Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:49.433  
Split times:   [1] 15.948 (15.948) |  [2] 28.638 (12.690) |  [3] 41.179 (12.541) |  [4] 53.574 (12.395) |  [5] 1:05.744 (12.170) |  [6] 1:16.332 (10.588) |  [7] 1:26.834 (10.502) |  [8] 1:37.753 (10.919) |  [9] 1:49.433 (11.680)  Official Finish Time: 1:49.433  
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:52.568  
Split times:   [1] 15.635 (15.635) |  [2] 28.366 (12.731) |  [3] 40.886 (12.520) |  [4] 53.295 (12.409) |  [5] 1:05.608 (12.313) |  [6] 1:17.318 (11.710) |  [7] 1:28.706 (11.388) |  [8] 1:40.321 (11.615) |  [9] 1:52.568 (12.247)  Official Finish Time: 1:52.568  
3 (4) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:53.541  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:53.541 ()  Official Finish Time: 1:53.541  
4 (5) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:57.103  
Split times:   [1] 16.452 (16.452) |  [2] 29.177 (12.725) |  [3] 42.253 (13.076) |  [4] 54.217 (11.964) |  [5] 1:06.307 (12.090) |  [6] 1:18.175 (11.868) |  [7] 1:30.848 (12.673) |  [8] 1:43.645 (12.797) |  [9] 1:57.103 (13.458)  Official Finish Time: 1:57.103  
5 (6) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 2:02.597  
Split times:   [1] 16.275 (16.275) |  [2] 28.766 (12.491) |  [3] 41.383 (12.617) |  [4] 53.991 (12.608) |  [5] 1:06.762 (12.771) |  [6] 1:20.188 (13.426) |  [7] 1:34.278 (14.090) |  [8] 1:48.240 (13.962) |  [9] 2:02.597 (14.357)  Official Finish Time: 2:02.597  
6 (1) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:13.785  
Split times:   [1] 16.191 (16.191) |  [2] 29.022 (12.831) |  [3] 42.361 (13.339) |  [4] 56.278 (13.917) |  [5] 1:10.997 (14.719) |  [6] 1:26.186 (15.189) |  [7] 1:42.377 (16.191) |  [8] 1:58.903 (16.526) |  [9] 2:13.785 (14.882)  Official Finish Time: 2:13.785  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:57.482  
Split times:   [1] 17.923 (17.923) |  [2] 33.855 (15.932) |  [3] 47.905 (14.050) |  [4] 58.831 (10.926) |  [5] 1:09.742 (10.911) |  [6] 1:21.107 (11.365) |  [7] 1:33.171 (12.064) |  [8] 1:45.482 (12.311) |  [9] 1:57.482 (12.001)  Official Finish Time: 1:57.482  
2 (4) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 2:00.218  
Split times:   [1] 18.319 (18.319) |  [2] 34.144 (15.825) |  [3] 48.621 (14.477) |  [4] 1:00.656 (12.035) |  [5] 1:12.576 (11.920) |  [6] 1:25.176 (12.600) |  [7] 1:37.548 (12.372) |  [8] 1:48.869 (11.321) |  [9] 2:00.218 (11.350)  Official Finish Time: 2:00.218  
3 (2) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:01.668  
Split times:   [1] 18.010 (18.010) |  [2] 33.938 (15.928) |  [3] 48.311 (14.373) |  [4] 1:00.422 (12.111) |  [5] 1:12.475 (12.053) |  [6] 1:25.047 (12.572) |  [7] 1:37.449 (12.402) |  [8] 1:49.289 (11.840) |  [9] 2:01.668 (12.379)  Official Finish Time: 2:01.668  
4 (3) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 2:02.883  
Split times:   [1] 18.101 (18.101) |  [2] 48.339 (30.238) |  [3] () |  [4] 1:00.110 () |  [5] 1:12.269 (12.159) |  [6] 1:24.906 (12.637) |  [7] 1:49.962 (25.056) |  [8] () |  [9] 2:02.883 ()  Official Finish Time: 2:02.883  
5 (5) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 2:03.021  
Split times:   [1] 18.124 (18.124) |  [2] 33.893 (15.769) |  [3] 48.191 (14.298) |  [4] 1:00.884 (12.693) |  [5] 1:13.055 (12.171) |  [6] 1:25.461 (12.406) |  [7] 1:37.710 (12.249) |  [8] 1:50.236 (12.526) |  [9] 2:03.021 (12.786)  Official Finish Time: 2:03.021  
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:55.856  
Split times:   [1] 15.743 (15.743) |  [2] 27.834 (12.091) |  [3] 39.789 (11.955) |  [4] 51.579 (11.790) |  [5] 1:03.700 (12.121) |  [6] 1:16.155 (12.455) |  [7] 1:29.180 (13.025) |  [8] 1:42.731 (13.551) |  [9] 1:55.856 (13.125)  Official Finish Time: 1:55.856  
2 (2) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:55.961  
Split times:   [1] 15.545 (15.545) |  [2] 27.716 (12.171) |  [3] 39.919 (12.203) |  [4] 51.740 (11.821) |  [5] 1:03.876 (12.136) |  [6] 1:16.465 (12.589) |  [7] 1:29.558 (13.093) |  [8] 1:42.855 (13.297) |  [9] 1:55.961 (13.107)  Official Finish Time: 1:55.961  
3 (3) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:57.954  
Split times:   [1] 15.738 (15.738) |  [2] 28.063 (12.325) |  [3] 40.335 (12.272) |  [4] 52.369 (12.034) |  [5] 1:04.553 (12.184) |  [6] 1:17.190 (12.637) |  [7] 1:30.475 (13.285) |  [8] 1:44.192 (13.717) |  [9] 1:57.954 (13.763)  Official Finish Time: 1:57.954  
4 (4) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 2:00.824  
Split times:   [1] 15.294 (15.294) |  [2] 27.509 (12.215) |  [3] 39.793 (12.284) |  [4] 52.669 (12.876) |  [5] 1:05.507 (12.838) |  [6] 1:18.643 (13.136) |  [7] 1:32.274 (13.631) |  [8] 1:46.452 (14.178) |  [9] 2:00.824 (14.373)  Official Finish Time: 2:00.824  
- (1) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN PEN. off track
Split times:   [1] 15.461 (15.461) |  [2] 27.985 (12.524) |  [3] 44.696 (16.711) |  [4] 56.972 (12.276) |  [5] 1:09.872 (12.900) |  [6] 1:23.763 (13.891) |  [7] 1:38.183 (14.420) |  [8] 1:52.265 (14.082) |  [9] 2:06.470 (14.206)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 12    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:45.636  
Split times:   [1] 15.415 (15.415) |  [2] 26.499 (11.084) |  [3] 37.619 (11.120) |  [4] 48.625 (11.006) |  [5] 59.629 (11.004) |  [6] 1:10.778 (11.149) |  [7] 1:22.091 (11.313) |  [8] 1:34.006 (11.915) |  [9] 1:45.636 (11.631)  Official Finish Time: 1:45.636  
2 (6) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:46.760  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:46.760 ()  Official Finish Time: 1:46.760  
3 (5) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:51.352  
Split times:   [1] 15.864 (15.864) |  [2] 27.693 (11.829) |  [3] 39.246 (11.553) |  [4] 50.570 (11.324) |  [5] 1:02.305 (11.735) |  [6] 1:14.832 (12.527) |  [7] 1:27.201 (12.369) |  [8] 1:39.168 (11.967) |  [9] 1:51.352 (12.185)  Official Finish Time: 1:51.352  
4 (4) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:51.424  
Split times:   [1] 15.943 (15.943) |  [2] 27.849 (11.906) |  [3] 39.426 (11.577) |  [4] 50.916 (11.490) |  [5] 1:02.464 (11.548) |  [6] 1:14.942 (12.478) |  [7] 1:27.510 (12.568) |  [8] 1:39.521 (12.011) |  [9] 1:51.424 (11.904)  Official Finish Time: 1:51.424  
5 (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 1:56.063  
Split times:   [1] 15.726 (15.726) |  [2] 27.581 (11.855) |  [3] 39.239 (11.658) |  [4] 51.122 (11.883) |  [5] 1:02.999 (11.877) |  [6] 1:15.532 (12.533) |  [7] 1:28.615 (13.083) |  [8] 1:42.162 (13.547) |  [9] 1:56.063 (13.902)  Official Finish Time: 1:56.063  
6 (2) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 2:04.585  
Split times:   [1] 15.419 (15.419) |  [2] 27.875 (12.456) |  [3] 40.335 (12.460) |  [4] 53.210 (12.875) |  [5] 1:06.925 (13.715) |  [6] 1:21.177 (14.252) |  [7] 1:35.563 (14.386) |  [8] 1:50.071 (14.508) |  [9] 2:04.585 (14.514)  Official Finish Time: 2:04.585  
RACE: 13    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:51.903  
Split times:   [1] 16.558 (16.558) |  [2] 28.570 (12.012) |  [3] 40.874 (12.304) |  [4] 52.602 (11.728) |  [5] 1:04.032 (11.430) |  [6] 1:15.750 (11.718) |  [7] 1:27.624 (11.874) |  [8] 1:39.974 (12.350) |  [9] 1:51.903 (11.929)  Official Finish Time: 1:51.903  
2 (3) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:52.589  
