Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:08.938  
Split times:   [1] 14.209 (14.209) |  [2] 36.055 (21.846) |  [3] 51.598 (15.543) |  [4] 1:06.911 (15.313) |  [5] 1:22.090 (15.179) |  [6] 1:36.694 (14.604) |  [7] 1:50.270 (13.576) |  [8] 2:02.728 (12.458) |  [9] 2:14.200 (11.472) |  [10] 2:24.896 (10.696) |  [11] 2:35.735 (10.839) |  [12] 2:46.933 (11.198) |  [13] 2:58.392 (11.459) |  [14] 3:09.519 (11.127)  Official Finish Time: 3:08.938  
2 (3) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 3:09.156  
Split times:   [1] 14.348 (14.348) |  [2] 36.213 (21.865) |  [3] 51.726 (15.513) |  [4] 1:07.083 (15.357) |  [5] 1:22.256 (15.173) |  [6] 1:36.864 (14.608) |  [7] 1:50.422 (13.558) |  [8] 2:02.879 (12.457) |  [9] 2:14.294 (11.415) |  [10] 2:24.692 (10.398) |  [11] 2:35.511 (10.819) |  [12] 2:46.705 (11.194) |  [13] 2:58.275 (11.570) |  [14] 3:09.732 (11.457)  Official Finish Time: 3:09.156  
3 (5) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:09.190  
Split times:   [1] 14.518 (14.518) |  [2] 35.776 (21.258) |  [3] 51.366 (15.590) |  [4] 1:06.676 (15.310) |  [5] 1:21.853 (15.177) |  [6] 1:36.448 (14.595) |  [7] 1:50.038 (13.590) |  [8] 2:02.476 (12.438) |  [9] 2:13.934 (11.458) |  [10] 2:24.630 (10.696) |  [11] 2:35.429 (10.799) |  [12] 2:46.617 (11.188) |  [13] 2:58.234 (11.617) |  [14] 3:09.774 (11.540)  Official Finish Time: 3:09.190  
4 (1) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3:09.667  
Split times:   [1] 14.006 (14.006) |  [2] 35.906 (21.900) |  [3] 51.485 (15.579) |  [4] 1:06.764 (15.279) |  [5] 1:21.960 (15.196) |  [6] 1:36.560 (14.600) |  [7] 1:50.146 (13.586) |  [8] 2:02.597 (12.451) |  [9] 2:14.083 (11.486) |  [10] 2:24.821 (10.738) |  [11] 2:35.632 (10.811) |  [12] 2:46.824 (11.192) |  [13] 2:58.366 (11.542) |  [14] 3:10.255 (11.889)  Official Finish Time: 3:09.667  
5 (4) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 3:42.296  
Split times:   [1] 14.589 (14.589) |  [2] 36.425 (21.836) |  [3] 51.936 (15.511) |  [4] 1:07.308 (15.372) |  [5] 1:22.440 (15.132) |  [6] 1:37.195 (14.755) |  [7] 1:51.690 (14.495) |  [8] 2:06.343 (14.653) |  [9] 2:21.663 (15.320) |  [10] 2:37.975 (16.312) |  [11] 2:53.881 (15.906) |  [12] 3:10.639 (16.758) |  [13] 3:26.545 (15.906) |  [14] 3:42.895 (16.350)  Official Finish Time: 3:42.296  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:09.973  
Split times:   [1] 15.434 (15.434) |  [2] 33.212 (17.778) |  [3] 49.794 (16.582) |  [4] 1:06.111 (16.317) |  [5] 1:22.514 (16.403) |  [6] 1:38.333 (15.819) |  [7] 1:52.769 (14.436) |  [8] 2:05.861 (13.092) |  [9] 2:16.837 (10.976) |  [10] 2:26.978 (10.141) |  [11] 2:37.647 (10.669) |  [12] 2:48.281 (10.634) |  [13] 2:59.093 (10.812) |  [14] 3:10.640 (11.547)  Official Finish Time: 3:09.973  
