Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 109    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 54.615
Split times:   [1] 8.394 (8.394) |  [2] 19.910 (11.516) |  [3] 31.233 (11.323) |  [4] 42.884 (11.651) |  [5] 54.615 (11.732)  Official Finish Time: 54.615
2 (5) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 55.280
Split times:   [1] 8.614 (8.614) |  [2] 20.224 (11.610) |  [3] 31.494 (11.270) |  [4] 43.188 (11.694) |  [5] 55.280 (12.092)  Official Finish Time: 55.280
3 (4) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 58.140
Split times:   [1] 9.404 (9.404) |  [2] 21.282 (11.878) |  [3] 33.188 (11.906) |  [4] 45.576 (12.388) |  [5] 58.140 (12.565)  Official Finish Time: 58.140
4 (3) 11.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 58.505
Split times:   [1] 9.139 (9.139) |  [2] 21.284 (12.145) |  [3] 33.216 (11.932) |  [4] 45.528 (12.312) |  [5] 58.505 (12.977)  Official Finish Time: 58.505
5 (1) 193.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:13.742  
Split times:   [1] 9.376 (9.376) |  [2] 22.265 (12.889) |  [3] 35.332 (13.067) |  [4] 49.048 (13.716) |  [5] 1:13.742 (24.694)  Official Finish Time: 1:13.742  
RACE: 110    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 56.945
Split times:   [1] 8.806 (8.806) |  [2] 20.824 (12.018) |  [3] 32.663 (11.839) |  [4] 44.948 (12.285) |  [5] 56.945 (11.997)  Official Finish Time: 56.945
2 (1) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 57.527
Split times:   [1] 8.690 (8.690) |  [2] 20.668 (11.978) |  [3] 32.558 (11.890) |  [4] 45.041 (12.483) |  [5] 57.527 (12.486)  Official Finish Time: 57.527
3 (4) 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:01.379  
Split times:   [1] 9.472 (9.472) |  [2] 21.780 (12.308) |  [3] 34.594 (12.814) |  [4] 47.756 (13.162) |  [5] 1:01.379 (13.623)  Official Finish Time: 1:01.379  
4 (3) 27.  HORVAT Tonka CRO CRO 1:17.929  
Split times:   [1] 10.102 (10.102) |  [2] 24.301 (14.199) |  [3] 38.394 (14.093) |  [4] 58.587 (20.193) |  [5] 1:17.929 (19.342)  Official Finish Time: 1:17.929  
RACE: 111    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 58.543
Split times:   [1] 8.714 (8.714) |  [2] 20.778 (12.064) |  [3] 32.938 (12.160) |  [4] 45.653 (12.715) |  [5] 58.543 (12.891)  Official Finish Time: 58.543
2 (2) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 59.732
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 59.732 ()  Official Finish Time: 59.732
3 (5) 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:00.375  
Split times:   [1] 9.686 (9.686) |  [2] 23.221 (13.535) |  [3] 35.596 (12.375) |  [4] 47.945 (12.349) |  [5] 1:00.375 (12.430)  Official Finish Time: 1:00.375  
4 (1) 181.  HEČKOVÁ Petra SVK-PRK SVK 1:11.628  
Split times:   [1] 11.268 (11.268) |  [2] () |  [3] () |  [4] 53.254 () |  [5] 1:11.628 (18.374)  Official Finish Time: 1:11.628  
5 (3) 192.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:14.172  
Split times:   [1] 9.010 (9.010) |  [2] 29.798 (20.788) |  [3] 46.028 (16.230) |  [4] 59.642 (13.614) |  [5] 1:14.172 (14.531)  Official Finish Time: 1:14.172  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 119    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 55.992
Split times:   [1] 8.746 (8.746) |  [2] 20.298 (11.552) |  [3] 31.968 (11.670) |  [4] 43.884 (11.916) |  [5] 55.992 (12.109)  Official Finish Time: 55.992
2 (4) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 56.478
Split times:   [1] 8.933 (8.933) |  [2] 20.604 (11.671) |  [3] 32.361 (11.757) |  [4] 44.293 (11.932) |  [5] 56.478 (12.186)  Official Finish Time: 56.478
3 (5) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 57.088
Split times:   [1] 9.096 (9.096) |  [2] 20.821 (11.725) |  [3] 32.430 (11.609) |  [4] 44.562 (12.132) |  [5] 57.088 (12.527)  Official Finish Time: 57.088
4 (6) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 58.748
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 58.748 ()  Official Finish Time: 58.748
5 (1) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:05.599  
Split times:   [1] 8.354 (8.354) |  [2] 19.888 (11.534) |  [3] 38.925 (19.037) |  [4] 52.829 (13.904) |  [5] 1:05.599 (12.770)  Official Finish Time: 1:05.599  
- (2) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL PEN. impeding
Split times:   [1] 8.149 (8.149) |  [2] 19.744 (11.595) |  [3] 36.244 (16.500) |  [4] 49.942 (13.698) |  [5] 1:03.307 (13.365)  Official Finish Time: PEN.