Split times:   [1] 17.160 (17.160) |  [2] 28.838 (11.678) |  [3] 41.098 (12.260) |  [4] 53.416 (12.318) |  [5] 1:04.963 (11.547) |  [6] 1:16.740 (11.777) |  [7] 1:28.860 (12.120) |  [8] 1:41.015 (12.155) |  [9] 1:52.589 (11.574)  Official Finish Time: 1:52.589  
3 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:52.848  
Split times:   [1] 17.580 (17.580) |  [2] 29.369 (11.789) |  [3] 41.097 (11.728) |  [4] 53.279 (12.182) |  [5] 1:04.820 (11.541) |  [6] 1:16.530 (11.710) |  [7] 1:28.674 (12.144) |  [8] 1:40.806 (12.132) |  [9] 1:52.848 (12.042)  Official Finish Time: 1:52.848  
4 (1) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:02.648  
Split times:   [1] 17.587 (17.587) |  [2] 30.917 (13.330) |  [3] 43.408 (12.491) |  [4] 56.065 (12.657) |  [5] 1:09.168 (13.103) |  [6] 1:22.306 (13.138) |  [7] 1:35.391 (13.085) |  [8] 1:48.790 (13.399) |  [9] 2:02.648 (13.858)  Official Finish Time: 2:02.648  
5 (5) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 2:04.431  
Split times:   [1] 16.516 (16.516) |  [2] 28.610 (12.094) |  [3] 40.881 (12.271) |  [4] 53.223 (12.342) |  [5] 1:05.589 (12.366) |  [6] 1:19.029 (13.440) |  [7] 1:34.018 (14.989) |  [8] 1:49.007 (14.989) |  [9] 2:04.431 (15.424)  Official Finish Time: 2:04.431  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:46.800  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:46.800 ()  Official Finish Time: 1:46.800  
2 (2) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:47.024  
Split times:   [1] 15.727 (15.727) |  [2] 27.887 (12.160) |  [3] 39.771 (11.884) |  [4] 51.344 (11.573) |  [5] 1:02.433 (11.089) |  [6] 1:12.907 (10.474) |  [7] 1:23.753 (10.846) |  [8] 1:35.340 (11.587) |  [9] 1:47.024 (11.684)  Official Finish Time: 1:47.024  
3 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:47.477  
Split times:   [1] 15.607 (15.607) |  [2] 27.699 (12.092) |  [3] 39.520 (11.821) |  [4] 51.232 (11.712) |  [5] 1:02.313 (11.081) |  [6] 1:13.443 (11.130) |  [7] 1:24.890 (11.447) |  [8] 1:35.913 (11.023) |  [9] 1:47.477 (11.564)  Official Finish Time: 1:47.477  
4 (3) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:48.440  
Split times:   [1] 15.852 (15.852) |  [2] 28.052 (12.200) |  [3] 40.002 (11.950) |  [4] 51.559 (11.557) |  [5] 1:02.794 (11.235) |  [6] 1:13.855 (11.061) |  [7] 1:25.395 (11.540) |  [8] 1:36.946 (11.551) |  [9] 1:48.440 (11.494)  Official Finish Time: 1:48.440  
5 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:48.850  
Split times:   [1] 15.323 (15.323) |  [2] 27.714 (12.391) |  [3] 40.081 (12.367) |  [4] 51.372 (11.291) |  [5] 1:02.992 (11.620) |  [6] 1:14.493 (11.501) |  [7] 1:25.932 (11.439) |  [8] 1:37.433 (11.501) |  [9] 1:48.850 (11.417)  Official Finish Time: 1:48.850  
6 (6) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:49.386  
Split times:   [1] 16.015 (16.015) |  [2] 28.176 (12.161) |  [3] 40.224 (12.048) |  [4] 51.812 (11.588) |  [5] 1:03.140 (11.328) |  [6] 1:14.623 (11.483) |  [7] 1:26.069 (11.446) |  [8] 1:37.746 (11.677) |  [9] 1:49.386 (11.640)  Official Finish Time: 1:49.386  
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:42.927  
Split times:   [1] 14.243 (14.243) |  [2] 24.990 (10.747) |  [3] 35.642 (10.652) |  [4] 46.427 (10.785) |  [5] 57.243 (10.816) |  [6] 1:08.189 (10.946) |  [7] 1:19.417 (11.228) |  [8] 1:31.219 (11.802) |  [9] 1:42.927 (11.709)  Official Finish Time: 1:42.927  
2 (6) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:45.694  
Split times:   [1] 14.634 (14.634) |  [2] 25.382 (10.748) |  [3] 36.048 (10.666) |  [4] 46.989 (10.941) |  [5] 58.140 (11.151) |  [6] 1:09.528 (11.388) |  [7] 1:21.458 (11.930) |  [8] 1:33.659 (12.201) |  [9] 1:45.694 (12.036)  Official Finish Time: 1:45.694  
3 (2) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:48.669  
Split times:   [1] 14.469 (14.469) |  [2] 25.216 (10.747) |  [3] 35.928 (10.712) |  [4] 46.881 (10.953) |  [5] 58.521 (11.640) |  [6] 1:10.665 (12.144) |  [7] 1:23.255 (12.590) |  [8] 1:36.049 (12.794) |  [9] 1:48.669 (12.621)  Official Finish Time: 1:48.669  
4 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:49.965  
Split times:   [1] 14.822 (14.822) |  [2] 25.760 (10.938) |  [3] 36.622 (10.862) |  [4] 47.979 (11.357) |  [5] 59.736 (11.757) |  [6] 1:12.082 (12.346) |  [7] 1:24.660 (12.578) |  [8] 1:37.451 (12.791) |  [9] 1:49.965 (12.515)  Official Finish Time: 1:49.965  
5 (4) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:58.577  
Split times:   [1] 15.248 (15.248) |  [2] 26.417 (11.169) |  [3] 37.516 (11.099) |  [4] 49.054 (11.538) |  [5] 1:01.424 (12.370) |  [6] 1:14.636 (13.212) |  [7] 1:28.467 (13.831) |  [8] 1:42.693 (14.226) |  [9] 1:58.577 (15.885)  Official Finish Time: 1:58.577  
6 (5) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 2:02.643  
Split times:   [1] 15.466 (15.466) |  [2] 26.870 (11.404) |  [3] 38.510 (11.640) |  [4] 51.108 (12.598) |  [5] 1:04.528 (13.420) |  [6] 1:18.666 (14.138) |  [7] 1:33.445 (14.779) |  [8] 1:48.167 (14.722) |  [9] 2:02.643 (14.477)  Official Finish Time: 2:02.643  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:11.756  
Split times:   [1] 17.396 (17.396) |  [2] 32.454 (15.058) |  [3] 46.475 (14.021) |  [4] 1:01.028 (14.553) |  [5] 1:16.029 (15.001) |  [6] 1:29.943 (13.914) |  [7] 1:43.962 (14.019) |  [8] 1:57.187 (13.225) |  [9] 2:11.756 (14.569)  Official Finish Time: 2:11.756  
2 (1) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 2:23.842  
Split times:   [1] 17.599 (17.599) |  [2] 32.578 (14.979) |  [3] 46.580 (14.002) |  [4] 1:01.232 (14.652) |  [5] 1:15.876 (14.644) |  [6] 1:29.742 (13.866) |  [7] 1:43.767 (14.025) |  [8] 2:06.050 (22.283) |  [9] 2:23.842 (17.792)  Official Finish Time: 2:23.842  
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 1:55.728  
Split times:   [1] 15.293 (15.293) |  [2] 27.304 (12.011) |  [3] 39.526 (12.222) |  [4] 51.949 (12.423) |  [5] 1:04.190 (12.241) |  [6] 1:16.692 (12.502) |  [7] 1:29.625 (12.933) |  [8] 1:43.040 (13.415) |  [9] 1:55.728 (12.689)  Official Finish Time: 1:55.728  
2 (5) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 1:55.968  
Split times:   [1] 15.545 (15.545) |  [2] 27.622 (12.077) |  [3] 39.635 (12.013) |  [4] 52.036 (12.401) |  [5] 1:04.306 (12.270) |  [6] 1:16.805 (12.499) |  [7] 1:29.835 (13.030) |  [8] 1:43.140 (13.305) |  [9] 1:55.968 (12.828)  Official Finish Time: 1:55.968  
3 (3) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:58.245  
Split times:   [1] 16.243 (16.243) |  [2] 28.497 (12.254) |  [3] 40.777 (12.280) |  [4] 53.236 (12.459) |  [5] 1:05.981 (12.745) |  [6] 1:18.953 (12.972) |  [7] 1:32.311 (13.358) |  [8] 1:45.326 (13.015) |  [9] 1:58.245 (12.919)  Official Finish Time: 1:58.245  
4 (6) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 2:02.378  
Split times:   [1] 16.433 (16.433) |  [2] 28.069 (11.636) |  [3] 39.668 (11.599) |  [4] 52.153 (12.485) |  [5] 1:05.728 (13.575) |  [6] 1:18.579 (12.851) |  [7] 1:32.187 (13.608) |  [8] 1:46.976 (14.789) |  [9] 2:02.378 (15.403)  Official Finish Time: 2:02.378  
- (2) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL PEN. impeding
Split times:   [1] 16.542 (16.542) |  [2] 28.854 (12.312) |  [3] 41.285 (12.431) |  [4] 53.733 (12.448) |  [5] 1:05.939 (12.206) |  [6] 1:18.727 (12.788) |  [7] 1:31.902 (13.175) |  [8] 1:45.056 (13.154) |  [9] 1:58.084 (13.029)  Official Finish Time: PEN.