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:11.180  
Split times:   [1] 14.850 (14.850) |  [2] 32.694 (17.844) |  [3] 49.335 (16.641) |  [4] 1:05.675 (16.340) |  [5] 1:22.065 (16.390) |  [6] 1:37.873 (15.808) |  [7] 1:52.419 (14.546) |  [8] 2:05.539 (13.120) |  [9] 2:16.873 (11.334) |  [10] 2:27.484 (10.611) |  [11] 2:38.147 (10.663) |  [12] 2:49.086 (10.939) |  [13] 3:00.420 (11.334) |  [14] 3:11.857 (11.437)  Official Finish Time: 3:11.180  
3 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3:11.424  
Split times:   [1] 28 |  [2] 21 |  [3] 13.67  Official Finish Time: 3:11.424  
4 (1) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:11.480  
Split times:   [1] 14.984 (14.984) |  [2] 32.873 (17.889) |  [3] 49.470 (16.597) |  [4] 1:05.817 (16.347) |  [5] 1:22.234 (16.417) |  [6] 1:38.061 (15.827) |  [7] 1:52.507 (14.446) |  [8] 2:05.662 (13.155) |  [9] 2:17.049 (11.387) |  [10] 2:27.757 (10.708) |  [11] 2:38.474 (10.717) |  [12] 2:49.330 (10.856) |  [13] 3:00.674 (11.344) |  [14] 3:12.156 (11.482)  Official Finish Time: 3:11.480  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:07.341  
Split times:   [1] 14.593 (14.593) |  [2] 31.455 (16.862) |  [3] 46.269 (14.814) |  [4] 1:00.474 (14.205) |  [5] 1:14.579 (14.105) |  [6] 1:29.004 (14.425) |  [7] 1:43.560 (14.556) |  [8] 1:58.107 (14.547) |  [9] 2:12.216 (14.109) |  [10] 2:23.845 (11.629) |  [11] 2:34.631 (10.786) |  [12] 2:45.454 (10.823) |  [13] 2:56.818 (11.364) |  [14] 3:08.113 (11.295)  Official Finish Time: 3:07.341  
2 (1) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3:07.462  
Split times:   [1] 14.410 (14.410) |  [2] 31.304 (16.894) |  [3] 46.089 (14.785) |  [4] 1:00.367 (14.278) |  [5] 1:14.469 (14.102) |  [6] 1:28.852 (14.383) |  [7] 1:43.452 (14.600) |  [8] 1:57.983 (14.531) |  [9] 2:11.959 (13.976) |  [10] 2:24.057 (12.098) |  [11] 2:34.713 (10.656) |  [12] 2:45.542 (10.829) |  [13] 2:56.991 (11.449) |  [14] 3:08.190 (11.199)  Official Finish Time: 3:07.462  
3 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 3:29.397  
Split times:   [1] 14.225 (14.225) |  [2] 31.186 (16.961) |  [3] 45.967 (14.781) |  [4] 1:00.250 (14.283) |  [5] 1:14.359 (14.109) |  [6] 1:28.754 (14.395) |  [7] 1:43.353 (14.599) |  [8] 1:57.891 (14.538) |  [9] 2:12.507 (14.616) |  [10] 2:27.056 (14.549) |  [11] 2:42.298 (15.242) |  [12] 2:58.126 (15.828) |  [13] 3:14.118 (15.992) |  [14] 3:30.144 (16.026)  Official Finish Time: 3:29.397  
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:07.631  