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 128    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 26.584
Split times:   [1] 14.678 (14.678) |  [2] 26.584 (11.906)  Official Finish Time: 26.584
2 (3) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 26.710
Split times:   [1] 14.846 (14.846) |  [2] 26.710 (11.864)  Official Finish Time: 26.710
3 (4) 192.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 28.847
Split times:   [1] 16.136 (16.136) |  [2] 28.847 (12.711)  Official Finish Time: 28.847
4 (1) 181.  HEČKOVÁ Petra SVK-PRK SVK 35.673
Split times:   [1] 19.597 (19.597) |  [2] 35.673 (16.076)  Official Finish Time: 35.673
RACE: 129    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 26.515
Split times:   [1] 14.700 (14.700) |  [2] 26.515 (11.816)  Official Finish Time: 26.515
2 (3) 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 35.322
Split times:   [1] 15.543 (15.543) |  [2] 35.322 (19.780)  Official Finish Time: 35.322
3 (1) 11.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 38.836
Split times:   [1] 15.304 (15.304) |  [2] 38.836 (23.533)  Official Finish Time: 38.836
RACE: 130    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 25.410
Split times:   [1] 13.996 (13.996) |  [2] 25.410 (11.414)  Official Finish Time: 25.410
2 (2) 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 28.009
Split times:   [1] 15.712 (15.712) |  [2] 28.009 (12.298)  Official Finish Time: 28.009
3 (1) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 34.188
Split times:   [1] 14.548 (14.548) |  [2] 34.188 (19.641)  Official Finish Time: 34.188
RACE: 131    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 25.641
Split times:   [1] 14.245 (14.245) |  [2] 25.641 (11.397)  Official Finish Time: 25.641
2 (2) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 27.373
3 (4) 27.  HORVAT Tonka CRO CRO 32.402
Split times:   [1] 17.799 (17.799) |  [2] 32.402 (14.604)  Official Finish Time: 32.402
4 (3) 193.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 36.231
Split times:   [1] 21.898 (21.898) |  [2] 36.231 (14.333)  Official Finish Time: 36.231
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 140    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 26.518
Split times:   [1] 14.764 (14.764) |  [2] 26.518 (11.755)  Official Finish Time: 26.518
2 (2) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 26.898
Split times:   [1] 15.439 (15.439) |  [2] 26.898 (11.460)  Official Finish Time: 26.898
2 (3) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 26.898
Split times:   [1] () |  [2] 26.898 ()  Official Finish Time: 26.898
4 (4) 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 28.427
Split times:   [1] 16.066 (16.066) |  [2] 28.427 (12.362)  Official Finish Time: 28.427
RACE: 141    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 25.270
Split times:   [1] 13.955 (13.955) |  [2] 25.270 (11.315)  Official Finish Time: 25.270
2 (2) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 25.342
Split times:   [1] 14.225 (14.225) |  [2] 25.342 (11.117)  Official Finish Time: 25.342
3 (3) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 26.118
Split times:   [1] 14.685 (14.685) |  [2] 26.118 (11.433)  Official Finish Time: 26.118
4 (4) 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 27.183
Split times:   [1] 15.305 (15.305) |  [2] 27.183 (11.878)  Official Finish Time: 27.183
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 148    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 25.000
Split times:   [1] 13.835 (13.835) |  [2] 25.000 (11.166)  Official Finish Time: 25.000
2 (2) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 25.108
Split times:   [1] 14.113 (14.113) |  [2] 25.108 (10.996)  Official Finish Time: 25.108
3 (4) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 26.154
Split times:   [1] 14.793 (14.793) |  [2] 26.154 (11.362)  Official Finish Time: 26.154
4 (3) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 26.165
Split times:   [1] 14.613 (14.613) |  [2] 26.165 (11.553)  Official Finish Time: 26.165
5 (5) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 27.558
Split times:   [1] () |  [2] 27.558 ()  Official Finish Time: 27.558
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 257    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 38.271
Split times:   [1] 14.612 (14.612) |  [2] 26.478 (11.866) |  [3] 38.271 (11.793)  Official Finish Time: 38.271
2 (1) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 38.464
Split times:   [1] 14.833 (14.833) |  [2] 26.574 (11.741) |  [3] 38.464 (11.890)  Official Finish Time: 38.464
3 (2) 11.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 50.651
Split times:   [1] 23.200 (23.200) |  [2] 37.495 (14.295) |  [3] 50.651 (13.156)  Official Finish Time: 50.651
RACE: 258    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 37.211