- (4) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL PEN. impeding
Split times:   [1] 15.308 (15.308) |  [2] 27.470 (12.162) |  [3] 39.767 (12.297) |  [4] 52.115 (12.348) |  [5] 1:05.085 (12.970) |  [6] 1:17.859 (12.774) |  [7] 1:30.930 (13.071) |  [8] 1:44.310 (13.380) |  [9] 1:57.427 (13.118)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:54.605  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:54.605 ()  Official Finish Time: 1:54.605  
2 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:55.513  
Split times:   [1] 17.573 (17.573) |  [2] 30.601 (13.028) |  [3] 43.229 (12.628) |  [4] 55.620 (12.391) |  [5] 1:08.390 (12.770) |  [6] 1:20.924 (12.534) |  [7] 1:32.694 (11.770) |  [8] 1:44.357 (11.663) |  [9] 1:55.513 (11.156)  Official Finish Time: 1:55.513  
3 (4) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:55.822  
Split times:   [1] 17.187 (17.187) |  [2] 30.199 (13.012) |  [3] 42.898 (12.699) |  [4] 55.371 (12.473) |  [5] 1:08.139 (12.768) |  [6] 1:20.378 (12.239) |  [7] 1:32.334 (11.956) |  [8] 1:44.563 (12.229) |  [9] 1:55.822 (11.259)  Official Finish Time: 1:55.822  
4 (5) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 2:01.746  
Split times:   [1] 16.700 (16.700) |  [2] 29.734 (13.034) |  [3] 42.410 (12.676) |  [4] 55.093 (12.683) |  [5] 1:07.938 (12.845) |  [6] 1:21.078 (13.140) |  [7] 1:34.194 (13.116) |  [8] 1:47.984 (13.790) |  [9] 2:01.746 (13.762)  Official Finish Time: 2:01.746  
5 (1) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2:07.032  
Split times:   [1] 17.309 (17.309) |  [2] 30.319 (13.010) |  [3] 43.020 (12.701) |  [4] 55.440 (12.420) |  [5] 1:08.038 (12.598) |  [6] 1:20.328 (12.290) |  [7] 1:39.705 (19.377) |  [8] 1:53.784 (14.079) |  [9] 2:07.032 (13.248)  Official Finish Time: 2:07.032  
6 (6) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:13.342  
Split times:   [1] 16.865 (16.865) |  [2] 29.954 (13.089) |  [3] 42.571 (12.617) |  [4] 55.180 (12.609) |  [5] 1:07.770 (12.590) |  [6] 1:20.170 (12.400) |  [7] 1:44.565 (24.395) |  [8] 1:59.934 (15.369) |  [9] 2:13.342 (13.408)  Official Finish Time: 2:13.342  
RACE: 51    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:51.827  
Split times:   [1] 16.243 (16.243) |  [2] 29.373 (13.130) |  [3] 41.746 (12.373) |  [4] 54.056 (12.310) |  [5] 1:06.122 (12.066) |  [6] 1:17.996 (11.874) |  [7] 1:29.328 (11.332) |  [8] 1:40.655 (11.327) |  [9] 1:51.827 (11.172)  Official Finish Time: 1:51.827  
2 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:51.970  
Split times:   [1] 16.119 (16.119) |  [2] 29.296 (13.177) |  [3] 41.675 (12.379) |  [4] 53.944 (12.269) |  [5] 1:06.019 (12.075) |  [6] 1:17.871 (11.852) |  [7] 1:29.369 (11.498) |  [8] 1:41.022 (11.653) |  [9] 1:51.970 (10.949)  Official Finish Time: 1:51.970  
3 (3) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:52.198  
Split times:   [1] 16.578 (16.578) |  [2] 29.571 (12.993) |  [3] 42.248 (12.677) |  [4] 54.496 (12.248) |  [5] 1:06.403 (11.907) |  [6] 1:18.586 (12.183) |  [7] 1:29.862 (11.276) |  [8] 1:41.160 (11.298) |  [9] 1:52.198 (11.039)  Official Finish Time: 1:52.198  
4 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:52.271  
Split times:   [1] 16.661 (16.661) |  [2] 29.417 (12.756) |  [3] 41.969 (12.552) |  [4] 54.331 (12.362) |  [5] 1:06.131 (11.800) |  [6] 1:18.087 (11.956) |  [7] 1:29.607 (11.520) |  [8] 1:41.037 (11.430) |  [9] 1:52.271 (11.234)  Official Finish Time: 1:52.271  
5 (6) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:56.797  
Split times:   [1] 16.709 (16.709) |  [2] 29.564 (12.855) |  [3] 41.935 (12.371) |  [4] 54.250 (12.315) |  [5] 1:06.297 (12.047) |  [6] 1:18.564 (12.267) |  [7] 1:31.084 (12.520) |  [8] 1:44.220 (13.136) |  [9] 1:56.797 (12.577)  Official Finish Time: 1:56.797  
6 (5) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:57.188  
Split times:   [1] 16.393 (16.393) |  [2] 29.472 (13.079) |  [3] 42.094 (12.622) |  [4] 54.153 (12.059) |  [5] 1:06.661 (12.508) |  [6] 1:18.950 (12.289) |  [7] 1:31.394 (12.444) |  [8] 1:44.420 (13.026) |  [9] 1:57.188 (12.769)  Official Finish Time: 1:57.188  
RACE: 52    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:41.860  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:41.860 ()  Official Finish Time: 1:41.860  
2 (4) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:46.975  
Split times:   [1] 14.182 (14.182) |  [2] 24.571 (10.389) |  [3] 35.000 (10.429) |  [4] 45.588 (10.588) |  [5] 56.266 (10.678) |  [6] 1:07.400 (11.134) |  [7] 1:18.661 (11.261) |  [8] 1:30.233 (11.572) |  [9] 1:46.975 (16.742)  Official Finish Time: 1:46.975  
3 (6) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:48.436  
Split times:   [1] 14.778 (14.778) |  [2] 25.699 (10.921) |  [3] 36.737 (11.038) |  [4] 47.993 (11.256) |  [5] 59.889 (11.896) |  [6] 1:12.150 (12.261) |  [7] 1:24.709 (12.559) |  [8] 1:36.802 (12.093) |  [9] 1:48.436 (11.634)  Official Finish Time: 1:48.436  
4 (2) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:48.788  
Split times:   [1] 15.192 (15.192) |  [2] 25.735 (10.543) |  [3] 36.680 (10.945) |  [4] 47.932 (11.252) |  [5] 59.832 (11.900) |  [6] 1:12.105 (12.273) |  [7] 1:24.602 (12.497) |  [8] 1:36.998 (12.396) |  [9] 1:48.788 (11.790)  Official Finish Time: 1:48.788  
5 (5) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:50.324  
Split times:   [1] 14.526 (14.526) |  [2] 25.484 (10.958) |  [3] 36.744 (11.260) |  [4] 48.148 (11.404) |  [5] 59.874 (11.726) |  [6] 1:12.234 (12.360) |  [7] 1:24.750 (12.516) |  [8] 1:37.166 (12.416) |  [9] 1:50.324 (13.158)  Official Finish Time: 1:50.324  
- (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR PEN. impeding
Split times:   [1] 13.712 (13.712) |  [2] 24.183 (10.471) |  [3] 34.622 (10.439) |  [4] 45.202 (10.580) |  [5] 55.975 (10.773) |  [6] 1:07.025 (11.050) |  [7] 1:18.317 (11.292) |  [8] 1:29.921 (11.604) |  [9] 1:48.504 (18.583)  Official Finish Time: PEN.