Split times:   [1] 15.395 (15.395) |  [2] 32.920 (17.525) |  [3] 50.010 (17.090) |  [4] 1:07.024 (17.014) |  [5] 1:23.326 (16.302) |  [6] 1:38.403 (15.077) |  [7] 1:52.444 (14.041) |  [8] 2:05.650 (13.206) |  [9] 2:16.565 (10.915) |  [10] 2:26.659 (10.094) |  [11] 2:36.900 (10.241) |  [12] 2:47.083 (10.183) |  [13] 2:57.405 (10.322) |  [14] 3:08.171 (10.766)  Official Finish Time: 3:07.631  
2 (2) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 3:09.095  
Split times:   [1] 15.141 (15.141) |  [2] 32.638 (17.497) |  [3] 49.627 (16.989) |  [4] 1:06.719 (17.092) |  [5] 1:23.035 (16.316) |  [6] 1:38.126 (15.091) |  [7] 1:52.168 (14.042) |  [8] 2:05.469 (13.301) |  [9] 2:16.509 (11.040) |  [10] 2:26.867 (10.358) |  [11] 2:37.309 (10.442) |  [12] 2:48.265 (10.956) |  [13] 2:59.078 (10.813) |  [14] 3:09.625 (10.547)  Official Finish Time: 3:09.095  
3 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:09.585  
Split times:   [1] 14.535 (14.535) |  [2] 32.080 (17.545) |  [3] 49.143 (17.063) |  [4] 1:06.169 (17.026) |  [5] 1:22.592 (16.423) |  [6] 1:37.673 (15.081) |  [7] 1:51.803 (14.130) |  [8] 2:05.191 (13.388) |  [9] 2:16.023 (10.832) |  [10] 2:26.313 (10.290) |  [11] 2:37.183 (10.870) |  [12] 2:48.015 (10.832) |  [13] 2:58.947 (10.932) |  [14] 3:10.120 (11.173)  Official Finish Time: 3:09.585  
4 (5) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:09.621  
Split times:   [1] 14.975 (14.975) |  [2] 32.450 (17.475) |  [3] 49.453 (17.003) |  [4] 1:06.502 (17.049) |  [5] 1:22.882 (16.380) |  [6] 1:37.957 (15.075) |  [7] 1:52.026 (14.069) |  [8] 2:05.212 (13.186) |  [9] 2:16.233 (11.021) |  [10] 2:26.574 (10.341) |  [11] 2:37.066 (10.492) |  [12] 2:47.904 (10.838) |  [13] 2:58.840 (10.936) |  [14] 3:10.165 (11.325)  Official Finish Time: 3:09.621  
5 (6) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3:09.806  
Split times:   [1] 14.791 (14.791) |  [2] 32.251 (17.460) |  [3] 49.293 (17.042) |  [4] 1:06.341 (17.048) |  [5] 1:22.761 (16.420) |  [6] 1:37.798 (15.037) |  [7] 1:51.913 (14.115) |  [8] 2:05.357 (13.444) |  [9] 2:16.442 (11.085) |  [10] 2:26.784 (10.342) |  [11] 2:37.231 (10.447) |  [12] 2:48.106 (10.875) |  [13] 2:59.065 (10.959) |  [14] 3:10.341 (11.276)  Official Finish Time: 3:09.806  
- (3) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding
Split times:   [1] 15.448 (15.448) |  [2] 32.798 (17.350) |  [3] 49.836 (17.038) |  [4] 1:06.894 (17.058) |  [5] 1:23.218 (16.324) |  [6] 1:38.265 (15.047) |  [7] 1:52.329 (14.064) |  [8] 2:05.556 (13.227) |  [9] 2:16.376 (10.820) |  [10] 2:26.436 (10.060) |  [11] 2:36.897 (10.461) |  [12] 2:47.471 (10.574) |  [13] 2:58.182 (10.711) |  [14] 3:09.301 (11.119)  Official Finish Time: PEN.