Split times:   [1] 14.256 (14.256) |  [2] 25.481 (11.225) |  [3] 37.211 (11.731)  Official Finish Time: 37.211
2 (3) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 37.841
Split times:   [1] 14.517 (14.517) |  [2] 26.077 (11.560) |  [3] 37.841 (11.764)  Official Finish Time: 37.841
3 (4) 193.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 43.561
Split times:   [1] 16.639 (16.639) |  [2] 29.930 (13.291) |  [3] 43.561 (13.632)  Official Finish Time: 43.561
4 (2) 27.  HORVAT Tonka CRO CRO 54.963
Split times:   [1] 24.298 (24.298) |  [2] 39.685 (15.387) |  [3] 54.963 (15.278)  Official Finish Time: 54.963
RACE: 259    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 38.025
Split times:   [1] 14.319 (14.319) |  [2] 26.096 (11.777) |  [3] 38.025 (11.930)  Official Finish Time: 38.025
2 (1) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 39.348
3 (4) 192.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 48.969
Split times:   [1] 15.669 (15.669) |  [2] 34.521 (18.852) |  [3] 48.969 (14.449)  Official Finish Time: 48.969
4 (3) 181.  HEČKOVÁ Petra SVK-PRK SVK 1:06.419  
Split times:   [1] 19.431 (19.431) |  [2] 47.118 (27.687) |  [3] 1:06.419 (19.302)  Official Finish Time: 1:06.419  
RACE: 260    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 38.731
Split times:   [1] 15.082 (15.082) |  [2] 26.953 (11.871) |  [3] 38.731 (11.779)  Official Finish Time: 38.731
2 (2) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 42.874
Split times:   [1] 14.045 (14.045) |  [2] 25.734 (11.689) |  [3] 42.874 (17.140)  Official Finish Time: 42.874
3 (3) 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 48.202
Split times:   [1] 15.332 (15.332) |  [2] 27.234 (11.902) |  [3] 48.202 (20.969)  Official Finish Time: 48.202
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 276    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 38.098
Split times:   [1] 14.449 (14.449) |  [2] 26.167 (11.718) |  [3] 38.098 (11.932)  Official Finish Time: 38.098
2 (3) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 38.129
Split times:   [1] 14.940 (14.940) |  [2] 26.408 (11.468) |  [3] 38.129 (11.721)  Official Finish Time: 38.129
3 (2) 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 38.479
Split times:   [1] 15.153 (15.153) |  [2] 26.773 (11.620) |  [3] 38.479 (11.706)  Official Finish Time: 38.479
4 (4) 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 38.902
Split times:   [1] 15.641 (15.641) |  [2] 27.260 (11.619) |  [3] 38.902 (11.643)  Official Finish Time: 38.902
RACE: 277    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 36.932
Split times:   [1] 14.261 (14.261) |  [2] 25.415 (11.154) |  [3] 36.932 (11.517)  Official Finish Time: 36.932
2 (4) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 37.053
Split times:   [1] 13.986 (13.986) |  [2] 25.315 (11.329) |  [3] 37.053 (11.738)  Official Finish Time: 37.053
3 (2) 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 38.346
Split times:   [1] 14.857 (14.857) |  [2] 26.448 (11.591) |  [3] 38.346 (11.898)  Official Finish Time: 38.346
4 (3) 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 40.189
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] 40.189 ()  Official Finish Time: 40.189
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 296    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 36.312
Split times:   [1] 13.801 (13.801) |  [2] 25.088 (11.287) |  [3] 36.312 (11.224)  Official Finish Time: 36.312
2 (1) 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 36.316
Split times:   [1] 14.018 (14.018) |  [2] 25.181 (11.163) |  [3] 36.316 (11.135)  Official Finish Time: 36.316
3 (3) 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 37.427
Split times:   [1] 14.502 (14.502) |  [2] 25.876 (11.374) |  [3] 37.427 (11.551)  Official Finish Time: 37.427
4 (4) 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 37.626
Split times:   [1] 14.768 (14.768) |  [2] 26.141 (11.373) |  [3] 37.626 (11.485)  Official Finish Time: 37.626



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 6. 1. 1. 68 8
2. 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 5. 2. 2. 47 9
3. 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1. 11. 4. 42 16
4. 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 2. 6. 3. 34 11
5. 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 3. 4. 5. 21 12
6. 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 7. 3. 6. 13 16
7. 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 4. 5. 8. 13 17
8. 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 8. 7. 7. 22
9. 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 9. 8. 10. 27
10. 192.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 14. 9. 11. 34
11. 11.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 10. 12. 12. 34
12. 27.  HORVAT Tonka CRO CRO 12. 10. 13. 35
13. 193.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 13. 14. 9. 36
14. 181.  HEČKOVÁ Petra SVK-PRK SVK 11. 13. 14. 38