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 53.208
Split times:   [1] 8.253 (8.253) |  [2] 19.293 (11.040) |  [3] 30.274 (10.981) |  [4] 41.796 (11.522) |  [5] 53.208 (11.412)  Official Finish Time: 53.208
2 (3) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 53.624
Split times:   [1] 8.431 (8.431) |  [2] 19.472 (11.041) |  [3] 30.421 (10.949) |  [4] 41.909 (11.488) |  [5] 53.624 (11.715)  Official Finish Time: 53.624
3 (2) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 55.051
Split times:   [1] 8.873 (8.873) |  [2] 20.204 (11.331) |  [3] 31.253 (11.049) |  [4] 42.745 (11.492) |  [5] 55.051 (12.306)  Official Finish Time: 55.051
4 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 59.754
Split times:   [1] 9.107 (9.107) |  [2] 21.550 (12.443) |  [3] 33.928 (12.378) |  [4] 46.659 (12.731) |  [5] 59.754 (13.095)  Official Finish Time: 59.754
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 51.069
Split times:   [1] 8.226 (8.226) |  [2] 19.309 (11.083) |  [3] 29.877 (10.568) |  [4] 40.476 (10.599) |  [5] 51.069 (10.594)  Official Finish Time: 51.069
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 54.431
Split times:   [1] 8.987 (8.987) |  [2] 20.268 (11.281) |  [3] 31.462 (11.194) |  [4] 42.899 (11.437) |  [5] 54.431 (11.533)  Official Finish Time: 54.431
3 (4) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 55.128
Split times:   [1] 8.888 (8.888) |  [2] 20.282 (11.394) |  [3] 31.449 (11.167) |  [4] 43.058 (11.609) |  [5] 55.128 (12.070)  Official Finish Time: 55.128
4 (3) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 57.676
Split times:   [1] 8.671 (8.671) |  [2] 20.822 (12.151) |  [3] 32.753 (11.931) |  [4] 45.019 (12.266) |  [5] 57.676 (12.657)  Official Finish Time: 57.676
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 52.720
Split times:   [1] 8.123 (8.123) |  [2] 19.246 (11.123) |  [3] 30.110 (10.864) |  [4] 41.333 (11.223) |  [5] 52.720 (11.387)  Official Finish Time: 52.720
2 (2) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 55.348
Split times:   [1] 8.545 (8.545) |  [2] 19.982 (11.437) |  [3] 31.403 (11.421) |  [4] 43.153 (11.750) |  [5] 55.348 (12.195)  Official Finish Time: 55.348
3 (4) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 56.671
Split times:   [1] 8.883 (8.883) |  [2] 20.572 (11.689) |  [3] 32.084 (11.512) |  [4] 44.128 (12.044) |  [5] 56.671 (12.544)  Official Finish Time: 56.671
4 (3) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:04.244  
Split times:   [1] 9.192 (9.192) |  [2] 21.753 (12.561) |  [3] 35.146 (13.393) |  [4] 49.404 (14.258) |  [5] 1:04.244 (14.840)  Official Finish Time: 1:04.244  
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 53.148
Split times:   [1] 8.567 (8.567) |  [2] 19.676 (11.109) |  [3] 30.750 (11.074) |  [4] 42.113 (11.363) |  [5] 53.148 (11.036)  Official Finish Time: 53.148
2 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.527
Split times:   [1] 8.888 (8.888) |  [2] 20.293 (11.405) |  [3] 31.368 (11.075) |  [4] 42.841 (11.473) |  [5] 54.527 (11.687)  Official Finish Time: 54.527
3 (4) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 56.948
Split times:   [1] 9.668 (9.668) |  [2] 21.666 (11.998) |  [3] 33.381 (11.715) |  [4] 45.054 (11.673) |  [5] 56.948 (11.895)  Official Finish Time: 56.948
4 (2) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 59.197
Split times:   [1] 9.565 (9.565) |  [2] 21.673 (12.108) |  [3] 33.956 (12.283) |  [4] 46.525 (12.569) |  [5] 59.197 (12.673)  Official Finish Time: 59.197
RACE: 79    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 51.177
Split times:   [1] 8.871 (8.871) |  [2] 19.531 (10.660) |  [3] 29.968 (10.437) |  [4] 40.846 (10.878) |  [5] 51.177 (10.332)  Official Finish Time: 51.177
2 (3) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 52.275
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 52.275 ()  Official Finish Time: 52.275
3 (2) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 52.789
Split times:   [1] 9.647 (9.647) |  [2] 20.572 (10.925) |  [3] 31.060 (10.488) |  [4] 41.961 (10.901) |  [5] 52.789 (10.829)  Official Finish Time: 52.789
4 (1) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 59.307
Split times:   [1] 9.638 (9.638) |  [2] 21.961 (12.323) |  [3] 34.106 (12.145) |  [4] 47.004 (12.898) |  [5] 59.307 (12.304)  Official Finish Time: 59.307
RACE: 80    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 49.068
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 49.068 ()  Official Finish Time: 49.068
2 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 55.533
Split times:   [1] 8.781 (8.781) |  [2] 20.416 (11.635) |  [3] 31.901 (11.485) |  [4] 43.695 (11.794) |  [5] 55.533 (11.839)  Official Finish Time: 55.533
3 (2) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 55.649
Split times:   [1] 8.586 (8.586) |  [2] 20.414 (11.828) |  [3] 32.097 (11.683) |  [4] 43.789 (11.692) |  [5] 55.649 (11.861)  Official Finish Time: 55.649
RACE: 81    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 53.241
Split times:   [1] 8.290 (8.290) |  [2] 19.523 (11.233) |  [3] 30.487 (10.964) |  [4] 41.723 (11.236) |  [5] 53.241 (11.518)  Official Finish Time: 53.241
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 53.377
Split times:   [1] 8.725 (8.725) |  [2] 19.912 (11.187) |  [3] 30.950 (11.038) |  [4] 41.985 (11.035) |  [5] 53.377 (11.392)  Official Finish Time: 53.377
3 (2) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.032
Split times:   [1] 8.539 (8.539) |  [2] 20.070 (11.531) |  [3] 31.106 (11.036) |  [4] 42.273 (11.167) |  [5] 54.032 (11.759)  Official Finish Time: 54.032
4 (4) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 57.265
Split times:   [1] 8.800 (8.800) |  [2] 20.572 (11.772) |  [3] 32.120 (11.548) |  [4] 44.306 (12.186) |  [5] 57.265 (12.959)  Official Finish Time: 57.265
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 51.031
Split times:   [1] 7.841 (7.841) |  [2] 18.528 (10.687) |  [3] 29.093 (10.565) |  [4] 39.920 (10.827) |  [5] 51.031 (11.112)  Official Finish Time: 51.031
2 (2) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 51.119
Split times:   [1] 8.074 (8.074) |  [2] 18.688 (10.614) |  [3] 29.144 (10.456) |  [4] 39.915 (10.771) |  [5] 51.119 (11.204)  Official Finish Time: 51.119
3 (3) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 52.035
Split times:   [1] 8.288 (8.288) |  [2] 19.146 (10.858) |  [3] 29.832 (10.686) |  [4] 40.720 (10.888) |  [5] 52.035 (11.315)  Official Finish Time: 52.035
4 (4) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 56.674
Split times:   [1] 8.815 (8.815) |  [2] 20.184 (11.369) |  [3] 31.600 (11.416) |  [4] 43.829 (12.229) |  [5] 56.674 (12.845)  Official Finish Time: 56.674
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 49.321
Split times:   [1] 7.803 (7.803) |  [2] 18.414 (10.611) |  [3] 28.554 (10.140) |  [4] 38.800 (10.246) |  [5] 49.321 (10.521)  Official Finish Time: 49.321
2 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 54.864
Split times:   [1] 8.700 (8.700) |  [2] 20.216 (11.516) |  [3] 31.327 (11.111) |  [4] 42.803 (11.476) |  [5] 54.864 (12.062)  Official Finish Time: 54.864
3 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 58.869
Split times:   [1] 8.839 (8.839) |  [2] 28.881 (20.042) |  [3] 45.497 (16.616) |  [4] 58.869 (13.372) |  [5] 58.900 (0.032)  Official Finish Time: 58.869