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.241
Split times:   [1] 8.731 (8.731) |  [2] 19.070 (10.339) |  [3] 29.001 (9.931) |  [4] 39.228 (10.227) |  [5] 49.855 (10.627)  Official Finish Time: 49.241
2 (4) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 49.308
Split times:   [1] 8.890 (8.890) |  [2] 19.300 (10.410) |  [3] 29.155 (9.855) |  [4] 39.341 (10.186) |  [5] 49.915 (10.574)  Official Finish Time: 49.308
3 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.528
Split times:   [1] 9.111 (9.111) |  [2] 19.679 (10.568) |  [3] 29.796 (10.117) |  [4] 39.891 (10.095) |  [5] 50.137 (10.246)  Official Finish Time: 49.528
4 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.530
Split times:   [1] 8.827 (8.827) |  [2] 19.631 (10.804) |  [3] 30.156 (10.525) |  [4] 40.570 (10.414) |  [5] 51.181 (10.611)  Official Finish Time: 50.530
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 47.986
Split times:   [1] 8.258 (8.258) |  [2] 18.333 (10.075) |  [3] 28.130 (9.797) |  [4] 38.133 (10.003) |  [5] 48.421 (10.288)  Official Finish Time: 47.986
2 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.616
Split times:   [1] 8.429 (8.429) |  [2] 18.695 (10.266) |  [3] 28.747 (10.052) |  [4] 39.141 (10.394) |  [5] 50.052 (10.911)  Official Finish Time: 49.616
3 (5) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.040
Split times:   [1] 9.268 (9.268) |  [2] 19.871 (10.603) |  [3] 30.404 (10.533) |  [4] 40.702 (10.298) |  [5] 51.514 (10.812)  Official Finish Time: 51.040
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 53.037
Split times:   [1] 8.904 (8.904) |  [2] 19.794 (10.890) |  [3] 30.558 (10.764) |  [4] 41.846 (11.288) |  [5] 53.467 (11.621)  Official Finish Time: 53.037
5 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 1:03.562  
Split times:   [1] 10.701 (10.701) |  [2] 24.187 (13.486) |  [3] 37.216 (13.029) |  [4] 50.639 (13.423) |  [5] 1:03.998 (13.359)  Official Finish Time: 1:03.562  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.397
Split times:   [1] 8.847 (8.847) |  [2] 19.502 (10.655) |  [3] 29.936 (10.434) |  [4] 40.338 (10.402) |  [5] 50.984 (10.646)  Official Finish Time: 50.397
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.553
Split times:   [1] 9.153 (9.153) |  [2] 19.934 (10.781) |  [3] 30.181 (10.247) |  [4] 40.453 (10.272) |  [5] 51.135 (10.682)  Official Finish Time: 50.553
3 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.124
Split times:   [1] 8.592 (8.592) |  [2] 19.441 (10.849) |  [3] 30.128 (10.687) |  [4] 40.944 (10.816) |  [5] 51.703 (10.759)  Official Finish Time: 51.124
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.266
Split times:   [1] 9.050 (9.050) |  [2] 19.705 (10.655) |  [3] 30.313 (10.608) |  [4] 41.118 (10.805) |  [5] 51.917 (10.799)  Official Finish Time: 51.266
5 (5) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 1:04.004  
Split times:   [1] 11.337 (11.337) |  [2] 24.987 (13.650) |  [3] 38.135 (13.148) |  [4] 51.469 (13.334) |  [5] 1:04.588 (13.119)  Official Finish Time: 1:04.004  
RACE: 121    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 47.892
Split times:   [1] 8.583 (8.583) |  [2] 18.703 (10.120) |  [3] 28.519 (9.816) |  [4] 38.396 (9.877) |  [5] 48.541 (10.145)  Official Finish Time: 47.892
2 (3) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 48.179
Split times:   [1] 8.707 (8.707) |  [2] 18.902 (10.195) |  [3] 28.667 (9.765) |  [4] 38.723 (10.056) |  [5] 48.822 (10.099)  Official Finish Time: 48.179
