Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 165    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:47.600  
Split times:   [1] 15.483 (15.483) |  [2] 26.944 (11.461) |  [3] 38.145 (11.201) |  [4] 49.636 (11.491) |  [5] 1:01.432 (11.796) |  [6] 1:13.011 (11.579) |  [7] 1:24.782 (11.771) |  [8] 1:36.646 (11.864) |  [9] 1:48.185 (11.539)  Official Finish Time: 1:47.600  
2 (3) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:47.736  
Split times:   [1] 15.358 (15.358) |  [2] 26.999 (11.641) |  [3] 38.552 (11.553) |  [4] 50.092 (11.540) |  [5] 1:01.646 (11.554) |  [6] 1:13.396 (11.750) |  [7] 1:25.182 (11.786) |  [8] 1:36.856 (11.674) |  [9] 1:48.321 (11.465)  Official Finish Time: 1:47.736  
3 (1) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 1:58.355  
Split times:   [1] 15.316 (15.316) |  [2] 27.201 (11.885) |  [3] 38.753 (11.552) |  [4] 50.633 (11.880) |  [5] 1:03.262 (12.629) |  [6] 1:16.372 (13.110) |  [7] 1:30.382 (14.010) |  [8] 1:44.724 (14.342) |  [9] 1:58.946 (14.222)  Official Finish Time: 1:58.355  
RACE: 166    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:42.627  
Split times:   [1] 15.316 (15.316) |  [2] 26.286 (10.970) |  [3] 36.875 (10.589) |  [4] 47.512 (10.637) |  [5] 58.464 (10.952) |  [6] 1:09.160 (10.696) |  [7] 1:20.418 (11.258) |  [8] 1:31.935 (11.517) |  [9] 1:43.193 (11.258)  Official Finish Time: 1:42.627  
2 (4) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:42.861  
Split times:   [1] 14.832 (14.832) |  [2] 25.824 (10.992) |  [3] 36.525 (10.701) |  [4] 47.352 (10.827) |  [5] 58.430 (11.078) |  [6] 1:09.654 (11.224) |  [7] 1:20.842 (11.188) |  [8] 1:32.074 (11.232) |  [9] 1:43.425 (11.351)  Official Finish Time: 1:42.861  
3 (2) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:54.705  
Split times:   [1] 15.948 (15.948) |  [2] 27.421 (11.473) |  [3] 38.970 (11.549) |  [4] 50.756 (11.786) |  [5] 1:02.945 (12.189) |  [6] 1:15.382 (12.437) |  [7] 1:28.415 (13.033) |  [8] 1:41.897 (13.482) |  [9] 1:55.317 (13.420)  Official Finish Time: 1:54.705  
4 (1) 92.  JASIC Luka SRB SRB 2:17.445  
Split times:   [1] 16.639 (16.639) |  [2] 28.867 (12.228) |  [3] 40.922 (12.055) |  [4] 1:04.422 (23.500) |  [5] 1:19.551 (15.129) |  [6] 1:34.271 (14.720) |  [7] 1:48.572 (14.301) |  [8] 2:03.252 (14.680) |  [9] 2:18.026 (14.774)  Official Finish Time: 2:17.445  
RACE: 167    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:57.372  
Split times:   [1] 23.083 (23.083) |  [2] 37.795 (14.712) |  [3] 51.239 (13.444) |  [4] 1:03.087 (11.848) |  [5] 1:13.829 (10.742) |  [6] 1:24.740 (10.911) |  [7] 1:35.942 (11.202) |  [8] 1:47.205 (11.263) |  [9] 1:58.700 (11.495)  Official Finish Time: 1:57.372  
2 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:00.647  
Split times:   [1] 22.833 (22.833) |  [2] 37.567 (14.734) |  [3] 50.944 (13.377) |  [4] 1:03.499 (12.555) |  [5] 1:14.718 (11.219) |  [6] 1:26.088 (11.370) |  [7] 1:37.858 (11.770) |  [8] 1:49.679 (11.821) |  [9] 2:01.964 (12.285)  Official Finish Time: 2:00.647  
3 (1) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 2:01.857  
Split times:   [1] 22.693 (22.693) |  [2] 37.661 (14.968) |  [3] 51.093 (13.432) |  [4] 1:03.168 (12.075) |  [5] 1:14.421 (11.253) |  [6] 1:25.984 (11.563) |  [7] 1:38.143 (12.159) |  [8] 1:50.341 (12.198) |  [9] 2:03.182 (12.841)  Official Finish Time: 2:01.857  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:53.019  