- (2) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE PEN. impr. racing suit
Split times:   [1] 8.047 (8.047) |  [2] 18.707 (10.660) |  [3] 29.252 (10.545) |  [4] 40.099 (10.847) |  [5] 51.411 (11.313)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 50.327
Split times:   [1] 8.017 (8.017) |  [2] 18.464 (10.447) |  [3] 28.683 (10.219) |  [4] 39.227 (10.544) |  [5] 50.327 (11.101)  Official Finish Time: 50.327
2 (2) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 50.641
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.641 ()  Official Finish Time: 50.641
3 (3) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 51.752
Split times:   [1] 8.387 (8.387) |  [2] 19.136 (10.749) |  [3] 29.641 (10.505) |  [4] 40.502 (10.861) |  [5] 51.752 (11.250)  Official Finish Time: 51.752
4 (4) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.929
Split times:   [1] 8.688 (8.688) |  [2] 19.910 (11.222) |  [3] 31.223 (11.313) |  [4] 42.900 (11.677) |  [5] 54.929 (12.029)  Official Finish Time: 54.929
RACE: 157    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.330
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.330 ()  Official Finish Time: 48.330
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.733
Split times:   [1] 8.436 (8.436) |  [2] 19.297 (10.861) |  [3] 29.940 (10.643) |  [4] 40.767 (10.827) |  [5] 51.733 (10.967)  Official Finish Time: 51.733
3 (4) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 52.358
Split times:   [1] 8.640 (8.640) |  [2] 19.517 (10.877) |  [3] 30.102 (10.585) |  [4] 40.997 (10.895) |  [5] 52.358 (11.362)  Official Finish Time: 52.358
4 (2) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 52.397
Split times:   [1] 8.306 (8.306) |  [2] 18.912 (10.606) |  [3] 29.582 (10.670) |  [4] 40.741 (11.159) |  [5] 52.397 (11.657)  Official Finish Time: 52.397
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 175    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 50.138
Split times:   [1] 7.847 (7.847) |  [2] 18.321 (10.474) |  [3] 28.568 (10.247) |  [4] 39.214 (10.646) |  [5] 50.138 (10.924)  Official Finish Time: 50.138
2 (2) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 50.228
Split times:   [1] 7.955 (7.955) |  [2] 18.425 (10.470) |  [3] 28.837 (10.412) |  [4] 39.385 (10.548) |  [5] 50.228 (10.844)  Official Finish Time: 50.228
3 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.841
Split times:   [1] 8.278 (8.278) |  [2] 19.068 (10.790) |  [3] 29.708 (10.640) |  [4] 40.641 (10.933) |  [5] 51.841 (11.201)  Official Finish Time: 51.841
4 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 52.126
Split times:   [1] 8.626 (8.626) |  [2] 19.422 (10.796) |  [3] 30.052 (10.630) |  [4] 52.094 (22.042) |  [5] 52.126 (0.032)  Official Finish Time: 52.126
RACE: 176    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.381
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.381 ()  Official Finish Time: 48.381
2 (2) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 48.509
Split times:   [1] 7.660 (7.660) |  [2] 17.886 (10.226) |  [3] 27.815 (9.929) |  [4] 37.948 (10.133) |  [5] 48.509 (10.561)  Official Finish Time: 48.509
3 (3) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 51.637
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] 51.637 () |  [5] 14:00:49.010  Official Finish Time: 51.637
4 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 52.502
Split times:   [1] 8.359 (8.359) |  [2] 19.069 (10.710) |  [3] 29.588 (10.519) |  [4] 40.227 (10.639) |  [5] 52.502 (12.275)  Official Finish Time: 52.502
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 195    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 58.517
Split times:   [1] 8.543 (8.543) |  [2] 20.864 (12.321) |  [3] 33.322 (12.458) |  [4] 45.964 (12.642) |  [5] 58.517 (12.554)  Official Finish Time: 58.517
2 (2) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 58.526
Split times:   [1] 9.192 (9.192) |  [2] 22.007 (12.815) |  [3] 34.591 (12.584) |  [4] 47.311 (12.720) |  [5] 58.526 (11.215)  Official Finish Time: 58.526
- (3) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK PEN. impeding
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 1:00.560 ()  Official Finish Time: PEN.
RACE: 196    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 57.912
Split times:   [1] 8.618 (8.618) |  [2] 20.453 (11.835) |  [3] 32.271 (11.818) |  [4] 45.227 (12.956) |  [5] 57.912 (12.685)  Official Finish Time: 57.912
2 (4) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 58.304
Split times:   [1] 9.066 (9.066) |  [2] 21.112 (12.046) |  [3] 33.081 (11.969) |  [4] 45.474 (12.393) |  [5] 58.304 (12.830)  Official Finish Time: 58.304
3 (3) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:09.027  
Split times:   [1] 8.402 (8.402) |  [2] 26.040 (17.638) |  [3] 40.639 (14.599) |  [4] 54.607 (13.968) |  [5] 1:09.027 (14.420)  Official Finish Time: 1:09.027  
- (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. off track
Split times:   [1] 8.944 (8.944) |  [2] 20.685 (11.741) |  [3] 32.442 (11.757) |  [4] 45.485 (13.043) |  [5] 57.939 (12.454)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 197    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 54.305
Split times:   [1] 8.677 (8.677) |  [2] 20.163 (11.486) |  [3] 31.163 (11.000) |  [4] 42.549 (11.386) |  [5] 54.305 (11.756)  Official Finish Time: 54.305
2 (2) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 55.724
Split times:   [1] 8.201 (8.201) |  [2] 19.675 (11.474) |  [3] 30.903 (11.228) |  [4] 42.882 (11.979) |  [5] 55.724 (12.842)  Official Finish Time: 55.724
3 (1) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:01.412  
Split times:   [1] 8.411 (8.411) |  [2] 19.821 (11.410) |  [3] 31.051 (11.230) |  [4] 42.592 (11.541) |  [5] 1:01.412 (18.820)  Official Finish Time: 1:01.412  
4 (4) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:39.248  
Split times:   [1] 8.894 (8.894) |  [2] 35.369 (26.475) |  [3] 57.691 (22.322) |  [4] 1:18.848 (21.157) |  [5] 1:39.248 (20.400)  Official Finish Time: 1:39.248  
RACE: 198    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 53.846
Split times:   [1] 8.446 (8.446) |  [2] 19.526 (11.080) |  [3] 30.859 (11.333) |  [4] 42.396 (11.537) |  [5] 53.846 (11.450)  Official Finish Time: 53.846
2 (2) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 54.263
Split times:   [1] 8.579 (8.579) |  [2] 19.829 (11.250) |  [3] 31.065 (11.236) |  [4] 42.537 (11.472) |  [5] 54.263 (11.726)  Official Finish Time: 54.263
3 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 56.146
Split times:   [1] 9.019 (9.019) |  [2] 20.419 (11.400) |  [3] 31.817 (11.398) |  [4] 43.663 (11.846) |  [5] 56.146 (12.483)  Official Finish Time: 56.146
RACE: 199    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 54.754
Split times:   [1] 8.601 (8.601) |  [2] 19.755 (11.154) |  [3] 31.011 (11.256) |  [4] 42.631 (11.620) |  [5] 54.754 (12.123)  Official Finish Time: 54.754
2 (2) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:09.909  
Split times:   [1] 8.059 (8.059) |  [2] 19.145 (11.086) |  [3] 30.198 (11.053) |  [4] 55.589 (25.391) |  [5] 1:09.909 (14.320)  Official Finish Time: 1:09.909  
- (1) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL PEN. impeding
Split times:   [1] 8.404 (8.404) |  [2] 19.332 (10.928) |  [3] 30.188 (10.856) |  [4] 50.234 (20.046) |  [5] 1:07.286 (17.052)  Official Finish Time: PEN.