3 (2) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.997
Split times:   [1] 8.848 (8.848) |  [2] 19.089 (10.241) |  [3] 28.948 (9.859) |  [4] 39.144 (10.196) |  [5] 49.648 (10.504)  Official Finish Time: 48.997
4 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.173
Split times:   [1] 8.918 (8.918) |  [2] 19.264 (10.346) |  [3] 29.223 (9.959) |  [4] 39.411 (10.188) |  [5] 49.817 (10.406)  Official Finish Time: 49.173
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 1:47.772  
Split times:   [1] 16.267 (16.267) |  [2] 28.826 (12.559) |  [3] 41.149 (12.323) |  [4] 53.615 (12.466) |  [5] 1:05.236 (11.621) |  [6] 1:16.435 (11.199) |  [7] 1:26.990 (10.555) |  [8] 1:37.327 (10.337) |  [9] 1:48.315 (10.988)  Official Finish Time: 1:47.772  
2 (1) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:48.406  
Split times:   [1] 15.818 (15.818) |  [2] 28.428 (12.610) |  [3] 40.798 (12.370) |  [4] 53.240 (12.442) |  [5] 1:05.062 (11.822) |  [6] 1:16.125 (11.063) |  [7] 1:27.094 (10.969) |  [8] 1:38.036 (10.942) |  [9] 1:48.946 (10.910)  Official Finish Time: 1:48.406  
3 (2) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:48.433  
Split times:   [1] 16.088 (16.088) |  [2] 28.699 (12.611) |  [3] 41.007 (12.308) |  [4] 53.503 (12.496) |  [5] 1:05.272 (11.769) |  [6] 1:16.396 (11.124) |  [7] 1:27.271 (10.875) |  [8] 1:38.153 (10.882) |  [9] 1:48.969 (10.816)  Official Finish Time: 1:48.433  
4 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:48.934  
Split times:   [1] 15.936 (15.936) |  [2] 28.532 (12.596) |  [3] 40.889 (12.357) |  [4] 53.335 (12.446) |  [5] 1:05.145 (11.810) |  [6] 1:16.245 (11.100) |  [7] 1:27.150 (10.905) |  [8] 1:38.326 (11.176) |  [9] 1:49.479 (11.153)  Official Finish Time: 1:48.934  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:54.510  
Split times:   [1] 19.896 (19.896) |  [2] 35.347 (15.451) |  [3] 50.146 (14.799) |  [4] 1:03.762 (13.616) |  [5] 1:13.963 (10.201) |  [6] 1:24.380 (10.417) |  [7] 1:34.851 (10.471) |  [8] 1:45.142 (10.291) |  [9] 1:55.237 (10.095)  Official Finish Time: 1:54.510  
2 (1) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:55.445  
Split times:   [1] 19.788 (19.788) |  [2] 35.213 (15.425) |  [3] 50.024 (14.811) |  [4] 1:03.595 (13.571) |  [5] 1:13.888 (10.293) |  [6] 1:24.250 (10.362) |  [7] 1:34.727 (10.477) |  [8] 1:45.487 (10.760) |  [9] 1:56.171 (10.684)  Official Finish Time: 1:55.445  
3 (2) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:55.563  
Split times:   [1] 19.498 (19.498) |  [2] 34.914 (15.416) |  [3] 49.784 (14.870) |  [4] 1:03.576 (13.792) |  [5] 1:14.569 (10.993) |  [6] 1:24.643 (10.074) |  [7] 1:34.951 (10.308) |  [8] 1:45.635 (10.684) |  [9] 1:56.293 (10.658)  Official Finish Time: 1:55.563  
4 (5) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:59.416  
Split times:   [1] 19.615 (19.615) |  [2] 35.019 (15.404) |  [3] 49.893 (14.874) |  [4] 1:03.466 (13.573) |  [5] 1:14.499 (11.033) |  [6] 1:25.295 (10.796) |  [7] 1:36.257 (10.962) |  [8] 1:47.989 (11.732) |  [9] 2:00.147 (12.158)  Official Finish Time: 1:59.416  
5 (3) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 2:11.805  
Split times:   [1] 20.017 (20.017) |  [2] 35.530 (15.513) |  [3] 50.317 (14.787) |  [4] 1:04.247 (13.930) |  [5] 1:17.124 (12.877) |  [6] 1:30.341 (13.217) |  [7] 1:44.050 (13.709) |  [8] 1:58.564 (14.514) |  [9] 2:12.536 (13.972)  Official Finish Time: 2:11.805  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:45.231  