Split times:   [1] 17.617 (17.617) |  [2] 32.069 (14.452) |  [3] 45.201 (13.132) |  [4] 56.970 (11.769) |  [5] 1:08.613 (11.643) |  [6] 1:20.129 (11.516) |  [7] 1:31.493 (11.364) |  [8] 1:42.708 (11.215) |  [9] 1:53.791 (11.083)  Official Finish Time: 1:53.019  
2 (2) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:53.176  
Split times:   [1] 17.535 (17.535) |  [2] 31.793 (14.258) |  [3] 45.324 (13.531) |  [4] 57.190 (11.866) |  [5] 1:08.745 (11.555) |  [6] 1:20.312 (11.567) |  [7] 1:31.650 (11.338) |  [8] 1:42.902 (11.252) |  [9] 1:53.976 (11.074)  Official Finish Time: 1:53.176  
3 (4) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:54.427  
Split times:   [1] 17.861 (17.861) |  [2] 31.948 (14.087) |  [3] 45.439 (13.491) |  [4] 57.419 (11.980) |  [5] 1:08.853 (11.434) |  [6] 1:20.435 (11.582) |  [7] 1:31.852 (11.417) |  [8] 1:43.325 (11.473) |  [9] 1:55.211 (11.886)  Official Finish Time: 1:54.427  
4 (3) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:55.534  
Split times:   [1] 17.731 (17.731) |  [2] 32.249 (14.518) |  [3] 45.574 (13.325) |  [4] 57.676 (12.102) |  [5] 1:09.147 (11.471) |  [6] 1:20.611 (11.464) |  [7] 1:32.241 (11.630) |  [8] 1:44.248 (12.007) |  [9] 1:56.341 (12.093)  Official Finish Time: 1:55.534  
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:41.335  
Split times:   [1] 15.677 (15.677) |  [2] 26.122 (10.445) |  [3] 36.715 (10.593) |  [4] 47.633 (10.918) |  [5] 58.514 (10.881) |  [6] 1:09.904 (11.390) |  [7] 1:20.589 (10.685) |  [8] 1:31.500 (10.911) |  [9] 1:42.675 (11.175)  Official Finish Time: 1:41.335  
2 (1) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:43.186  
Split times:   [1] 14.962 (14.962) |  [2] 25.767 (10.805) |  [3] 36.561 (10.794) |  [4] 47.458 (10.897) |  [5] 58.367 (10.909) |  [6] 1:09.752 (11.385) |  [7] 1:21.164 (11.412) |  [8] 1:32.742 (11.578) |  [9] 1:44.524 (11.782)  Official Finish Time: 1:43.186  
3 (2) 5.  WOLF Tobias AUT AUT 1:47.517  
Split times:   [1] 15.631 (15.631) |  [2] 26.633 (11.002) |  [3] 37.706 (11.073) |  [4] 49.019 (11.313) |  [5] 1:00.567 (11.548) |  [6] 1:12.420 (11.853) |  [7] 1:24.480 (12.060) |  [8] 1:36.745 (12.265) |  [9] 1:48.856 (12.111)  Official Finish Time: 1:47.517  
4 (4) 15.  GYUROV Asen BUL BUL NO TIME finished
Split times:   [1] 16.124 (16.124) |  [2] 40.198 (24.074) |  [3] 55.161 (14.963) |  [4] 1:09.799 (14.638) |  [5] 1:25.039 (15.240) |  [6] 1:38.409 (13.370) |  [7] 1:51.675 (13.266) |  [8] 1:09:29:13.222  Official Finish Time: NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 1:57.132  
Split times:   [1] 15.500 (15.500) |  [2] 28.229 (12.729) |  [3] 40.614 (12.385) |  [4] 53.041 (12.427) |  [5] 1:05.272 (12.231) |  [6] 1:17.377 (12.105) |  [7] 1:30.646 (13.269) |  [8] 1:44.583 (13.937) |  [9] 1:57.648 (13.065)  Official Finish Time: 1:57.132  
- (2) 92.  JASIC Luka SRB SRB PEN. impeding
Split times:   [1] 15.724 (15.724) |  [2] 28.377 (12.653) |  [3] 40.794 (12.417) |  [4] 53.190 (12.396) |  [5] 1:05.377 (12.187) |  [6] 1:17.454 (12.077) |  [7] 1:30.279 (12.825) |  [8] 1:43.646 (13.367) |  [9] 1:56.859 (13.213)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:49.444  
Split times:   [1] 15.073 (15.073) |  [2] 26.136 (11.063) |  [3] 37.383 (11.247) |  [4] 48.618 (11.235) |  [5] 1:00.113 (11.495) |  [6] 1:11.970 (11.857) |  [7] 1:24.027 (12.057) |  [8] 1:37.341 (13.314) |  [9] 1:50.039 (12.698)  Official Finish Time: 1:49.444  
2 (4) 15.  GYUROV Asen BUL BUL 1:56.537  
Split times:   [1] 15.730 (15.730) |  [2] 27.636 (11.906) |  [3] 40.072 (12.436) |  [4] 53.136 (13.064) |  [5] 1:05.957 (12.821) |  [6] 1:18.818 (12.861) |  [7] 1:31.556 (12.738) |  [8] 1:44.347 (12.791) |  [9] 1:57.138 (12.791)  Official Finish Time: 1:56.537  