- (3) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE PEN. impeding
Split times:   [1] 8.761 (8.761) |  [2] 19.814 (11.053) |  [3] 30.943 (11.129) |  [4] 42.478 (11.535) |  [5] 54.508 (12.030)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 200    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 51.933
Split times:   [1] 8.151 (8.151) |  [2] 19.043 (10.892) |  [3] 29.792 (10.749) |  [4] 40.710 (10.918) |  [5] 51.933 (11.223)  Official Finish Time: 51.933
2 (1) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 52.009
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 52.009 ()  Official Finish Time: 52.009
3 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 52.263
Split times:   [1] 8.660 (8.660) |  [2] 19.670 (11.010) |  [3] 30.453 (10.783) |  [4] 41.297 (10.844) |  [5] 52.263 (10.966)  Official Finish Time: 52.263
4 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 52.720
Split times:   [1] 8.760 (8.760) |  [2] 19.839 (11.079) |  [3] 30.568 (10.729) |  [4] 41.514 (10.946) |  [5] 52.720 (11.207)  Official Finish Time: 52.720
RACE: 201    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 48.248
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 48.248 ()  Official Finish Time: 48.248
2 (2) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 48.350
Split times:   [1] 7.559 (7.559) |  [2] 17.824 (10.265) |  [3] 27.631 (9.807) |  [4] 37.730 (10.099) |  [5] 48.350 (10.621)  Official Finish Time: 48.350
3 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.464
Split times:   [1] 7.963 (7.963) |  [2] 18.208 (10.245) |  [3] 28.210 (10.002) |  [4] 38.568 (10.358) |  [5] 49.464 (10.896)  Official Finish Time: 49.464
4 (4) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.972
Split times:   [1] 8.130 (8.130) |  [2] 18.381 (10.251) |  [3] 28.618 (10.237) |  [4] 39.104 (10.486) |  [5] 49.972 (10.868)  Official Finish Time: 49.972
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:23.216  
Split times:   [1] 15.070 (15.070) |  [2] 26.819 (11.749) |  [3] 38.309 (11.490) |  [4] 49.074 (10.765) |  [5] 59.648 (10.574) |  [6] 1:11.029 (11.381) |  [7] 1:23.216 (12.187)  Official Finish Time: 1:23.216  
2 (2) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:24.479  
Split times:   [1] 14.947 (14.947) |  [2] 26.723 (11.776) |  [3] 38.222 (11.499) |  [4] 49.341 (11.119) |  [5] 1:00.511 (11.170) |  [6] 1:12.259 (11.748) |  [7] 1:24.479 (12.220)  Official Finish Time: 1:24.479  
3 (4) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:27.455  
Split times:   [1] 15.238 (15.238) |  [2] 26.958 (11.720) |  [3] 38.495 (11.537) |  [4] 49.995 (11.500) |  [5] 1:01.898 (11.903) |  [6] 1:14.512 (12.614) |  [7] 1:27.455 (12.943)  Official Finish Time: 1:27.455  
4 (5) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 1:27.486  
Split times:   [1] 15.381 (15.381) |  [2] 27.076 (11.695) |  [3] 38.738 (11.662) |  [4] 50.305 (11.567) |  [5] 1:02.349 (12.044) |  [6] 1:15.012 (12.663) |  [7] 1:27.486 (12.474)  Official Finish Time: 1:27.486  
- (1) 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT PEN. no finish
Split times:   [1] 15.201 (15.201) |  [2] 27.025 (11.824) |  [3] 38.617 (11.592) |  [4] 50.155 (11.538) |  [5] 1:16.279 (26.124) |  [6] 1:30.486 (14.207) |  [7] 1:43.307 (12.821)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:22.783  
Split times:   [1] 15.527 (15.527) |  [2] 26.313 (10.786) |  [3] 37.023 (10.710) |  [4] 48.251 (11.228) |  [5] 59.621 (11.370) |  [6] 1:11.182 (11.561) |  [7] 1:22.783 (11.602)  Official Finish Time: 1:22.783  
2 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:25.910  
Split times:   [1] 15.710 (15.710) |  [2] 27.308 (11.598) |  [3] 38.652 (11.344) |  [4] 50.244 (11.592) |  [5] 1:01.993 (11.749) |  [6] 1:13.838 (11.845) |  [7] 1:25.910 (12.073)  Official Finish Time: 1:25.910  
3 (2) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:26.345  
Split times:   [1] 15.832 (15.832) |  [2] 27.494 (11.662) |  [3] 38.751 (11.257) |  [4] 50.383 (11.632) |  [5] 1:02.197 (11.814) |  [6] 1:14.220 (12.023) |  [7] 1:26.345 (12.126)  Official Finish Time: 1:26.345  
4 (3) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:26.841  
Split times:   [1] 15.979 (15.979) |  [2] 27.774 (11.795) |  [3] 38.926 (11.152) |  [4] 50.632 (11.706) |  [5] 1:02.365 (11.733) |  [6] 1:14.485 (12.120) |  [7] 1:26.841 (12.357)  Official Finish Time: 1:26.841  
5 (5) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO NO TIME finished
Split times:   [1] 16.205 (16.205) |  [2] 36.023 (19.818) |  [3] 52.150 (16.127) |  [4] 1:06.238 (14.088) |  [5] 1:21.030 (14.792) |  [6] 1:36.818 (15.788) |  [7] 17:10:19.677  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:23.002  
Split times:   [1] 14.673 (14.673) |  [2] 25.587 (10.914) |  [3] 36.620 (11.033) |  [4] 47.909 (11.289) |  [5] 59.448 (11.539) |  [6] 1:11.231 (11.783) |  [7] 1:23.002 (11.771)  Official Finish Time: 1:23.002  
2 (5) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:23.046  
Split times:   [1] 14.208 (14.208) |  [2] 24.856 (10.648) |  [3] 36.069 (11.213) |  [4] 47.599 (11.530) |  [5] 59.202 (11.603) |  [6] 1:11.075 (11.873) |  [7] 1:23.046 (11.972)  Official Finish Time: 1:23.046  
3 (4) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:26.179  
Split times:   [1] 15.017 (15.017) |  [2] 26.104 (11.087) |  [3] 37.288 (11.184) |  [4] 48.879 (11.591) |  [5] 1:00.862 (11.983) |  [6] 1:13.305 (12.443) |  [7] 1:26.179 (12.874)  Official Finish Time: 1:26.179  
4 (3) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:31.326  
Split times:   [1] 15.037 (15.037) |  [2] 26.726 (11.689) |  [3] 38.751 (12.025) |  [4] 51.380 (12.629) |  [5] 1:04.436 (13.056) |  [6] 1:17.654 (13.218) |  [7] 1:31.326 (13.672)  Official Finish Time: 1:31.326  
5 (6) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:33.516  
Split times:   [1] 15.513 (15.513) |  [2] 27.532 (12.019) |  [3] 39.934 (12.402) |  [4] 52.686 (12.752) |  [5] 1:05.747 (13.061) |  [6] 1:19.485 (13.738) |  [7] 1:33.516 (14.032)  Official Finish Time: 1:33.516  
6 (2) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:38.976  