Split times:   [1] 15.904 (15.904) |  [2] 27.425 (11.521) |  [3] 38.942 (11.517) |  [4] 50.263 (11.321) |  [5] 1:00.617 (10.354) |  [6] 1:11.478 (10.861) |  [7] 1:22.809 (11.331) |  [8] 1:34.198 (11.389) |  [9] 1:45.820 (11.622)  Official Finish Time: 1:45.231  
2 (3) 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:45.418  
Split times:   [1] 16.098 (16.098) |  [2] 27.655 (11.557) |  [3] 39.129 (11.474) |  [4] 50.439 (11.310) |  [5] 1:01.250 (10.811) |  [6] 1:12.002 (10.752) |  [7] 1:23.030 (11.028) |  [8] 1:34.377 (11.347) |  [9] 1:46.024 (11.647)  Official Finish Time: 1:45.418  
3 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:45.699  
Split times:   [1] 16.044 (16.044) |  [2] 27.552 (11.508) |  [3] 39.051 (11.499) |  [4] 50.447 (11.396) |  [5] 1:01.437 (10.990) |  [6] 1:12.103 (10.666) |  [7] 1:23.209 (11.106) |  [8] 1:34.604 (11.395) |  [9] 1:46.294 (11.690)  Official Finish Time: 1:45.699  
4 (4) 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:51.739  
Split times:   [1] 15.793 (15.793) |  [2] 27.314 (11.521) |  [3] 38.833 (11.519) |  [4] 50.342 (11.509) |  [5] 1:01.764 (11.422) |  [6] 1:13.543 (11.779) |  [7] 1:26.105 (12.562) |  [8] 1:39.290 (13.185) |  [9] 1:52.335 (13.045)  Official Finish Time: 1:51.739  
5 (5) 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 2:09.216  
Split times:   [1] 17.825 (17.825) |  [2] 30.856 (13.031) |  [3] 43.805 (12.949) |  [4] 57.196 (13.391) |  [5] 1:11.441 (14.245) |  [6] 1:25.859 (14.418) |  [7] 1:40.425 (14.566) |  [8] 1:55.115 (14.690) |  [9] 2:09.824 (14.709)  Official Finish Time: 2:09.216  
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:45.527  
Split times:   [1] 16.008 (16.008) |  [2] 28.516 (12.508) |  [3] 40.803 (12.287) |  [4] 53.388 (12.585) |  [5] 1:05.074 (11.686) |  [6] 1:15.236 (10.162) |  [7] 1:25.253 (10.017) |  [8] 1:35.456 (10.203) |  [9] 1:46.083 (10.627)  Official Finish Time: 1:45.527  
2 (1) 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 1:46.223  
Split times:   [1] 15.829 (15.829) |  [2] 28.263 (12.434) |  [3] 40.636 (12.373) |  [4] 53.163 (12.527) |  [5] 1:05.054 (11.891) |  [6] 1:15.400 (10.346) |  [7] 1:25.767 (10.367) |  [8] 1:36.364 (10.597) |  [9] 1:46.765 (10.401)  Official Finish Time: 1:46.223  
3 (4) 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:46.466  
Split times:   [1] 16.096 (16.096) |  [2] 28.402 (12.306) |  [3] 40.714 (12.312) |  [4] 53.276 (12.562) |  [5] 1:04.662 (11.386) |  [6] 1:15.224 (10.562) |  [7] 1:25.721 (10.497) |  [8] 1:36.298 (10.577) |  [9] 1:47.009 (10.711)  Official Finish Time: 1:46.466  
4 (2) 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:49.184  
Split times:   [1] 15.703 (15.703) |  [2] 28.127 (12.424) |  [3] 40.515 (12.388) |  [4] 53.054 (12.539) |  [5] 1:05.000 (11.946) |  [6] 1:16.060 (11.060) |  [7] 1:26.962 (10.902) |  [8] 1:38.135 (11.173) |  [9] 1:49.765 (11.630)  Official Finish Time: 1:49.184  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 107.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 9.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 2. 2. 2. 63 6
3. 27.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 6. 3. 3. 28 12
4. 61.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3. 5. 5. 23 13
5. 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 5. 4. 7. 15 16
6. 49.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 4. 6. 6. 14 16
7. 104.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 7. 7. 4. 12 18
8. 53.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. 82.  ERJAVEC Ursa SLO-CEL SLO 9. 9. 9. 27