751 (12.352) |  [7] 1:34.770 (13.019) |  [8] 1:48.067 (13.297) |  [9] 2:01.460 (13.394)  Official Finish Time: 2:01.460  
RACE: 313    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:43.840  
Split times:   [1] 16.096 (16.096) |  [2] 28.625 (12.529) |  [3] 40.427 (11.802) |  [4] 51.128 (10.701) |  [5] 1:01.355 (10.227) |  [6] 1:11.550 (10.195) |  [7] 1:22.131 (10.581) |  [8] 1:32.760 (10.629) |  [9] 1:43.840 (11.080)  Official Finish Time: 1:43.840  
2 (8) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.682  
Split times:   [1] 16.322 (16.322) |  [2] 28.701 (12.379) |  [3] 40.512 (11.811) |  [4] 51.434 (10.922) |  [5] 1:01.701 (10.267) |  [6] 1:11.981 (10.280) |  [7] 1:22.568 (10.587) |  [8] 1:33.495 (10.927) |  [9] 1:44.682 (11.188)  Official Finish Time: 1:44.682  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:44.709  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:44.709 ()  Official Finish Time: 1:44.709  
4 (7) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.380  
Split times:   [1] 16.215 (16.215) |  [2] 28.504 (12.289) |  [3] 40.312 (11.808) |  [4] 51.032 (10.720) |  [5] 1:01.920 (10.888) |  [6] 1:12.514 (10.594) |  [7] 1:23.362 (10.848) |  [8] 1:34.786 (11.424) |  [9] 1:46.380 (11.595)  Official Finish Time: 1:46.380  
5 (6) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:47.061  
Split times:   [1] 16.552 (16.552) |  [2] 29.196 (12.644) |  [3] 40.909 (11.713) |  [4] 51.906 (10.997) |  [5] 1:02.511 (10.605) |  [6] 1:13.042 (10.531) |  [7] 1:24.028 (10.986) |  [8] 1:35.342 (11.314) |  [9] 1:47.061 (11.720)  Official Finish Time: 1:47.061  
- (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS PEN. kicking out
Split times:   [1] 15.927 (15.927) |  [2] 28.301 (12.374) |  [3] 40.169 (11.868) |  [4] 50.888 (10.719) |  [5] 1:01.192 (10.304) |  [6] 1:11.528 (10.336) |  [7] 1:22.118 (10.590) |  [8] 1:32.880 (10.762) |  [9] 1:44.125 (11.245)  Official Finish Time: PEN.
- (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK PEN. yellow card
Split times:   [1] 16.064 (16.064) |  [2] 28.617 (12.553) |  [3] 40.426 (11.809) |  [4] 51.095 (10.669) |  [5] 1:01.210 (10.115) |  [6] 1:11.490 (10.280) |  [7] 1:22.046 (10.556) |  [8] 1:32.818 (10.772) |  [9] 1:43.706 (10.888)  Official Finish Time: PEN.
- (4) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. kicking out
Split times:   [1] 16.424 (16.424) |  [2] 29.001 (12.577) |  [3] 40.788 (11.787) |  [4] 51.551 (10.763) |  [5] 1:01.914 (10.363) |  [6] 1:12.142 (10.228) |  [7] 1:22.513 (10.371) |  [8] 1:33.060 (10.547) |  [9] 1:44.096 (11.036)  Official Finish Time: PEN.



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3. 13. 1. 47 17
2. 140.  ZYCH Magdalena POL POL 4. 1. 8. 42 13
3. 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 2. 2. 29. 42 33
4. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 18. 3. 2. 34 23
5. 75.  TIAN Rixin HUN HUN 1. 16. 11. 34 28
6. 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 9. 4. 3. 21 16
7. 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 5. 5. 6. 10 16
8. 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 14. 11. 4. 8 29
9. 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 11. 15. 5. 5 31
10. 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 19. 6. 12. 3 37
11. 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 6. 29. 7. 3 42
12. 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 8. 8. 9. 2 25
13. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 10. 7. 16. 2 33
14. 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 7. 21. 20. 2 48
15. 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 16. 14. 13. 43
16. 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 20. 9. 19. 48
17. 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 15. 20. 15. 50
18. 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 13. 12. 29. 54
19. 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 17. 19. 18. 54
20. 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 24. 10. 22. 56
21. 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 21. 18. 17. 56
22. 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 23. 24. 10. 57
23. 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 12. 17. 29. 58
24. 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 22. 22. 14. 58
25. 208.  UZUNER Nazlican Deniz TUR TUR 25. 25. 21. 71
26. 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 26. 23. 23. 72
27. 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 29. 26. 24. 79
28. 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 27. 27. 25. 79