Split times:   [1] 14.973 (14.973) |  [2] 27.492 (12.519) |  [3] 40.425 (12.933) |  [4] 54.450 (14.025) |  [5] 1:09.070 (14.620) |  [6] 1:24.798 (15.728) |  [7] 1:38.976 (14.178)  Official Finish Time: 1:38.976  
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:24.021  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:24.021 ()  Official Finish Time: 1:24.021  
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:25.005  
Split times:   [1] 15.171 (15.171) |  [2] 27.330 (12.159) |  [3] 39.219 (11.889) |  [4] 50.581 (11.362) |  [5] 1:01.860 (11.279) |  [6] 1:13.279 (11.419) |  [7] 1:25.005 (11.726)  Official Finish Time: 1:25.005  
3 (4) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:25.704  
Split times:   [1] 15.611 (15.611) |  [2] 27.323 (11.712) |  [3] 39.337 (12.014) |  [4] 50.699 (11.362) |  [5] 1:01.966 (11.267) |  [6] 1:13.518 (11.552) |  [7] 1:25.704 (12.186)  Official Finish Time: 1:25.704  
4 (1) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:32.384  
Split times:   [1] 15.011 (15.011) |  [2] 27.098 (12.087) |  [3] 38.931 (11.833) |  [4] 50.217 (11.286) |  [5] 1:01.538 (11.321) |  [6] 1:13.129 (11.591) |  [7] 1:32.384 (19.255)  Official Finish Time: 1:32.384  
5 (5) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:33.583  
Split times:   [1] 15.726 (15.726) |  [2] 28.136 (12.410) |  [3] 40.436 (12.300) |  [4] 53.164 (12.728) |  [5] 1:06.019 (12.855) |  [6] 1:19.388 (13.369) |  [7] 1:33.583 (14.195)  Official Finish Time: 1:33.583  
RACE: 232    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:19.651  
Split times:   [1] 13.990 (13.990) |  [2] 24.750 (10.760) |  [3] 35.472 (10.722) |  [4] 46.258 (10.786) |  [5] 57.162 (10.904) |  [6] 1:08.272 (11.110) |  [7] 1:19.651 (11.380)  Official Finish Time: 1:19.651  
2 (3) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:23.132  
Split times:   [1] 14.151 (14.151) |  [2] 25.015 (10.864) |  [3] 35.699 (10.684) |  [4] 47.101 (11.402) |  [5] 58.724 (11.623) |  [6] 1:11.006 (12.282) |  [7] 1:23.132 (12.127)  Official Finish Time: 1:23.132  
3 (6) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:23.204  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:23.204 ()  Official Finish Time: 1:23.204  
4 (2) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.760  
Split times:   [1] 14.354 (14.354) |  [2] 25.183 (10.829) |  [3] 36.153 (10.970) |  [4] 47.301 (11.148) |  [5] 58.884 (11.583) |  [6] 1:11.138 (12.254) |  [7] 1:23.760 (12.623)  Official Finish Time: 1:23.760  
5 (5) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 1:37.354  
Split times:   [1] 14.966 (14.966) |  [2] 26.408 (11.442) |  [3] 38.214 (11.806) |  [4] 51.164 (12.950) |  [5] 1:05.798 (14.634) |  [6] 1:21.574 (15.776) |  [7] 1:37.354 (15.781)  Official Finish Time: 1:37.354  
6 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:37.705  
Split times:   [1] 16.181 (16.181) |  [2] 28.531 (12.350) |  [3] 41.289 (12.758) |  [4] 54.677 (13.388) |  [5] 1:08.924 (14.247) |  [6] 1:23.251 (14.327) |  [7] 1:37.705 (14.455)  Official Finish Time: 1:37.705  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 283    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:17.330  
Split times:   [1] 13.741 (13.741) |  [2] 24.422 (10.681) |  [3] 34.905 (10.483) |  [4] 45.285 (10.380) |  [5] 55.741 (10.456) |  [6] 1:06.440 (10.699) |  [7] 1:17.330 (10.890)  Official Finish Time: 1:17.330  
2 (3) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:17.835  
Split times:   [1] 14.006 (14.006) |  [2] 24.680 (10.674) |  [3] 35.138 (10.458) |  [4] 45.569 (10.431) |  [5] 55.907 (10.338) |  [6] 1:06.671 (10.764) |  [7] 1:17.835 (11.164)  Official Finish Time: 1:17.835  
3 (2) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:19.860  
Split times:   [1] 13.869 (13.869) |  [2] 24.545 (10.676) |  [3] 34.939 (10.394) |  [4] 45.487 (10.548) |  [5] 56.366 (10.879) |  [6] 1:08.015 (11.649) |  [7] 1:19.860 (11.846)  Official Finish Time: 1:19.860  
4 (6) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:20.966  
Split times:   [1] 14.203 (14.203) |  [2] 25.007 (10.804) |  [3] 35.713 (10.706) |  [4] 46.644 (10.931) |  [5] 57.889 (11.245) |  [6] 1:09.298 (11.409) |  [7] 1:20.966 (11.668)  Official Finish Time: 1:20.966  
5 (4) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:21.576  
Split times:   [1] 14.387 (14.387) |  [2] 25.142 (10.755) |  [3] 35.827 (10.685) |  [4] 46.807 (10.980) |  [5] 58.150 (11.343) |  [6] 1:09.729 (11.579) |  [7] 1:21.576 (11.847)  Official Finish Time: 1:21.576  
6 (5) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:21.578  
Split times:   [1] 14.565 (14.565) |  [2] 25.256 (10.691) |  [3] 36.022 (10.766) |  [4] 46.981 (10.959) |  [5] 58.090 (11.109) |  [6] 1:09.832 (11.742) |  [7] 1:21.578 (11.747)  Official Finish Time: 1:21.578  
RACE: 284    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:19.824  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:19.824 ()  Official Finish Time: 1:19.824  
2 (1) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:20.103  
Split times:   [1] 14.668 (14.668) |  [2] 26.389 (11.721) |  [3] 36.911 (10.522) |  [4] 47.515 (10.604) |  [5] 58.550 (11.035) |  [6] 1:09.186 (10.636) |  [7] 1:20.103 (10.918)  Official Finish Time: 1:20.103  
3 (2) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:20.948  
Split times:   [1] 14.765 (14.765) |  [2] 26.605 (11.840) |  [3] 37.011 (10.406) |  [4] 47.750 (10.739) |  [5] 58.642 (10.892) |  [6] 1:09.576 (10.934) |  [7] 1:20.948 (11.372)  Official Finish Time: 1:20.948  
4 (6) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:24.462  
Split times:   [1] 15.203 (15.203) |  [2] 27.001 (11.798) |  [3] 37.983 (10.982) |  [4] 48.981 (10.998) |  [5] 1:00.389 (11.408) |  [6] 1:12.255 (11.866) |  [7] 1:24.462 (12.207)  Official Finish Time: 1:24.462  
5 (3) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
Split times:   [1] 15.050 (15.050) |  [2] 26.812 (11.762) |  [3] 37.630 (10.818) |  [4] 1:24.082 (46.452) |  [5] 1:44.066 (19.984) |  [6] 11:03:17.368  Official Finish Time: NO TIME
- (4) 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL PEN. impeding
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:23.477 ()  Official Finish Time: PEN.