3 (3) 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:56.679  
Split times:   [1] 15.939 (15.939) |  [2] 27.795 (11.856) |  [3] 40.183 (12.388) |  [4] 53.187 (13.004) |  [5] 1:05.814 (12.627) |  [6] 1:18.683 (12.869) |  [7] 1:31.699 (13.016) |  [8] 1:44.526 (12.827) |  [9] 1:57.293 (12.767)  Official Finish Time: 1:56.679  
- (1) 5.  WOLF Tobias AUT AUT PEN. impeding
Split times:   [1] 14.933 (14.933) |  [2] 26.300 (11.367) |  [3] 37.605 (11.305) |  [4] 48.805 (11.200) |  [5] 59.989 (11.184) |  [6] 1:11.802 (11.813) |  [7] 1:23.898 (12.096) |  [8] 1:36.885 (12.987) |  [9] 1:49.393 (12.508)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:38.808  
Split times:   [1] 14.642 (14.642) |  [2] 25.092 (10.450) |  [3] 35.489 (10.397) |  [4] 46.013 (10.524) |  [5] 56.519 (10.506) |  [6] 1:07.039 (10.520) |  [7] 1:17.725 (10.686) |  [8] 1:28.483 (10.758) |  [9] 1:39.468 (10.985)  Official Finish Time: 1:38.808  
2 (3) 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:39.696  
Split times:   [1] 14.763 (14.763) |  [2] 25.239 (10.476) |  [3] 35.591 (10.352) |  [4] 46.249 (10.658) |  [5] 56.765 (10.516) |  [6] 1:07.327 (10.562) |  [7] 1:18.081 (10.754) |  [8] 1:29.169 (11.088) |  [9] 1:40.365 (11.196)  Official Finish Time: 1:39.696  
3 (2) 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:40.100  
Split times:   [1] 14.849 (14.849) |  [2] 25.452 (10.603) |  [3] 35.689 (10.237) |  [4] 46.130 (10.441) |  [5] 56.607 (10.477) |  [6] 1:07.226 (10.619) |  [7] 1:17.981 (10.755) |  [8] 1:29.102 (11.121) |  [9] 1:40.762 (11.660)  Official Finish Time: 1:40.100  
4 (4) 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:43.466  
Split times:   [1] 15.128 (15.128) |  [2] 25.575 (10.447) |  [3] 35.988 (10.413) |  [4] 46.530 (10.542) |  [5] 57.162 (10.632) |  [6] 1:08.127 (10.965) |  [7] 1:19.594 (11.467) |  [8] 1:31.706 (12.112) |  [9] 1:44.133 (12.427)  Official Finish Time: 1:43.466  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 1:38.808
  2. A 2. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 21 2 1:39.696
  3. A 3. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 13 3 1:40.100
  4. A 4. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 8 4 1:43.466
  5. B 1. 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 5 5 1:49.444
  6. B 2. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3 6 1:56.537
  7. B 3. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2 7 1:54.705
  8. B 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 1:47.517
  9. C 1. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 9 1:57.132
  10. C 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 2:17.445

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (2.) A 2. 117.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 21 2 1:39.696
  2. (6.) B 2. 15.  GYUROV Asen BUL BUL 3 6 1:56.537
  3. (8.) B 5.  WOLF Tobias AUT AUT 8 1:47.517
  4. (9.) C 1. 85.  KOMERIČKI Tibor SLO-CEL SLO 9 1:57.132
  5. (10.) C 92.  JASIC Luka SRB SRB 10 2:17.445

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 57.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 34 1 1:38.808
  2. (3.) A 3. 95.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 13 3 1:40.100
  3. (4.) A 4. 108.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 8 4 1:43.466
  4. (5.) B 1. 4.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 5 5 1:49.444
  5. (7.) B 3. 16.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2 7 1:54.705