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 305    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:35.763  
Split times:   [1] 15.308 (15.308) |  [2] 28.325 (13.017) |  [3] 41.248 (12.923) |  [4] 54.919 (13.671) |  [5] 1:08.872 (13.953) |  [6] 1:22.406 (13.534) |  [7] 1:35.763 (13.357)  Official Finish Time: 1:35.763  
2 (1) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:36.002  
Split times:   [1] 15.937 (15.937) |  [2] 28.601 (12.664) |  [3] 41.391 (12.790) |  [4] 55.039 (13.648) |  [5] 1:08.855 (13.816) |  [6] 1:22.808 (13.953) |  [7] 1:36.002 (13.195)  Official Finish Time: 1:36.002  
RACE: 306    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:27.142  
Split times:   [1] 15.149 (15.149) |  [2] 27.462 (12.313) |  [3] 39.724 (12.262) |  [4] 51.495 (11.771) |  [5] 1:03.263 (11.768) |  [6] 1:15.232 (11.969) |  [7] 1:27.142 (11.910)  Official Finish Time: 1:27.142  
2 (3) 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:29.142  
Split times:   [1] 15.671 (15.671) |  [2] 27.759 (12.088) |  [3] 39.927 (12.168) |  [4] 52.006 (12.079) |  [5] 1:04.245 (12.239) |  [6] 1:16.580 (12.335) |  [7] 1:29.142 (12.562)  Official Finish Time: 1:29.142  
3 (5) 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 1:29.403  
Split times:   [1] 15.462 (15.462) |  [2] 27.546 (12.084) |  [3] 39.807 (12.261) |  [4] 51.679 (11.872) |  [5] 1:03.653 (11.974) |  [6] 1:16.372 (12.719) |  [7] 1:29.403 (13.031)  Official Finish Time: 1:29.403  
4 (4) 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:31.790  
Split times:   [1] 15.483 (15.483) |  [2] 28.077 (12.594) |  [3] 40.392 (12.315) |  [4] 52.839 (12.447) |  [5] 1:05.529 (12.690) |  [6] 1:18.511 (12.982) |  [7] 1:31.790 (13.279)  Official Finish Time: 1:31.790  
5 (2) 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:36.630  
Split times:   [1] () |  [2] 39.411 () |  [3] () |  [4] 51.240 () |  [5] 1:03.034 (11.794) |  [6] 1:15.074 (12.040) |  [7] 1:36.630 (21.556)  Official Finish Time: 1:36.630  
6 (6) 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:40.595  
Split times:   [1] 16.489 (16.489) |  [2] 29.861 (13.372) |  [3] 43.577 (13.716) |  [4] 57.533 (13.956) |  [5] 1:11.651 (14.118) |  [6] 1:25.518 (13.867) |  [7] 1:40.595 (15.077)  Official Finish Time: 1:40.595  
RACE: 307    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.986  
Split times:   [1] 15.421 (15.421) |  [2] 26.474 (11.053) |  [3] 37.504 (11.030) |  [4] 49.019 (11.515) |  [5] 1:00.743 (11.724) |  [6] 1:12.166 (11.423) |  [7] 1:23.986 (11.820)  Official Finish Time: 1:23.986  
2 (2) 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:25.349  
Split times:   [1] 15.089 (15.089) |  [2] 26.111 (11.022) |  [3] 37.097 (10.986) |  [4] 48.439 (11.342) |  [5] 1:00.389 (11.950) |  [6] 1:12.489 (12.100) |  [7] 1:25.349 (12.860)  Official Finish Time: 1:25.349  
3 (6) 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 1:25.993  
Split times:   [1] 14.762 (14.762) |  [2] 26.135 (11.373) |  [3] 37.354 (11.219) |  [4] 48.898 (11.544) |  [5] 1:01.139 (12.241) |  [6] 1:13.374 (12.235) |  [7] 1:25.993 (12.619)  Official Finish Time: 1:25.993  
4 (4) 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:29.175  
Split times:   [1] 15.705 (15.705) |  [2] 26.877 (11.172) |  [3] 38.186 (11.309) |  [4] 50.106 (11.920) |  [5] 1:02.454 (12.348) |  [6] 1:15.490 (13.036) |  [7] 1:29.175 (13.685)  Official Finish Time: 1:29.175  
5 (5) 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:39.763  
Split times:   [1] 14.899 (14.899) |  [2] 35.604 (20.705) |  [3] 49.464 (13.860) |  [4] 1:01.429 (11.965) |  [5] 1:13.502 (12.073) |  [6] 1:26.206 (12.704) |  [7] 1:39.763 (13.558)  Official Finish Time: 1:39.763  
6 (3) 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:41.529  
Split times:   [1] 15.266 (15.266) |  [2] 26.386 (11.120) |  [3] 37.460 (11.074) |  [4] 49.011 (11.551) |  [5] 1:00.635 (11.624) |  [6] 1:24.157 (23.522) |  [7] 1:41.529 (17.372)  Official Finish Time: 1:41.529  
RACE: 308    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:22.464  
Split times:   [1] 14.355 (14.355) |  [2] 25.744 (11.389) |  [3] 36.891 (11.147) |  [4] 48.196 (11.305) |  [5] 59.461 (11.265) |  [6] 1:10.988 (11.527) |  [7] 1:22.464 (11.476)  Official Finish Time: 1:22.464  
2 (2) 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:22.622  
Split times:   [1] 14.459 (14.459) |  [2] 25.929 (11.470) |  [3] 37.083 (11.154) |  [4] 48.360 (11.277) |  [5] 59.614 (11.254) |  [6] 1:11.154 (11.540) |  [7] 1:22.622 (11.469)  Official Finish Time: 1:22.622  
3 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:22.712  
Split times:   [1] 14.254 (14.254) |  [2] 25.597 (11.343) |  [3] 36.801 (11.204) |  [4] 48.324 (11.523) |  [5] 59.849 (11.525) |  [6] 1:11.185 (11.336) |  [7] 1:22.712 (11.528)  Official Finish Time: 1:22.712  
4 (3) 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:23.309  
Split times:   [1] 14.539 (14.539) |  [2] 26.005 (11.466) |  [3] 37.102 (11.097) |  [4] 48.445 (11.343) |  [5] 59.882 (11.437) |  [6] 1:11.505 (11.623) |  [7] 1:23.309 (11.804)  Official Finish Time: 1:23.309  
- (5) 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN PEN. off track
Split times:   [1] 15.311 (15.311) |  [2] 26.419 (11.108) |  [3] 58.069 (31.650) |  [4] 1:28.594 (30.525) |  [5] 1:47.597 (19.003) |  [6] 2:02.425 (14.828) |  [7] 2:15.934 (13.510)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 309    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:18.338  
Split times:   [1] 13.762 (13.762) |  [2] 24.255 (10.493) |  [3] 34.766 (10.511) |  [4] 45.318 (10.552) |  [5] 56.107 (10.789) |  [6] 1:07.230 (11.123) |  [7] 1:18.338 (11.109)  Official Finish Time: 1:18.338  
2 (2) 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:18.624  
Split times:   [1] 13.652 (13.652) |  [2] 24.135 (10.483) |  [3] 34.516 (10.381) |  [4] 45.178 (10.662) |  [5] 56.234 (11.056) |  [6] 1:07.355 (11.121) |  [7] 1:18.624 (11.269)  Official Finish Time: 1:18.624  
3 (3) 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:18.692  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:18.692 ()  Official Finish Time: 1:18.692  
4 (6) 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 1:18.798  
Split times:   [1] 13.973 (13.973) |  [2] 24.444 (10.471) |  [3] 35.209 (10.765) |  [4] 45.878 (10.669) |  [5] 56.691 (10.813) |  [6] 1:07.668 (10.977) |  [7] 1:18.798 (11.131)  Official Finish Time: 1:18.798  
5 (4) 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 1:20.222  
Split times:   [1] 13.939 (13.939) |  [2] 24.413 (10.474) |  [3] 35.188 (10.775) |  [4] 46.043 (10.855) |  [5] 57.051 (11.008) |  [6] 1:08.399 (11.348) |  [7] 1:20.222 (11.823)  Official Finish Time: 1:20.222  
6 (1) 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 1:34.018  
Split times:   [1] 13.457 (13.457) |  [2] 24.118 (10.661) |  [3] 41.514 (17.396) |  [4] 53.556 (12.042) |  [5] 1:07.482 (13.926) |  [6] 1:20.749 (13.267) |  [7] 1:34.018 (13.269)  Official Finish Time: 1:34.018  



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1. 1. 3. 81 5
2. 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2. 3. 2. 55 7
3. 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 4. 4. 1. 50 9
4. 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 6. 2. 6. 26 14
5. 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 3. 16. 4. 21 23
6. 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 5. 5. 5. 15 15
7. 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 7. 11. 7. 4 25
8. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 8. 7. 9. 3 24
9. 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 13. 6. 12. 3 31
10. 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 10. 8. 10. 1 28
11. 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 9. 12. 8. 1 29
12. 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 17. 10. 13. 40
13. 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 18. 9. 17. 44
14. 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 12. 19. 14. 45
15. 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 14. 15. 16. 45
16. 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 20. 14. 15. 49
17. 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 11. 20. 19. 50
18. 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 15. 17. 18. 50
19. 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 28. 13. 11. 52
20. 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 16. 25. 22. 63
21. 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 23. 18. 23. 64
22. 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 22. 21. 21. 64
23. 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 24. 22. 20. 66
24. 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 21. 23. 24. 68
25. 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 19. 24. 28. 71
26. 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 25. 27. 25. 77
27. 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 26. 26. 26. 78